07.09.21, 19:58Fot. screenshot - YouTube (Polskie Radio)

Wiceminister Buda: Polski KPO nie może zostać odrzucony

Mówiąc o procesie zatwierdzenia polskiego KPO przez Komisję Europejską, wiceminister Waldemar Buda podkreślił dziś na antenie Polskiego Radia 24, że nie można łączyć go z ewentualnymi karami za niewykonanie wyroku TSUE, o które wystąpiła dziś Komisja Europejska.

Komisja Europejska poinformowała dziś, że zdecydowała się zwrócić do Trybunału Sprawiedliwości Unii Europejskiej o nałożenie kar finansowych na Polskę w związku z nieprzestrzeganiem decyzji ws. środków tymczasowych z 14 lipca. Chodzi o zobowiązanie do „natychmiastowego zawiedzenia” stosowania polskich przepisów dotyczących Izby Dyscyplinarnej. Wiceminister funduszy i polityki regionalnej Waldemar Buda podkreślił na antenie Polskiego Radia 24, że ewentualne kary nie będą miały żadnego związku z polskim Krajowym Planem Odbudowy.

- „KPO jest mechanizmem zupełnie niezależnym. Nie ma związku z innymi postępowaniami, które toczą się przed TSUE i w ogóle są dyskutowane między Polską i Komisją Europejską. Jestem spokojny”

- zapewnił.

Dodał, że liczy na to, iż w ciągu kilku najbliższych tygodni KE zaakceptuje polski KPO. Ocenił, że należy spodziewać się decyzji przed 15 września, kiedy to przewodnicząca KE Ursula von der Layen ma wygłosić orędzie o stanie Unii Europejskiej.

- „Parlament Europejski, bardzo lewicowy, naciska na Komisję w celu atakowania krajów niepokornych, atakowania chociażby Polski i Węgier. Mamy świadomość, że do tego czasu Ursula von der Leyen nie podejmie żadnej decyzji w tej sprawie, bo byłaby bardzo mocno atakowana w Parlamencie”

- stwierdził.

Zaznaczył też, że nie ma możliwości, aby KPO nie został zaakceptowany.

kak/Polskie Radio 24, DoRzeczy.pl

Komentarze

Styki2021.09.7 20:42
TSUE zdecydowalo. Dzienna kara to dwie pompki i trzy przysiady.
Po 11 ...2021.09.7 20:15
Polski KPO nie będzie odrzucony. KE po prostu powoła specjalną podkomisję do dokładnego zbadania polskiego planu. Podkomisja będzie jadła parówki i organizowała pokazy slajdów. A za 5 lat oznajmi, że jest już bardzo blisko, bardzo bliziutko ... wstępnej wersji raportu. Cierpliwości pisiorki, cierpliwości.
B522021.09.7 20:23
masz rację trzeba pożegnać bolszewicki kołchoz bo przystępowaliśmy do uni gospodarczej a to co się dzieje z gospodarką nie ma nic wspólnego
matis892021.09.7 20:04
Pan Jezus w Orędziach Ostrzeżenie przestrzegał przed TRUJĄCYMI szczepieniami i je przepowiedział 17.06.2012r. tak samo jak przepowiedział obalenie Benedykta XVI i ustanowienie Fałszywego Proroka ........... ,,Moja droga umiłowana córko, plany masońskich grup przejęcia światowych walut są coraz bliższe ukończenia. Ich nikczemne plany obejmują również nowe globalne szczepienia, które spowodują choroby na całym świecie, wywołujące cierpienia na skalę nie widzianą nigdy wcześniej. Unikajcie takiego nagle ogłoszonego globalnego szczepienia ponieważ będzie was ono ZABIJAĆ.......''