07.10.19, 19:00Zdj. screen Youtube/Telewizja Republika

Warzecha: Wałęsa to chodzący odbezpieczony granat. A PO jeszcze mu klaszcze- kampania jak z Monty Pythona!

"Kampania PO przejdzie do historii jako przykład kampanii prowadzonej w sposób skrajnie dyletancki"-ocenił publicysta Łukasz Warzecha w Poranku Rozgłośni Katolickich "Siódma 9". 

"PO prowadząc konsekwentnie taktykę schodzenia z linii strzału PiS, na jedną ze swoich konwencji zaprasza Lecha Wałęsę, o którym wiadomo, że jest kompletnie nieprzewidywalny, że jest chodzącym, odbezpieczonym granatem, a później nie dość, że nie ma reakcji, to jeszcze PO klaskała..."-zauważył Warzecha. 

W ocenie publicysty "Do Rzeczy", niedzielna konwencja pokazuje, że Platforma Obywatelska ma "gigantyczny problem(...) z ogarnięciem własnej taktyki". 

"Chyba nikt sobie nie zdawał sprawy z tego, co się wydarzyło. Kampania PO przejdzie do historii jako przykład kampanii prowadzonej w sposób skrajnie dyletancki"-ocenił dziennikarz. W Poranku Rozgłośni Katolickich „Siódma 9” Łukasz Warzecha odniósł się do niedzielnej konwencji Koalicji Obywatelskiej w Warszawie. Na konwencji pojawił się były prezydent, Lech Wałęsa. Wydarzenie odbyło się zaledwie dzień po pogrzebie śp. Kornela Morawieckiego, marszałka seniora Sejmu RP VIII kadencji, legendarnego działacza opozycji czasów PRL, prywatnie- ojca obecnego premiera RP, Mateusza Morawieckiego. Podczas konwencji Wałęsa wypowiedział skandaliczne słowa na temat polityka zmarłego w zeszłym tygodniu po kilkumiesięcznej walce z chorobą nowotworową. 

"Środek stanu wojennego, atakują nas z każdej strony. A on sobie, kozak, Solidarność Walczącą zakłada! Co to jest proszę państwa? To jest zdrada! Zdrajca"-stwierdził pierwszy przywódca "Solidarności". Zdaniem publicysty "Do Rzeczy", to wystąpienie ma znaczenie szczególnie teraz, na ostatnim etapie kampanii wyborczej. 

"Już szczególnie biorąc pod uwagę sprzeczne interesy dwóch obozów politycznych. PiS rozgrywało całą kampanię na polaryzacji i różnych punktach zaczepienia swoich przeciwników. W ostatnim czasie tych punktów brakowało, stąd zapewne wypuszczenie nagrań Sławomira Neumanna przez rządowe media, bo o coś się trzeba było zaczepić"-ocenił Warszecha. Jak wskazał dziennikarz, PO-KO prowadziła dość "niemrawą" kampanię, aby właśnie nie dać Prawu i Sprawiedliwości tych punktów zaczepienia. 

Według Warzechy, na tym etapie kampanii chodzi wyłącznie o mobilizację lub wręcz przeciwnie- demobilizację wyborców. Jak ocenił dziennikarz, po wystąpieniach prezesa PiS, Jarosława Kaczyńskiego, widać, że jest to dla PiS duży problem. 

"Wtedy wjeżdża na białym koniu Lech Wałęsa, który wygłasza na konwencji wyborczej, i to przełożonej o jeden dzień ze względu na pogrzeb Kornela Morawieckiego, swoje słowa o marszałku seniorze jako zdrajcy"-zauważył publicysta "Do Rzeczy". Jak podsumował Łukasz Warzecha, mamy do czynienia z "sytuacją z pogranicza Monty Pythona".

