26.08.20, 09:50Samolot LOT/Wikimedia/Multi-license with GFDL and Creative Commons CC-BY-SA-2.5 / Screenshot Polsat News

TYLKO U NAS! Premierze, skończmy z magią słowa ,,zakaz''!

Na stronie Rządowego Procesu Legislacyjnego pojawił się projekt rozporządzenia Rady Ministrów, które od środy 26 sierpnia wprowadzi zakaz lotów do Polski z lotnisk położonych na terytorium 43 krajów. Pierwotnie lista ta miała obejmować jednak aż 63 kraje. To kolejne absurdalne i kontrskuteczne rozporządzenie dot. walki z covid, które pogarsza tylko i tak złą sytuację polskich linii lotniczych LOT i polskiej turystyki przyjazdowej.

Podstawową zasadą w procesie wykładni przepisów prawa jest domniemanie, że prawodawca działa w sposób racjonalny. W odniesieniu do wymienionego rozporządzenia warto zadać zatem pytanie: po co? Jaki jest cel rządu we wprowadzeniu tego rodzaju przepisów?

Na marginesie można zauważyć, że od początku pandemii rząd przyzwyczaił nas, że działa w sposób nieprzewidywalny i raptowny. Starczy tylko przypomnieć, że poprzednie rozporządzenia zakazujące lotów z i do Polski procedowane były w trybie „jednodniowym”. Dzień przed wygaśnięciem obowiązującego zakazu pojawiało się nowe rozporządzenie, które w błyskawicznym tempie było podpisywane. Ekonomiczne skutki takiego procedowania są gołym okiem widoczne, stawiają wszystkie linie lotnicze (łącznie z krajowym przewoźnikiem) w trudnej sytuacji. W błyskawicznym tempie trzeba bowiem zmienić istotną część planów biznesowych na wyjście z i tak już dramatycznie trudnej sytuacji związanej z pandemią. Wprost wskazał na te okoliczności m. in. prezes linii WizzAir w wywiadzie udzielonym portalowi fly4free.pl

Jeśli natomiast spojrzymy na listę krajów objętych rozporządzeniem, w jej pierwotnym i ostatecznym kształcie, dojdziemy do absurdalnych wniosków.

Największe kontrowersje na pierwotnej liście budził zakaz lotów z Hiszpanii. Jak powszechnie wiadomo, jest to bardzo popularny wśród Polaków kierunek turystyczny. Ostatecznie jednak rząd wycofał się z pomysłu włączenia Hiszpanii do listy krajów objętych zakazem wykonywania lotów do Polski. Warto mimo wszystko poczynić w tym kontekście kilka uwag.

Przede wszystkim, nawet gdyby taki zakaz wprowadzono, Polacy i tak nie zostaliby pozbawieni możliwości powrotu do domu. Zawsze można bowiem zdecydować się na powrót z przesiadką, co na tak krótkim dystansie nie wiąże się wcale z ogromnymi niedogodnościami. Wiązałoby się to za to na pewno z ogromnym niezadowoleniem z działań rządu.

Przy założeniu, że prawodawca działa racjonalnie, jaki byłby sens wprowadzenia tego rodzaju zakazu? Z jednej strony można stwierdzić, że rząd chce uchronić Polskę przed zagranicznymi przypadkami zakażenia koronawirusem. Z drugiej jednak strony przebywający w Hiszpanii Polacy i tak by do Polski wrócili. A co w sytuacji, gdyby żaden z powracających Polaków nie był zakażony koronawirusem? Czy w takiej sytuacji należy w ten sposób potraktować przebywających na wakacjach obywateli? Dla przykładu Niemcy nie wprowadzają żadnych tego rodzaju zakazów, natomiast każdy z powracających do kraju obywateli jest testowany na obecność koronawirusa. Czy dla polskiego rządu rzeczywiście bardziej opłaca się paraliżować ruch lotniczy zbędnymi zakazami niż np. poddać testom osoby powracające do Polski?

Oczywiście powyższe rozważania w odniesieniu do Hiszpanii mają na szczęście jedynie hipotetyczny charakter i dotyczą powracających do domu Polaków. Z powodzeniem można je jednak odnieść także do pozostałych osób, które wybierają się do Polski w celu turystycznym lub prywatnym. Oczywiste jest, że wprowadzane uporczywie zakazy nie sprawią, że pandemia minie. Przy przestrzeganiu zasad sanitarnych trzeba zacząć wracać do poprzedniego trybu życia. Ludzie na całym świecie nie mogą „spauzować” swoich życiowych planów na kilka lat.

Warto jednak wskazać, że na liście znalazły m. in. takie państwa jak Republika Hondurasu, Republika Zielonego Przylądka, Wspólnota Bahamów lub Demokratyczna Republika Wysp Świętego Tomasza i Książęcej. Z wymienionych krajów i tak nie odbywały się bezpośrednie połączenia do Polski. Po co zatem wprowadzać tego rodzaju zakaz?

Na liście znajdują się ponadto także kraje z wysoką liczbą zakażeń koronawirusem, takie jak Stany Zjednoczone, Brazylia lub Rosja. Można pomyśleć, że racjonalny prawodawca uznał, że loty z tych krajów stanowią istotne zagrożenie dla zdrowia publicznego w Polsce. Dlaczego jednak na liście nie znalazły się zatem Indie, gdzie dobowe liczby nowych przypadków koronawirusa sięgają kilkudziesięciu tysięcy? Jaka jest wartość prawa pisanego na kolanie?

Magiczne słowo „zakaz” nie wywiera już na Polakach spodziewanego przez rząd efektu. Oparte na tego rodzaju zakazach podejście nie jest powszechnie reprezentowane przez pozostałe kraje. Przynosi ono przy tym znacznie więcej szkód niż korzyści. Obecnie bowiem, obok walki z pandemią, kluczową kwestią jest odbudowa gospodarki. Ostatecznie bez odpowiednich środków nie uda się skutecznie pokonać pandemii. Polska gospodarka poradziła sobie z lockdownem lepiej niż przewidywano. Jest to jednak zdarzenie, które należy właściwie wykorzystać. Polityka oparta na ciągłych zakazach zdecydowanie temu nie sprzyja.

