08.01.16, 19:59(fot. flickr)

Wałęsa rzuca wyzwanie. Obejrzymy „Bolek Challenge”?

Lech Wałęsa rzucił zaskakującą propozycję. Chce, by IPN zorganizował wielką debatę na temat jego związków z bezpieką. Proponuje udział „10-15 osób w tym reżysera Brauna”.

 

Pismo z dzisiejszą datą jest adresowane do dyrektora gdańskiego IPN prof. Mirosława Golona.

„Mając na względzie prawdę historyczną, powołując się na właściwą rolę IPN, a jednocześnie trwającym nieustannie stalkingiem, proponuję publiczny finał sprawy tzw. Bolka z moim udziałem – pisze były prezydent. - Zwracam się z uprzejmą prośbą do gdańskiego oddziału IPN o zorganizowanie spotkania udzielających się publicznie pisarzy i ekspertów od tzw. Bolka (tj. ok 10-15 osób w tym reżyser Brauna) ze mną i otwartą nagrywaną dyskusję”.

Warunek jest jeden:

„Po każdym zadanym pytaniu, czy wypowiedzi będę miał możliwość odniesienia się do słów rozmówcy i odpowiedzi. Czekam na termin takiego spotkania” - czytamy w liście.

Do propozycji odniósł się prof. Sławomir Cenckiewcz, współautor głośnej książki „SB a Lech Wałęsa”, mianowany właśnie szefem Centralnego Archiwum Wojskowego. Napisał, że „poza igrzyskami nic z tego nie będzie”, ale przyjął wyzwanie.

„Obrażał mnie i moją mamę Wałęsa setki razy, a przy okazji wypowiedział tyle sprzecznych ze sobą wersji własnej agenturalności, że byłem zmuszony kiedyś wydać oświadczenie o niezdolności honorowej tego biednego człowieka – dodał Cenckiewicz na Facebooku. - Ale gdyby wyrażona w liście do IPN wola Wałęsy polegała na prawdzie, a IPN zorganizowałby panel i zaproponował jego warunki i rozsądnych prowadzących dających gwarancję zapanowania nad emocjami - mimo wszystko zgodziłbym się!

Zgodziłbym się ze względu na szacunek wobec Prawdy i ludzi, których Wałęsa swoimi donosami „Bolka” skrzywdził! Jan Jasiński, Józef Szyler czy Henryk Jagielski - na których „Bolek” donosił narażając ich na represje - mogliby po latach spojrzeć Wałęsie prosto w oczy!

Choć podejrzewam, że to kolejna hucpa i igrzyska, bo przecież były już takie pomysły w przeszłości…” - dodał historyk.

 

KJ/twitter.com/facebook.com/wpolityce.pl

 

