23.09.19, 19:43Zdj. Jakub Szymczuk/Prezydent.pl

Ważna i owocna wizyta prezydenta w USA. Za chwilę spotkanie z Trumpem

Prezydent Andrzej Duda, który przebywa w Nowym Jorku w związku z 74. sesją Zgromadzenia Ogólnego Narodów Zjednoczonych, wziął udział w inauguracji Szczytu Klimatycznego, spotkał się z Prezydentem Republiki Korei, a także otworzył „polski pokój konferencyjny” w zespole sal Rady Bezpieczeństwa ONZ.

"Bardzo się cieszę, że Polska po swojej obecności w Radzie Bezpieczeństwa ONZ zostawia tutaj w salach, które są przeznaczone na prace Rady Bezpieczeństwa, pamiątkę w postaci wyposażenia tego pokoju, gdzie na co dzień odbywają się rozmowy dotyczące pokoju na świecie"-powiedział Prezydent, otwierając oficjalnie „polski pokój”. Jak zauważył Andrzej Duda, wyposażenie sali dostarczyła polska firma. 

"Pokój jest wyposażony w całości w umeblowanie i wystrój stworzony w naszym kraju"- dodał.

Polska zakończy niestałe, dwuletnie członkostwo w Radzie Bezpieczeństwa ONZ 31 grudnia br. Nawiązując to istniejącej w ONZ tradycji, poszczególne państwa przekazują do budynku ONZ różne elementy dekoracyjne wystroju wnętrz, promując w ten sposób swoją tradycję, historię i kulturę. Z inicjatywy Prezydenta Andrzeja Dudy w tym roku Polska zaprojektowała i przekazała wystrój pokoju konferencyjnego Rady Bezpieczeństwa.

Projekt sponsorowała i przygotowała firma meblarska Szynaka Meble z Iławy. Meble, dywany i zasłony nawiązują do polskich wzorów ludowych z okolic Żelazowej Woli. Obraz przedstawiający dworek i postać Fryderyka Chopina stanowi istotny element dekoracji.

"Rozmowa z Prezydentem Korei Płd. dotyczyła współpracy gospodarczej, w tym koreańskich inwestycji w Polsce w zakresie nowoczesnych technologii, przemysłu chemicznego, energii i infrastruktury transportowej, a także wymiany handlowej, która obecnie osiąga rekordowe rozmiary"-poinformował minister Krzysztof Szczerski.

Jak dodał, Prezydenci odnieśli się także do globalnych problemów bezpieczeństwa i współpracy wojskowej ze szczególnym naciskiem na cyberbezpieczeństwo. Minister zaznaczył, że Korea Płd. przewodniczy grupie do spraw cyberbezpieczeństwa w ramach tzw. Procesu Warszawskiego w sprawach pokoju na Bliskim Wschodzie.


Tysol.pl

Komentarze

Grzegorz z Domaradza2019.09.23 20:55
Dla mnie tęczowy równa się potencjalny pedofil. A jako że jestem ojcem i nienawidzę pedofili to niech tęczowi czytają między wierszami.
JS2019.09.23 20:28
no rzeczywiście owocna ta wizyta! jedno spotkanie i reklama mebli...
HOMO = HIV2019.09.23 20:16
GDZIE W POLSCE JESTEŚ PEDALE ??? Putinowskie q ...., trolle na polskich blogach są wszędzie. Tu najlepszym dowodem jest "polski gej" i nie tylko on. 𝐍𝐢𝐞 𝐦𝐚 𝐭𝐞𝐣-𝐭𝐲𝐜𝐡 𝐬𝐮𝐤 𝐰 𝐏𝐨𝐥𝐬𝐜𝐞! Nie dajcie się nabrać na ta sowiecka sukę !!! Suki nie mają nic wspólnego z Polską !!! Łże suka kremlowska, oni tak jak cerkiew ruska sa 𝐚𝐠𝐞𝐧𝐭𝐚𝐦𝐢 𝐅𝐒𝐁 - 𝐆𝐑𝐔. GDZIE SĄ PIENIĄDZE ZEBRANE DLA "MIKOŁAJA" ???
Polak Ateista Dumny Gej2019.09.23 20:09
Uwaga złe wieści dla homofobicznie zaburzonych frondziarzy ---> Opublikowane dziś badanie Eurobarometru na temat dyskryminacji pokazuje, że 76 procent Europejczyków zgadza się, że osoby homoseksualne lub biseksualne powinny mieć takie same prawa jak heteroseksualiści - powiedziała w poniedziałek unijna komisarz ds. sprawiedliwości i równości płci Viera Jourova, przedstawiając wyniki unijnego badania, pierwszego od 2019 roku w tej sprawie. Dla Polski ten odsetek to 49 procent. Nad Wisłą akceptacja dla równych praw mniejszości seksualnych postępuje szybko. Wzrosła aż o 12 punktów procentowych w stosunku do 2015 roku. https://www.tvn24.pl/eurobarometr-polacy-bardziej-otwarci-niz-4-lata-temu-w-kwestii-praw-mniejszosci-seksualnych,971736,s.html Na pohybel PiSdzielcom, na pohybel homofobom!
Bolek2019.09.23 20:15
Gej , zoofil, nekrofil, pedofil to zboczeniec i nic tego nie zmieni .
demon drugiego rodzaju2019.09.23 20:17
Nie przesadzasz z tą samokrytyką?
kamila2019.09.23 20:50
niech twoja matka zacznie odbytem rodzic ....teczowyprzyglupku...