30.03.20, 15:00Witold Waszczykowski, europoseł PiS/YT/Telewizja Republika

TYLKO U NAS! Witold Waszczykowski: Opozycja gra pandemią z nienawiści do rządu PiS

Mariusz Paszko, Fronda.pl: Szef PO Borys Budka twierdzi, że PiS będzie miał krew na rękach dopuszczając pójście do wyborów prezydenckich 10 maja. W "Süddeutsche Zeitung" Florian Hassel pisze z kolei, że w Polsce jest już blisko "zamachu stanu", bo Kaczyński wykorzystuje epidemię do "politycznej gry", na przykład wprowadzając głosowanie korespondencyjne. Co Pan Poseł powie o takich zarzutach?

Witold Waszczykowski, europoseł PiS, były szef MSZ: I jednemu i drugiemu, jak i kilku innym, którzy wypowiadają się w ten sposób, należy podesłać lekarza. To przejaw jakiejś maksymalnej frustracji oraz nienawiści do obecnego rządu. Podobne słowa przekraczają granice zdrowego rozsądku. Trzeba o tym mówić zupełnie poważnie, to powinno być leczone. Sytuacja jest trudna, oczywiście. Wymaga dyskusji nad źródłami choroby, nad wiarygodnością informacji z Chin, nad metodami leczenia; z Francji płyną wieści, że pomaga hydroksychlorochina. Wymiana doświadczeń jest jak najbardziej potrzebna. Trzeba stawiać pytania o konsekwencje polityczne i ekonomiczne pandemii. Natomiast zachowanie takie, jakie prezentuje nasza opozycja, nie przyczynia się do merytorycznego pogłębienia dyskusji. Oni chcą po prostu obalić władzę, a nie rozwiązać problem. Dotyczy to nie tylko pana Budki, ale także części mediów. Tu jest wielka asymetria: z jednej mamy władzę, ekspertów i lekarzy „zabijających się”, żeby tylko wyleczyć ludzi i złagodzić cierpienie, z drugiej mamy wściekłe ataki na zasadzie „nie bo nie!”. Wszystkie konstruktywne propozycje są odrzucane w paskudny sposób: że macie krew na rękach, zabijacie i tak dalej. Opozycji nie podoba się po prostu to, że rządzi PiS. To jest cały ciąg działań począwszy od roku 2015, ciąg braku akceptacji dla demokracji i demokratycznych wyborów Polaków.

MP: Florian Hassel z „Sueddeutsche Zeitung” we wspomnianym artykule ma duże zarzuty do Unii Europejskiej i Trybunału Sprawiedliwości Unii Europejskiej, że nie reagują i nie pomagają opozycji w Polsce.

WW: Niech mu ktoś podsunie Traktat Lizboński. Niech wskaże, w jaki sposób instytucje europejskie mają prawo ingerować w kwestie praworządności w Polsce, na Węgrzech, we Francji, w Niemczech, czy w jakimkolwiek innym kraju członkowskim Unii Europejskiej. Problem polega na tym, że mamy do czynienia w Europie z wielkim konfliktem ideologicznym. W tym konflikcie wytworzyło się kilka obozów. Od lat dominuje obóz lewicowo-liberalny, który zawłaszcza sobie całą narrację, jak również próbuje zawłaszczyć prawo europejskie i nie dopuszcza do dyskursu europejskiego możliwości funkcjonowania, a tym bardziej zdobycia władzy przez partie o charakterze konserwatywno-centrowym, tradycyjnym. Na tym właśnie polega problem. Do tego właśnie sporu ideologicznego wykorzystuje się wszystko, łącznie z pandemią.

MP: Hassel swój artykuł podsumowanie takim stwierdzeniem, że w Polsce opozycja jest bardzo podzielona, ale też dodaje takie takie sformułowanie, że wewnątrz obozu rządzącego i samego PiS-u też są jakieś frakcje i tarcia. Pisze, że nie wiadomo, czego się można spodziewać po partii Jarosława Gowina. Nie wiem, czy się Pan ze mną zgodzi, ale moim zdanie powtarza frazesy, które można dostosować do dowolnego kraju i do dowolnego obozu rządzącego czy partii rządzącej?

