25.11.21, 19:55Fot. screenshot - YouTube (Profetopl)

,,Warsztat Józefa’’ – zapraszamy na wyjątkowe rekolekcje adwentowe!

Profeto przygotowało rekolekcje adwentowe zatytułowane „Warsztat Józefa”. 7-odcinkowy cykl oparty został o list papieża Franciszka z okazji kończącego się Roku św. Józefa „Patris corde”. Wideo-rozważania prowadzi duet ks. Michał Olszewski SCJ – twórca grupy medialnej i prezes Fundacji Profeto i o. Michał Legan OSPPE – rzecznik prasowy sanktuarium na Jasnej Górze i wykładowca na Uniwersytecie Papieskiem Jana Pawła II w Krakowie.

Ks. Michał Olszewski zwraca uwagę na myśl papieża Franciszka, który przypomina, że gdy Kościół w całej swojej historii, wiele razy miał kłopoty mówił: idźmy do Józefa – on nam pomoże. – A dlaczego mamy iść do Józefa? On jest zarządcą spichlerza, a tym spichlerzem jest Jezus – to On jest ziarnem, On może nas nakarmić – dodaje o. Michał Legan.

Paulin podaje jeden powód z listu papieża Franciszka „Patris corde”, który przekonał go do tego, aby pokochać św. Józefa. – Papież ma piękną metodę – każdy rozdział zaczyna od Józefa, a nieodmiennie kończy na Jezusie. Jeśli mam powiedzieć, że kocham Józefa, to właśnie dlatego, że papież Franciszek wskazał mi taką ścieżkę. Na Józefie można zacząć, ale trzeba skończyć na Jezusie – mówi rzecznik Jasnej Góry zaznaczając, że takie właśnie będą rekolekcje „Warsztat Józefa”.

Ks. Michał Olszewski mówi, że dla niego najważniejsze jest to, że papież zwraca uwagę na zwyczajność św. Józefa. – Papież zaprasza nas, byśmy umiłowali Jezusa tak, jak ukochał Go Józef. To jest genialne. To jest klucz do relacji z Jezusem. Pierwszym krokiem na tej drodze jest bycie zwyczajnym człowiekiem – właśnie na wzór św. Józefa – podkreśla sercanin.

Odcinki rekolekcji „Warsztat Józefa” będą ukazywały się od 2 grudnia w kolejne poniedziałki i czwartki Adwentu na portalu profeto.pl. Zainteresowani mogą zostawić swojego maila i zostaną powiadomieni o kolejnych odcinkach.

Fundacja Profeto.pl - Sercański Sekretariat na rzecz Nowej Ewangelizacji, to nowoczesne środowisko przepowiadania Dobrej Nowiny, z wykorzystaniem zarówno tradycyjnych metod głoszenia Słowa Bożego, jak i nowatorskich rozwiązań multimedialnych. Poprzez portal i radio Profeto dociera codziennie do tysięcy osób ze Słowem Bożym, rekolekcjami on-line, relacjami z wydarzeń ewangelizacyjnych i chrześcijańską muzyką. Dzięki działalności charytatywnej Fundacja pomaga osobom w trudnej sytuacji materialnej, wykluczonym społecznie czy pokrzywdzonym przemocą. Najnowszym dziełem Fundacji jest budowa specjalistycznego centrum pomocy „Archipelag – Wyspy Wolne od Przemocy”.

Komentarze

Warsztat arcybiskupa Michalika...2021.11.26 5:27
Przypomnę jak to policjant zatrzymał w Ustrzykach Dolnych za nadmierną prędkość samochód arcybiskupa Michalika i miał odwagę ukarać kierowcę mandatem. Od biskupa dostał "oprd" na miejscu, a po interwencji arcybiskupa u komendanta policji zwolnienie z pracy...
Anonim2021.11.26 22:00
on jeszcze jechał z drugą przybłęda z watykanu i sie biskupia q-wa popisywała co może zrobić zwykłemu krawężnikowi ,głupie dziady z torbami po cukrze na łbach
Izydor2021.11.25 21:46
"Warsztat Józefa" czyli co zrobić jak "panbuk" zapładnia twoją żonę a potem trzech gości przychodzi z prezentami.
Warsztat Józefa!2021.11.25 20:29
jak cie józef weźmie na swój warsztat to popamiętasz
katolicka kretynizacja polski 🇵🇱2021.11.25 20:16
józef to rogacz który łyknął pyerdolety maryji i wychowywał bękarta! no krwa przykład do naśladowania! buhaha...
Anonim2021.11.25 20:14
,,Warsztat Józefa’’ ??? coś to dwuznacznie brzmi,kogos pomerdało ? a nie mówi sie ;brat po bracie na jednym warsztacie? a tu jest jeszcze gorzej , czy wy katabasy musicie mieć zawsze jakiś podtekst erotyczny,napalency ?