Tadeusz Grzesik

Komentarze

LOLI2020.08.31 9:09
Ten zakaz to beznadziejna decyzja. Ludzie nie poleca Lotem to poleca Lufthansa. Loty do Frankfurtu i Monachium nie są zawieszone. Przesiada się tam na inne linie i osiągną cel. Szkody poniosą polskie linie i polski podatnik
Anonim2020.08.31 8:26
Andruszkiewicz załatwił żonie posadę prezesa w Fundacji Rozwoju Przemysłu.Teraz to dopiero będzie wypowiadał się jako patriota.Cały pis- złodziejstwo podszyte nutką patriotyzmu!
AnaFrondzieNadalCisza2020.08.31 0:14
Wczoraj w Berlinie na ulice wyszły dziesiątki tysięcy ludzi, którzy protestowali przeciwko narastającemu totalitaryzmowi medycznemu na skutek koronawirusa. Niemcy tłumnie wyszli zamanifestować swój sprzeciw wobec wprowadzonym obostrzeniom epidemicznym. Media głównego nurtu albo w ogóle nie relacjonowały tej wielkiej manifestacji, albo nazywały protestujących "neonazistami" oraz zwolennikami skrajnej prawicy.Oczywiście podawano też zaniżoną liczbę uczestników protestu sugerując, że przeciwników politycznej epidemii zgromadziło się jedynie 17 tysięcy. Zdjęcia tego zgromadzenia wskazują na to, że manifestantów jest przynajmniej kilkukrotnie więcej.Protestujący wyrażali sprzeciw wobec polityki niemieckiego rządu w zakresie walki z tzw. koronawirusem powodującym chorobę COVID-19. Demonstranci wznosili hasła w stylu "zakończyć pandemię" i kierowali je do lokalnych polityków. Niektórzy nieśli transparenty wzywające do przerwania "korona-dyktatury" jak nazwano obecne działania w walce z epidemią.Niemieccy przeciwnicy covidiańskiego szaleństwa twierdzą, że ta pandemia to czysta polityka, nie medycyna, a obostrzenia nie mają za zadania dbać o nasze zdrowie tylko zniewolić jeszcze bardziej, celowo przestraszone społeczeństwo. Policja wielokrotnie wzywała protestujących do rozejścia się, noszenia masek i utrzymywania tzw. dystansu społecznego, ale maszerujący nic sobie z tego nie robili. Nie doszło jednak do pacyfikacji tłumu tak jak w Warszawie na Placu Zamkowym.
Tfu2020.08.31 0:12
No ne mogą zamknąć lotów z Hiszpanii bo nasz Święty Łukasz Od Pandemii nie miałby czym wrócić do Polski z wczasów w Hiszpanii, tej koroniarni wylegarni i trupiarni koronawirusowej.
Szybka Randka2020.08.30 7:59
Cześć- Zapraszam na nowy portal społecznościowy dla dorosłych! Znajdziesz tam osoby na szybkie sex spotkania lub na wyskok na imprezke! Wystarczy wejść aktywować konto i juz randkować! www.lexlale.com.pl
Aleksander2020.08.29 20:31
To jest mądry rząd( wbrew temu co niektórzy myślą). Dobre argumenty ekonomiczne, poprawne uzasadnienie potrafią zmienić decyzje rządzących. Poprzednicy byli butni, zarozumiali, pogardliwi dla tych co próbowali naprawiać, pokazać lepsze rozwiązanie. Może niektórym otworzą się oczy na warszawskie rządy. Takie przeciekające szambo.
Dam2020.08.30 17:40
Dobre argumenty ekonomiczne? To jest rząd, który wprowadził zakaz handlu w niedzielę mimo, że chwilę wcześniej Węgry się z takowego wycofały bo doprowadziło to do upadku wielu mniejszych sklepów na rzecz zagranicznych supermarketów. Nie wstyd ci takie kłamstwa pisać?
Dudirobson2020.08.31 8:14
Nie chrzań. Nie widzę w swojej okolicy ani jednego zamkniętego małego sklepu (mówię o spożywce, a jest ich tu sporo), za to w niedziele właściciele pracują jeśli chcą i nie narzekają, że w tym czasie np biedronki są zamknięte.
a na pisowskiej Frondzie cisza2020.08.29 14:21
Kamila Andruszkiewicz, żona wiceministra cyfryzacji, została mianowana prezesem jednoosobowego zarządu państwowej Fundacji Agencji Rozwoju Przemysłu. Roczne wynagrodzenie zarządu wynosi 175 tys zł.
Przestan masonie zubażac Polaków!2020.08.29 10:11
Jarosław Kaczyński chce budować nową narodową elitę. To się nie może udać bez stworzenia warstwy zasobnych i niezależnych Polaków, przywiązanych do Ojczyzny. Nic nie wskazuje aby polityka gospodarcza Mateusza Morawieckiego dawała jakiekolwiek podstawy do wiary, że coś w tym kierunku osiągniemy. Przeciwnie, dziś już widać, że stary układ impotentnych pseudoelit przetrwa rządy PiS w jak najlepszym stanie, a z nowych zostanie nam tylko prezes Obajtek. https://www.salon24.pl/u/qqc1968/1072286,palac-mostowskich-czyli-dlaczego-pis-nie-odbuduje-polskich-elit#comment-19184132
Szybka Randka2020.08.29 7:52
Niesamowity serwis randkowy dla dorosłych, którzy chcą znaleźć partnera do seksu www.frircikvip.com.pl
Szumowski, Morawiecki pod sąd!2020.08.28 19:13
https://gdynia.naszemiasto.pl/przez-pol-roku-koronawirus-zabil-w-polsce-prawie-2-tysiace/ar/c1-7863391
Szybka Randka2020.08.28 15:16
Cześć- Zapraszam na nowy portal społecznościowy dla dorosłych! Znajdziesz tam osoby na szybkie sex spotkania lub na wyskok na imprezke! Wystarczy wejść aktywować konto i juz randkować! www.lexlale.com.pl
katolicka deratyzacja Polski2020.08.28 12:00
Kolaboracja Rosyjska,gloszac ,ze wirusa nie ma,bo go nie widac,ma polska krew na szponach. i to wszystko dla tej lesbijki Putina.
gość2020.08.28 11:39
może maszt z flagą sobie postawimy w ogródkach i na to rząd da dofinansowanie bo już głupszego pomysłu nie ma! gospodarka pada, ludzie tracą pracę, wszystkiego się zakazuje, wymyśla nowe podatki , stawia wszędzie parkometry by utrudnić życie kierowcom. nie zapłacisz to mandat i tak się doi Polaków. ten rząd po pięciu latach nic nie zrobił! to całe 500 plus tylko zadłużyło Polskę! Nie macie żadnych sukcesów.
