31.01.20, 13:21

TYLKO U NAS! Ryszard Czarnecki: W grillowaniu Polski chodzi tylko o pieniądze!

To jest sytuacja skrajnej hipokryzji […] Mamy w Polsce zastępy polityków, którzy pełnią role pożytecznych idiotów i tańczą tak jak im Bruksela czy Berlin zagrają […] Tu nie chodzi o wymiar sprawiedliwości ani o Trybunał Konstytucyjny- tu chodzi o pieniądze […] Polsce przyprawiana jest gęba, tak aby ograniczyć jej konkurencyjność- dla portalu Fronda.pl mówi Ryszard Czarnecki, polityk Prawa i Sprawiedliwości, deputowany do Parlamentu Europejskiego.

Fronda.pl: Co w Polsce robiła pani komisarz Vera Jourova? Na czyje polecenie tu przyjechała?

Ryszard Czarnecki, europoseł PiS: Pani komisarz Jourova, następczyni pana Timmermansa przyjechała nie do Francji, gdzie żandarmeria francuska pobiła prawników w sądzie apelacyjnym w Paryżu, tylko przyjechała do Polski, aby ocenić stan praworządności, została powitana z typowo polską gościnnością, spotkała się z kim chciała. Zwrócę szczególną uwagę na jedno spotkanie, które umknęło uwadze opinii publicznej, a które jest sukcesem polskiej strony, a mianowicie pani komisarz Jourova spotkała się z panią prezes Trybunału Konstytucyjnego Julią Przyłębską. Wcześniej Komisja Europejska parokrotnie kwestionowała legalność Trybunału Konstytucyjnego. Ale skoro teraz przedstawiciel Komisji Europejskiej spotyka się na oficjalnym spotkaniu, oznacz to, że uznaje Trybunał w tym kształcie, co odbiera jednak pewną amunicję używaną do tej pory przeciwko Polsce.

Należy pochwalić ministra Ziobro, który dokonał doskonałego manewru mówiąc, że proponuje kompromis, a tym kompromisem będzie adaptacja niemieckich rozwiązań prawnych, gdzie jak wiadomo, to politycy, i na szczeblu landowym, i na szczeblu federalnym, wybierają sędziów. W Polsce, jak wiadomo, to sędziowie wybierają sędziów. Przypomnę tu wypowiedzi niektórych urzędników unijnych, którzy twierdzili, że to „co jest dobre dla Niemców nie jest dobre dla Polaków”, co jest oczywiście przykładem skrajnej hipokryzji i podwójnych standardów. Uważam, że manewr ze strony ministra sprawiedliwości był nie tylko efektowny, ale pokazujący to, że wewnątrz Unii Europejskiej stosuje się jednak różne miary dla różnych krajów członkowskich.

Dlaczego pani komisarz nie pojechała do Czech czy do Niemiec, gdzie to głównie politycy wybierają sędziów, a sami politycy zostają sędziami trybunałów konstytucyjnych?

Powiem więcej: czemu nie pojechała do Francji, gdzie prezydent Republiki Francuskiej Emmanuel Macron zgłosił oficjalny projekt zwiększenia wpływu prezydenta na wybór sędziów? To nie wzbudziło żadnych oporów. Nie pojechała pani komisarz Jourova do Luksemburga, gdzie Trybunał Konstytucyjny zlikwidowano; nie pojechała do Holandii- ojczyzny swojego poprzednika, pana Timmermansa, gdzie Trybunału Konstytucyjnego po prostu nie ma, i jakoś nikt tego nie kwestionuje. To pokazuje podwójne standardy.

Zupełnym kuriozum jest to, że nie tylko poseł Bundestagu ale wiceprzewodniczący frakcji CDU zostaje mianowany wiceprzewodniczącym Trybunału Konstytucyjnego RFN, i już z góry wiadomo, że za dwa lata będzie przewodniczącym tego Trybunału. I co robi? On krytykuje Polskę za to, że politycy starają się mieć wpływ na wybór sędziów. To jest jakaś moralność Kalego - gdy jemu ktoś kradnie krowę to jest złodziejstwo, ale gdy on kradnie krowę to jest bardzo etyczne. To jest sytuacja skrajnej hipokryzji.

