04.12.21, 20:10fot. yt/janusz jaskółka

[Wideo] Jarosław Kaczyński: Niemcy mówią już wyraźnie, że chcą federalizować Europę

- Europa na skutek działań niemieckich – to też jest wyraźnie powiedziane – ma iść ku owej federalizacji, a owa federalizacji to między innymi odrzucenie suwerenności poszczególnych państw europejskich, tych, które są dzisiaj w UE na rzecz wspominanej w tym dokumencie suwerenności europejskiej – powiedział w sobotę podczas odbywającej się konferencji „Warsaw Summit” lider Prawa i Sprawiedliwości Jarosław Kaczyński.

Jak ocenił prezes PiS na tej federalizacji jedne państwa straciłyby bardziej, a inne mniej. – Być może niektórzy, a szczególnie Niemcy w ogóle – dodał Kaczyński.

- Musimy przygotować inną propozycją dla Europy; jeżeli nam się to uda, to uczynimy coś nie tylko dla naszych formacji i naszego kierunku politycznego, ale po prostu dla Europy i dla naszej cywilizacji – stwierdził Jarosław Kaczyński podczas Warsaw Summit, spotkania liderów europejskich partii konserwatywnych i prawicowych.

Odnosząc się się do budowania w Parlamencie Europejskim silnego bloku partii konserwatywnych i prawicowych Kaczyński stwierdził:

Podjęliśmy to przedsięwzięcie jakiś czas temu w dwóch celach: pierwszy z nich odnosił się do zacieśnienia współpracy, koordynacji i budowania perspektywy jedności dwóch prawicowych grup w Parlamencie Europejskim. (...) Był cel drugi, ogromnie istotny. Otóż stoimy dzisiaj przed nowymi wyzwaniami. One są nowe tylko po części, bo dążenie do zmiany charakteru UE, do takiej zmiany, która w gruncie rzeczy oznacza – często się używa takiego określenia, chociaż według mnie nie jest ono precyzyjne – federalizację, miało miejsce już przedtem.

Szczególną uwagę poświęcił zagadnieniom federalizacji, jakie są publicznie formułowane przez nowo powstający rząd w Niemczech. Odniósł się przy tym do bardzo istotnej perspektywy historycznej.

- Europa na skutek działań niemieckich – to też jest wyraźnie powiedziane – ma iść ku owej federalizacji, a owa federalizacji to między innymi odrzucenie suwerenności poszczególnych państw europejskich, tych, które są dzisiaj w UE na rzecz wspominanej w tym dokumencie suwerenności europejskiej – podkreślił. Ocenił, że jedne państwa stracą ją bardziej, a inne mniej. – Być może niektórzy, a szczególnie Niemcy w ogóle – podkreślił Kaczyński.

– Oznacza to przekreślenie pamięci historycznej XX wieku, pamięci historycznej, która budowała przez pewien czas w Europie pewien typ wrażliwości, który prowadził Niemcy do samoograniczenia jeśli chodzi o ich działania i ambicje – powiedział Kaczyński.

Jak podkreślił takie działania przez wzgląd na pamięć historyczną, nie mogą i nie powinny być formułowane właśnie przez Niemcy.

- Ten typ wrażliwości, ten typ pamięci jest w dalszym ciągu aktualny, odnoszony do państw, które były ofiarami Niemiec w szczególności podczas II wojny światowej, w tym do Polski – zauważył. – Ofiarę i to ofiarę niebywałych zbrodni, niestety nieznanych w ogromnej mierze na Zachodzie – próbuje się przedstawić jako współsprawcę – dodał prezes PiS.

Jak wskazał, ta niemiecka propozycja federalizacji zawiera też kwestię przywództwa, a konkretnie Niemcy widzą tam przywódczą rolę własnego kraju.

Przywództwa niemieckiego, przywództwa, które ma wynikać z odpowiedzialności, ale wszyscy wiemy, ze takiego języka się używa z największej liczebności narodu niemieckiego, to jest pewien obiektywny fakt, ale nie muszą z niego wynikać tego rodzaju wnioski, które są w tym dokumencie przedkładane – zauważył prezes PiS.