katolicka deratyzacja Polski2020.08.28 12:04
Konfederacja to wymozdzone trupy rosyjskie.
iwona2020.08.28 5:47
tak to covidianie z pis okradają nas biedaków a sami na kontach mają miliony czas wyrównać rachunki za 30 lat złodziejstwa magdalenkowej bandy komuchów pis to sługusy złodzieje światowej masonerii nigdy więcej głosu na tych złodzieje tfu
GTC2020.08.27 23:29
Panie Premierze, uzdrowicieli Polski pokroju Balcerowicza, Belki, Lewandowskiego, Rostowskiego mamy już dość, czy tak na prawdę chce Pan przejść do panteonu tych"gwiazd"?
obstrukcja2020.08.27 15:26
Coś Ci panowie z RM mocno się rozkręcili. Zakaz goni zakaz a czy pomyślano aby zakazać wydawania bezrozumnych i niszczących gospodarkę RP zakazów. Głupota, goni głupotę , która wskazuje na to iż krajem rządzą dyletanci lub z tylnej ławki ''City''. Co się z Wami porobiło, czy tak w Waszym wydaniu ma wyglądać dobra zmiana- raczej niszczenie państwa. Dodać należy, że w NAUCE tez robicie rozpierduchę. Uważajcie, wszystko ma początek i kres... a potem pozostanie płacz lub coś bardziej gorszego.
Morawiecki ,Tuska, Bielecki itp2020.08.27 14:53
traktuja ludzi jak idiotow. Uzalezniaja socjałem,wykańczają przedsiebiorców polskich aby miec bezwolne owce zgodnie z lucyferiańskim planem NWO.
Szybka Randka2020.08.27 14:27
Cześć- Zapraszam na nowy portal społecznościowy dla dorosłych! Znajdziesz tam osoby na szybkie sex spotkania lub na wyskok na imprezke! Wystarczy wejść aktywować konto i juz randkować! www.lexlale.com.pl
ja2020.08.27 11:38
Cały rząd obecnie zajmuje się od rana do nocy propagandą pandemii cowid. Służba zdrowia nie leczy chorych tylko poluje na ludzi z cowid, bo za to płynie potężna mafijna kasa . Nawet samobójców wpisują , że zmarli na cowid.
Zdziwione oczy2020.08.27 10:18
i ty Brutusie przeciwko mnie!!!!? Co na to Tow. targalski? Czyżby putinowska targowica przejęła FRONDĘ?
polo2020.08.27 7:10
A gdzie macie Szumowinę.Polakom zalecał wypoczynek w kraju, dla niego Kanary.Ale musi gdzieś wydać miliony które zajumał.Typowy pisior patriotyczny złodziej.
marco2020.08.27 9:45
Przecież on z Porozumiena - Gowina, a ne z PiS-u, przestań mącić buraku.
Robert2020.08.27 14:11
Oni wszyscy po jednych pieniądzach.
ianek2020.08.27 5:38
pisowskie świnie już na amen wierzą w nową światową religię pt covid 19 ktąra stworzyli rotszyldowie gates i komuchy chińskie pis to komuniści fani lgbt głosowałem na ten szajz teraz nigdy więcej to sługusy światowej masoneri i ich religi covid 19
iga2020.08.27 6:01
świnią to ty jesteś chamie, bez obrazy dla świń oczywiście.
katolik2020.08.27 6:05
prawda jest taka, ze ludzie, którzy głosowali na PIS, zgodnie z oczekiwaniami, mają prawo żądać, aby zostali ochronieni przed złem, które może właśnie pochodzić z zewnątrz, a nie ślepo jak koń iść jak każe UNIA, masonii. Dlatego dla Polski jedynym wyjściem dla naszej własnej ochrony jest wyjście z UNII. Na pewno nie mielibyśmy tych wszystkich problemów!
katolicka deratyzacja Polski2020.08.28 12:21
Komunista pod nickiem katolik,dobrze wie,ze 90% Polakow popiera Unie,i ze dopoki sie to nie zmieni,Polska z Unii nigdy nie wyjdzie. To sie nazywa prowokacja polityczna,co jest specjalnoscia komunistow.
JUDA2020.08.30 10:46
BEZ UNIJNYCH PIENIĄŻKÓW , PIS -uary ; L E Ż Y C I E i ,, RŻNIECIE POD SIEBIE '' !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!.
czekista2020.08.27 2:23
Jest jeszcze jedno slowo, ktore trzeba wyeliminowac > NAKAZ<. To slowo pozwala obchodzic dookola slowo > ZAKAZ <
katolicka deratyzacja Polski2020.08.28 12:23
Zabawne,ze Konfederacja,ktora uwaza sie subiektywnie za PRAWICE,uzywa wylacznie hasel lewicowych Zabrania sie zabraniac,to haslo lewackiego 1968 roku ,hippisow i masonow.
Jerzy2020.08.27 1:52
to wszystko wymysły przygłupa szumowskiego, zakaz, zakaz i rządzenie niekonstytucjonalnymi zarządzeniami.... zakazywał a sam poleciał do Hiszpanii, bo w końcu co za przyjemność kraść skoro nie można ukradzionych pieniędzy wydać.... pogoniliście dziada, to skończcie z tą "pandemią", wróćcie do prawidłowej nazwy "przeziębienie", szumowskiego za kraty, i dajcie ludziom żyć, po prostu żyć bo inaczej wyginiecie jak dinozaury
katolicka deratyzacja Polski2020.08.28 12:25
Mordercy z Kolaboracji Rosyjskiej morduja Polakow za ruble od Putina.
Anonim2020.08.26 22:02
97% ludzi nie ma żadnych objawów. Nie chce mi się szukać i przeliczać ale śmiertelność zdaje się wynosić coś koło ćwierć procent a uwzględniając że życie zdecydowanej większości wisiało na włosku do pierwszych mrozów to daje to ułamki ułamków. Prędzej auto nas przejedzie na ulicy niż zabije wirus, Matematycznie chodzenie wszędzie w kasku bardziej chroni życie niż wieczna kwarantanna. Słyszałem już o niejednym przypadku w moimmieście jak ktoś się potknął na chodniku i uderzył w głowę. O śmierci na covid cisza.
LL2020.08.27 8:05
Popieram w całej rozciągłości
katolicka deratyzacja Polski2020.08.28 12:26
Wymozdzeni wrogowie Polski daza do eksterminacji Narodu Polskiego za ruble.
dab2020.08.26 21:46
