23.07.20, 20:36fot. yt/time

USA i państwa bałtyckie przeciwko „pisaniu historii na nowo” przez Rosję

Kraje bałtyckie wspólnie z USA wydały wspólne oświadczenie, w którym w sposób zdecydowany sprzeciwiają się „pisaniu historii na nowo” przez Rosję.

Sekretarz stanu USA Mike Pompeo we wspólnym oświadczeniu z ministrami spraw zagranicznych trzech krajów bałtyckich napisał:

Zdecydowanie sprzeciwiamy się jakimkolwiek próbom pisania przez Rosję historii na nowo w celu usprawiedliwienia okupacji i aneksji w 1940 roku krajów bałtyckich przez Związek Radziecki

Oświadczenie to jest reakcją m.in. na tekst Władimira Putina, który ukazał się w amerykańskiej prasie, a w którym Pitin pisze, że jesienią 1939 roku Związek Radziecki realizując swoje wojskowo-strategiczne zadania obronne rozpoczął proces inkorporacji Łotwy, Litwy i Estonii”.

Rosja próbuje legitymizować „akcesję” tych państw i przyłączenie do ZSRR, a Putin twierdzi, że to „było zrealizowane w oparciu o porozumienia, za zgodą wybranych władz” oraz, że było to zgodne z normami ówczesnego prawa międzynarodowego.

Szef estońskiej dyplomacji Urmas Reinsalu oświadczył w tej sprawie:

- Rosja próbuje stworzyć wrażenie, że legitymizację można uzyskać drogą zbrojnej groźby, a represje przeprowadzano za obopólną zgodą. To skrajnie cynicznemp/pap

Komentarze

Urszula2020.07.24 7:40
Zapłacimy za kłamstwa i łamanie prawa przez pisowski rząd: Polska naruszyła konwencję praw człowieka, nie wpuszczając uchodźców z Czeczenii i utrudniając im złożenie wniosku i ochronę międzynarodową - orzekł w czwartek Europejski Trybunał Praw Człowieka. Rząd ma zapłacić wygranym po 34 tys. euro.
luka2020.07.24 7:47
Masz labilność emocjonalną i wypisujesz brednie jak zaszczuta hiena cmentarna. Parszywa owca zjeżdżaj do Rosji.
aga- jula2020.07.24 12:58
co to za brednie wypisujesz? MAŁO TO CZECZENÓW PRZYJECHAŁO DO POLSKI I ŻYJĄ TU TU POZAKŁADALI RODZINY I TU ZA KLIMATYZOWALI SIĘ .
Taka prawda2020.07.24 5:01
To neich też sie z niemcy wezmą bo oni do społki z między narodowym żydostwem falszują non stop historię nie długo to my odpowiedzialni będziemy za wybuch 2 wojny ba nawet 1 o raz potopu szweckiego i Hiroszimy holokaustu i niewolnictwa w Egipcie i USA
A ja sie "oficer LWP" nazywa?2020.07.24 4:41
Lech Kellerstein aka Krawczyk
A kim jest ten "oficer LWP" c.d.2020.07.24 2:59
"oficer LWP" o swoich preferencja obyczajowych: "𝐉𝐞𝐬𝐭𝐞𝐦 𝐠𝐞𝐣𝐞𝐦, 𝐚 𝐰𝐢𝐞𝐜 𝐧𝐢𝐜𝐳𝐞𝐠𝐨 𝐧𝐢𝐞 𝐦𝐮𝐬𝐳𝐞 𝐮𝐝𝐨𝐰𝐚𝐝𝐧𝐢𝐚𝐜! - Obraz "oficera LWP" staje coraz bardziej ....skomplikowany!