WW: Oczywiście, że żadna partia nie jest monolitem i wewnątrz każdej partii trwa wewnętrzna dyskusja. Natomiast my mamy tę przewagę nad innymi partiami, że mamy świadomość pewnej dyscypliny i celów. Oczywiście tu i ówdzie możemy dyskutować na temat środków i instrumentów realizacji tych celów, natomiast jesteśmy większym monolitem niż inne partie. W opozycji frustracje są większe, niż w obozie władzy, bo nikt nie ukrywa wewnętrznych sporów i debat. U nas dyskusje również są, ale nie złamią wewnętrznej dyscypliny.

MP: Jak się Pan Poseł odniesie do opinii pana redaktora Rafała Ziemkiewicza, którą umieścił na Facebooku, a mianowicie, że PiS, PSL i Lewica dogadały się, żeby doprowadzić do upadku Platformę Obywatelską i przejąć jej elektorat?

WW: Takiej umowy nie ma. Każda partia ma swój program, z którym próbuje dotrzeć nie tylko do swojego twardego elektoratu; chce ten elektorat jeszcze poszerzać. Jarosław Gowin to polityk, który przyszedł do nas z Platformy Obywatelskiej. Stworzył partię na pograniczu elektoratu PiS i PO. Próbuje dotrzeć do tych wyborców, od których wyszedł. To jest oczywiste, to normalna polityczna gra.

Komentarze

Randki kamerki pokazy skype!2020.03.31 20:27
Szukam miłego i kulturalnego faceta na sex spotkania lub stały zwiazek. Mam na imię Monia lat 24, wzrost 169cm, wiecej moich nagich fotek i kontakt do mnie tu - www.paniedzis.pl i wyszukaj mnie po niku: KSandi2 napisz do mnie i spotkajmy sie!
Randki kamerki pokazy skype!2020.03.31 17:31
Szukam miłego i kulturalnego faceta na sex spotkania lub stały zwiazek. Mam na imię Monia lat 24, wzrost 169cm, wiecej moich nagich fotek i kontakt do mnie tu - http://www.lexlale.com.pl i wyszukaj mnie po niku: KSandi2 napisz do mnie i spotkajmy sie!
Jan Radziszewski2020.03.31 13:41
Wielce jest zasmucone Moje Serce i Serce Mojej Matki przez brak wiary, letniość dusz i uleganie lękowi. Dzieci moje od dnia narodzin na tym świecie policzone są dni wasze. I tak jak Ja wyznaczam dzień narodzin waszych, tak i dzień śmierci jest już wyznaczony w dniu waszych narodzin. Kto z was może przedłużyć sobie życie choć o jeden dzień, choćby o godzinę, nawet minuty sobie nie przedłużycie. „ Polska jest miejscem dla Polaków i kochających Polskę, to mówiłem w tych Orędziach. Ci, którzy służą dwóm panom nie mogą kochać Polski bo ktoś kto służy dwóm panom jednego zdradzi. Wiecie o tym, prawda? Kościoły muszą zostać otwarte. Na mszach może być mniej ludzi. Chrystus nigdy nie zalecał aby podawać sobie ręce na mszy, tym bardziej, że niektórzy robią to przesadnie i skupiają się na człowieku zamiast Bogu. Ty rzeczniku, Żydzie Pinkasie nie zalecaj modlenia się w domu bo to nie jest Twoje zadanie. Twoje miejsce nie jest w Polsce a zwłaszcza w polskiej służbie zdrowia. Prezydencie Dudo nie bądź chwiejny. Dawałem Ci Łaski lecz kto nie wykorzystuje Łask ten kończy źle. Możesz być powieszony przez lud Polski. Nie teraz jeszcze lecz gdy będzie w Polsce wielki krach gospodarczy i dziesiątki tysięcy zmarłych na coronawirusa a więcej niż milion chorych to jest to już bardzo prawdopodobne.