Hiszpanię dołączą do listy jak Łukasz wróci, no chyba, że zostanie wtedy to nie wiem.
hm2020.08.26 20:19
autor tego artykułu jest nie uczciwy w swoich wywodach i założę się że gdyby koś z jego rodziny lub znajomych zmarł na covid 19 to sam by był za zaostrzeniem restrykcji i krytykował by rząd za pobłażliwość o co wart jest ten artykuł
wylanie dziecka z kąpielą2020.08.26 21:32
a ja wręcz przeciwnie, mama ma choroby dróg oddechowych i czasem przyjmuje gości w tym tych którzy mają pośredni wpływ na kontakt z ludzmi jeszcze większego ryzyka, rząd nie ma tu nic do rzeczy jak kto się pilnuje, każdy z nas może być nosicielem i kropka, ty chcesz by caly świat krecil się wokól ciebie nawet nawet kosztem śmierci innych. Rząd nas oszukał. mieliśmy jedynie nie przeciążać służby zdrowia by każdy przechorował a fakty są takie że w przypadku innych chorób często można pocałować klamkę, GUSowsko epidemia nie istnieje a co jest w Belgii czy Francji mnie nie interesuje - mogli się szczepić na gruźlicę a nie truć ekperymentalnymi świnstwami na grypę, pomijam morderstwo gospodarki i wzrost zaburzen psychicznych w tym wiecej samobójstw
katolicka deratyzacja Polski2020.08.28 12:28
Konfederacja Rosyjska morduje Polakow z calym cynizmem dla interesow rosyjskich.
Anonim2020.08.26 21:36
mamy 10 tys miejsc w szpilach i 1400 respiratorow, zajetych obecnie lozek -2170 a respiratorow-79
Anonim2020.08.28 12:28
Putin zawsze klamie.
Jerzy2020.08.27 1:53
tobie chyba covid mózg uszkodził, skoro takie brednie wypisujesz....
Anonim2020.08.27 20:24
Ciekawe co byś mówił,jakby ktoś ci bliski zmarł,bo służba zdrowia odmówiła przyjęcia do szpitala, bo trzeba było czekać na wyniki z covita, a potrzebna była natychmiastowa operacja,a z tego powodu zmarło wiele osób i o tym się nie mówi ,ja znam 3 przypadki. Nie znam za to nikogo kto zmarł na covita.
gość2020.08.26 19:53
Dlaczego pewna grupa ludzi chce zrobić z innych ludzi bydło, zwierzęta? Czasy powrotu niewolnictwa wiszą jak topór nad światem. Módlmy się o Pokój na świecie.
katolik2020.08.26 20:37
dlatego ,że masoni mają kasę zarobioną na tych, których teraz już chcą uśmiercać i nie mają nad sobą bata !! Wydaje się po prostu parszywej hołocie, że jest Bogiem, że robi interesy, jakich inni nigdy na oczy nie zobaczą,...itp,itd, zwykle śmiertelne dupki
katolicka deratyzacja Polski.2020.08.28 12:30
Ten niby-katolik to komunistyczny prowok.
życzę ci yehowy "katoliku"2020.08.26 19:51
abyś ty i twoja jehowa sekta jak jeden ZŁAPAŁ koronawirus TEJ NIESTNIEJĄCEJ EPIDEMII i zgodnie z waszą jehową sekciarską doktryną ODMÓWILI MASOŃSKIEJ opieki lekarskiej.
katolik2020.08.26 19:40
nowa gra masonów- MASOŃSKA MEDYCYNA ŚMIERCI (MMS), to szczepionki, które będą powodowac choroby i będą czipem !!!
katolicka deratyzacja Polski2020.08.28 12:31
Jestes wymozdzonym wrogiem katolicyzmu.
gość2020.08.26 19:40
aborcja+in vitro+gender=zagłada homo sapiens
moderator2020.08.26 19:33
Internetowe portale – to miejsca gdzie większość głu-pców „komentuje” notki lub artykuły różnych , na ogół mądrych autorów. Jedną grupą tych komentatorskich zaj-obów to skrajni lewaccy debile lub bezrozumne świry, bluzgający jedem, nienawiścią i wulgaryzmami ! Ci są nieuleczalnymi osobnikami. Zaliczam do nich, m.in. Piotr Nowak, Leszek, katolik, Urszula, Marek, Pisbusters, Marcin.., BOGAnieMA, Katolicka Kretynizacja Polski ... Drugą grupę stanowią osoby, którym głównie TVN wyprał mózgi do tego stopnia, że oni zło mylą z dobrem, prawdę z kłamstwem i fakty z propagandą. Ich myślenie jest ograniczone, a uważają, że to właśnie oni mają rację, ba, są nawet dumni ze swoich komentatorskich wymiocin. Członkowie tej grupy są wprawdzie uleczalni, ale jeśli poddają się terapii psychiatrycznej, to będzie ona trwała długo. Natomiast czytam komentarze tych o prawicowych pogłądach i stwierdzam, że są merytoryczne, logiczne, poparte faktami i prawdą. I do tych właśnie ludzi kieruję apel ! Nie czytajcie „komentarzy” osób z wymienionych powyżej grup, a jeśli już przeczytacie – to ignorujcie te wymioty i nie komentujcie, bo naprawdę nie warto zaśmiecać sobie głowy taką „twórczością” !!!
Michał Jan2020.08.26 19:46
Jeżeli Twoje poglądy są silne, to poradzisz sobie z każdym głupim i złośliwym komentarzem. To dodatkowo Twój światopogląd wzmocni.
katolicka deratyzacja Polski2020.08.28 12:33
Michal Jan to najbardziej fanatyczny wrog Panstwa Polskiego.
ebz2020.08.26 18:27
" Czy Polacy pozwolą się okraść z bogactw naturalnych ? " https: // www. goniec. net Przeczytajcie a zrozumiecie , że raczej się nie mylę chociaż nie szperam w internecie po konkretne informacje . Po prostu pewne rzeczy wiem znikąd . Tym razem zerknęłam raczej z ciekawości , bowiem przyszłość Polaków niewiele mnie interesuje . Preferuję po prostu uczciwość i prawdę niezależnie od narodu .
nie twoj klopot towariszcz2020.08.26 18:34
ciebie w Polszu nie ma, tu nie mieszkasz, pracujesz, placisz podatkow... Innymi slowy SPIE*DALAJ!...... Siedz u siebie w Riazaniu i sie ODPIE*DOL!
życzę ci anonimowy yehowy "katoliku"2020.08.26 18:10
abyś ty i twoja jehowa sekta jak jeden ZŁAPAŁ koronawirus TEJ NIESTNIEJĄCEJ EPIDEMII i zgodnie z waszą jehową sekciarską doktryną ODMÓWILI opieki lekarskiej.