– W moim przeświadczeniu i przeświadczeniu moich przyjaciół, moich kolegów, to nie jest dobra wiadomość dla Europy, dla przyszłości Unii Europejskiej. Metoda wspólnotowa jest tu bez wątpienia metodą lepszą – stwierdził Jarosław Kaczyński, dodając że większość narodów europejskich nie chce się pozbywać suwerenności.

Stworzenie ośrodka, mającego zapewnić równe traktowanie różnych podmiotów o różnej sile i położeniu określił wprost jako „przedsięwzięcie utopijne i niemożliwe do realizacji”.

Poza zagrożeniem utraty suwerenności przy niemieckim modelu federalizacji Europy Kaczyński wskazał na likwidację demokracji.

Demokracja, jeżeli ma być czymś realnym, jeżeli ma być czymś, co upodmiotawia obywatela, co tworzy demos, a więc suwerena, musi opierać się na jakimś wspólnym poczuciu sensu, wspólnym rozeznaniu, opartym o rożnego rodzaju kody kulturowe, o kulturę polityczną, która zwykle jest osadzona w kulturze szerzej rozumianej danego kraju – stwierdził lider Prawa i Sprawiedliwości.

Wskazał także, że „nie ma europejskiego demosu” i tworzy się sytuacja, w której pomimo istnienia procedur demokratycznych, pozostaną one puste i nie będą spełniały swoich ról. - Będą tylko i wyłącznie zasłoną dla silniejszych, dla władzy tak czy inaczej rozumianej oligarchii – stwierdził lider PiS.

Jako kolejna zagrożenie Jarosław Kaczyński wskazał „radykalne zagrożenie dla wolności”.

Dzisiaj w Europie, nie tylko w Europie, w całym świecie Zachodu – tak go przynajmniej do niedawna nazywano – wolność się cofa. Poprawność polityczna radykalnie ogranicza wolność – wskazał lider PiS.

– Gdybyśmy taką Europę skonstruowali, gdybyśmy się na to zgodzili, to stworzylibyśmy bardzo miękką cywilizację w świecie, gdzie istnieją cywilizacje twarde. Istnieją bardzo niedaleko tego miejsca, w którym siedzimy. Tutaj do granic wschodnich jest około 200 km – stwierdził Kaczyński. – To, co byłoby w ten sposób stworzone, na pewno długo by nie potrwało, bo te twarde cywilizacje w tym te także odległe, bardzo potężne i coraz potężniejsze z tej okazji musiałby skorzystać – dodał.

Jarosław Kaczyński stwierdził, że należy przygotować odpowiedź na obecną sytuację i zagrożenia, jakie ona ze sobą niesie, która „podtrzymywałaby zasadę europejskiej jedności, bo ona jest potrzebna jako stały zinstytucjonalizowany system współpracy państw europejskich, sięgający być może nawet w pewnych sprawach bardzo daleko. Mówię tutaj przede wszystkim o sprawach obrony, o sprawach podmiotowości Europy w sferze militarnej” – wskazał.

– Sądzę, że to jest bardzo poważne wyzwanie, sądzę, że jest możliwe – może nie na tej konferencji – ale w ciągu następnych naszych działań, byśmy na to wyzwanie w sposób konstruktywny odpowiedzieli. To znaczy, byśmy odpowiedzieli nie tylko słowem „nie”, ale także innym planem, inną propozycją dla Europy. Jeżeli nam się to uda, to uczynimy coś nie tylko dla naszych formacji, nie tylko dla naszego kierunku politycznego, ale po prostu dla Europy, dla naszej cywilizacji, dla - jak to mówił mój śp. brat (prezydent Lech Kaczyński – przyp. red.) – najbardziej życzliwej człowiekowi cywilizacji w dziejach świat, coś bardzo dobrego – podkreślił lider Prawa i Spawiedliwości.