Podobnych przypadków w całej Unii Europejskiej jest bardzo wiele. Dlaczego Polska nie ma narzędzi, którymi mogłaby te zjawiska skutecznie nagłaśniać zarówno w przestrzeni medialnej jak i na gruncie politycznym?

Polska ma dosyć mizerne instrumenty obrony, i nie jest to nasza wina. Mamy w Polsce zastępy polityków, którzy pełnią role pożytecznych idiotów, i tańczą tak jak im Bruksela czy Berlin zagrają, bądź też w sposób bardzo świadomy pełnią rolę pasa transmisyjnego różnych instytucji międzynarodowych czy ośrodków zewnętrznych wobec naszego kraju.

Tak naprawdę nie chodzi tu o wymiar sprawiedliwości ani o Trybunał Konstytucyjny, nie chodziło o Puszczę Białowieską i kornika drukarza, nie chodziło o media- to są preteksty, problemy zastępcze. Tak naprawdę chodzi o pieniądze. Polska szósty rok z rzędu ma najwyższy wzrost PKB na mieszkańca, bardzo dynamiczny wzrost gospodarczy, skutecznie pozyskuje inwestorów zagranicznych, i unika spowolnienia gospodarczego, transferuje pieniądze do obywateli, którzy później, w praktyce pompują te pieniądze w rynek. To wszystko powoduje, że Polska staje się w niektórych obszarach już konkurencją, a generalnie będzie realną konkurencją za kilka lat wobec najsilniejszych państw europejskich.

Przejęcie przez polski LOT, który za rządów Platformy i PSL omal nie został zaorany- a gdyby dalej rządzili to tak by było- niemieckiego Condora z jego setkami destynacji tam gdzie LOT nie lata, pokazuje, że Polska staje się konkurencją gospodarczą, w związku z tym trzeba Polsce przyprawić gębę, aby tę konkurencję ograniczyć.

To wszystko odbywa się w czasie kiedy ma się rozstrzygnąć budżet europejski na kolejne 7 lat, tj. na lata 2021-2027, i tu Polska musi się tłumaczyć, że nie jest wielbłądem, że nie zjadamy dzieci na śniadanie. Zajmujemy się właśnie tym zamiast zajmować się walką o otrzymanie jak największych pieniędzy na politykę rolną i na fundusz spójności, bo to są dwa główne dwa krany finansowe dla Polski.

Podnoszenie kwestii dotyczących praworządności w Polsce jest próbą ograniczenia konkurencyjności naszej gospodarki.

Wynika z tego, że funkcjonująca na pograniczu zdrady stanu polska opozycja chroni układ sędziowski, a nadzwyczajna kasta bierze w ochronę polityków i działaczy opozycji totalnej tak aby nie zostali skazani za swoją antypaństwową działalność. Czy to jest swoiste, samonapędzające się perpetuum mobile, funkcjonujące pomiędzy politykami a sędziami?

Być może sędziowie chronią polityków Platformy ale nie chronią ich już wyborcy. Mówiłem o tym moim kolegom z innych krajów, że polska opozycja, która rzekomo broni praworządności sześciokrotnie przegrała wybory- dwukrotnie samorządowe, dwukrotnie parlamentarne, europejskie i prezydenckie. Teraz, przy mobilizacji elektoratu patriotycznego i niepodległościowego przegra po raz siódmy. Może politycy są chronieni przez media dawniej establishmentowe i instytucje wymiaru sprawiedliwości, ale nie są na szczęście chronieni przez wyborców- wyborcy sześciokrotnie pokazali totalnej, podzielonej opozycji czerwoną kartkę. 

Czy pan prezydent Andrzej Duda powinien podpisać ustawę mającą dyscyplinować sędziów, która od kilku dni leży na jego biurku?

