08.02.19, 08:40

Wałęsa ,,wobec całego Świata'' wykazuje niewinność

,,Zybertowicz kolejny raz obraziłeś mnie publicznie kłamstwami i pomówieniami . Spotkamy się w sądzie'' - napisał w mediach społecznościowych były prezydent Polski, Lech Wałęsa.

Odniósł się w ten sposób do medialnych wystąpień prof. Andrzeja Zybertowicza na temat Okrągłego Stołu. W rozmowie z radiem TOK FM prof. Andrzej Zybertowicz wskazywał, że rację miał Andrzej Gwiazda mówiąc, iż komuniści podzielili się władzą ze swoimi agentami. 

Toruński socjolog mówił, że ,,Lech Wałęsa nigdy nie przyznał się do płatnego donoszenia na swoich kolegów, choć wskazują na to dokumenty z domu Kiszczaka''.

,,Wałęsa ma ważne miejsce w historii, ale nie do końca wiemy, czy jego kontakty z SB skończyły się, gdy formalnie przestał być prowadzony. Ludzie wskazywali na jego wiele dziwnych zachowań, które wskazywały, że zakulisowo dogadywał się z drugą stroną. Historyczna rola Wałęsy czeka na swojego badacza, który wyważy plusy i minusy. Wałęsa sam sobie odbiera wielkość każdym zakłamanym i agresywnym wystąpieniem niemal każdego dnia. Proszę zobaczyć, jak absurdalne są jego wpisy w mediach społecznościowych'' - dodawał uczony.

,,Tu publicznie wobec całego Świata wykazuję całemu światu że cała sprawa jest sfabrykowana , sfałszowana .Robili to komuniście by tym sposobem Was przekonać nie powiodło się'' - napisał z kolei Wałęsa na swoim facebookowym profilu.

,,Kolesie Panu podobni w porozumieniu z P.Kiszczakową prawdopodobnie i z Kiszczakiem na tych samych wyprodukowanych papierach chcą osiągnąć to samo .Prawda zwyciężała i tym razem zwycięży'' - wzywał Zybertowicza.

I cytował następnie ,,ustalenia sądu'', według których komunistyczna bezpieka wytworzyła 14 tomów akt mających służyć do jego dyskredytowania.

bb/facebook

Komentarze

maria2019.02.8 17:03
Na wpisy Walesy szkoda slow i odpowiedzi. On sie nie zmieni.LUbi macic i tyle.
Piotr2019.02.8 11:49
Niech nie ośmiesza siebie i narodu polskiego. Krętacz sam się przyznał, a teraz wszystko odwołuje. Dokumenty są, a niezależni grafolodzy stwierdzili na nich wyraźny podpis Walęsy (TW Bolka). Szanował bym go, gdyby nie kłamał, nie jątrzył, nie szkodził Polsce i Polakom, a tak .... mam go w takim samym poważaniu jak każdego szkodnika działającego na szkodę mojej Ojczyzny.
JR2019.02.8 13:20
Mam takie samo zdanie! Jak można tak kłamać. Są dokumenty. Podpisane własnoręcznie. Tak mówią niezależni specjaliści. Podpisywał przecież tyle różnych pism jako prezydent. Te podpisy daje się łatwo skonfrontować z podpisami na tych dokumentach. A dlaczego usunął niektóre niewygodne dokumenty z teczek jak był prezydentem? Ponadto żyją jeszcze bezpośredni świadkowie. Podpisuję się obydwoma rękami po pańską wypowiedzią!
Jozin z Bazin2019.02.8 10:10
Nienawiść to straszna choroba, cierpi na nią wielu, a czytając posty tu na frondzie mogę wymienić kilka, Nowak Błaszczykowa, Urszula, Gey i cała banda, która ich wspiera. Kierunek ich jest jeden, zniszczyć to co ma choćby najmniejsze znamiona przyzwoitości, odrobinę kultury i wstydliwości. Wałęsa i wielu komentujących mają tę wspólną cechę, o której już dawno zapomnieli a mianowicie, skromność :D
Tylko prawda sie liczy.2019.02.16 2:25
A jaka skromnosc masz na mysli?Donosicielstwo nigdy nie bedzie zaliczone do skromnosci.