mp/pap/portal tvp info/yt/janusz jaskółka

Komentarze

Tak na poważnie2021.12.6 1:04
Kiedy Wy macie czas to wszystko wypisywać? Siadam z doskoku, przedzieram się przez bełkot, wyławiając z 10% wartych przeczytania postów, kończę czasem co napiszę, i biegnę zarbiać na swoją miskę soczewicy.
KACZYNSKI TY RUSKI AGENCIE!!!!!2021.12.5 22:17
WYNOCHA DO ROSJI!!
gumowa kaczka2021.12.5 20:55
pokraka i zbieranina noziołków
kefas2021.12.5 18:57
psychopata, którego trzeba skutecznie izolować, najlepiej w psychiatryku na oddziale zamkniętym. Bo gotów wywołać wojnę.
adrian2021.12.5 22:17
dobrze powiedziane
Krakus2021.12.5 17:37
Ok, boomer :P
janton2021.12.5 17:31
spiep...aj dziadu
Sebastian2021.12.5 17:25
A może Kaczyńskiemu Nord Stream2 jest na rękę? PiS nie robi nic, by zablokować rurę przez Bałtyk. Kiedyś prezes Kaczyński obiecywał nam IV RP, a skończyło się tym, że straszy IV Rzeszą. Podczas posiedzenia klubu PiS sprawa Mejzy była tylko marginesem, bo Kaczyński był zajęty prezentacją swego kolejnego błyskotliwego oglądu geopolityki. Prezes powiedział, że Władimir Putin odbudowuje ZSRR, a w Niemczech nowa koalicja rządząca ma budować IV Rzeszę. Tak, tak, zdaniem Kaczyńskiego niemiecka socjaldemokracja SPD, razem z liberalnym FDP i lewicowymi Zielonymi ma w planach budową nowego totalitarnego reżimu, który zasługuje na miano kontynuacji zbrodniczego państwa Hitlera.
Paweł2021.12.5 17:14
Niewidziany od dawna Jarosław Kaczyński objawił się z nową energią. Nie ma się co dziwić — na horyzoncie wypatrzył sobie nowego wroga, a wtedy zawsze prezes dostaje przyspieszenia. Któż jest owym wrogiem? To hasło brzmi złowrogo, zwłaszcza w ustach prezesa: IV Rzesza, którą zaczynają budować Niemcy. Prezes wie, że aby poruszyć opinię publiczną musi rzucać coraz bardziej toporne hasła. Ale tym razem jednak przeszedł samego siebie. Bo jeśli dokonać egzegezy jego słów — a to ulubiona rozrywka „Stanu po Burzy” — to okaże się, że tym nowym Reichem ma być... Unia Europejska. Im starszy Kaczyński, tym bardziej wierzy, że historia zatacza koło. Widzi dzisiejszą Polskę jak II Rzeczpospolitą, zagrożoną przez ZSRR i Rzeszę jednocześnie. Można byłoby teorie o kolejnej Rzeszy — tym razem Rzeszy Europejskiej — zlekceważyć jako jedną z wielu fantasmagorii prezesa. Ale niestety: „Stan po Burzy” przewiduje, że wkraczamy w nową fazę konfliktu z Unią Europejską. Jeśli Kaczyński sam uważa siebie za reinkarnację Piłsudskiego — a megalomanii prezesowi nigdy nie brakowało — to logiczne, że na wzór Marszałka wysunie koncepcję wojny prewencyjnej z Rzeszą. To będzie wojna na pieniądze i trybunały, obliczona na wyprowadzenie Polski z Unii. Idąc na wojnę, Kaczyński potrzebuje karnych szeregów. Kiedyś mówił, że w PiS nie muszą być ludzie szczególnie błyskotliwi, byleby byli zdyscyplinowani i uczciwi. Teraz po błyskotliwości, odpuszcza także uczciwość. Przykładem tego jest wiceminister sportu Łukasz Mejza, który próbował naciągać rodziców ciężko chorych dzieci na niesprawdzone terapie w egzotycznych krajach. Mejza broni się, przekonując, że nie wystawił żadnej faktury za szamańskie usługi swej firmy Vinci NeoClinic sp z o.o. Tak, „Stan po Burzy” przyznaje Mejzie rację: Vinci NeoClinic sp z o.o rzeczywiście nie wystawiła faktury, bo zrobiła to zarejestrowana w USA spółka Vinci