qwerty2020.03.31 11:18
to nie opozycja to wasza pycha i nie słuchanie głosu wyborców
dz2020.03.31 10:44
To nienawiść do prawa i sprawiedliwości a nie PiS. Przecież to barbarzyńcy.
anonim2020.03.31 10:15
Kto gra epidemią? «Korona-pandemia»: Kolejna false flag międzynarodowej lichwy http://ram.neon24.pl/post/154035,korona-pandemia-kolejna-false-flag-miedzynarodowej-lichwy Koronawirus POKONANY? Pacjenci WRACAJĄ DO ZDROWIA po 6-ciu dniach leczenia | dr W. Golonka youtube.com/watch?v=AcRNBApiTPA Nowojorskie szpitale leczące pacjentów z koronawirusem witaminą C. Dr Andrew G. Weber, specjalista od pulmonologii i opieki krytycznej związany z dwoma ośrodkami Northwell Health na Long Island, powiedział, że jego pacjenci intensywnej terapii z koronawirusem natychmiast otrzymują 1500 miligramów dożylnej witaminy C. https://nypost.com/2020/03/24/new-york-hospitals-treating-coronavirus-patients-with-vitamin-c/ komentarz RAM, Kto zna włoski niech sobie oglądnie VIDEO pod adresem podanym poniżej: Opowiada o tym (21 marzec 2020), że w Japonii stosują przeciwko koronawirusowi Avigan (Fapiravir), którego skuteczność wynosi 90 procent... wcześniej Japończycy byli przestraszeni, dziś zdejmują maski i łażą po świeżym powietrzu... video zostało zrealizowane przez Włocha, który widząc sytuację w Lombardii porównał ją z Japonią i dociekł przyczyn normalnego zachowywania się Japończyków... Cristiano Aresu stwierdza na koniec, że prawda na temat leczenia jest we Włoszech ukrywana... https://www.nextquotidiano.it/avigan-cura-coronavirus-giappone-come-stanno-le-cose/ dzięki interwencji Cristiana Aresu, choć z oporami, ruszyła dooooopę AIFA, włoska agencja ds. lekarstw i rozpocznie się wkrótce testowanie tegoż leku, który zresztą zatwierdzony jest we Włoszech do leczenia grypy... https://www.iltempo.it/cronache/2020/03/22/news/coronavirus-farmaco-antivirale-avigan-giappone-covid19-aifa-sperimentazione-lombardia-veneto-video-facebook-farmacista-cristiano-aresu-1300267/ za nakręcenie i opublikowanie filmiku w Sieci, Aresu obsrywany jest w oficjalnych mass mediach ponad wszelką miarę...
...2020.03.31 7:35
Waszczu, co ty pie.rdo.lisz? Właśnie w senacie, w którym opozycja ma większość zwiększono kwotę pomocy dla ludzi w pakiecie tej całej tarczy o czym głąby z frondy nie napisały, bo mają zlecenie na tępienie opozycji i całowanie po tyłku władzy.
Ogladaj hity online2020.03.31 0:45
Co dziś na ekranie? https://filmvod.pl - To Największa wyszukiwarka legalnych filmów i seriali online! Znajdziesz tam filmy takie jak: 365 Dni (2020) Czy Sala samobójców. Hejter 2020 Setki filmów w jednym miejscu a to wszystko z dożywotnim dostępem . Polecam jak najbardziej!
janek2020.03.30 23:53
Jest oczywistę ze wybory muszą być odwołane i tylko paranoja i intrygi pewnego zdziwaczałego starego kawalera temsu stoją na przszkodzie
Sex portal2020.03.30 19:41
Szukam mężczyzny na namiętne spotkania. Mam 24 lat i zgrabne ciało, moje nagie zdjęcia i kontakt na stronie: www.lexlale.com.pl Wyszukaj mnie po niku: Sandra24 napisz do mnie lub zadzwoń o każdej porze, odpisuje zazwyczaj do 5 minut, czekam.