Nie używałbym określeń „ustawa dyscyplinująca sędziów” ani „ustawa kagańcowa”- uważam, że nie są to do końca adekwatne określenia. Wolę mówić o tym, że następuje dokończenie wymiany wymiaru niesprawiedliwości na wymiar sprawiedliwości.

Tak, uważam, że pan prezydent powinien tę ustawę podpisać.

Dziękuję za rozmowę.

Komentarze

Leszek2020.02.2 17:49
Francja i Niemcy popierają dżihadystów z ISIS .Turcji deportuje dżihadystów z ISIS posiadających paszporty Francji i Niemiec do krajów Europy Zachodniej. Po co nam tu w Polsce Macron popierający terroryzm w Unii Europejskiej. Wynocha z Polski.
marko2020.02.1 23:20
ci pożyteczni idioci stanowią duży % w władzach pisu a 1 z nich jest rc
Trzezwy2020.02.1 22:02
Skrajna Hipokryzja to jest ryszard BURAK czarnecki !!
Bianka2020.02.1 15:31
Richard, przecież ty w parlamencie jesteś tylko dla pieniędzy dlatego rozumiem czemu ty ciągle o tej kasie.
gumowa kaczka2020.02.1 13:50
W związku z tym proponuje panie EUROpośle zrzec się pensji i nie brać tych srebrników z Brukseli,nie będą nam w obcych językach kasy wypłacać
Wujek Dobrarada2020.02.1 11:30
Jest Rycho, jest zabawa✌😆👌
Gość2020.01.31 23:23
Nigel Farage w PE - ostanie przemówienie (tłumaczenie PL) POLEXIT jest realny? youtu.be/uRDh3yQTOVk?t=333
adam2020.01.31 21:24
Rysiu..! W Twoim europosłowaniu ,chodzi TYLKO o pieniądze..! Na Europy szczęście synkowi się nie udało..!
Foster2020.01.31 21:06
Polska, Azerbejdżan, Rosja i Turcja - co nas łączy - czy tylko monitoring ?
Leszek2020.01.31 16:50
I jak to zwykle bywa nie mówi się całej prawdy panie Czarnecki. Tak naprawdę to żydoskie lobby gryluje Polskę na różne sposoby. I PIS też bierze w tym udział. Polska posiada bardzo bogate zasoby geologiczne i jest na dodatek w centrum Europy. Dlatego Żydzi chcą to zabrać polskiemu narodowi. Łatwiej to zrobią gdy ostoi się układ w polskich sądach. Dlatego tej kasty nikt nie ruszy. Jeśli jest przyzwolenie w sądach na grabież majątku narodowego, łatwiej będzie to zabrać Polakom. Kolejne rżądzące kanalie na to pozwalają, dobrym przykładem są kredyty tzw. Forumowiczów. Zobaczcie że posłowie nie mają zielonego pojęcia , co jest w ustawach nad którymi głosują . Podnoszą tylko ręce jak małpy w cyrku. Dostają tzw. gotowca. I to dotyczy wszystkich ugrupowań. Obłuda 200 procentowa. Partie powstały przy pomocy obcych fundusz i muszą to spłacić. Oddaję władzę w ręce Narodu Polskiego, a On sam zrobi z tym bagnem porządek.
katok2020.01.31 16:28
odwykowke od zasilkow nazisci dostana i dlatego sa wsciekli. zebrakom olskim kopa dali Brytyjczycy, teraz Niemcy maja ich za jaja kacze. Musza smieci robic dla Niemcow, albo zdychac z glodu. Kopa, dumb polack!
a62020.01.31 15:45
Towarzyszu jak tam idzie sprzedaz szmaty gazety codziennej ,czy to ktos jeszcze kupuje
ryszard2020.01.31 14:55