NeoClinic LLC — za leczenie 6-letniej Poli chorej na mukowiscydozę zażądała 170 tys. dolarów w pierwszej transzy. Idziemy tropem tej faktury, by pokazać, jak w amerykańskim raju podatkowym została założona spółka, która pozwala ukrywać dochody przed polską skarbówką. Kto jest jej właścicielem? Nie wiadomo, bo została założona przez Internet (1400 PLN na rok) z opcją ukrycia udziałowców (500 PLN na rok). „Stan po Burzy” pozostanie wierny rozumowi, ryzykując surową odpowiedzialność prawną: jest dla nas oczywiste, że właścicielem lub współwłaścicielem Vinci NeoClinic LLC jest Mejza. Panie Łukaszu, dziwimy się tylko, czemu za siedzibę swego amerykańskiego koncernu wybrał pan chałupę w środku prerii w stanie Wyoming (800 PLN na rok), a nie biurowiec w NY albo LA (1200 PLN na rok). Za dodatkowe cztery stówy mógł pan być sąsiadem Woody Allena albo nawet Bruce’a Willisa. To byłoby coś, co nie? Amerykański sen Mejzy jest prezentem dla opozycji — dlatego Donald Tusk wykorzystuje podły proceder Vinci NeoClinic do ataku na Kaczyńskiego.
Krakus2021.12.5 16:47
Kaczyński już zupełnie odlepił się od rzeczywistości. Biedny mały, brudny człowieczek z łupieżem i zepsutymi zębami, z mózgiem toczonym przez demencje starczą...
Krakus2021.12.5 18:26
Donald już zupełnie odlepił się od rzeczywistości. Biedny mały, brudny człowieczek z łupieżem i zepsutymi zębami, z mózgiem toczonym przez demencje starczą... Reklama
Krakus2021.12.5 19:36
Jesteś śmieszny i żałosny. Jak rozkapryszony przedszkolak :) Ale ad rem: Poka mi zepsute zeby Donalda, Łupież... Ja Ci pokażę Kaczyńskiego https://www.pomponik.pl/zdjecia/zdjecie,iId,1963601,iAId,179985 a może łupież? https://twitter.com/polskawruinie2/status/1196762716456849408 no i jak ci trolliczku? :D :D :D
Krakus2021.12.5 20:15
Jesteś śmieszny i żałosny. Jak rozkapryszony przedszkolak :) Ale ad rem: Poka mi zepsute zeby Donalda, Łupież... Ja Ci pokażę swoje https://www.pomponik.pl/zdjecia/zdjecie,iId,1963601,iAId,179985 a może łupież? https://twitter.com/polskawruinie2/status/1196762716456849408 no i jak ci króliczku :D :D :D
Ja, ja2021.12.6 0:57
Uralte deutsche Stadt Krakau.
LEPSZA UNIJNA FEDERALIZACJA2021.12.5 15:37
NIż WATYKAńSKA OKUPACJA
o, żoliborski pedał wstał z łóżka2021.12.5 15:36
i pierdzi
Jak2021.12.5 15:34
nas pajac wprowadzał do UE to nie widział że tak będzie?
matis892021.12.5 14:35
Pan Jezus w Orędziach Ostrzeżenie przestrzegał przed TRUJĄCYMI SZCZEPIENIAMI i je przepowiedział 17.06.2012r. tak samo jak przepowiedział obalenie Benedykta XVI i ustanowienie Fałszywego Proroka ........... ,,Moja droga umiłowana córko, plany masońskich grup przejęcia światowych walut są coraz bliższe ukończenia. Ich nikczemne plany obejmują również nowe globalne szczepienia, które spowodują choroby na całym świecie, wywołujące cierpienia na skalę nie widzianą nigdy wcześniej. Unikajcie takiego nagle ogłoszonego globalnego szczepienia ponieważ będzie was ono ZABIJAĆ.......''
man.of.Stagira2021.12.5 13:32
No i proszę, MOŻNA mówić bez kartki z głowy i serca, z sensem przez 23 min? // Można! ...
man.of.Stagira2021.12.5 13:11