A kim jest ten "oficer LWP" c. d.2020.07.24 2:56
"oficer LWP" narzeka: "„Natomiast mnie odmówiono, jako że moja rodzina, mimo że praktycznie czystej niemieckiej krwi,…” - i dodaje, ze: "𝐉𝐞𝐬𝐭𝐞𝐦 𝐩𝐨𝐭𝐨𝐦𝐞𝐤 𝐧𝐢𝐞𝐦𝐢𝐞𝐜𝐤𝐢𝐜𝐡 𝐙𝐲𝐝𝐨𝐰…” - NO I PROSZE! --- "𝐩𝐫𝐚𝐤𝐭𝐲𝐜𝐳𝐧𝐢𝐞 𝐜𝐳𝐲𝐬𝐭𝐞𝐣 𝐧𝐢𝐞𝐦𝐢𝐞𝐜𝐤𝐢𝐞𝐣 𝐤𝐫𝐰𝐢 - 𝐩𝐨𝐭𝐨𝐦𝐞𝐤 𝐧𝐢𝐞𝐦𝐢𝐞𝐜𝐤𝐢𝐜𝐡 𝐙𝐲𝐝𝐨𝐰…” -- zydowska kalkulacja "oficera LWP"
zydowska kalkulacja "oficera LWP"2020.07.24 2:51
"oficer LWP" o swoim pochodzeniu: "...moja rodzina, mimo że praktycznie czystej niemieckiej krwi,…” - ....."oficer LWP" 𝐫𝐨𝐝𝐳𝐢𝐧𝐚 𝐣𝐞𝐬𝐭 𝐰 𝐈𝐳𝐫𝐚𝐞𝐥𝐮 𝐮𝐰𝐚𝐳𝐚𝐧𝐚 𝐳𝐚 𝐳𝐲𝐝𝐨𝐰𝐬𝐤𝐚, a "oficer LWP" pisze tu: .... "𝐩𝐫𝐚𝐤𝐭𝐲𝐜𝐳𝐧𝐢𝐞 𝐜𝐳𝐲𝐬𝐭𝐞𝐣 𝐧𝐢𝐞𝐦𝐢𝐞𝐜𝐤𝐢𝐞𝐣 𝐤𝐫𝐰𝐢 ,"
A kim jest ten "oficer LWP"?2020.07.24 2:45
Moze jego wlasne slowa: "„Zaznaczam też, że mam wśród mych bliskich osoby uważane obecnie w Izraelu za Żydów,…” - Otoz jak widac "oficer LWP" jest Zydem!
oficer LWP2020.07.23 23:02
czy Litwa wspomniała coś o swojej dywizji Waffen SS, czy Łotwa wspomniała coś o 15 Dywizja Grenadierów SS (1 łotewska), cze Estonia wspomniała coś o 20 Dywizji Grenadierów SS (1 estońska)? oczywiście, że nie ma tam o tym ani jednego słowa, to jest pisanie historii od nowa przez żydo-amerykanów, kraje bałtyckie i skundlona przez PIS Polskę, już pisałem , kłamiecie tak samo jak Moskwa, czym wy się od nich różnice, jesteście jeszcze gorsi, na kłamstwo odpowiadacie jeszcze większym kłamstwem
Olej2020.07.23 23:22
A czy Putin wspominał coś o RONA - i generale Własowie ??? Czy wspominał o sowieckich renegatach zasilających hitlerowskie formacje pomocnicze pacyfikujące wsie np. w Polsce ? Nie wspominał A szkoda ? Jest się czym pochwalić.
oficer LWP2020.07.23 23:46
czyli jak Putin kłamie to kundle USA z nim włącznie też mogą kłamać? tak to widzisz? ty rozumujesz po pisowsku, im głupiej tym większe podziękowania od prezesa
Przeżyłem II Wojnę....i wiem jak było!2020.07.24 0:12
"oficerze LWP! "/ Lechu K/. Rozumiem, że cię to boli! Byłeś za Komuny u nas SB-kiem! Więc siłą rzeczy, do upadłego będziesz bronił wszystkich ruskich! Putin z Polski Historią, też to samo chce zrobić! Piszesz w swoim wpisie: "jak Putin kłamie.." ! Przecież ty wiesz i każdy z nas wie, ŻE ON KŁAMIE!` Czy nie było Paktu Ribentrop-Mołotow? Czy Ruskie nie uderzyli na Polskę 17 września 1939r..!? Czy nie mordowali ludności polskiej cywilnej..? Znane są przecież Pogromy ludności....itd.! ...Dużo należałoby jeszcze wymieniać ! A kto pomordował naszych, jak nie ruskie, w KATYNIU, MIEDNOJE, OSTASZKOWIE...itp...itp!? Nie będziecie nam Rosyjska-Żydo-Komuno, na nowo zakłamywać Historii!
