04.05.21, 14:53Fot. screenshot YouTube (Ruslan Kurbanov)

W rosyjskim Dagestanie postawiono, a potem zdemontowano popiersie Stalina

W mieście Dagiestanskije Ogni w położonym w rosyjskim Kaukazie Dagestanie postanowiono popiersie Józefa Stalina. Pomnik wkrótce zdemontowano, jednak autorzy inicjatywy - lokalni komuniści - zapowiadają jego rychły powrót.

Pomnik Stalina został postawiony 29 kwietnia. Obok niego zlokalizowano nowy blaszany przystanek autobusowy. Działacze Komunistycznej Partii Federacji Rosyjskiej (KPRF) określili przystanek jako "prezent" dla mieszkańców miasta. Oni są również twórcami popiersia radzieckiego dyktatora.

"Dzisiaj 29 kwietnia to historyczna data miasta Dagiestanskije Ogni. Przy Prospekcie Stalina Josifowi Wissarionowiczowi Stalinowi postawiony zostaje obelisk wraz z postawieniem przystanku" - mówi kamerzysta. Prospekt Stalina zyskał swoją nazwę w 2002 roku z inicjatywy ówczesnego mera miasta.

Pomysł nie przypadł jednak do gustu mieszkańcom miasta, którzy do dzisiaj pamiętają stalinowski terror i deportacje. 2 maja popiersie zdemontowano. Mer Dżałałutdin Alirzajew oświadczył, że działacze KPRF ustawili pomnik, nie dysponując niezbędnymi zezwoleniami.

Pomnik ma jednak powrócić. Deputowany lokalnego parlamentu w Dagestanie Machmud Machmudow zapowiedział, że popiersie stanie z powrotem w tym miejscu po uzyskaniu potrzebnych dokumentów. Pozostawiono postument, z którego jedynie zdjęta została tabliczka.

jkg/biełsat

Komentarze

Onanizm bez granic.2021.05.9 11:55
Stalin był bękartem, jego biologicznym ojcem był Przewalski. Stalin w młodości był uzależniony od masturbacji.
W­­­W­­W­­.­­­X­­1­7­­.­F­­U­N2021.05.5 20:27
O­­­c­e­­­ń­ ­m­­­o­­­j­ą­ ­­­m­ł­­o­d­­ą­­ ­­­c­­i­­­p­­k­­ę­ ­-­ ­­W­­­W­­W­­.­­­X­­1­7­­.­F­­U­N
Onanizm bez granic.2021.05.9 11:53
Walimy konia!
MVD2021.05.4 21:29
Ruskie tez mają swojego lucyfera! im się nawet trafił wcielony lucyfer! toż się na kibel nie nadaje!
Jawny2021.05.4 16:49
Banda lewaków-bluźnierców postawi wkrótce pomnik Anonima (za jego niezmordowaną i totalnie nieskuteczną grafomanię na Frondzie). Zostanie on potem zdemontowany (pomnik, nie Anonim). Będzie straszny jazgot, także w Brukselce, więc ludzie Trzaskowskiego pomnik przywrócą. Narodowcy - zdemontują (i, dla pewności, przetopią). I tak w kółko. Full LOLcontent.
Anonim2021.05.4 16:29
Niech żyje nam towarzysz Stalin, co usta słodsze miał od malin. Niech żyje nam towarzysz Jarkacz, co wzrostu jest jak byle smarkacz.
Jawny2021.05.4 16:52
Gdy brak twardych, rzeczowych argumentów, to zawsze można kogoś przezywać. Albo szydzić z małego wzrostu. Albo, że rudy. Albo kulawy. Kiedyś oberwałem (od Anonima, he he he), że skomentowałem wdzięczny sopran Madame Senyszyn. Taka to konsekwencja lewaków.
Onanizm bez granic!2021.05.9 11:57
Bravo! Bravo! Continue! Jak mawiał Joachim Murat. Łatwiej mieć stosunek z jeżem, niż ćwierć wieku być papierzem.