OBWIESZCZENIE do ludności niemieckiej narodu polskiego; „Wzywamy niniejszym oficjalnie wszystkich, którzy chcą się włączyć w niemiecką wspólnotę narodową, by zgłaszali się na niemiecką listę narodowościową (Volksliste). Tą odezwą daje się każdemu szansę stać się pożytecznym członkiem niemieckiej wspólnoty. Właśnie teraz, gdy naród niemiecki wiedzie bój o swój byt i wolność, musimy mieć jasność, kogo na tym pograniczu uważamy za Niemca, a kogo za Polaka. Wielu tych, którzy przez ostatnie 20 lat nie okazywali publicznie swojej niemieckości, może ją teraz swym aktywnym uczestnictwem wykazać. Kto natomiast to odrzuca, winien być świadom, że będzie traktowany jako do niemieckości nie przynależny, oznakowany na zewnątrz jako Polak i regulacjom dla Polaków podległy. Rozumie się przy tym samo przez się, że oznaczać to będzie zrównanie z najgorszym wrogiem narodu niemieckiego.”// Podpisano: Reichsgau Warschau, Gauleiter Rafał Tschaschkosky: Fernschreiben vom Kanzlei der Oppositonsfürer und Stellvertretender Reichsprotektor in Polen -Donald Tusk.
Taka prawda2021.12.5 11:13
Ani eurokomuchy ani post komuchy wschodu musimy być wolni i niepodlegli !!!
Paweł2021.12.5 10:48
Jarosław Kaczyński woli federalizację z Rosją i Białorusią niż z Unią Europejską! Standardy wschodnie w naszych życiu politycznym i prawnym już dawno wprowadził.
Piszcie2021.12.5 10:37
Trolle do usrania i tak wszyscy mają was w dolnym owoże ciała . Powodzenia!!!
Foster2021.12.5 10:29
Czy USA jest państwem sfederalizowanym ? Odp. - tak Czy im to zaszkdziło, czy pomogło ? Odp. - oczywiście pomogło.
Bredzisz2021.12.5 10:46
nawet w stanach nie obyło się przy okazji bez wojny domowej
OSTRA ORKA!!!2021.12.5 10:17
W wywiadzie dla telewizji BFM, kandydatka skrajnie prawicowego Frontu Narodowego we francuskich wyborach prezydenckich Marine Le Pen stwierdziła, że nie ma powodu, by uważać, że aneksja Krymu dokonana przez Rosję była nielegalna. – Absolutnie nie zgadzam się, że Krym przyłączono do Rosji nielegalnie. Odbyło się referendum, a mieszkańcy Krymu zdecydowali, że chcą przyłączyć się do Rosji – powiedziała Marine Le Pen.
! ! ! !2021.12.5 9:49
Jarek jest starym zacofanym grzybem, który Polsce źle życzy. Lechu wylądował w smoleńskich krzakach, a Jarek zmusza wszystkich Polaków do wylądowania w XIX wieku.
Kornhauser - Kramsztyk2021.12.5 9:34
Kaczyński sie boi że Niemcy zabiora miske na karme dla śp Alika
Pytnako do dziadzia2021.12.5 9:32
A jaka partia dziadziu Jarku nas do Łunii wprowadziła?
katolik2021.12.5 8:24
Polska już dawno weszła w nazistowsko- masoński plan dla Europy i on jest stale realizowany-- teraz dokonywana jest depopulacja chemią genetczną, zniewolenie, zamordyzm, od dawna było wiadomo, ze ma powstać jedno panstwo europejskie, bez narodowości, tylko głupki otworzą oczy ze zdumienia, ze cos sie dzieje--- tak jak teraz depopulacja dla wielu jest fikcją
katolik2021.12.5 8:14
nazista śłucha przepowiedni, ze Polska będzie przewodniczyć Europie, tłuk morduje Polaków i mysli, ze będzie królował, chyba w piekle
SZOK!!! SAMOZAORANIE I SAMOZMIAŻDŻENIE!!!2021.12.5 7:23
"Kaczyński zawarł sojusz z partiami wspieranymi i opłacanymi przez Kreml", "Układ Warszawski 2.0", "Emerytowany zbawca narodu kończy jako trzeciorzędny putinowski pomocnik"
Zbyszek2021.12.5 7:17
Poziom większości poniższych wpisów jest po prostu żenujący. Niemcy zawsze dążyły do hegemonii w Europie, więc nie bardzo rozumiem dlaczego miałoby być inaczej w tym stuleciu. W XX wieku ta ich ekspansja omal nie doprowadziła do zniszczenia Europy. Dlaczego zatem nie traktować jej jako wielkiego zagrożenia, przede wszystkim dla Polski ?
