Do niezwykle skandalicznego wydarzenia doszło w czasie wizyty w Watykanie prezydenta Alberto Fernandeza. Żyjący w konkubinacie z aktorką argentyński prezydent przyjął 31 stycznia Komunię św. w towarzystwie swojej partnerki na Mszy św. w Bazylice św. Piotra. Mszę odprawiał biskup Marcello Sanchez Sorondo.

 

Argentyński prezydent jest już w drugim związku po rozwodzie z żoną Marcelą Luchetti, który nastąpił w roku 2005. Z Luchetti był związany od 1993 r. Od 2005 do 2014 Fernandez żył z Vilmą Ibarrą, a od zerwania z nią obecnie jego partnerką jest aktorka Fabiola Yañez.

Fernandez, oprócz tego, że żyje oficjalnie w cudzołóstwie, znany jest też ze swojego dążenia do legalizacji zabijania nienarodzonych w Argentynie. Aborcja należy do jego politycznych priorytetów.

Do świętokradczego przyjęcia Komunii św. doszło w świetle fleszy i reflektorów, gdyż wizyta była oficjalna. Na dostępnym w sieci nagraniu widać, jak do Komunii przystępuje zarówno prezydent Fernandez, jak i jego kochanka.

Korespondentka „Life Site News” zauważa, że „jak na ironię papież Franciszek głosił kazanie tego ranka w Domu św. Marty o tych katolikach, którzy idą na Mszę w niedziele i nazywają siebie chrześcijanami, ale utracili świadomość grzechu. Dodał, że tacy chrześcijanie potrzebowaliby kogoś, kto powiedziałbym im prawdę, życząc, by Pan zesłał im proroka, który dałby im małego klapsa, kiedy wpadają w tę atmosferę, w której wydaje się, iż wszystko wolno”.

Wprawdzie papież mówił o tych, którzy źle opłacają pracowników, a nie o aborcjonistach czy cudzołożnikach, to jednak dziwnym zbiegiem okoliczności czytanie na Mszy św., na której Fernandez z kochanką przyjęli świętokradczo Komunię św., dotyczyło relacji o zamordowaniu Uriasza z polecenia króla Dawida, który pożądał jego żony Batszeby.

Zgrzytem był też komunikat watykański, który mówił o tym, że na spotkaniu z papieżem dyskutowano problem aborcji. Fernandez zaprzeczył temu i komunikat sprostowano, oświadczając, że poruszono tę kwestię jedynie w rozmowie z sekretarzem stanu.

jjf/LifeSiteNews.com