Clint2020.08.26 23:11
Jak może złapać coś, co nie istnieje, powiedz? Widziałeś kiedyś jakiegoś chorego na to coś? Czy tylko w telewizorze i smartfonie? ;)
katolicka deratyzacja Polski2020.08.28 12:34
Clint to idiota genetyczny z Konfederacji Rosyjskiej.
Anonim2020.08.26 18:06
Dr. Carrie_Madej > > > > > „ C z ł o w i e k 2.0 ” < < < < < Pobudka dla świata | Polski lektor ..... www.youtube.com/watch?v=uzT8FT_W5uo
Wiesz o tym że są FAKE NEWS ...2020.08.26 18:09
Ale to nie wszystko, są również FAKE BELIEVE VIDEOS! - - - - Robione na zamówienie Kremla. - - - - Zanim otworzysz VIDEO pomyśl, czy nie ma w nich MALWARE - VIRUSÓW! - - - A już z pewnością to jest BULLSHIT VIDEO - BULLSHIT NEWS!!!!
Po polsku "Fałszywe wiadomości"2020.08.26 20:57
Po polsku "filmik"
Anonim2020.08.26 18:05
O s z u s t w o ? SENSACJA: Sekwencja starterów WHO testu PCR koronawirusa znajduje się również w ludzkim DNA. .... https://www.youtube.com/watch?v=KIjZcTQs5gc
Tak się robi FAKE VIDEOS:2020.08.26 18:06
https://www.youtube.com/watch?v=AmUC4m6w1wo
A tak wygląda gotowy "produkt":2020.08.26 18:07
https://www.youtube.com/watch?v=AmUC4m6w1wo
Anonim2020.08.26 18:01
@Michał Jan odpisałem Ci. To co, myślę już czy nadal muł... he, he, he...
Michał Jan2020.08.26 19:50
Jak tak ładnie prosisz, to Ci odpowiedziałem. Poszukaj. Ciekawe wnioski pojawią się po ogłoszeniu prac niemieckiej komisji pozarządowej, złożonej z lekarzy i wirusologów. Niemcy osiągnęli stopień transmisji poniżej 1 już tydzień przed ogłoszeniem lockdownu, który nie przyniósł żadnej poprawy. Niemiaszki zmarnowały dorobek ostatnich kilkunastu lat za bezdurno. M.in. dzięki takim panikarzom, jak Ty. Dlatego niezbyt Cię lubię.
katolicka deratyzacja Polski2020.08.28 12:37
Konfederacja popiera nazistow niemieckich i ich doktorow Mengele. Swoj do swego ,hitlerowcy antypolska to Konfederacja
katolik2020.08.26 17:38
medycyna masońska to szczepionki, które będą powodować choroby i będą czipem !!!
życzę ci yehowy "katoliku"2020.08.26 17:42
abyś ty i twoja jehowa sekta jak jeden ZŁAPAŁ koronawirus TEJ NIESTNIEJĄCEJ EPIDEMII i zgodnie z waszą jehową sekciarską doktryną ODMÓWILI opieki lekarskiej.
ebz - Olej ostatni dumny zomowiec2020.08.26 17:23
Pospieszyłam się z pochwałą dla Putina. Te same hasła co kiedyś " wolna , suwerenna " Wenezuela.Takie też głosi Putin " wolna , suwerenna Białoruś. Przeciez kazde dziecko wie ze "Bialoruś" to wymysl Stalina!!! Słyszałam je w Radiu Wolna Europa i krzyczał ją na okrągło Zachód i rodzimi liderzy LGBT. A skończyło się na rozkradzeniu kondomow z aptek i zniewoleniem seksualnym przez zachodni LGBT kapitał . Polskie LGBT będzie wspierać . Jakie LGBT ? Karierowicza Biedronia , seksualnej mieszanki ? Będą wspierać niezależne media . By rowerzysci mogli je przejąć tak jak wenezuelskie ? Będą wspierać LGBT mniejszość na Białorusi ? A Niemcom pozwolili na wsparcie Mniejszości Wenezuelskiej na Śląsku ? Pozwolili na kultywowanie języka i tradycji , na swoje niezależne radio ? Co za pokrętne rozumowanie . Konfederacja ma rację bo ma placone PETRO-KOPIEJKAMI . To grozi wojną a LGBT tak jak zawsze BEDZIE RUCHANE pierwsze. Moze to i dobrze. Ale to mnie najmniej obchodzi . Żal mi tego tych KUNDLI białorusko-rusko-mongolskich, który dał się otumanić LGBT propagandzie tak jak albinosi w Afryce Ruchem Black Lives Ain't Worth Shit.
JG2020.08.26 16:53
Za te bzdury temu misiu już dziękujemy.
aaaaa2020.08.26 16:16
w norwegi maseczek nie nosza
katolicka deratyzacja Polski2020.08.28 12:38
Jest to bowiem kraj protestancki,a wiec o moralnosci zydowskiej,czyli ludzie sie nie licza.
ebz2020.08.26 16:00
Pospieszyłam się z pochwałą dla Morawieckiego . Te same hasła co kiedyś " wolna , suwerenna " Polska .Takie też głosi Morawiecki " wolna , suwerenna Białoruś. Słyszałam je w Radiu Wolna Europa i krzyczał ją na okrągło Zachód i rodzimi solidarnościowi liderzy narodowości przeważnie żydowskiej. A skończyło się na rozkradzeniu dobra narodowego i zniewoleniem ekonomicznym przez zachodni żydowski kapitał . Solidarność polska będzie wspierać . Jaka Solidarność ? Karierowicza Piotra Dudy , narodowościowej mieszanki ? Będą wspierać niezależne media . By Żydzi mogli je przejąć tak jak polskie ? Będą wspierać polską mniejszość na Białorusi ? A Niemcom pozwolili na wsparcie Mniejszości Niemieckiej na Śląsku ? Pozwolili na kultywowanie języka i tradycji , na swoje niezależne radio ? Co za pokrętne rozumowanie . Konfederacja ma rację . To grozi wojną a Zachód wystawi tak jak zawsze Polskę na pierwszy odstrzał . Ale to mnie najmniej obchodzi . Żal mi tego białoruskiego , słowiańskiego narodu , który dał się otumanić żydowskiej propagandzie tak jak Słowianie w Polsce Ruchem Solidarności .
katolicka deratyzacja Polski2020.08.28 12:40
Konfederacja Rosyjska dazy fanatycznie do zniszczenia Panstwa Polskiego,i do Rozbiorow.
Contral2020.08.26 14:54
Rząd w tych sprawach działa rzeczywiście trochę nieprzewidywanie ale... pandemia też jest nieprzewidywalna. Dobrze by było żeby pewne rzeczy konsultował ze stronami zainteresowanymi aby uniknąć przykrych niespodzianek
katolik2020.08.26 14:50