OSTRA ORKA!!!2021.12.5 7:05
Ten staruszek postradał zmysły
"krużganek" oświaty...2021.12.5 7:20
Kaczyński jest po prostu chory. Polska stała się domem wariatów, w którym rządzi pacjent.
Anonim2021.12.5 7:54
Psycholowi nie wystarczy nowy polski ład w Polsce, chce nowego ładu w Unii Europejskiej, Kaczystowsko Narodowo Socjalistycznego Ładu!!!
katolik2021.12.5 8:12
bo są mordercy - masono- naziści!
gracz2021.12.5 6:56
Geniusz, no po prostu geniusz.:)))
ada2021.12.5 6:31
Szacun dla Pana,Panie Prezesie.Mysle,ze wkrotce wielu sie przekona,ze Pan ma racje
ada2021.12.5 6:29
Szacun dla Pana,Panie Prezesie.Mysle,ze wkrotce wielu ludzi zrozumie,ze Pan ma racje
ab2021.12.5 5:57
Niemcy realizuja scenariusz hitlera - podporządkowania sobie całej Europy; realizują innymi metodami. Imperializm niemiecki i imperializm rosyjski to nadal największe zagrożenie dla Europy.
Jan Radziszewski2021.12.5 5:20
anonim i inne pedały jak wam w POLSCE nie po drodze z wolności od ideologi won do NIEMIEC
Jan Radziszewski2021.12.5 5:18
anonim i inne pedały jak wam w POLSCE nie po drodze z wolności od ideologi won do NIEMIEC
Anonim2021.12.5 5:10
Tak, Jarek koncept suwerenności traktuje poważnie – nawet się nie ożenił by nie utracić suwerenności.
Anonim2021.12.5 4:58
Jarek, ty daj se już spokój z tym nacjonalizmem, bo jak obudzi się prawdziwy Niemiecki nacjonalizm to zrobią z nas lawendowe mydło.
Jan Radziszewski2021.12.5 5:10
anonim przestań udawać nierozumnego ngłupa
ab2021.12.5 5:54
Masz rację - udaje. Niestety, opłaconych trolli na prawicowych portalach jest mnóstwo. Bawią się w to albo dawni esbecy, albo agentura.
Anonim2021.12.5 4:19
belkotala twoja matka gdy cie rodzila
! ! ! !2021.12.5 3:52
Jarek, przemówił – komunistyczny bełkot.
POMATOLY SOWIECKO-NIEMIECKIE BADA WISIEC2021.12.5 1:21
Piękna będzie Polska cała, bez pedałów i Rafała, bez Donalda wermachcika , TVN-u i Michnika , bez niemieckich POmatołów co zlizują z obcych stołów
Jowita2021.12.5 0:48
Wspominałem ten dzień, jak gdyby wczoraj wspominałem ten dzień ,gdy kwitły Bzy Byłaś Ty, byłem ja ,tylko w nas była ta jedna chwila, jeden dzień ,jedna noc,jeden sen połączyły nas znów Byłaś Ty, byłem ja ,tylko w nas była ta jedna chwila, jeden dzień ,jedna noc,jeden sen połączyły nas znów Nie pomoże już nic ,nic się nie zmieni nie pomoże już nic ,tak musi być . Może gdzieś znajdę Cię ,szukam wciąż nocą śnię o tej chwili Wrócisz Ty, miłość ma wróci dzień będziesz znów blisko mnie Tekst pochodzi z https://www.tekstowo.pl/piosenka,foog,nie_pomoze_juz_nic_1.html
Anonim2021.12.5 0:46
No wreszcie zaczyna to docierać do mediów co Prezes mówi od 25 lat. Niesamowite
Po 11 ...2021.12.5 0:32
Jak to możliwe, że zakompleksiony konus, krypto gay, wychowany przez komunę monojęzyczny pseudointelektualista, człowiek o małym, lepkim sercu, nienawidzący wolności, miłości, różnorodności, ktoś kto używa Windowsa 98 SE, programuje w Pascalu i myśli, że marihuana nie jest z konopii, organizuje wam życie? Poucza was i okrada z wolności. Pozwalacie na to? Godzicie się? Naprawdę???
Anonim2021.12.5 0:47
Możesz sobie popisac do woli. Nic to nie zmieni. Zaspiewaj" nie pomoże juz nic, nic się nie zmieni"