yenn/siodma9.pl, Fronda.pl

Komentarze

katolik2019.10.7 22:13
Program wyborczy dna mor-społ-polit popslsldwiosnanowoczesna ,ob. rp -- jest zwiastunem Polaków jako żywych trupów , My Polacy głpsujemy na PIS!!!
katolik2019.10.7 21:51
Polska = PIS !
katolik2019.10.7 21:50
nie wiem nad czym tu się rozwodzić .Przecież już I razem kto mądry nie głosował na Po.,bo było oczywiste to widać i czuć ,ze to dno.wszystko się potwierdziło .Teraz jest ciąg dalszy dna mor=społ=polit popslsldwiosnanowoczesna ,ob. rp.Jak w Polsce ,w której i za która Polacy Przelewali krew dno głosi Faszystowskie Hasła Hitlera-podżeganie dzieci do samobójstwa zabójstwa poprzez eutanazję i aborcję,Czy Prokurator zajmie się karalnymi faszystowskimi hasłami ,a dno dostanie zakaz startu w wyborach? Co to za wybory To jakaś psychoza społeczna zbiorowiska opętanego szatanem ..społeczeństwo jest faszystowskie? Polska jest faszystowska? Tylko PRawdziwi Polacy uratują Polskę przed chłociarskim niepoważnym dnem. Zwycięzy Bóg i Maryja.Głosujemy na PIS!!! bo jesteśmy Mądrzy , Silni i mamy Honor Polaka
2019.10.7 20:45
Przecież pissie-czopki, wyznawcy 500+ nie mają pojęcia czym jest Monty Python, ani co jest w tym śmieszne. Warzecha też nie wie.
Pokręć2019.10.7 20:39
Ostatnio dowcipy o Radiu Erewań już jakoś tak jakby mniej śmieszyły...
Lolek kremowka2019.10.7 20:12
Jacht Polskiej Fundacji Narodowej za 900 000 € wziun sie i popsuł. 900 000 € poszło w PiSdu
Lolek kremowka2019.10.7 20:13
Ten jacht - to jach Ponty Pythona
dzielnicowy2019.10.7 19:46
To co się dzieje w Polsce pod rządami PiS to serial komediowy "alternatywy 4".
Mercedes Bęc2019.10.7 20:47
W kalifacie szwedzkim macie Alternatywy 5....
ten2019.10.7 19:26
W koalicji POKO-lgbt nikt ze skeczy Monty Pythona się nie śmieje, bo albo ich nie kumają, albo śmiać się boją, bo są homofobiczne, rasistowskie, nietolerancyjne itp,itd. A z drugiej strony, Monty Python to przy POKO sztycha już nie robi, bo to co wyprawia banda Schetyny i reszty tych szarlatanów, nie mieści się nie tylko w gatunku angielskiej, skandalizującej burleski, ale nawet surrealistycznym kabarecie, dla zawieszonych po prochach, czubków
MontyPython2019.10.7 19:24
Rok 2020. Pis ma większość konstytucyjną, prezydenta i prowadzi reformy sądowe. Wałęsa : "Podziękujcie mi za to. To ja to rozegrałem że teraz rządzicie. Ja wiedziałem jak PiS ma wygrać i to specjalnie rozprowadzałem tak, żeby PiS wygrał. Zawsze byłem za Pisem. Ja wiem jak wygrywać. Beze mnie Kaczyński nic by nie osiągnął". Kurtyna !
ten2019.10.7 19:29
a Janda, Sthur, Ostaszewska, Zakowski,, Hołdys, Maleńczuk, Lis itp. - "panie prezesie Kaczyński, chyba pan nie sądzi że my dawniej to tak na poważnie?!"
dzielnicowy2019.10.7 19:08
Jestem zwolennikiem PIS-u, i przez takich jak ja, Janda czuje się jakby ktoś na nią sr-ał ! W związku z tym mam pytanie do was lewackich szczochów „komentujących” m.in. tutaj na Frondzie, czy wy czujecie się tak samo jak Janda ?!!
Jan2019.10.7 19:29
Nie czuje się jak pani Janda! czuję się jak Jan!.
Foster2019.10.7 19:06
Polacy, jak nie pójdziecie na wybory zagłosować na waszych kandydatów, to zrobi to za was Neumann przywożąc w teczce jego człowieka ! Rolnicy, mimo wszystko, posłuchajcie co mówi Neumann – a mówi, że członkowie PSL to przestępcy !
Jack Em2019.10.7 19:05
Apel do normalnych ludzi ! Ludzie, nie komentujcie i nie odpowiadajcie tutejszym lewackim szczochom na ich wymiociny ! Co wam to daje – NIC ! Zupełnie nic, bo przygłup się cieszy, że ktoś przeczytał jego „komentarz” , a waszej odpowiedzi i tak nie zrozumie. On ogląda TVN i wierzy, że manipulacje tam pokazywane są prawdą.
KKK2019.10.7 19:04
Prosimy wszystkich czytelników i komentatorów o ignorowanie sku-rwiela, który wabi się "dzielnicowy". Ten przygłup kasuje pinądze od PO i będzie robił hejt tak długo jak będą mu płacić ! Ten osobnik to typowy upierdliwy wsiak, psychicznie chory. Prosimy nie czytać i nie komentować jego wypocin. Prosimy go ignorawać i przechodzić do swoich komentarzy !!! Napisaliśmy już petycję do moderatora Blogu o indentyfikację jego IP numeru, odnalezienie danych personalnych i blokadę czy ewentualne ukaranie tego szczocha.