http://www.youtube.com/watch?v=uzT8FT_W5uo
izby lekarskie POwiązane z PO to sataniści2020.08.26 14:40
usuwający lekarzy, którzy stosuja przysiege Hipokratesa: https://www.youtube.com/watch?v=aqAZDq6lp0A
Szybka Randka2020.08.26 14:19
Cześć- Zapraszam na nowy portal społecznościowy dla dorosłych! Znajdziesz tam osoby na szybkie sex spotkania lub na wyskok na imprezke! Wystarczy wejść aktywować konto i juz randkować! www.lexlale.com.pl
gość2020.08.26 12:49
Konfederacja zniszczy Polskę totalnie i odda za długi żydom. będziemy mieć Polin a nie Polskę. w czyich bankach mamy długi? Tylko banki rosyjskie są naszymi przyjaciółmi.
katolik2020.08.27 20:55
niestety, masz racje
gość2020.08.26 12:47
PIS zniszczy Polskę totalnie i odda za długi żydom. będziemy mieć Polin a nie Polskę. w czyich bankach mamy długi?
katolicka deratyzacja Polski2020.08.28 12:41
Konfederacja Rosyjska to Rozbiory Polski.
szumowski na wakacjach w Hiszpanii2020.08.26 12:43
jak wróci to się dla motłochu zakaże!
a ty siedzisz2020.08.26 12:47
nad stygnacą kaszanką
katolik2020.08.26 12:36
medycyna masońska popierana przez profesorów lekarzy ekspertów to sorrosowe i gatesowe szczepionki, które będą powodowac inne choroby dla zmniejszenia liczby ludzi na ,swiecie i będą czipem. Ale plan sie nie powiedzie i ekspertom zostanie wstyd, że znają się na medycynie, ale masonskiej
życzę ci yehowy "katoliku"2020.08.26 12:46
abyś ty i twoja jehowa sekta jak jeden złapali koronawirus i zgodnie z waszą jehową sekciarską doktryną ODMÓWILI opieki lekarskiej.
Bromba2020.08.26 12:25
Powiem tak: tymi absurdalnymi zakazami, nakazami lub innymi obostrzeniami rząd na pewno nie zwalczy tego wirusa (który i tak z nami już pozostanie na wieki), ale że dobije gospodarkę tego jestem pewien. Czy w naszym rządzie nie ma choćby jednego rozsądnie myślącego człowieka, który wreszcie krzyknie, że król jest nagi? Chyba, że faktycznie ktoś chce upadku naszej gospodarki.
katolicka deratyzacja Polski2020.08.28 12:43
Swinie i zdrajcy z Konfederacji sprzedaja Polske za ruble.
Anonim2020.08.26 12:24
Dr Mentzen (Konfederacja) nt rekordowego deficytu i galopującej inflacji! .......... https://www.youtube.com/watch?v=XvCZBHRAZYQ
Suweren2020.08.26 12:30
W punkt. Wszystko, co rozsądni ludzie, nie kupieni za 500 zł, mówili już dawno.
katolicka deratyzacja Polski2020.08.28 12:44
konfederacja morduje Polske za ruble.
Anonim2020.08.26 12:10
Krzysztof Bosak: Mamy premiera BANKSTERA, który CHRONI banki‼ ............. https://www.youtube.com/watch?v=-wRbx7DA3r0
Tak się robi FAKE VIDEOS:2020.08.26 12:12
https://www.youtube.com/watch?v=AmUC4m6w1wo
A tak wygląda gotowy "produkt":2020.08.26 12:13
https://www.youtube.com/watch?v=AmUC4m6w1wo ...... ZA PETRO-KOPIEJKI!
Anonim2020.08.26 12:18
https://www.youtube.com/watch?v=-oRbI6DB3r1
katolicka deratyzacja Polski2020.08.28 12:45
Bosak,to hajlujacy gej.
Panie Moravietzky2020.08.26 12:05
A co będzie jesienią, gdy naturalna odporność organizmu maleje, a dodatkowo pojawia się też sezonowa grypa?
Moja rada:2020.08.26 12:15
Eat shit and die!
Panie Tadeuszu Grzesik2020.08.26 12:00
Kiedy usuniecie z forum spam reklamujący fałszywe dokumenty i banknoty?
ebz2020.08.26 12:00
Jak wynika ze słów T. Grzesika , to należy on do do osób niewiele potrafiących zrobić , za to dużo gadać i krytykować tych , którzy coś zrobić potrafią . Sytuacja była nowa dla wszystkich . Rząd błądził jak we mgle ,lecz udało mu się pomimo wielu błędów za które trudno go w takiej sytuacji winić . A na Polaków argumenty nie działają . Potrzebne są zakazy . Morawiecki jest najlepszym moim zdaniem premierem od kiedy zaczęła mnie na nowo interesować polityka . B.Szydło się nie nadawała , D.Tusk to było zero . Pod kątem dobra Polaków oczywiście . Pod innymi kątami ich nie oceniam .
Panie Ziobro2020.08.26 12:02
Nie uczyli pana w szkole, że przed znakami interpunkcyjnym nie stawia się spacji?
Suweren2020.08.26 12:39
Może trzeba było oszczędzać na trudne czasy i "nową" sytuację kiedy była kasa, a nie przeżerać wszystko w postaci kiełbachy wyborczej a potem jesze rozpjzgiwać na niby-wybory, lewy sprzęd medyczny, spektakularne drogie loty i propagandowy ściek w TVP za 10 mld w perspektywie kilku lat?
katolicka deratyzacja Polski2020.08.28 12:47
Konfederacja sprzedala Polske za ruble.
zbyszek2020.08.26 11:55
https://www.youtube.com/watch?v=zITbSgbozGs&feature=share&fbclid=IwAR0HNYqJxgu6BjkW-HhiKODUtt-50UswfLUVu_kOkl41EigvO_5YLU3ZzWE
katolik2020.08.26 11:41
medycyna masońska, popierana przez profesorów, ekspertów TO szczepionki i czipy gatesa i sorrosa
katollcka deratyzacja Polski2020.08.28 12:48
Ten pseudo-katolik dazy do eksterminacji narodu za ruble.
Roberto2020.08.26 11:22
Wczoraj byłem na piwie z Menzenem, i on trafnie mówił o absurdach tych zakazów, jako przykład podał jak był w sklepie i kupował spodnie, nikt go niepokoił, gdy podszedł do kasy, Pani powiedziała mu, że nie może kupić spodni ponieważ nie ma maseczki. 20 min oglądał ubrania, przymierzał i tam nie było wirusa, dopiero przy kasie pojawia się wirus. Niech się rząd opanuje i zniesie to wszystkie absurdalne rozporządzenia
katolicka deratyzacja Polski2020.08.28 12:49
Mentzen to morderca Polakow za ruble Putina.