Komentarze

anonim2016.01.8 20:17
Jest już tak zupełnie pewien, że wszystkie akta Bolka zniszczył ?
anonim2016.01.8 20:42
....mówi prawdę jak się pomyli !
anonim2016.01.8 20:52
Toż to będzie samozaoranie totalne...
anonim2016.01.8 21:28
Jak zwykle Bolek chce zwrócić na siebie uwagę. Nie warto nim się przejmować bo po publikacjach Cenckiewicza i Gontarczyka i po przegranym przez Bolka procesie z Wyszkowskim, wiadomo z kim mamy do czynienia - Bolek to (współ)pracownik SB, szpicel i donosiciel. Bolek chce po prostacku (jak zwykle) zaistnieć i zanegować rzeczywistość.
anonim2016.01.8 21:37
Czy ktoś w naszym kraju traktuje jeszcze Wałęsę poważnie ??? Pytam całkiem poważnie
anonim2016.01.8 22:00
Cenckiewicz synu Ryszarda i Janiny z domu Kubiak[1]. z wiki :"Jego dziadek Mieczysław Cenckiewicz przed II wojną światową był działaczem organizacji młodzieżowej Komunistycznej Partii Polski, po 1945 r. był funkcjonariuszem UBP i SB MSW[2][3]." Cenckiewcz obłudny zakłamany hipokryto na usługach narodowego socjalisty Kaczyńskiego. Może wyjaśnisz Polakom dlaczego nie popierają twojego zdania historycy profesorowie? Może wyjaśnisz logicznie Polakom jak to się stało że taki badacz nie znalazł świadka Graczyka Może wyjaśnisz Polakom jak doszedłeś do wniosku że Lech Wałęsa bohater i przywódca Solidarności jest zdrajcą narodu Polskiego? Przecież wszyscy Polacy znają Lecha Wałęsę i wiedzą że te cechy na pewno do niego nie pasują: ""Bolek" był oceniany pozytywnie przez funkcjonariuszy SB. Zwracano uwagę na jego punktualność, zdyscyplinowanie, chęć współpracy, skrupulatność, pomysłowość i zaangażowanie. Wykonywał zadania operacyjne także w trakcie choroby." Wyjaśnij Polakom jak doszedłeś do tych oszczerczych wniosków wiedząc że UB spaliło wszystkie istotne dokumenty i zostawiło tylko śmieci. Przecież w UB pracowali wysokiej klasy specjaliści i dobrze wiedzieli co zniszczyć, co zostawić aby oskarżyć działaczy opozycji, a co zachować dla siebie na haki na przyszłość. Wyjaśnij Polakom dlaczego nie wydało ci się podejrzane że nie ma teczek na Kaczyńskiego i Olszewskiego. Którzy wszystko robili i robią aby zakończyć przemiany demokratyczne w Polsce. jesteś zwykłą szują i sprzedawczykiem na usługach narodowego socjalisty Kaczyńskiego.
anonim2016.01.8 22:45
@MarekTalarek. Bredzisz i manipulujesz nie gorzej od tego, którego bronisz: zaPOmniałeś, że to nie SB wyczyściło akta Wałęsy tylko on sam - gdy został pRezydętem wyPOżyczył sobie PO prostu swoje akta i ordynarnie powyrywał kartki; były reakcje ówczesnego min. spr. wewn. Siemiątkowskiego o uzupełnienie zagarniętych stron; miejmy nadzieję, że prokurator się niedługo zajmie elektrykiem. Ale największą zdradą pana W. jest to, że obiecywał takich komuchów jak ty puścić w skarpetkach, a puścił polski naród, intensywnie w tym celu "wzmacniając lewą nogę, żeby była równowaga". Komentarz ten zamieściłem nie po to by dyskutować z takim mołojcem jak ty, tylko dla tych, którzy tych faktów nie znają. I na koniec: stosujesz dobrze znane ubeckie metody obrzucania porządnych ludzi g...nem, w którym sam tkwisz PO swoje czerwone uszy.
anonim2016.01.9 0:06
@astom Przecież to rząd Olszewskiego chciał powstrzymać demokratyczne przemiany w III RP. To Olszewski był na postronku SB i Moskwy. Na polecenie komuchów miał zdestabilizować zachodzące przemiany. To na Olszewskiego i Kaczyńskiego nie ma nic w teczkach. Dlaczego? To dzięki hasłom Olszewskiego i Kaczyńskiego 9 mln Polaków wybrało Kwaśniewskiego i komuchów z SdRP zamiast Wałęsy i UD co pozwoliło komuchom uwłaszczyć się na majątku Polaków. Masz jakieś wyjaśnienie?
anonim2016.01.9 8:20
Z "wiki" To i Brodisław czerpał wiedzę.... i co ....jajco jak mawiał klasyk ........
anonim2016.01.9 13:41
Bolek jest już na śmietniku historii jedną noga, druga wkrótce dołaczy. Nikt nie traktuje go powaznie i niewielu jeszcze o nim pamięta. Młodziez w ole o nim nie wie i ma gdzieś bolka problemy.
anonim2016.01.9 18:11
