18.02.16, 11:33

Wałęsa neguje prawdziwość materiałów Kiszczaka

Lech Wałęsa odniósł się do informacji na temat dokumentów znalezionych w mieszkaniu Czesława Kiszczaka. Co powiedział? To, czego można było się spodziewać. 

"Nie może być żadnych materiałów mojego pochodzenia .Gdyby były nie byłoby potrzeby podrabiać , W sądzie to udowodnię" – zapowiada na swoim mikroblogu w serwisie wykop.pl były prezydent Lech Walesa.

Oświadczenie Lecha Wałęsy to odpowiedź na informacje podane dzisiaj przez IPN.  

"W teczce personalnej, podzielonej na dwie części, znajdują się dwa spisy zawartości dokumentów. Opisy zawartości odpowiadają stanowi faktycznemu dokumentów znajdujących się w teczce. W teczce personalnej znajduje się koperta, a w niej odręcznie napisane zobowiązanie do współpracy ze Służbą Bezpieczeństwa podpisane: Lech Wałęsa „Bolek”. Wśród dokumentów znajdujących się w tej teczce są również m.in. odręczne, podpisane pseudonimem „Bolek”, pokwitowania odbioru pieniędzy" – powiedział na konferencji prasowej prezes IPN Łukasz Kamiński.

Przypomnijmy, że prezes IPN Łukasz Kamiński poinformował we wtorek na konferencji prasowej, że do Instytutu zgłosiła się wdowa po Czesławie Kiszczaku, Maria, która zaoferowała sprzedaż dokumentów przechowywanych przez jej męża. Wśród nich mają znajdować się dokumenty dotyczące tajnego współpracownika o pseudonimie "Bolek". Kamiński zapewnił, że do domu wdowy po generale wkroczył prokurator w asyście policji i dokumenty zostały zabezpieczone.

ds/telewizjarepublika.pl/wykop.pl

Komentarze

anonim2016.02.18 13:34
Metoda rodem a post sowieckich pomiotów tj SB :w razie zarzutów .o współpracę zawsze kategorycznie zaprzeczać,pod żadnym pozorem nie potwierdzać.Bez względu na warunki zaprzeczać.Zdolny współpracownik.
anonim2016.02.18 15:51
Bolek niech się nie kompromituje już w Polsce, za granicą jeszcze może zwodzić i głosić te swoje masońskie brednie z fałszywie przypiętą Matką Boską. I niech skończy z tą butą i pychą którą tak z siebie wylewa bo wstyd.
anonim2016.02.18 23:23
Wałęsa jest jak facet, którego żona zastaje w łóżku w innej kobiecie, a on: - To nie to, co myślisz!
anonim2016.02.19 8:48
NIE, NIE, NIE my nigdy nie poddamy się.