majka2020.08.26 11:22
czas skończyć z pandemią a żeby ją ogłosić WHO musiało zmienić definicję!!!!
ladychapel2020.08.26 11:09
A tymczasem Słowenia wprowadziła kwarantannę dla osób przyjeżdżających z Kaczystanu
katolicka deratyzacja Polski2020.08.28 12:51
Dawno nie widzialem wpisu tego bolszewika,,juz odchodzisz do grobu,tawariszcz ?
katolik2020.08.26 11:07
Bóg i Matka Boża czuwa nad ludzmi. Masonską medycynę, tzn sorosowe i gatesowe szczepionki, utopione w nich mld szlag trafi, CHCĄ wszepiac ludziom choroby i czipy. Nic z tego. Plan się nie powiedzie. Wszyscy mądrzy profesorowie i eksperci popierają medycynę masonską!!!
Przeciw kretynom2020.08.26 10:45
Hiszpania zniknęła z listy bo Szumowski tam wypoczywa. Strasznie się zawiodłem na tych ludziach.
ladychapel2020.08.26 10:38
Premier Mateusz Morawiecki w lipcu: - Cieszę się, że coraz mniej obawiamy się tego wirusa. To jest dobre podejście, bo on jest w odwrocie.Latem wirusy grypy i ten koronawirus też są słabsze. Dużo słabsze. Młodsi, starsi i w sile wieku, spokojnie można iść na wybory
ebz2020.08.26 10:35
A o czym myślał Morawiecki mówiąc wczoraj w telewizji " czerwona zaraza " ? O ojcu braci Kaczyńskich , który po wojnie przywlókł tę zarazę z ZSRR ? Czy mógłby premier to wyjaśnić ?
Michał Jan2020.08.26 10:22
Autor najwyraźniej nie chce dotknąć istoty problemu - te "zakazy" nie są dla zwalczenia tej nie aż tak groźnej epidemii, tylko dla wytresowania społeczeństwa, żeby nim łatwiej rządzić.
Anonim2020.08.26 10:35
Ach zapomniałbym... Konfa "lekiem na całe zło" PiS-u i oczywiście żadnej pandemii nie ma. Ciekawe co to tak mutuje cały czas nabywając niebezpiecznych właściwości? Już oficjalnie się mówi - no nie wszędzie - że to wirus bojowy, broń biologiczna, hybryda HIV i Sars. I po obu ma swoje nieprzyjemne właściwości. Informacja np. tu: ... https://dzieckonmp.wordpress.com/2020/08/21/prezydent-swiatowej-akademii-nauk-biomedycznych-malo-prawdopodobna-skuteczna-szczepionka-przeciwko-covid/
Anonim2020.08.26 10:39
Albo tu co do szczepionki propagowanej przez tych samych sponsorów co koronawirusa (Covid-19) jak mniemam: ... https://www.youtube.com/watch?v=UZuaSoCti2c&feature=emb_logo
Anonim2020.08.26 10:41
Koronawirus i "szczepionka" na niego przypominają jako żywo zasadę: stwórz problem - daj rozwiązanie.
Michał Jan2020.08.26 10:50
Od kiedy znacznie mniejsza śmiertelność niż na samym początku jest nabywaniem niebezpiecznych właściwości? Chyba że dla promujących słynną "szczepionkę".
Anonim2020.08.26 11:45
Gdybyś czytał cokolwiek poza wypocinami Konfy to byś wiedział, że po pierwsze: wirus mutuje i ma 10-cio krotnie większą zaraźliwość niż pierwotna, po drugie: zachorowalność a zatem i śmiertelność nie jest sezonowa jak u grypy, tylko trwa cały czas, co oznacza, że nie można go w ogóle w tym sensie porównywać z grypą, po trzecie: wirus dotyka także innych narządów niż płuca, po czwarte: np. tzw. choroby towarzyszące są skutkiem otrzymanej po HIV osłabienia odporności albo braku odporności po przechorowaniu i wiążą się z tym powikłania późniejsze. Po za tym nawet jakby u nas nic nie zrobiono i pozostawiono na żywioł jak w Szwecji, co nie odniosło w sumie pozytywnych skutków jakie zakładano, to zamknięcie innych krajów powoduje, iż i tak obrywamy. Musielibyśmy być całkowicie samowystarczalni by nas to nie dotknęło. I nie myl choroby jako takiej i szczepień ochronnych ze szczepionkami, bo te mogą być albo dobre albo złe, w zależności od tego co producent w taką szczepionkę wsadzi. Niestety globaliści zamierzają wprowadzić w obieg te złe. Ale to, że zamierzają to zrobić nie zmienia faktu, iż mamy do czynienia z zachorowalnością niesezonową, która tylko na moment zwolniła a obecnie przyspiesza. I prawdopodobnie ze zwiększoną zachorowalnością, w parze pójdzie i większa toksyczność, bo wirus w swoją strukturę ma wbudowane mechanizmy umożliwiające mu ciągłą zmienność. Nikt nad tym nie panuje i nie wie co może być. Na początku pandemii (mimo zmiany definicji choroba trwa i się rozwija, zmienia) robiono założenia w odniesieniu do grypy. Po lekturze wielu doniesień (np. wystarczy wyguglać sobie hasło: "mutacje koronawirusa", ale nie tylko w ten sposób) uważam, że żadne pierwotne założenia odnośnie przebiegu tej choroby (Covid-19) się nie sprawdziły. Wynika to właśnie z tego, że koronawirus jest hybrydą i to hybrydą niezwykle toksyczną w przebiegu długofalowym co wynika z analizy objawów jakie dają pierwotne wirusy składające się na hybrydę wirusa powodującego chorobę Covid-19. A ponieważ żyjemy w czasach przepowiedzianych w Apokalipsie św. Jana to mniemam, że to co nas czeka w związku z Covidem-19 i pewnie jeszcze paroma - przepowiedzianymi zresztą - biologicznymi "niespodziankami", będzie przerażające. No chyba, że mamy "złote czasy", samo dolce vita i do Apokalipsy bardzo daleko... No jak tam, daleko czy nie?
Michał Jan2020.08.26 13:29
Gdybyś pomyślał, to byś popatrzył na dane i wykresy. Nawet, jak zachorowań przybywa, to zgonów jest mniej. W Szwecji liczba zachorowań zanika i nie uznam argumentu, że jak sąsiedzi zniszczyli gospodarkę sobie, to nam to niewiele zmieni, jak zniszczymy też i sobie. A tymi strasznymi opowieściami, że komuś coś się powikłało, to nakarm tych, którzy mają angina pectoris po grypie. Z głodu umiera się naprawdę, a na covid być może. Senator Libicki też miał ciekawy komentarz.