oficer LWP2020.07.24 1:04
słabo tę wojnę przeżyłeś, przez pisowskie gardło nie może przejść prawda, że w Katyniu mordowali żydzi z NKWD, jesteś z tych pisowców , którzy dzisiaj wielbią banderyzm razem z Kaczyńskim, jego szczujnia z prokuratury Zero ściga dzisiaj świadków tamtych wydarzeń bo mówią prawdę, dożyłem czasów, że mówienie prawdy w czasach rzadów PIS o SS, gestapo czy UPA jest mową nienawiści, którą ty towarzyszu razem z obłąkańcami z PIS będących na żydowskiej smyczy tworzysz byle tylko judesejski pan poklepał po plecach, kłamcy zwalczają kłamców kłamstwem
Olej2020.07.23 23:31
Czy wspominał o wspólnym konferowaniu SS-amanów i NKWD-zistów np. w Krakowie, w Moskwie. W celu podzielenia się wspólnymi doświadczeniami w mordowaniu polskiej inteligencji i warstwy przywódczej, inteligenckiej w innych krajach zajętych przez sowiety. Nie wspominał ? A szkoda ! Ogromny wspólny dorobek i postęp w efektywności załatwiania ,,problemu polskiego żywiołu'' Nawet jak na oficera LWP trzeba rozróżniać zaprzaństwo od prawdy historii, nie włazić na usługi sowieckiej propagandy. Nawet oficera LWP zobowiązuje lojalność wobec ojczyzny i ziemi na której się urodził, o ile rzeczywiście jest oficerem LWP - takim liniowym a nie sowieckim politrukiem wsadzonym do jednostki żeby kablować swoich kolegów, którzy odważyli by się cokolwiek myśleć po polsku, a co było naganne i natychmiast utrącane. Przestań się podpisywać czynowniku tym symbolem gdyż z treści nawet na niego nie zasługujesz.
oficer LWP2020.07.23 23:52
pird...lisz jak obłąkaniec Antoni, typowe tezy z posiedzenia komitetu partyjnego PIS
kapral2020.07.24 0:41
Tow. OL strzelać, ale zamki ukradli na złom? Mózgi towarzyszu przeżarte rdza. Jak żyć? Jak żyć? Kapitan Rostowski mówi pinindzy ni ma i nie będzie jedyna nadzieja w Sorosie.
Olej2020.07.23 22:49
Gdy Związek Sowiecki realizuje swoje zadania obronno strategiczne ma prawo zająć dowolny obszar na kuli ziemskiej, wyrżnąć i wymordować kogo i gdzie chce i na koniec ogłosić światu deklarację o pokojowym współistnieniu jak to które zapoczątkowało w 1939 r. wojnę z Finlandią gdy w zadaniu strategiczno obronnym Stalin zabrał Finlandii Karelię. Sowiety wciąż realizują swoje zadania strategiczno obronne np. na Ukrainie w Gruzji. Nie ma im kto sprawić potężnego łomotu żeby przestali się bronić np. w Ameryce Południowej czy w Arktyce. Sowiecka żarłoczność ma znamiona agresywnego nowotworu, który niczym nie zwalczany rozpełza się po całym świecie.
