21.09.21, 17:00fot. gov.pl

Wiceminister klimatu ostro o stanowisku PO ws. TSUE i Turowa: to wbijanie noża w plecy

Według oceny Małgorzaty Kidawy-Błońskiej Polska powinna zamknąć kopalnię w Turowie i płacić kary zgodnie z wczorajszym orzeczeniem TSUE. Wicemarszałek Sejmu z PO nie jest niestety odosobniona w tej kwestii, a do jej słów odniósł się wiceminister klimatu i środowiska Ireneusz Zyska.

Podobnie wypowiadała się też inna polityk PO Elżbieta Bieńkowska, która na Campusie Polska Przyszłości stwierdziła, że „Unia teraz nie ma wyjścia, logicznie patrząc musi nałożyć dzienne kary finansowe albo wstrzymywać finansowanie”. Jak dodała, ponieważ Polska nie przestrzega takich unijnych wartości jak praworządność.

Stanowisko całego klubu PO w tej sprawie jest zdecydowanie szkodliwe dla Polski i naszej gospodarki. Mówił o tym w rozmowie z portalem TVP Info wiceminister Zyska.
- To stanowisko nieodpowiedzialne i antypolskie. W takich sprawach cała elita polityczna powinna mówić jednym głosem – stwierdził.

Wiceminister zaznaczył też, że obiekty w Turowie są elementem strategicznej infrastruktury krytycznej i muszą funkcjonować. W jego opinii PO natomiast „podpowiada decydentom w Brukseli, jak nam zaszkodzić”.

Głos wicemarszałek Kidawy–Błońskiej wpisuje się w chór tych wszystkich, którzy źle życzą Polsce – ocenia Zyska.

Jesteśmy suwerennym państwem. Ważnym elementem suwerenności jest niezależność energetyczna, o którą musimy dbać – podkreślił wiceminister Zyska.

Jak dodał, „wygaszanie w tej chwili kopalni w Turowie i elektrowni byłoby działaniem na szkodę Polski. Wręcz można byłoby to nazwać sabotażem”.

Zyska podkreśla, że w obecnej trudnej sytuacji głosy z PO są „wbijaniem noża w plecy rządowi”. – W takich sprawach cała elita polityczna powinna mówić jednym głosem – stwierdza wiceminister klimatu.

 

mp/portal tvp info

Komentarze

patriota2021.09.21 21:30
kochany rzadzie na czele z premierem Morawieckim macie bardzo wazna i dobra sprawe zewrzec umowe natychmiastowa o budowe elektrowni atomowej ale nie z usa ale z francja oni maja nie przestarzale techologie i niemcy nie beda protestowac choc nie bedzie im to na reke a uni niech da pieniadze powtarzam nie z usa oni maja stare techonlogie i wiadomo sa daleko i sa bardzo drodzy pospieszcie sie w rzadzie a nie niemrawo rozmawiajcie ze nie bedziecie placic kar nie musi Polska placi oni zabiera tj unia niemcy , tak jak wykupili grecje za dlugi to samo chca wykonac w Polsce wystapia do arbitrazu miedzynarodowego i maja odsetki ktore przysadzila sedzina na rozkaz niemiec urzednicy i polacy pospieszcie i dajcie ten pomysl aby zatrzymac napasc na Polsce w sensie majatkowym tu chodzi byc lub nie ojczyznie ktorej na imie Polska to niemrawe gadanie nic nie pomoze niemiec i uni nie ma litosci chodzi o zniszczenie i polozenie na kolana ostatniego kraju katolickiego a wowczas oni rozgonia polakow na szparagi i do niewolnictwa wszyscy widzicie co sie dzieje powolac komisje i pouczyc polakow a nie glupoty mowic nie bedziemy placic nie musicie oni zabiora lotniska kopalnie i inne bogactwa a polacy w swoim kraju beda na nich robic za lyzke ziemniakow
Tow. Skrzypek na dachu i katolik zapraszają.2021.09.21 18:46
Chórem towarzysze, chórem i z entuzjazmem: . . . . . Niezłomny jest związek republik swobodnych, Ruś wielka na setki złączyła je lat. Niech żyje potężny jednością narodów, z ich woli zrodzony nasz kraj, Związek Rad! Chwała ci, Ojczyzno, tyś ziemia swobody, ludów przyjaźni ostoja i straż! Sztandar radziecki, sztandar ludowy, drogą zwycięstwa niech kraj wiedzie nasz! Skroś burze świeciło nam słońce swobody, nas wiódł wielki Lenin, wskazywał nam cel, wychował nas Stalin w wierności ludowi, do wielkich zapalił nas trudów i dzieł. Chwała ci, Ojczyzno, tyś ziemia swobody, szczęścia narodów ostoja i straż! Sztandar radziecki, sztandar ludowy, drogą zwycięstwa niech kraj wiedzie nasz! Okrzepła nam armia w bitewnym mozole. Najeźdźców zmieciemy, zetrzemy ich ślad! My w bitwach stanowim o losach pokoleń, my sławą okryjem ojczysty kraj Rad! Chwała ci, Ojczyzno, tyś ziemia swobody, sławy narodów ostoja i straż! Sztandar radziecki, sztandar ludowy, drogą zwycięstwa niech kraj wiedzie nasz!
katolik2021.09.21 17:37
SSPIS zrobiło min klimatu, co za debilstwo, aby brał kase jak każdy z nich niepotrzebnjie !!
Krakus2021.09.21 17:29
Ach, czyli znów Tuska wina :D :D :D
Yo ... Krumsztyk2021.09.21 18:47
How's the "Loose Stool"? Still loose.
Skrzypek na dachu2021.09.21 17:17
Dosc bzdur nawiedzonych zielonych ekoterrorystow szalencow . Panstwo nie moze marnowac grosz podatnika na ekooklamywaniu dzieci w szkole .
Skrzypek na dachu .2021.09.21 17:12
Klimatoklamstwo to taka sama medialna sciema jak koronaklamstwo .