Formularz zawiera madrosc.2020.03.31 15:31
Mam na imie Putek zadzwon 7 499 654 9796
TS2020.03.30 19:04
U nas w Polsce, to nie jest opozycja, to grupa (banda zdrajców), robiąca wszystko, aby zrobić zadymę i ośmieszyć nasz Kraj.
moderator2020.03.30 18:36
Internetowe portale – to miejsca gdzie większość głu-pców „komentuje” notki lub artykuły różnych , na ogół mądrych autorów. Jedną grupą tych komentatorskich zaj-obów to skrajni lewaccy debile lub bezrozumne świry, bluzgający jedem, nienawiścią i wulgaryzmami ! Ci są nieuleczalnymi osobnikami. Zaliczam do nich, m.in. Piotr Nowak, Leszek, katolik, Urszula, Marek, Pisbusters, Marcin.., BOGAnieMA, Katolicka Kretynizacja Polski ... Drugą grupę stanowią osoby, którym głównie TVN wyprał mózgi do tego stopnia, że oni zło mylą z dobrem, prawdę z kłamstwem i fakty z propagandą. Ich myślenie jest ograniczone, a uważają, że to właśnie oni mają rację, ba, są nawet dumni ze swoich komentatorskich wymiocin. Członkowie tej grupy są wprawdzie uleczalni, ale jeśli poddają się terapii psychiatrycznej, to będzie ona trwała długo. Natomiast czytam komentarze tych o prawicowych pogłądach i stwierdzam, że są merytoryczne, logiczne, poparte faktami i prawdą. I do tych właśnie ludzi kieruję apel ! Nie czytajcie „komentarzy” osób z wymienionych powyżej grup, a jeśli już przeczytacie – to ignorujcie te wymioty i nie komentujcie, bo naprawdę nie warto zaśmiecać sobie głowy taką „twórczością” !!!
zatroskany2020.03.30 22:25
Sprawiasz wrażenie bezrozumnego świra, synku.
Piotr Nowak2020.03.30 18:33
Ten obóz szkodzący Polsce, zwany PO lub ZLew musi jak najszybciej opuścić scenę polityczną w naszym kraju, a wielu z nich z zarzutami zdrady stanu stanąć przed TS. Członkowie tej zarazy tak zagalopowali się w anty-PIS-ie, że dla nich ratunku już nie ma, bo ich demokracja polega na manipulacji. To co oni uprawiają to żadna polityka, a kłamstwa, nienawiść, zło i zdrada, którą posługują się w UE . I jak do tego dodać ich złodziejstwo i korupcję na skalę niebotyczną, bo w wysokości setek MLD zł i brak zdolności rządzenia państwem, to wyłania się obraz antypolskiej mafii politycznej ! To wrogowie Polski ! W dużych miastach mafiozi z PO są stowarzyszeni ze starym układem esbecko-postpeerelowskim. Ci ludzie zmienili język polityki na język nienawiści. Oni chcą Polaków patroszyć, dorzynać, strząsać z drzew, taplać w błocie ... Jeśli chcemy mieć Polskę jako strefę wolną od nienawiści, to oni muszą odejść prędzej czy później w zapomnienie obłożeni anatemą do trzech pokoleń !
Zakupy pod drzwi2020.03.30 18:17
Kupuj sprzęty Rtv agd, Foto, Sport, Żywność, Chemie oraz wiele Więcej! Wygodnie z domu http://mall.1k.pl Wszystko czego potrzebujesz – bez kolejek, tłumów i nerwów! Z dostawą prosto pod dzwi! Co dziennie tną ceny nawet o 90% #zostanwdomu
maria2020.03.30 17:36
Bardzo dobrze Pan Waszczykowski mówi.
bronek2020.03.30 17:29
Teraz świrusy z pis-u zamkniecie zakłady produkcyjne by zbilansować straty z resztą grającą koronaświrusem. W przeciwnym wypadku kapitał ucieknie nad Wisłę a za to byście dostali po pysku.
