05.10.19, 09:15

Wdowa po Janie Olszewskim: Cieszę się, że Kornel Morawiecki spocznie obok mojego męża

"Bardzo szanowałam Kornela Morawieckiego, był z niego dobry, wspaniały człowiek. Mój mąż bronił go w procesie za komuny. I cieszę się, że ten wspaniały człowiek spocznie obok mojego męża na Wojskowych Powązkach" - mówi Marta Olszewska, wdowa po Janie Olszewskim.

W sobotę o godzinie 12 Mszą świętą w Katedrze Polowej Wojska Polskiego rozpoczą się główne uroczystości pogrzebowe Kornela Morawieckiego, wielkiego Polaka, twórcy Solidarności Walczącej. Zmarły spocznie na Powązkach Wojskowych obok premiera Jana Olszewskiego. Jak powiedziała w rozmowie z "Super Expressem" wdowa po Janie Olszewskim, bardzo cieszy się z takiego obrotu spraw.

"Bardzo szanowałam Kornela Morawieckiego, był z niego dobry, wspaniały człowiek. Mój mąż bronił go w procesie za komuny. I cieszę się, że ten wspaniały człowiek spocznie obok mojego męża na Wojskowych Powązkach" - powiedziała Marta Olszewska.
W podobnym tonie wypowiedziała się córka zmarłego, siostra premiera Mateusza Morawieckiego, Marta Morawieckia. "Łączyła ich na pewno wielka wspólnota idei, byli gorącymi rzecznikami prawdziwej lustracji. I dobrze się stanie, że jeśli już mieli odejść i nas zostawić, to że teraz spoczną obok siebie" - wskazała.

W piątek przez Warszawę przeszedł kondukt żałobny; wieczorem w wymienionej już Katedrze odbyło się czuwanie przy trumnie zmarłego.

bsw/se.pl

Komentarze

anonim2019.10.13 19:56
A może by tam wykopali te cały chłam posowiecki i umieścili ich na ,, łączce " zrobiło się tam trochę miejsca a na cmentarzu Powązkowskim w Warszawie niech spoczywają ludzie godni i zasłużeni dla Polski Rzeczpospolitej.
Maciej2019.10.6 12:09
BRAWO !!! BRAWO !!! BRAWO !!!!!!!!!
KotKaczegoJarozbawaZostanieOdznaczonyMedalem2019.10.5 16:31
Sierściuch po Jarosławie Kaczyńskim: miauuu, miau, miau miauuu, miauuuu, miauuuu, miau, miauuuu, miau, miau, miauuuu, miauuu, miauuu...
lewy czerwcowy2019.10.5 15:38
Niech mu ziemia lekką będzie +
Lewak2019.10.5 12:00
mówią że ponoć dzielnicowy to ten pajac w durszlaku co do mszy lgbt służył ...
vip2019.10.5 9:45
Dobry i zasłuzony dla ojczyzny człowiek!!! jak bardzo tusk schetyna i im podobnym daleko do Takiego Człowieka Patrioty Spoczywaj w pokoju
mordechaj2019.10.5 9:32
Kornel Morawiecki był wybitnym działaczem opozycji, pomimo tego, że się z nim nie zgadzałem Ale założona przez niego Solidarność Walcząca niczego dla Polski nie wywalczyła w konsekwencji. Sukces osiągnęli uczestnicy Okrągłego Stołu i tajnych rozmów w Magdalence, tacy jak Lech Wałęsa czy Lech Kaczyński, który to Lech Kaczyński był na każdym tajnym spotkaniu z Kiszczakiem w Magdalence i był największym beneficjentem III RP. Lech Kaczyński w III RP był: senatorem, posłem, szefem BBN, ministrem sprawiedliwości, prezydentem Warszawy, a w końcu Prezydentem Polski. Takiej zawrotnej kariery w III RP jak Lech Kaczyński nie miał ŻADEN inny polityk. Natomiast Kornel Morawiecki został ledwo posłem przed 4 laty, dzięki uprzejmości Pawła Kukiza. Gdyby nie Kukiz, mało kto by pamiętał o Kornelu Morawieckim.
katolik2019.10.5 9:31
miejmy nadzieję że następny będzie kaczyński! a jego truchło zostanie pochowane w jakimś gnojowniku lub szambie!
stop-po2019.10.5 9:50
teraz rozumiesz dzielnicowy dlaczego was Placy nie chcą juz?!!! potraficie tylko obrażać wyzywać i grozić opozycji Ps. ten twoj wpis pojdzie dalej....!!!
Bury2019.10.5 10:14
Idiota
Patriota do dzielnicowego2019.10.5 14:36
Dlaczego nie POdpisujesz się jak zwykle ateista dumny pederasta, czy jakoś tak! Myślisz imbecylu, że zmieniając nicka zmienisz osobowość?! Nic z tego. dla mnie POzostaniesz antypolskim, zaprzanym trollem, śmierdzącym ruskimi onucami.