29.02.16, 12:20

Wałęsa zgodził się poddać wykrywaczowi kłamstwa!

Dziś od rana Lech Wałęsa jest przepytywany przez Internautów na portalu Wykop.pl. Podczas jednej z jego odpowiedzi, Wałęsa przyznał się, że podda się badaniom na wariografie.

Oto niektóre pytania i odpowiedzi Lecha:

"Czy odpowie Pan na pytanie ś.p. Anny Walentynowicz odnośnie akcji z motorówką, czy będzie Pan dalej szedł w zaparte?" - dociekał maciekawski.

Wałęsa: - Jeszcze raz powtarzam: esbecy to nie byli głupcy, to głupota i głupie myślenie. Nic takiego nie było. Jest opis świadków, którzy mnie wtedy pilnowali, jest wywiad z tymi ludźmi. Cały ten tekst przygotowała bezpieka i podrzuciła śp. Annie Walentynowicz, która to ogłosiła Światu. I chodzi ta wersja do dziś, a jest to nieprawda

- Czy gdyby faktycznie Pan donosił, przyznałby się Pan do błędu?

Wałęsa: - Oczywiście. Nie gniewajcie się, ja byłem za odważny. Kto by na waszym miejscu wszedł na milicję i przemawiał? Jeśli dyrekcja ogłaszała że będzie płaciła tylko strajkującym, a ja musiałem załatwić pieniądze ze wszystkich parafii dla strajkujących. Kto by to zrobił? Gwiazda? Borusewicz? Walentynowicz? Kto miał tyle odwagi? Byłem za odważny i to mnie tak dzisiaj kosztuje. Po przegranym Grudniu poprzysiągłem sobie - ja tu jeszcze wrócę! Kiedy zauważyłem, że nie mamy szans na zwycięstwo, uznałem że trzeba to jak najszybciej skończyć, bo nas wykończą. Hamowałem walkę się wydaje, ale tylko dlatego, aby walczyć mądrze. 1200 postulatów - ludzie! Dlatego w 1980 wiedziałem, jak to zrobić. Tylko dzięki otarciu z Bezpieką było to potem możliwe. Ale nigdy nie donosiłem. Chciałem ich zrozumieć, dlaczego nie chcą oni wolnego kraju? Wg mnie 60% bezpieki to byli patrioci - mówię to po raz pierwszy. Oni nie wierzyli, że Związek Radziecki nas nie zaatakuje, bali się interwencji, że zakończy się masakrą i dlatego nie można pozwolić Wałęsie.... Pokazali im rakiety wycelowane w polskie miasta. Straszyli ich, mówili - nie podskakujcie! W tym rozumieniu byli patriotami, że nie chcieli inwazji. Dlatego ja im wybaczam. Tym patriotom. Wojna skończona. Budujmy Polskę.

"Czy jest Pan gotów poddać sie badaniu na wariografie i odpowiedzieć na pytania dotyczące ewentualnej współpracy?"

Wałęsa: - Jestem gotów natychmiast. Nigdy nie było zdrady.

Trzmamy za słowo, Panie Prezydencie!

kol/wykop.pl

<<<KUP KSIĄŻKĘ O BRAWUROWYCH AKCJACH ŻOŁNIERZY WYKLĘTYCH! >>>

Komentarze

anonim2016.02.29 12:27
Obawiam się, że jeszcze nie wymyślono takiego wykrywacza, który miałby odpowiednią skalę w tym przypadku.
anonim2016.02.29 12:45
Jemu by się wariatograf przydał a nie wariograf.
anonim2016.02.29 14:10
Szczypta legendarnej Wałęsowskiej skromności: "Nie gniewajcie się, ja byłem za odważny" I finał z "Terminatora": "ja tu jeszcze wrócę!"
anonim2016.02.29 15:09
A jak reaguje wariograf w momencie gdy badany uwierzył już w swoje własne kłamstwo?
anonim2016.02.29 15:29
a ja na to ,że osiąganie dobra przez czynienie zła nie jest pożądane, czekamy na wyniki grafologów