Pisbusters2020.03.30 16:41
Dlaczego Kaczyński ma krótkie nogi? Bo kłamstwo ma krótkie nogi ha,ha
POKOjeb2020.03.30 16:32
My POKOjeby nie wierzymy w wirusy. Pan "Koperta" Grodzki pojechal do Wloch zeby je do nas sprowadzic i mu sie to nie udalo. U nas narazie tylko grypa. Moze trzeba Pana "Koperte" jeszcze raz tam wyslac?
anonim2020.03.30 16:40
PISuar też jeździ sobie do Berlina...
anonim2020.03.30 16:19
W przeciwieństwie do Pani Agnieszki, wcale nie uważam że dziwnych czasów doczekaliśmy, gdy rewolucja podważa własne ideały. Tak było zawsze. Z haseł rewolucji francuskiej wolność, równość, braterstwo, albo śmierć, prawdziwa była tylko śmierć. A hasło zabrania się zabraniać dotyczyło seksu, narkotyków i rock and rolle'a, co również sprowadzało się do śmierci. A czy doczekaliśmy dziwnych czasów, czy też na to wszystko zezwalamy, to inna sprawa.
anonim2020.03.30 16:12
Warto też zaznaczyć, że nie byłoby takiej dominacji lewackiej ideologii, w zasadzie to chyba w ogóle by nie zaistniała, gdyby nie potężne wsparcie grup kapitałowych, dla których jest ona narzędziem walki ekonomicznej.
Nowogrodzka2020.03.30 15:58
Czy San Escobar radzi sobie z epidemią, Witoldzie? Bo jeżeli nie, zostaniesz tam wysłany w ramach bratniej pomocy.
anonim2020.03.30 15:56
Napawacza optymizmu dzisiaj nie będzie na Frondzie?
ulica zagranica dziala antypolsko2020.03.30 18:27
ty niby stachu to jestes icek czy igor
Do 13 obojętny2020.03.30 15:55
W każdej chacie dzisiaj szpital, Bez pogrzebu - stypa Nie pomoże okowita, Kiedy hula grypa. Na złamane człeka kości Czeka twarde łoże, Od przyjaciół, grypy, gości Chroń nas dobry Boże!
Topek2020.03.30 15:54
Kulawemu kaczorowi nie zależy wcale na Polsce i ludziach, dla niego liczy się tylko władza i zemsta za dawne czasy i widać to teraz że po trupach nawet swoich wyborców do tego dąży
ulica zagranica dziala antypolsko2020.03.30 18:26
icek ty jestes bardzo toporny a beszczelnosc twoja jest bardzo koszerna
anonim2020.03.30 15:49
Już sobie wyobrażam rządy tych frustratów w obecnej sytuacji! Widać po działaniach ich zaplecza TVN, Wyborcza, żenada po prostu. Dążyć do rozruchów w tak trudnej i wymagającej ogromnej mobilizacji wszystkich sytuacji. Wstyd, mam nadzieję że nasz naród się obudzi i podaruje im wszystkim bilet w jedną stronę, wyrzucając z życia publicznego na zawsze!
Oloo2020.03.30 15:45
Nie lękaj się koronawirusa. Zabierz rodzinę,babcię,sąsiadów,znajomych i nie znajomych na wybory.Możesz zrobić nawet kilka kursów samochodem. Liczymy na Ciebie Nasz prezydent Duda musi wygrać w 1 rundzie aby nie narażać zdrowia i życia Polaków w 2 turze. #zabierz babcie na wybory-DUDA2020
Zbychu2020.03.30 15:40
Wszystko ściema . A rząd to nie gra na wybory ? Dobrze wiedzą jedni drudzy , że tego nie można przejść suchą stopą . Dlatego zamiast ratować kraj pieprza o wyborach .
a mleko z gipsem nie działa?2020.03.30 15:35
Przyznaj się Topek, że dostajesz erekcji tylko otwierając strony Frondy. Bo jaki inny mógłby być powód?