@MarekTalarek. Co ty paszkwilancie bredzisz??!! Olszewski zablokował umowę z ruskimi, żeby obiekty zajmowane przez sowiecką ewakuującą się z Polski armię przejęły ruskie spółki handlowe!! Tę umowę "wypracował" nasz kochany Boluś i pojechał do Moskwy ją podpisać. Oczywiście chodziło o pozostawienie na terenie Polski ruskich enklaw szpiegowskich. Olszewski o tym nie był nawet poinformowany, a dowiedział się gdy Wałęsa był już w Moskwie i zadzwonił do niego ze zdecydowanym sprzeciwem!!! Dlatego Bolesław się wściekł i doprowadził do upadku rządu Olszewskiego. Wykonanie przez Macierewicza uchwały sejmu o ujawnieniu agentów wśród parlamentarzystów było tylko pretekstem! A na Kaczyńskiego i Olszewskiego nie ma nic w teczkach bo to po prostu porządni ludzie i kaczor w kilka miesięcy to udowodni; posiadając władzę pogoni wreszcie komuchów! A o co jest taki wrzask z ich strony??!!! To STRACH PRZED PRAWEM!!! A do uwłaszczenia się komuchów przyczynił się KLD-tuskowy -dzisiaj PO. I jeszcze raz: nie obrzucaj komuchu porządnych ludzi swoim czerwonym g..nem!!!
anonim2016.01.11 17:32
Mam tylko jedno pytanie do Was, drodzy "chrześcijanie zionący miłością" Czyje zachowanie raczej wskazuje na podpisanie "właściwych" papierów: a) Lecha Wałęsy wielokrotnie internowanego b) Jarosława Kaczyńskiego w zasadzie nie tykanego przez SB ? Rozumiem, że zaraz będziecie udowadniać jak to "internowanie to przykrywka", a pozostawienie na wolności było tylko "w celu obserwacji aby dotrzeć do tych najlepiej zakonspirowanych" lub inne bzdury. Nigdy was nie zastanowiło, że Macierewicz z Kaczyńskim tylko raz znaleźli "ewidentnie sfałszowane teczki" ?!?!? JEDEN RAZ - i przypadkiem była to teczka Jarosława Kaczyńskiego... Ups... co za przypadek. Barwo bando kretynów! - Urban, Jaruzelski, Kiszkach się z was śmieją do rozpuku: Partyjni funkcjonariusze są stawiani za wzór (Jasiński, Piotrowicz...), a bohaterowie opozycji mieszani z błotem. Żałośni jesteście. Kogo z "pierwszej ligi" opozycji macie w swoich szeregach ?!?!?!? Wychodzi na to, że to agenci SB rozwalili komunę. Brawo! Patrząc na Was przychodzi mi tylko jedno na myśl:"Ojcze wybacz im, bo nie wiedzą co czynią".
anonim2016.01.12 8:05
Wałęsa jest apokaliptycznym zwierzęciem przedstawionym w "Wizji dwóch zwierząt" Pierwszym zwierzęciem jest tu opis odpowiadający postaci papieża Jana Pawła II: "A jedna z głów jego była śmiertelnie ranna, lecz śmiertelna rana jego była wygojona. I cała ziemia szła w podziwie za tym zwierzęciem" Obj.13,3. Nic dodać, nic ująć dokładny opis Jana Pawła II, który został zraniony 13 maja 1981 r. Obj. 13,4-8 jest dokładnym opisem tego, co papież JPII robił przez ten cały pontyfikat. Werset 13,9 każe się wsłuchać w tekst 10 wersetu, który opisuje przemiany polityczne w kraju: "Jeśli kto jest przeznaczony do niewoli, do niewoli pójdzie (byli to ci, którzy stawiali się władzy komunistycznej - poszli siedzieć do więzienia); Jeśli kto zabija , musi sam zginąć (znamy zabitych w rozróbach przy obaleniu systemu). Tu się okaże wytrwanie i wiara świętych." Dalej jest opis tego drugiego zwierzęcia: "I widziałem inne zwierzę, wychodzące z ziemi, które miało dwa rogi podobne do baranich i mówiło jak smok (czyli jak diabeł). A wykonuje ono wszelką władzę pierwszego zwierzęcia (JPII) na jego oczach. Ono (L. Wałęsa) to sprawia, że ziemia i jej mieszkańcy oddają pokłon pierwszemu zwierzęciu, którego śmiertelna rana była wygojona." Obj. 13,11.12. Jemu - L. Wałęsie zawdzięcza swoją sławę Jan Paweł II, bo co mu zalecił papież by czynił, to tak się działo na jego oczach. Lud ślepy i ogłupiony naukami Kościoła (naukami II Soboru Watykańskiego) dał się omamić. Przewrotu dokonali w imię Jezusa, czyli tak, jak On mówił: "A to wszystko uczynią wam dla imienia mego, bo nie znają tego, który mnie posłał" Jan 15,21. Co nosił L. Wałęsa na klapie marynarki, gdy dokonywał przewrotu w kraju? Wizerunek Matki Bożej. Zaś Karol Wojtyła reprezentował cały KK. W imię Jezusa dokonali przewrotu historycznego.