profos2020.07.23 23:04
obecnie z tych założeń garściami czerpie USA, zamiast Rosji wstaw USA i jest to samo
Olej2020.07.23 23:16
Z tą różnicą - jeżeli przyjąć argument, że w garści USA jeszcze można oddychać i żyć, w Garści sowieckiej jest powolne zdychanie, o ile się przeżyje etap ,,oswobadzania'' A przykłady ? Ot choćby Krym gdzie wszystko zamarło, gdzie smród głód i ubóstwo, Czeczenia i Grozdny podobnie, Osetia wedle sowieckiej reguły dobrobytu - samogon, cebulka i słonina z pijaną mordą od rana po wieczór i kombinacją jak kogoś napaść obrabować i pozbawić życia. A jak było ? Ot tak jak przez 50 lat u nas w PRL-u dobrobyt z półkami octu i trzymaniem za mordę całego narodu. Sowiecki mir za żelazną kurtyną i Berlin Wschodni i porównanie, Berlin Zachodni. Nie trzeba słów wystarczą fakty. Dotyczy to całej gospodarki sowieckiej i jej promieniującego dobrobytem wpływu na Białoruś, która ma tego wpływu po uszy Łukaszenki.
oficer LWP2020.07.23 23:50
sowieckie znaczy żydowskie, zacznij się uczyć od 1905 roku,o transporcie Lenina (żyda) w bagażach dyplomatycznych Niemiec do Rosji,
Olej2020.07.24 0:16
Zmień kacapie algorytm w maszynie lub we własnym łbie ! W 1905 Rosja dostała baty od Japonii i to tęgie baty, które spowodowały rewolucję 1905 r. z którą Lenin nie miał nic wspólnego. A rewoltą kierował pop niejaki Gapon, współpracownik Ochrany, co było i jest prawidłowością rosyjską a później sowiecką. 22 stycznia za wiedzą cara Mikołaja II policja waliła w tłum z karabinów, zginęli ludzie i się zaczęło, i nie od Żydów i nie od Lenina tępy baranie !
Irena K.2020.07.24 0:40
"Olej" ! Nawet nie wiesz jaką wielką prawdę piszesz! Tak, dokładnie to wszystko było, pamiętam to! Za komuny nic u nas w sklepach nie było...Masz rację! Na pólkach sklepowych stał tylko OCET! Jak rzucali do sklepu jakiś towar, to w mig prawie kolejki kilometrowe! Towaru starczało na pól godziny i odchodziło się z niczym! To było polowanie na jakikolwiek towar! A szczególnie na coś do jedzenia! Wszystko było potem na kartki żywnościowe, przeważnie bez pokrycia! Przecież produkcja u nas w Kraju była, ale musieliśmy przecież nakarmić ruskich, za bezcen! ....O mały włos nie poszłabym do więzienia, jako szpieg! Na przejeździe kolejowym staliśmy i długo jechał pociąg towarowy, pełen żywych prosiaków, jechał na wschód do ruskich! Z nudów liczyłam półgłosem wagony, doliczyłam prawie 30 szt.! Podszedł jeden i zwrócił mi uwagę dlaczego liczę, czy nie jestem szpiegiem!? Tłumaczyłam się! Rzuca mnie to, jak inni to wszystko przeinaczają! Tym bardziej, że ten Lech K... te czasy też pamięta, bo ma ponad 70 lat! No, ale takim SB-kom było dobrze! Mieli swoje wydzielone sklepy, restauracje...itd.
Olej2020.07.24 0:52
Czy można być durniem mając 70 lat ??? Raczej mało prawdopodobne. To zwykły szczeniak lub po prostu program komputerowy z odpowiednim algorytmem odpowiedzi, który jest programowany na dezinformację i działania w polskim internecie. Cel jeden i ten sam, jak zawsze skłócić, dezinformować, prowadzić akcję propagandową antagonizującą społeczeństwo. Co więcej pod poszczególnymi wpisami kryje się jedna osoba lub czynnik automatyczny z programu komputerowego, odgrywający rolę jakoby odpowiadających sobie dyskutantów. W prasie warszawskiej przed 1918 r. informator carskiej Ochrany potrafił tak umiejętnie lawirować nastrojami i opiniami wcielając się w kilka zantagonizowanych osób, że skłócił ze sobą całe miasto. A oficiery w Ochranie mieli tęgi ubaw z tumanionych ,,paliaczków'' Trzeba się uczyć i jeszcze raz uczyć. Piszę pomny tych doświadczeń tylko dlatego aby postronni czytelnicy mogli zrozumieć mechanizm jaki funkcjonuje na forach internetowych kiedy jeden oficer w wieloosobowej funkcji gra rolę dyskutantów skaczących sobie do gardeł. I oto im sowietom cały czas chodzi. Abyśmy się żarli, jak spór przygasa, to go podgrzewają jakimś fake newsem, jakąś skretyniałą bzdurą rzucaną w publikę.