Krzysztof 2020.03.30 15:54
Jako jedyny z komentujących napisałeś o seksie. Zastanawiające,prawda xD :) ;-)
Topek2020.03.30 15:32
Tak wybory powinny się odbyć niech sobie Du-pa pa wygra i tak nic nie znaczy jest tylko pośmiewiskiem, ale mądrzy ludzie do wyborów nie pójdą a przynajmniej elektorat pisu się przerzedzi
żyja, żrą na mój rachunek2020.03.30 15:27
@ladychapel I conajmniej kilka milionów q..ew po-sowieckich jak ty.
Polexit2020.03.30 15:26
Panie ministrze, im nie jest potrzebny lekarz, tylko rząd z jajami, np. taki z przywództwem R. Erdogana. On poradziłby sobie z nimi w try miga. Dlaczego tak cackacie się z nimi - jakbyście mieli z nimi jakieś wspólne interesy? Spuścić z łańcuchów Pana Min. Z. Ziobro i Pana Prezesa M. Banasia, a zrobią z nimi porządek!!!
Urszula2020.03.30 17:21
Póki co to pan prezes Banaś bierze się za PiS. :D
Polexit2020.03.30 18:05
Bardzo dobrze. Nie może być świętych krów. A dlatego właśnie ma kłopoty!
Lordchapel2020.03.30 15:25
A ilu pedziów przypada na normalnych ludzi?
mordechaj2020.03.30 15:27
popytaj w seminariach ;)
AAAtomek2020.03.30 16:13
Niestety to będzie nieobiektywna próbka ;)
alek2020.03.30 15:24
Wystarczy mieć IQ na poziomie posła by wiedzieć ,że za pół roku poziom biedy ,bezrobocia ,upadłości czy samobójstw będzie tak duży, iż PiS większość będzie chciała wywiezć taczkami. A Duda to PiS.
ty szmondak OBOJETNY może byś się odpier...2020.03.30 15:24
NIE BADZ OBOJETNY, Żydzie wyklęty ...aaa_ ... ty Klapafuckyousz pisze: - "A teraz … głośno pierdzę, aby zagłuszyć kaszlnięcie." - I kto takich wpuścil do chrześcijańskiej Europy i Polski?! Klapafuckyousz sobie marzy: - "Ja już się zapisałem na naukę mandaryńskiego." - Ty Jasiu, a ile ty masz lat zgedzie? Przyznaj się, że boisz się iść spać bo możesz się nie obudzić.
ladychapel2020.03.30 15:16
W kraju mamy: 31 000 księży 14 000 pediatrów 8 000 ginekologów 1 kościół na 4 000 mieszkańców 1 szpital na 40 000 mieszkańców
plantator2020.03.30 15:23
no i co z tego tęczowy obłąkańcu wynika?
Jarek2020.03.30 16:10
Że to jest patologia - taki stan
ladychapel2020.03.31 16:11
to że jestem głupi jak kidawiec zasraniec
Po 11 NIE BADZ OBOJETNY2020.03.30 15:28
No, ok, ale wszystkich lekarzy mamy ok 170 tysięcy. Ale, generalnie dobrze kombinujesz. Jakby przeszkolić wszystkich księży na ginekologów, to sytuacja na tym polu się poprawi, a i na plebaniach będzie weselej.
anonim2020.03.30 15:53
Nie chcę mieszkać w kraju, który musi mieć wiele szpitali - bo to oznacza niezdrową okolicę, gdzie liczne choroby i pasożyty i nowotwory trapią ludność. Szpitali ma być tyle, żeby wystarczyło w normalnych warunkach miejsca dla wszystkich chorych, plus rezerwa na nadzwyczajne przypadki. Nic ponadto.
Po 11 NIE BADZ OBOJETNY2020.03.30 16:03
To nie z powodu obecności szpitali ludzie chorują. Jest dokładnie odwrotnie, im lepsza, powszechniejsza służba zdrowia tym ... uwaga, uwaga ... mniej chorych.
anonim2020.03.30 16:15
To z powodu chorób są budowane szpitale. Albo z powodu (przewidywanych) wojen, jak w PRL. Im mniej chorych tym mniej potrzeba szpitali.
