Jak informuje portal lifetenews.com, po przegranej w Sądzie Najwyższym przez prezydenta USA Joe Bidena ws. dotyczącej wprowadzenia przymusu szczepień w firmach prywatnych zatrudniających powyżej 100 pracowników, jedna z amerykańskich diecezji wycofała się z wprowadzenia w życie przymusu szczepień kapłanów oraz pracowników.

Władze diecezji Knoxville w stanie Tennessee groziły zastowowaniem wobec swoich pracowników postępowań dyscyplinarnych oraz zwolnieniami z pracy już od piątku. Jednak wobec wyroku Sądu Najwyższego USA, musiały z tej procedury zrezygnować.

Sąd Najwyższy orzekł w czawartek, że przymus szczepień wprowadzony przez Joe Bidena w odniesieniu do firm prywatnych zatrudniających więćej niż 100 pracowników jest w Stanach Zjednoczonych nielegalny.

Władze kościelne diecezji Knoxville w stanie Tennessee, gdzie ordynariuszem jest bp Richard Stika, zdecydowały o odstąpieniu od przymuszania całego duchowieństwa i wszystkich pracowników diecezjalnych do przyjmowania preparatów na COVID-19.

Miło mi ogłosić, że na dzień dzisiejszy Sąd Najwyższy ZABLOKOWAŁ przymus dotyczący szczepień. Dlatego diecezja Knoxville ze skutkiem natychmiastowym WYCOFUJE swoją politykę nakazu szczepień” – czytamy w komunikacie opublikowanych przez wspomnianą diecezję.

 

mp/lifesitenews.com