Zakończył się drugi konkurs w skokach narciarskich w Niżnym Tagile. Ponownie na podium stanął Piotr Żyła. Wczoraj zajął miejsce drugie, dzisiaj był trzeci. Rywali zdeklasował po raz kolejny Ryoyu Kobayashi – Japończyk wygrał z przewagą aż 13,9 pkt.

Zwycięzca wczorajszego konkursu, Johann Andre Forfang, dziś musiał się zadowolić drugą lokatą. To były dobre zawody także dla Kamila Stocha, który uplasował się tuż za podium – Piotr Żyła wyprzedził go o 1,1 pkt.

Jeśli chodzi o klasyfikację generalną, Japończyk Ryoyu Kobayashi powiększył swoją przewagę i wyprzedza drugiego Piotra Żyłę o 135 punktów. Na najniższym stopniu podium znajduje się obecnie zwycięzca ubiegłorocznego Pucharu Świata Kamil Stoch, którego Żyła wyprzedza teraz o 9 punktów.

Równe skoki oddał dziś także Dawid Kubacki, który ostatecznie znalazł się na miejscu jedenastym. Stefan Hula skończył zawody po pierwszej serii – zajął miejsce 35. Czterdziestą lokatą zadowolić się musiał Maciej Kot.