dz2020.03.31 10:52
a idiotów i czerwonych debili nawet nie jesteś w stanie policzyć i tu jest problem
skarb2020.03.30 15:15
nie pamietaja jak POdchodzili do epidemii swinskiej grypy,POwodzi- przyszla i przejdzie wstyd za takich zacietrzewionych nienawiscia do obecnego RZADU i POLAKOW to butni,egoistyczni pyszni ludzie przez ktorych POLSKA I POLACY NAWET W RODZINIE SA POdzieleni.przez ich PYCHE LAKOMSTWO NIENAWISC CIERPIA WSZYSCY. OD ZARANIACZASU POLACY Z KRWI I KOSCI WIERNI BOGU I OJCZYZNIE widza i doskonale rozumieja co dzieje sie za RZADOW PiS a co sie dzialo za rzadow przed nimi i tego nic nie zmieni
mordechaj2020.03.30 15:20
Za rządów PiS dzieje się ŹLE. Jeszce przed pandemią Polska miała najwyższą inflację w całej UE. Tuż za Polską w drukowaniu pustego pieniądza były Węgry. PiS przejadł oszczędności Polski wynikające z dobrej koniunktury gospodarczej na świecie i nie ma już pieniędzy. Będzie musiał zwiększyć jeszcze inflację i dodrukować pusty pieniądz. Oby nie była to HIPERINFLACJA, bo wtedy wszyscy Polacy pójdą na dno razem z PiS-em
plantator2020.03.30 15:24
a co się działo z kasą za rządów totalnych złodziei?
AAAtomek2020.03.30 16:11
Np poszło na kurwizję, 2 miliardy, poszło na kanał dla wybranych za 1 miliard, itd
Piotrek2020.03.30 15:24
Ależ PO w przypadku świńskiej grypy podjęło dobre decyzje, bo epidemia okazała się być łagodna. PiS zresztą w tej chwili też robi dobrze. Ale żeby tak jednych wyłącznie wybielac a drugich oczerniać trzeba być mocno zaslepionym. Jedni i drudzy są dość kiepskimi politykami. W tej chwili mamy niewydolną służbę zdrowia - gdy tylko epidemia przybierze na sile zacznie się u nas prawdziwy dramat. Ciekawe co wtedy napiszesz.
Cela Max.Plus2020.03.30 15:14
jak staną przed Trybunałem Narodowym to skończą się gierki partyjne opozycji
Izydor2020.03.30 15:13
Waszcza nawet odkurzyli I z szafy wyciągneli.
krakus2020.03.30 15:12
Dla komuchów z PiS tylko koryto i lans się liczy... mają gdzieś prawo oraz zdrowie i dobrobyt obywateli... dobitnie ukazały to wypowiedzi Emilewicz i Terleckiego.
anonim2020.03.30 15:11
Marna propaganda mająca tylko odwrócić uwagę od nieudolności rządu... od kłamstw o rzekomym przygotowaniu na epidemię, spóźnione decyzje, braki w aptekach i sklepach, niedziałające platformy edukacyjne i "papierową tarczę antykryzysową"...
ladychapel2020.03.30 15:10
Ksiądz w TV Trwam przekonywał, że kapłani mają konsekrowane dłonie i nie zakażają koronawirusem
Stani2020.03.30 15:34
A Pan Krajski z nieskrywaną przyjemnością te dłonie całował (ks. Jochemczyk).
Jan Radziszewski2020.03.31 13:50
udaj się do żydowskiego Raabe po poradę
mordechaj2020.03.30 15:07
To przecież wszyscy wiedzą, że jak PiS dopuści do wyborów w trakcie pandemii, to będzie miał krew Polaków na rękach. I to nie będzie jakiś "przypadek", "zaniedbanie", "niedopatrzenie", tylko to będzie ZBRODNIA Z PREMEDYTACJĄ. Posyłanie Polaków na śmierć 10 maja wynika z czego ? Z nienawiści do Polaków czy bronieniem KORYTA DLA SWOICH ? A może jedno i drugie ?