Gienia2021.12.5 0:48
No pewnie. To najlepszy wódz od 50 lat i na dodatek nasz
Anonim2021.12.5 0:49
Ja uzywam do dzisiaj DOS i cóż poradzisz?Jest szybki, prosty i dokładny
PILNE!!!🔺🔺🔺🔺🔺🚬🚬🚬🔺🔺🔺2021.12.5 0:21
Jelenia Góra. Atak nożownika w centrum handlowym. Podobno krzyczal : Ala ma kota!!!
Anonim2021.12.5 0:10
Konus jak Orban, lachociąg Putina....😀😀😀
Baeta2021.12.5 0:52
Żebys ty jeszcze wiedział o czym piszesz. Albo lepiej żebyś dalej nie wiedział.
Newsroom2021.12.4 23:43
Mistrz Koronny Polski Pan Jarosław Kaczyński, kończy z post sowiecką III RP w Polsce, a za chwilę wraz ze "Europejską Prawicą",( JK, stanął na czele konserwatystów), skończą z marksistowską lewicą, oraz skończą z mrzonkami niemieckimi o federalizacji Unii Europejskiej !
Janusz2021.12.5 0:51
Ale obawiam się że wtedy jak 13 grudnia wprowadzą w EU stan wojenny bo inaczej tego nie zatrzymają.
hihihihihihi2021.12.5 3:57
hohohohohohoh
Po 11 ...2021.12.4 22:58
Już czas otworzyć okna, odblokować drzwi. Już czas szeroko się uśmiechnąć do naszych braci. Już czas przewietrzyć nasz wspólny dom. Dość już zakompleksionej, narodowej stęchlizny. Dość nienawiści, rozliczeń i oskarżeń. Przetestowaliśmy UE. Kochamy to, że możemy podróżować, mieszkać i pracować tam gdzie chcemy. Jak się zatrzymamy to przegramy. Czas odważnie pójść dalej. Już czas szeroko otworzyć okna, już czas wystawić z framug pancerne drzwi.
Anonim2021.12.4 23:16
Czas sie wynosic z takiego towarzystwa.Zanim nie bedzie za późno
Anonim2021.12.4 23:32
P11 gdybym się miał zakładać to powiedziałbym , że jesteś Bot na przestarzałych algorytmach i słabym procesorze. Ale gdyś ty człowiek to zamień upodobanie do pisania na inne robótki ręczne.
Po 11 ...2021.12.4 23:59
Zupełnie tak samo Jezus był "wyśmiewany" przez żołdaków Heroda.
Anonim2021.12.6 20:05
Jełopie podobieństwa to możesz szukać u Ferdka Kiepskiego albo u jego pociechy Cyca
Anonim2021.12.5 0:50
Tak pora się do nich uśmiechnąć jak w 1939 oni uśmiechnęli się do nas ?
Anonim2021.12.4 22:40
Kaczorku, szkoda że nie ma już z powodu tej złej UE kary śmierci, bo zasługujesz odpadzie ludzki.
Po 11 ...2021.12.4 22:36
Tylko federalizacja jest szansą dla państw europejskich. Wspólna gospodarka, ale też wojsko i polityka zagraniczna. Podzieleni będziemy słabi jak dzieci. A że Niemcy są większe i silniejsze? No cóż, chyba lepiej łączyć się z silnymi, niż popierdułkami.
Anonim2021.12.4 22:47
P 11 ty masz umysł i duszę niewolnika , zatem musisz należeć do tz wybranych co się ciągle tułaczą po świecie.
Po 11 ...2021.12.4 23:00
Podróżują wolni i otwarci ludzie. Ludzie o duszach niewolników siedzą w domu.
Anonim2021.12.4 23:21
Mamusia główek od śledzia nie dawała na śniadanie, bo ty nic nie kumasz.
Po 11 ...2021.12.4 23:38
Podróżują wolni i otwarci, znający języki, zamożni ludzie. Ludzie o duszach niewolników siedzą w domu, oglądają TVP i czytają Fronda.pl Rodaku, nie słuchaj niewolników. Równanie w dół, to choooooj. Pozdrowienia z Cypru.
Henry2021.12.5 0:57
Prosimy pozdrowić Turków. Tych co tam w 1970 wolność nieśli Grekom. Zemanowałeś klasyczny sczeniacki tekst na poziomie piaskownicy
Anonim2021.12.5 0:54
Były za drogie?
Anonim2021.12.5 0:54
Podrózują. Owszem.PER PEDES.
Anonim2021.12.5 0:54
Nie wspólna tylko Europa III Rzeszy z 1944 r ver2
Kajetan2021.12.5 1:00