Obiektywny2020.07.23 21:48
Prawda jest taka ze najbardziej historie toi wypaczają teraz szwaby tak szwabskie świnie piszą po swojemu !!!
Nie jesteś obiektywny!2020.07.24 0:47
Historię wypaczają Ruskie, Niemcy i Żydzi, gdyż chcą mieć patent na to, że tylko ich mordowano! Innych nie ! Taka jest prawda!
Anonim2020.07.23 21:35
Jeżeli historię sfałszowano dla własnych potrzeb, to teraz trzeba ją pisać od nowa.Teraz Amerykanie też są na Morzu Czarnym, Bałtyku, Północnym, Sródziemnym Chińskim.... Właściwie gdzie ich nie ma ??????
PUTIN BLAC SOBACZA ....2020.07.23 21:23
ROSJA TO SOWIECKA PADLINA...
oficer LWP2020.07.23 21:36
brawo pisowcu, nauki prezesa i Antoniego nie idą w las, dobrze ciebie nauczyli szczekać, komenda Rosja - szczekamy,
parchu pomatolsko sowiecki2020.07.23 22:30
masz sex z mamusia???
oficer LWP2020.07.23 23:10
z twoją
oficer LWP2020.07.24 0:49
Ja moja załatwiam raz na wieczór i z rana. Potem daje w pysk jak Biedroń. Nauczył mnie tego żeby śladów nie było..
Viking2020.07.23 21:45
Tak żydku sorosa tak tak samo jak pis jak węgry iran chiny i reszta ktora nier chce sie im podporządkować tak pudlu na smyczy sorosa i reszty pedofilii pustynnych
Anonim2020.07.23 21:16
Rosjanie uczą się od starszych i mądrzejszych, że historia to narracja opowiadającego, nie mająca wiele wspólnego z rzeczywistością!
Anonim2020.07.23 21:25
Jacy Rosjanie? Rosjanie nie mają tam nic do gadania. Są tylko od wykonywania poleceń.
oficer LWP2020.07.23 21:30
to tak jak ty w Polin
sowiecka onuco2020.07.23 22:31
masz sex z mamusia???
oficer LWP2020.07.23 23:13
z twoją
oficer LWP2020.07.24 0:52
Ja moja załatwiam raz na wieczór i z rana. Potem daje w pysk jak Biedroń. Nauczył mnie tego żeby śladów nie było.
Oi2020.07.24 5:04
a nauczyli ich tego żydzi którzy kłamią od tysięcy lat dla korzyści i wymyślają bajeczki
Szybka Randka2020.07.23 21:15
Hejka Szukam miłego i kulturalnego faceta na sex spotkania lub stały zwiazek. Mam na imię Monia lat 24, wzrost 169cm, wiecej moich nagich fotek i kontakt do mnie tu- http://lexlale.com.pl i wyszukaj mnie po niku: Monik5 napisz do mnie i spotkajmy sie!
Anonim2020.07.23 21:24
WAL SIE O KANT STOLU
oficer LWP2020.07.23 21:47
przekazujesz mu swoje pisowskie doświadczenie?
teczowy zboczencu2020.07.23 22:32
masz sex z mamusia???
oficer LWP2020.07.23 23:15
z twoją
oficer LWP2020.07.24 0:53
Ja moja załatwiam raz na wieczór i z rana. Potem daje w pysk jak Biedroń. Nauczył mnie tego żeby śladów nie było..
