01.10.14, 08:37Występ zwycięzcy Eurowizji w 2014 roku (fot. YouTube)

Urszulanki chcą wystąpić na Eurowizji!

W 2015 roku konkurs Eurowizji odbędzie się w Wiedniu. Chce wziąć w nim udział sześć sióstr urszulanek z Malty. Katolickie zakonnice w piątek będą uczestniczyć w ostatnim etapie narodowych kwalifikacji do konkursu; później Malta rozstrzygnie, kto będzie reprezentował kraj we Wiedniu - podaje gazeta „Times of Malta”.

Piosenkę „Love and Let Go” napisał znany maltański kompozytor Philip Vella. Utwór opowiada o pracy sióstr urszulanek z sierotami. W projekt udziału w Eurowizji zaangażowane są siostry w wieku od 28 do 59 lat. Są to siostry: Michaela, Madeline, Monica, Rita, Claudia oraz Denise. Zakonnice otrzymały pozwolenie od arcybiskupa Malty, Paula Cremona.

„Robimy to dla Kościoła i dla dzieci, którym pomagamy” – wyjaśnia s. Michaela w rozmowie z „Times of Malta”.

pac/kath.net

Komentarze

anonim2014.10.1 8:42
no jeżeli tylko umieją śpiewać to niech śpiewają
anonim2014.10.1 9:09
Biedaczki nie mają pojęcia, czym jest życie zakonne. Postawiły na komercyjne występy, zamiast modlitwęi pracę - jasno widać proirytety i ich wiarę - bardziej wierzą w ludzkie środki, niż w modlitwę i prowadzenie życia zakonnego. Estrada nie ejst dla zakonnic - a może chcą zmienić regułe? Cóz, zły duch tego swiata opanował je pozorem dobra - wiecej stracą niż zyskają! Zobaczycie!
anonim2014.10.1 10:10
kto to jest komponista? a siostry się modlić powinny a nie po scenach występować to niegodne, zgromadzenia winny być skromne a nie szukać poklasku na imprezach gdzie brodate baby występują
anonim2014.10.1 13:35
Pomysł z występem i piosenką dobry, ale nie przebiją się przez komunistyczną cenzurę we władzach Eurowizji.