09.05.16, 17:25

Waszczykowski spotkał się z szefem MSZ Chorwacji

Polski minister spraw zagranicznych stwierdził, że Polska i Chorwacja mają podobne spojrzenie na sprawy naszego regionu oraz kwestie europejskie. 

Dziś odbyło się spotkanie szefów dyplomacji Polski i Chorwacji. Witold Waszczykowski po rozmowie z Miro Kovačem mówił o doskonałym poziomie relacji polsko-chorwackich. – Dzisiejsza rozmowa jest elementem budowania naszego regionu, który został nazwany przez naszego prezydenta jako region "ABC", region, który okalają trzy morza: Bałtyk, Morze Czarne i Adriatyk – mówił na konferencji prasowej szef polskiego MSZ.

– W wielu przypadkach mamy bardzo podobne spojrzenie na nasz region i na całą Europę – podkreślał Waszczykowski.

Poinformował również, że rozmowa dotyczyła głównie współpracy między krajami, która "jest doskonała" i którą "trzeba tylko utrzymać". Waszczykowski zaznaczył również, że poruszono problem naszego regionu względem całej Unii Europejskiej, a także rozmawiano o problemach międzynarodowych i konfliktach zbrojnych, które wpływają na sytuację w Europie.

– Chcemy, aby nasz region nie był tylko dodatkiem, czy peryferiami, dla integracji rozwijającej się w Europie Zachodniej – mówił szef polskiego MSZ.

emde/telewizjarepublika.pl