02.01.19, 20:30Zdj. Pixabay, domena publiczna, CC0

Wicepremier: Polexit? NIE MA MOWY!!!

"Polska jest w Europie od tysiąca lat i my jesteśmy opcją polityczną, która opowiada się ze sensownymi strukturami europejskimi. Nie ma mowy, aby Polska wychodziła z Europy, to jest oczywiste"- podkreślił w programie "Gość Wiadomości" w TVP Info wicepremier Piotr Gliński. 

Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego pytany był m.in. o szanse Zjednoczonej Prawicy w wiosennych wyborach do Parlamentu Europejskiego oraz pozycję Polski w UE. 

"Nie jest tajemnicą, że Europa jest opanowana przez dość radykalna opcję ideologiczną w tej chwili - stąd wiele też naszych problemów, bo ten dialog, ta rozmowa jest trudna"- wskazał Gliński. 

Gość TVP Info zwrócił uwagę, że jeżeli chodzi o wewnętrzne sprawy krajów członkowskich, to ewidentnie widać, że unijne instytucje łamią traktaty. 

"Mam nadzieję, że te wybory dadzą odpowiedź na to, w którą stronę pójdzie Europa. Mam nadzieję, że to będzie dobra strona, że to będzie instytucja, która będzie szanowała suwerenność i interesy równo wszystkich partnerów europejskich"- stwierdził wicepremier, odnosząc się do pytania o tegoroczne wybory do PE. Minister ocenił, że jego formacja polityczna ma szanse na zwycięstwo, ponieważ Polacy są rozsądni. 

"Polacy (...) widzą, że opozycja gra na negatywnych emocjach, straszy polexitem, albo innymi wymyślonymi kwestiami"- wskazał szef MKiDN. 

"Polska jest w Europie od tysiąca lat i my jesteśmy opcją polityczną, która opowiada się ze sensownymi strukturami europejskimi. Nie ma mowy, aby Polska wychodziła z Europy, to jest oczywiste"- powiedział gość TVP Info. 

A co z wyborami parlamentarnymi? Minister wskazał, że Zjednoczona Prawica ma duże szanse na zwycięstwo. Jak dodał, zależy to nie tylko od wyborców, ale i od ekipy rządzącej. 

"Praca, praca i jeszcze raz praca i dobry kontakt z wyborcami. Ale wierzę w rozsądek Polaków. Nie dadzą się nabrać na te opcje polityczne, które obiecują gruszki na wierzbie"- ocenił Piotr Gliński. 

yenn/TVP Info, Fronda.pl