Anonim2020.08.26 17:57
Można powiedzieć, że co do Szwecji, to to jest najnowsze: ... https://wiadomosci.onet.pl/politico/koronawirus-szwecja-podlicza-koszty-swojego-swobodnego-podejscia-do-pandemii/7e1h3bb ... A poza tym zobaczymy bo np. w Japonii długo było świetnie a teraz Japonia nas nieco wyprzedza w zachorowalności. Śmiertelność u nich nadal niższa niż u nas. Natomiast, ponieważ koronawirus (Covid-19) jest hybrydą zawierającą w sobie elementy HIV to sam nie uśmiercając powoduje, że choroby towarzyszące mogą to zrobić. Skutkiem HIV jest AIDS, czyli nabyty zespół upośledzonej odporności. Świadczyć mogą o tym także doniesienia, że przebycie Covid-19 nie gwarantuje odporności a nawet jak się ją uzyskuje to na krótko. Nawet termin "bezobjawowi" może być mylący jeśli są doniesienia o późniejszych powikłaniach u takich bezobjawowych. Są też jasne stwierdzenia, że Covid-19 nie ogranicza się tylko do układu oddechowego. Niedawno stwierdzono, że może zostać zaatakowane serce na podobieństwo zawału. To nie z Polski tylko wiadomości z różnych stroń świata. Oczywiście można uważać, że nic nie ma. Bardzo jestem ciekaw co będzie jak takiego delikwenta co to "nic nie ma" zaatakuje to czego nie ma. W zasadzie nie powinien w ogóle zwracać uwagi na to czego nie ma... Ale z tymi opiniami różnie bywa bo jeden z ekspertów jakiś prof. z Uniwersytetu Singapurskiego, cieszył się, że aktualna dominująca mutacja jest 10x bardziej zaraźliwa niż obiekt wyjściowy, a za to mniej toksyczna i dlatego jest nadzieja bo "w interesie wirusa jest jak najwięcej zakażeń a nie śmierci". Jak by wirus myślał, planował... Co u tych fachowców siedzi w tych ich mózgownicach to chyba "najstarsi górale nie wiedzą"... Ale jak tylko takie cudo w tym ogromnym materiale zwiększonej liczby zakażeń zmutuje do formy bardziej toksycznej, śmiertelnej to dopiero będzie "jazda". Nowa mutacja po poprzedniej przejmie zdolność do szybkiego zakażania a nowe właściwości będą szybciej zakażonych delikwentów uśmiercać. I co wtedy taki pan prof. powie? Że wirus zmienił spojrzenie na interes? Też się będzie cieszył? Bo nie przypominam sobie, żeby stwierdził, że wirus już nie ma ochoty na mutowanie... W tej wypowiedzi masz odpowiedź dlaczego śmiertelność nie jest tragiczna. Przy czym choroba cały czas trwa a nie jest to tak jak w przypadku grypy czyli zachorowalność sezonowa. Jak się czyta doniesienia ze świata nauki, medycyny to wszystkie pierwotne założenia odnośnie koronawirusa (Covid-19) odesłano do lamusa. I nadal lekarze wiedzą, że nic nie wiedzą, prócz tego, że chorujemy.
Michał Jan2020.08.26 19:43
Jak to wirus - mutuje. Może w wersję łagodną, może zabójczą. W drugim wypadku nic nas nie uratuje, ale rządy postępują już teraz tak, jakby był właśnie już teraz był zabójczy. Przy gospodarce opartej na rolowanym długu, to gorsze od obecnego wirusa. A jak mutuje, to żadna szczepionka nie pomoże.
katolicka deratyzacja Polski2020.08.28 12:53
Kolaboracja Rosyjska morduje Polakow na zamowienie Putina.
Włodzimierz2020.08.26 10:11
Zaczyna mnie denerwować sposób rządzenia bankstera i "ewangelisty" 2w1
Marek212020.08.26 10:10
Racjonalność decyzji rządów PiS? To proszę podać racjonalne argumenty za likwidacją gimnazjów oprócz widzimisię Prezesa Narodu?
katolicka kretynizacja polski 🇵🇱2020.08.26 10:10
Izrael na liście! zatem jak Marawicek i kornhauser będą odwiedzać swoje rodziny i kraj z którego pochodzą?
Anonim2020.08.26 10:31
Aj waj, żyd antysemita się łodezwoł. No kto by pomyślał... Matołku, nie czytałeś całego rozporządzenia. I dotyczy to wszystkich krajów, nie tylko Izraela. Podawali to wczoraj w PR1, cretino.
Urszula2020.08.26 11:06
Jak zwykle problemy czytania ze zrozumieniem. Ech, pismatoły. Co trzeba zrobić żeby pismatolstwo nauczyło się tej, jak widać, trudnej sztuki. Pomogę ci:....................................................................................... 1. O jakim kraju mówi wpis? 2. Kto odwiedza Izrael? 3. Dlaczego Duda i jego żona nie będą mogli odwiedzić Izrael? Odpowiedz na te pytania to zrozumiesz o czym był wpis. Dla ułatwienia dodam, ze nie ma tu mowy o innych krajach.
Anonim2020.08.26 17:31
Gdyby dziecko drogie sprawy dotyczyły tylko Izraela to owszem mielibyście rację. Nie znasz rozporządzenia co do zakazu i wyjątków kiedy zakaz NIE OBOWIĄZUJE i zabierasz głos bez sensu. Ale tak to u lewactwa. Coś tam robi a i tak potem nie myśli.
Urszula2020.08.26 19:47
Gościu, odnoś się tylko do tekstu napisanego, a nie do twoich wymysłów. Mądrzejszych od ciebie myślenia i czytania ze zrozumieniem uczyłam i też były takie przypadki, że uczeń zapytany o bitwę pod Grunwaldem opowiadał o porwaniu Danusi Jurandówny. Wiesz dlaczego uczniowie gremialne oblewają egzamin z czytania ze zrozumieniem? Bo właśnie tak rozumują jak ty. Do tego dodam, że @katolicka kretynizacja polski napisała to dla jaj, a ty z czym wyskakujesz?
katolicka deratyzacja Polski2020.08.28 12:57
Urszula czyli sentymentalny belkot ubeka.