05.09.15, 10:11

Sztuka Zachodu: Nagie kobiety i prezerwatywy w kościele

Zbudowany w późnym średniowieczu kościół, dziś należący do protestantów, stał się miejscem upadlającego przedsięwzięcia, określanego przez zdegenerowanych niemieckich dekadentów jako „sztuka”. Przed liczącym sobie ponad 500 lat ołtarzem kościoła przechadzały się trzy nagie kobiety, a w pobliżu ustawiono gablotę z kilkudziesięcioma czerwonymi prezerwatywami. „Sztuka” ta została zaprezentowana w hanowerskim Kościele na Rynku (Marktkirche).

Co gorsza nie chodzi tu o jakąś spontaniczną prowokację, którą przeprowadzono bez informowania władz wspólnoty protestanckiej. „Sztukę” przedstawili bowiem „artyści” zaproszeni do kościoła w ramach corocznego festiwalu artystycznego, Kestnerschau. Nie jest jasne, czy władze kościoła wiedziały, jak dokładnie będzie wyglądał pokaz. Nagość mogła być więc zaskoczeniem.

Kobiety były „ubrane” jedynie w protezy ortopedyczne, zasłaniające pojedyncze części ciała, na przykład nogę czy rękę. „Artystka” odpowiedzialna za projekt chciała w ten sposób zapytać o „piękno, modę, normę”. Była później chwalona za to, że nie dała się „zinstrumentalizować” kościołowi.

W Marktkirche znajduje się piękny ołtarz, przy którym przedstawiono sceny z męczeństwa Jezusa Chrystusa. Przed tym właśnie ołtarzem zorganizowano spektakl.

bjad

Komentarze

anonim2015.09.5 11:04
Dekadencja Zachodu postępuje w takim tempie, że z pewnością pobije rekord upadku Cesarstwa Rzymskiego, zalanego przez hordy barbarzyńców, który trwał przeszło 100 lat.
anonim2015.09.5 11:18
Tak w Niemczech się dzieje ale to w dużej części wina Kleru i Biskupów. Brak adoracji brak modlitwy brak słowa Bożego brak Ducha Bożego i takie są rezultaty. Kościół w Niemczech to jeszcze jedno biuro, 5min po mszy kościelny dzwoni kluczami aby wychodzić, 10min przed mszą kościół otwierany. Chcesz się modlić idz do domu. Adoracji brak, różańca brak, drogi krzyżowej brak, brak spowiedzi, a masze prowadzi ministrant tylko bez konsekracji. kuriozum zamiast ewangelii wiersze są czytane .... czy w Niemczech to jeszcze są katolicy ... ?
anonim2015.09.5 13:39
@kors Idioto, jak ja pójdę na grób Twoich bliskich i obrzucę go łajnem to też uznasz, że to świetny performance? Wydaje Ci się, że wszystko można splugawić? Słyszałeś kiedyś o szacunku i przyzwoitości?
anonim2015.09.5 14:00
Zboczeńcy.
anonim2015.09.5 14:08
@kors Taka analogia baranie lewy, że Świętości się nie kala. Kościół to dom Boży i nie ma znaczenia, że teraz mają go protestanci bo oni też modlą się do Jezusa Chrystusa.. i jeśli pozwolili skalać to miejsce to tak samo zasługują na mocne słowa krytyki.
anonim2015.09.5 21:03
Poczytajcie sobie wywiad z egzorcystą ks.dr.hab.Andrzejem Kowalczykiem w miesięczniku "Egzorcysta"..."W Niemczech zły duch szaleje". Muslimy ich tak wyproszczą że z tych heretyków i szyderców zostanie garstka ludzi.