27.09.21, 17:28fot. wikipedia.org, domena publiczna

W pandemii wzrasta zainteresowanie ezoteryzmem

Podczas pandemii Covid-19 nastąpił ogromny wzrost zainteresowania ezoteryzmem i okultyzmem. W Stanach Zjednoczonych dziesięciokrotnie wzrosła w tym czasie liczba ludzi, którzy konsultowali się z wróżbitami. Ludzie boją się jutra, a nauka okazała się zawodna – mówi Radiu Watykańskiemu ks. Jean-Christophe Thibaut, który od dwudziestu lat pełni posługę uwolnienia w diecezji Metz. Ostrzega on, że praktyki ezoteryczne to najczęstsza przyczyna demonicznych zniewoleń.

Francuski kapłan podkreśla, że gwałtowny rozwój okultyzmu był możliwy dzięki internetowi i sieciom społecznościowym, gdzie łatwo można znaleźć niezbędne instrukcje, bez potrzeby nawiązywania dodatkowych kontaktów. Ludzie nie zdają sobie jednak sprawy z grożących im niebezpieczeństw.

Magia nie jest neutralna. W rzeczywistości nie ma różnicy między magia białą i czarną. Co więcej, Biblia zawsze ostrzegała przed magią. Wystarczy przeczytać Dzieje Apostolskie, aby przekonać się, że ewangelizacja napotykała na opór magów, którzy się jej sprzeciwiali. Spotykam się z wieloma ludźmi, którzy zostali naznaczeni przez ezoteryzm i chcą się z tego uwolnić. Zawsze bowiem przychodzi taka chwila, kiedy wszystko to obraca się przeciwko temu, kto się tym zajmuje. Powiedzmy to bardzo jasno, poprzez magię wchodzimy w kontakt ze światem demonicznym. Wystarczy zapytać jakiegokolwiek egzorcysty lub ludzi, którzy pełnią posługę uwolnienia. Pierwszą bramą do wszystkich problemów duchowych, problemów natury demonicznej, jest kontakt z magią, ezoteryzmem czy okultyzmem. Ja sam co tydzień otrzymuję około dwudziestu zgłoszeń od ludzi, którzy chcą się ze mną spotkać, bo mają złe doświadczenia z ezoteryzmem lub okultyzmem.“

Francuski egzorcysta zauważa, że problem ten jest obecny w sposób szczególny u młodych, którzy wyrośli na fali popularności Harry’ego Pottera, gdzie magia jest przedstawiana jako coś pozytywnego. W konsekwencji powstała nowa moda na ezoteryzm. W Paryżu na przykład do dobrego tonu należy zaprosić na spotkanie towarzyskie kogoś, kto wróży z kart, przepowiada przyszłość lub jest medium. W jakimś sensie jest to powrót do tego, co Europa widziała już pod koniec XIX w., kiedy była moda na spirytyzm – mówi ks. Thibaut.

Dziś jednak praktyki ezoteryczne często są powiązane z alternatywnymi metodami leczenia, ekologią, a nawet feminizmem. Do łask powraca na przykład postać wiedźmy, którą uznaje się za przodka feministek i ekologów. Wśród młodych dziewczyn jest to dziś modny ideał. Proponują własne magie i rytuały, która mają poprawić samopoczucie lub pomóc w uzyskaniu jakiejś łaski. Ludzie coraz częściej uciekają się też do czarnej magii, aby załatwić swoje porachunki – mówi ks. Thibaut.

 

mp/vaticannews.va

Komentarze

Polak2021.09.28 12:16
Szamani katoliccy kwiczą bo konkurencja oferuje lepsze gusła, więc i pieniądze uciekają sekcie rzymskokatolickiej.
Paszko na straży monopolu czarowników2021.09.27 18:11
w sutannach. Ezoteryce mówimy stanowcze NIE!
matis892021.09.27 17:44
To oczywiste gdy masoneria, lewactwo i szatanistyczny PIS oraz Episkopat poddają masowo ludzi aborcyjnemu, demonicznemu szczepieniu Antychrysta przeciwko Chrystusowi.
Angus Cawood2021.09.27 17:47
Google is now paying $99 to $140 per hour for doing work online work from home. Last paycheck of me said that $18537 from this easy and simple job. Its amazing and earns are awesome. No boss, full time freedom and earnings are in front of you. This job is just awesome. Every person can makes income online with google easily➔➔➔➔➔➔Www.Jobstar3.Com
Angus Cawood2021.09.27 17:49
And you can fuck me in the ass!
...a wilczur głodny2021.09.27 18:11
‎‎‎‎‎
katolicka deratyzacja Polski2021.09.27 18:26
Konfederacja Talmudyczna przeciwko Bogu,Kosciolowi i Polsce.
fcuk piss2021.09.27 17:36
co konkurencja sie pojawila ?
Pewnie jak ta reszta błaznów2021.09.27 17:44
i ty wierzysz w moc wahadełka ???
Anon2021.09.27 18:26
wahadełko działa równie skutecznie jak modlitwa czy homeopatia, więc NIE :)))
fcuk piss2021.09.27 20:57
moje wahadelko nigdy mnie nie zawiodlo a i twoja matka nie narzekala