Piotrek2020.03.30 15:16
Przesadzasz - wybory pewno się nie odbędą 10 maja, a to co robi PiS to zwykłe czekanie do ostatniej chwili, bo może się uda. Poki co, to o zbrodnie z premedytacja można oskarzac Trumpa czy Borisa Johnsona, czy też przywódców innych krajów gdzie epidemia wymyka się spod kontroli. Jedyne co mnie niepokoi w tej chwili, to fakt, że na tym etapie powinno sie stawiac na wykrywanie jak największej liczby osób zakażonych, przez ich typowanie i wykonywanie testów, a tego raczej się nie robi, więc czeka nas systematyczny powolny przyrost zakażeń.
AAAtomek2020.03.30 16:08
W Smolensku w 2010 tez czekali do ostaniej chwili, że może się uda.
mordechaj2020.03.30 15:25
do @Piotrek - Kaczyński prze do wyborów, bo wie, że na jesieni czy w przyszłym roku straci władzę. Powodem utraty władzy będzie nieudolność w zwalczaniu pandemii (o której to nieudolności piszesz) oraz masowe bezrobocie i upadek gospodarki, co się zapowiada. Zapowiada się też hiperinflacja, a jak PiS ją wywoła, to z torbami pójdą wszyscy Polacy.
Karol2020.03.30 17:49
To moze pajacu sie przeprowadzisz do Wloch, Hiszpanii, Anglii Francjl ? - jeszcze dalej mam ci wymieniac debilu ? Jak ci sie nie podoba ten rzad i masz jakies obiekcje do tego co robi, to wyjedz za granice" wszedzie jest lepiej "! Wiec nie pizdziakaj, tolko zbieraj manele i won !!!
...2020.03.31 7:39
Typowy pisdzielec. Zero argumentów merytorycznych, tylko wyzwiska i obrażanie, ale czego wymagać od debila z IQ na poziomie kury, cud,że samodzielnie jesteś w stanie sie wys.rać. Najgorsze jest to,że jesteś typowym głąbem w elektoracie swojej partii.
JR2020.03.31 9:23
Majteczki są w kropeczki. Zrozumiałeś te wypowiedź?
Jan2020.03.31 17:39
Jesteś w błędzie. IQ nie na poziomie kury, tylko kaczki.
JR2020.03.31 9:19
Mądra rada. Gdyby takich wariato-przechrztów było mniej w Polsce to by się nam lepiej i spokojniej żyło!!! To bagno psuje powietrze.
ulica zagranica dziala antypolsko2020.03.30 18:21
ICEK TERAZ O SPRAWACH POLSKICH DECYDUJA POLACY A NIE MNIEJSZOSCI NARODOWE CZERWONOBRUNATNE.
janek2020.03.30 23:56
nienawiśc też ale przede wszystkim paranoja pewnego zaburzonego starca
Dumny Cwelu, czemu podpisujesz się Stachu?2020.03.30 15:06
Najgłupszy troll z tego forum Żigolak Ateista Dumny Cwel podpisuje się od paru tygodni jako Piotr Nowak i Stachu.
...2020.03.30 15:28
Co pochwaliłeś się jak się podpisujesz żeby o tobie nie zapomnieli?
Piotrek2020.03.30 15:05
Rząd gra wyborami w obliczu pandemii z nienawiści do opozycji - nie ma to jak poszczuć społeczeństwo w imię partyjnych interesów.
Po 11 NIE BADZ OBOJETNY2020.03.30 15:02
A może: Bóg zesłał pandemię z nienawiści do rządu PiS. No?
tęp lewaka2020.03.30 16:26
milcz lewacki durniu
Po 11 NIE BADZ OBOJETNY2020.03.30 18:37
To nie jest pozbawione sensu. Jezus zdecydowanie był/jest lewacki. Prawicowa partia może go nieźle wpieniać. Też Cię pozdrawiam.
Do 13 obojętny2020.03.31 17:14
Lewactwo, jak od lat, ma uparte skłonności do przylepiania się do wielkich okrętów. Jezus z lewackością nie ma nic a nic wspólnego, kłamco.
Taka prawda2020.03.30 17:33
Niech ten wirus dzieci szczury 2 nożne wybije za dużo tego