Słowo Boże2020.07.23 21:13
Bóg jest wieczny, więc poza czasem, co oznacza technicznie że nie ma stanu ani przed ani po Bogu. My widzimy jedynie w 3 wymiarach, ale nie widzimy wymiaru czasu i nawet nie jesteśmy w stanie tego pojąć, co oznacza że istota Boga znajduje się poza naszym rozumieniem.
JanP2020.07.23 21:09
Pompek powinien siedzieć cicho. Hambugery nas sprzedały Stalinowi a teraz robią za zbawicieli świata, pieprzeni hipokryci.
oficer LWP2020.07.23 21:05
nie ma tam nigdzie jak to USA i UK oddała nas w ręce Stalina w Teheranie w 1943 roku i Jałcie w 1945 roku w imię swoich interesów i to nie jest pisanie historii na nowo, czym wy się różnicie od Moskali? takie same łajno
Anonim2020.07.23 21:24
I dlatego w ramach sprzeciwu całą komunę siedziałeś jako trep w wojsku służąc interesom Moskwy. A dziś należysz do potępiających płk Kuklińskiego uważając tym samym, że plany sowieckie uczynienia z Polski pustyni atomowej były jak najbardziej w porządku.
oficer LWP2020.07.23 21:34
tak samo jak plany USA i całego NATO, o tym nie zapominaj pisowska niedouczona pacynko, Kuklińskiemu należała się kula w łeb, ilu Polaków wystawił na bombardowania i ostrzał rakietowy, o tym cymbale nie pomyślałeś bo prezes nie pozwolił samodzielnie myśleć? piszesz tylko to co ustalono na plenum komitetu centralnego PIS
Anonim2020.07.23 21:47
Plany sowieckie uczynienia z Polski pustyni atomowej, nadal są aktualne, dlatego że wojska Amerykańskie zostały zaproszone do Polski, która jeszcze chce budować Fort Trump. O tym debilku PiSuarski nie pomyślałeś.
oficer LWP2020.07.24 0:56
A matkę już przeleciałeś tak jak ja. Wieczór z rana a później w mordę jak Biedroń!
Anonim2020.07.23 20:56
Załosny gosc ten patkin
gay2020.07.23 20:46
katolicka kretynizacja polski 🇵🇱to fanatyk frondy ..brawo..
gay2020.07.23 20:43
rusku nie ma cię tutaj
katolicka kretynizacja polski 🇵🇱2020.07.23 20:43
PiSdziactwo odkąd jest przy korycie też zakłamuje historię! a tak na marginesie... można tylko żałować że polski boks przepadł.
gay2020.07.23 20:45
Cześć rusku jednak jesteś twoja opinia tutaj jest potrzebna działaj do boju hura hura
kretynie sowieckiej onucy2020.07.23 21:22
w PiSde twojej matce pluli ...
mateusz jegliński2020.07.23 20:42
Ciekawe, kto dobrowolnie chciał dołączyć do kraju, gdzie wojsko było ubrane w watowe mundury, zamiast plecaków miało worki na sznurkach, poza tym żołnierz sowiecki był niesamowicie brudny i śmierdzący.
Anonim2020.07.23 21:51
Ale Hitlera pogonił spod Moskwy, aż do Berlina i o to chodziło, PiSuarku.
mateusz jegliński2020.07.24 12:31
Głupawy (po)paprańcu, co to ma do dobrowolnego przyłączania się do brudnych i głodnych bandytów. Tak swoją drogą, czy wiesz, że Stalin chciał kapitulować tak w 1941i 1942 przed Hitlerem, tylko przygłup Hitler się nie zgodził. Sprawdź sobie o czym rozmawiali generałowie, sowiecki Mierkułow, niemiecki Wolf w Mceńsku.
Anonim2020.07.23 21:57
Ale w Stalingradzie zmasakrował, 6 Armię Feldmarszałka Paulusa. Hahahaha
hittek2020.07.23 20:42
Rosja to może se pisać z palcem...
kgb2020.07.23 21:11
pisowski bohater?
oficer LWP2020.07.24 0:58
Malczy ruki po szwam. Ponial!