10.09.20, 15:32Fot. via: Pixabay

USA: Biskup promuje duszpasterstwo LGBT

Amerykańska diecezja Lexington w stanie Kentucky zachęca – poprzez nowo powstałe Biuro Pokoju i Sprawiedliwości – swoje parafie do promowania duszpasterstwa LGBT. Inicjatywa diecezji spotkała się z entuzjastycznym przyjęciem znanego pro-homoseksualnego duchownego o. Jamesa Martina SJ, który napisał na Twitterze: „Dobra wiadomość z Lexington, Kentucky: Diecezja prosi parafie o promowanie katolickiego duszpasterstwa LGBT w tygodniowych biuletynach parafialnych”.

„Mam przyjemność ogłosić, że duszpasterstwo LGBT znajdzie swoje miejsce w tym biurze diecezjalnym wraz z innymi pracującymi na rzecz sprawiedliwości i pokoju. Sądzę, że taka struktura może otworzyć nowe horyzonty zarówno dla duszpasterstwa LGBT, jak i dla diecezji jako całości. Zachęca to nas także do refleksji nad tym, czym dzieli się papież Franciszek jako jego marzeniem o opcji misyjnej” – napisał z kolei Joshua van Cleef, koordynator Biura Sprawiedliwości i Pokoju, o jego ponownym otwarciu przez biskupa Johna Stowe’a.

Osobą kontaktową dla diecezjalnego duszpasterstwa LGBT jest Stanley Francis Zerkowski, który cieszył się poparciem o. Jamesa Martina już w przeszłości. Zerkowski jest szefem dysydenckiej grupy Fortunate Families (Szczęśliwe Rodziny). Działalność Fortunate Families została zakazana w Archidiecezji Detroit, gdzie spotykała się ona od ponad 20 lat w Kościele pw. Chrystusa Króla i gdzie proboszcz tej parafii „otwarcie umizgał się do ruchu LGBT”.

Zerkowski stosuje strategię promowania akceptacji homoseksualizmu, która jest już dobrze znana także w Polsce. A mianowicie przekonuje rodziców, a także członków rodziny, że jeśli nie zaakceptują homoseksualnego zachowania bliskich, może to prowadzić do samobójstwa. Przytacza też przykłady osób homoseksualnych marginalizowanych w szkołach katolickich i rzekomego ucznia, który w takiej szkole rozważał samobójstwo.

W Lexington, jak informuje portal Fortunate Families, Zerkowski założył duszpasterstwo LGBTQ+ o nazwie „Razem na Moście”, które wchodzi w skład struktur diecezjalnych. Mimo próby uzyskania wyjaśnienia ze strony diecezji, portal „Church Militant”, który nagłośnił sprawę, nie otrzymał żadnej odpowiedzi.

 

jjf/ChurchMilitant.com

Komentarze

Polak2020.09.22 19:37
Czy duszpasterstwo alkoholików oznacza wspieranie alkoholizmu?
retro2020.09.11 0:04
o, cenzura!...21 wiek a rodzi się człowiek i patrzą mu: ten człowiek ma tyłek taki więc będzie nazywał się tak...a tamten człowiek ma tyłek inny więc nazwiemy go inaczej...czy nie powinniśmy z tym skończyć?
ZERRO2020.09.10 19:30
Najważniejsze, że biskup nie promuje pedofilii wśród księży.
Katolik2020.09.10 18:27
Bardzo dobrze. Pary homoseksualne powinny mieć prawo do śluby cywilnego jak i kościelnego, ponieważ wielu z nich jest osobami wierzącymi i nie można im odmawiać sakramentów tylko dlatego, ze Pan Bóg nadal im taka orientacje a nie inna. Rownież Margot jest wierząca I jest jeszcze młoda osoba, wiec mam nadzieje, ze dane jej będzie doczekać czasów, gdy w Polsce będzie mogła bez przeszkód wziąć ślub kościelny razem ze swoją partnerka. Adopcja dzieci przez pary rownież musi być legalna. Jako Katolik nie wyobrażam sobie, aby odmawiać ludziom prawa to adopcji dzieci tylko ze względu na ich orientacja seksualna. Jest ktoś uważa inaczej to nie ma prawa nazywać się CHRZEŚCIJANINEM!
***2020.09.10 19:42
Przestań bredzić!!!
zdejm maseczkę CO2 ci szkodzi...2020.09.10 20:58
zdejm maseczkę CO2 ci szkodzi...
Muhammad2020.09.10 15:40
Arabska strona queer: https://thequeerarabs.com