W tym hybrydowym ataku (w Yad Vashem, w UE, w Rosji i w Radzie Europy). Chodzi o agenturę, bo o pieniądze to chodziło zawsze, chodzi, i będzie chodzić.Tu Idzie bezpardonowa walka o zmianę rządu w Polsce na agenturalny i agenturalne sądownictwo. Agenturalna władza w Polsce jest potrzebna wielkiej światowej finansjerze w jej grze o skonsolidowany i kontrolowany przez nią rynek rosyjsko-europejski. Samodzielna Polska na tym kierunku jest im upierdliwą przeszkodą (szczególnie umacniająca się gospodarczo i z aspiracjami lidera w Międzymorzu). Poświęcą więc duże pieniądze aby agenturę w "polskich" władzach umocnić, a nie odwrotnie, jak to usiłuje nam wmówić.Pan Czarnecki . Rację ma dziennikarz frondy, formułują c pytanie w następujący sposób: ".... na pograniczu zdrady stanu polska opozycja chroni układ sędziowski, a nadzwyczajna kasta bierze w ochronę polityków i działaczy opozycji totalnej tak aby nie zostali skazani za swoją antypaństwową działalność."
katok2020.01.31 16:30
smieci kacze sa polsuszne, kupuja wszystko, co kazemy i robia kase dla nas w fabrykach naszych. po co swinie piskei zmieniac?
Patriota2020.01.31 14:11
Słoma w garniturze czy bez, to nadal będzie słoma.
Gość2020.01.31 14:04
5 bilionów złotych wyciekło z ZUSu? Dociekajcie! teresagarland.neon24.pl/post/152833,5-bilionow-zlotych-wycieklo-z-zusu-dociekajcie
a62020.01.31 19:28
jest tego duzo wiecej
gość2020.01.31 14:02
warto posłuchać, Krzysztof Bosak: polska klasa polityczna jest naiwna wobec Unii Europejskiej youtube.com/watch?v=kcv7vn6iAXM
Politico2020.01.31 13:48
I do tego ta sfora zdrajców, piesków berlińskich i brukselskich, ujadających na Polskę i gryzących rękę która dawała im i daje od lat jeść. Parszywe zdraczyki z PO, PSL i od Kukiza. Parszywe lewactwo.
Trzezwy2020.02.1 22:04
Oj biedne wy polaczki sa . oj biedne ..
acotomadorzeczy2020.01.31 13:34
Jednak nie będzie wniosku o postawienie przed Trybunałem Stanu Donalda Tuska, Ewy Kopacz, Jacka Rostowskiego i Mateusza Szczurka. Powodem jest sejmowa arytmetyka. - Nawet gdyby można liczyć na poparcie Konfederacji w tej sprawie, byłby to akt jałowy - powiedział poseł Marcin Horała, szef komisji, która zarekomendowała postawienie polityków przed TS.
Bianka2020.01.31 13:50
Ale za co mieliby stanąć przed Trybunałem Stanu? Że Szydło i Duda to rozumiem - łamali Konstytucję, ale w/w?
Dam2020.01.31 13:52
Nigdy miało go nie być, tak jak dotychczas nie wyciągnięto żadnych konsekwencji w związku z "audytem". Tyle nieprawidłowości niby było i cisza.
a62020.01.31 15:48
wy tam bedziecie zlotoust klakier wodz wojny
Och Karol2020.01.31 13:32
We Francji pałują sędziów, pałują robotników, pałują strażaków, ale to w Polsce jest problem z praworządnością! W RFN polityk zostaje członkiem Trybunału Konstytucyjnego i wszystko jest cacy! To jest celowy atak na Polskę! A bekną za to wszyscy obywatele, bo jeśli ten atak się uda to będzie bida z nędzą!
KatoKanalia2020.01.31 13:26
Nie będzie nas lewak z bruxely przekonywał, ze białe jest białe a czarne jest czarne! Gott mit Uns!!!
Patriota2020.01.31 14:14
Racja tak może robić tylko błogosławiony jaropolskęzbaw.
a62020.01.31 15:47
przecie pi z da jest lewacka powinna was zaorac