Tak milusiński.,Tylko Związek Radziecki . Tylko że go ......wzieli
Anonim2021.12.4 22:20
Jareczku wystarczy jakimś cudem zniweczyć dobre relacje między Niemcami a Rosją a w UE i na Ukrainie zapanuje pokój.
B522021.12.4 22:11
teraz powstanie Związek Socjalistyczny Republik Niemieckich
Izydor2021.12.4 21:43
A jak nas obszczany zbawca narodu wyobraża sobie konkurowanie na przykład z Chinami czy walka z Rosyjskimi wpływami? Dziadziu ty żyjesz w kraiku gdzieś w europie b odpowiadającym za jakieś 3% PKB EU. Tak potrzebna jest federalizacja EU, wspólna armia, polityka zagraniczna i gospodarcza.
Böno2021.12.4 22:09
Zacznij myśleć bo ci coś na mózg dobrze wali, może za dużo wódy chlejesz. Szwajcaria, Norwegia, Wielka Brytania bez Unii radzą sobie o wiele lepiej. Militarnie to jesteśmy w NATO. A gospodarka Unii w ostatnich latach ma się kiepsko. Więc o czym pierniczysz? UE w obecnym stan ie to same kryzysy: gospodarczy, społeczny, kulturowy. Gdzie spojrzeć tam problemy. Jedynie gender i LGBT ma się dobrze. Na to obecnie stać UE. Ludziom w krajach zachodnich UE żyje się o wiele gorzej niż 40, 30, 20 lat temu. Lewactwo potrafi tylko niszczyć i dyktaturą wprowadzać.
Felek2021.12.4 22:31
Ty zacznij myslec. Szwajcaria, neutralny kraj ktory jest zapleczem bankowym i sztabek zlota na calym swiecie. Norwegia- kraj pelen bogactw naturalnych, glownie ropy, z nadwyzka PKB dak duza, ze oddaja innym krajom. Wielka Brytania- kraj stowrzony na koloniach i niewolnictwie, gdzie wyssali zasoby ludzkie i pieniezne do tego stopnia ze starczy im do konca tego padolu.Gdyby Polska nie wstapila do Unii w 2004 roku to bylibusmy na poziomie kalmukow ze wscodu, bo lizali bysmy rany po komunie i zjadani przez lokalna korucje. Treaz nagle chcemy pokazac swiatu ze jestesmy jakims mocarstwem. Polska i narod poslki jest wielki, ale PiS jest zalosny w pokazywaniu tego jacy to my nie jestesmy wielcy i s..amy wyzej niz d..pe mamy. Uspokojcie sie i zacznijcie rozmawiac.
Anonim2021.12.5 0:55
PRL pokazało że nie ma co rozmawiać. Trzeba rozwalać.
izydor2021.12.5 11:46
Instytut danych z dudy donosi w tak zwanej rzeczywistości https://www.cso.ie/en/releasesandpublications/in/aic/actualindividualconsumption-aninternationalcomparison/
Anonim2021.12.4 23:17
Nie pij pan tego!
Anonim2021.12.5 0:59
Nikomu federalizacja wspólna waluta i wojsko oprócz Niemiec , no może Francji nie jest potrzebna. Euro to DM słodziutki.
@Piotr2021.12.4 21:31
"Zjednoczona Prawica dąży do polexitu i do rozbicia Unii Europejskiej, a w konsekwencji do podporządkowania Polski interesom rosyjskim" - - - - - TAK TO SIĘ STALO w PRZYPADKU UK! . . . UK teraz jest republiką rosyjską . . . . . . . Zmień płytę Igor! Już lepiej pisz o bytkojnach, masona i szczepionkach. Bardziej to kabaretowe.
Piotr2021.12.4 22:05
Wielka Brytania w przeciwieństwie do Polski jest potęgą gospodarczą i ma inne położenie geograficzne.
żydku2021.12.4 22:31
W kółko piierdolenie tego samego, że PiS to Putin a Unia to dar niebios nie zmieni fundamentalnej prawdy, że: Polska PiS-u (jakby coś takiego w ogóle było) czy Polska 23 partii opozycyjnych NIE MA zamiaru opuszczać UE, ale Polska PiS-u nie ma zamiaru nadstawiać odbytnicy dla każdego komisarza i widzimisię sądu kapturowego. . . . . . . GRATULACJE żydku, kolejny dzień blisko 12 godz. na rzygach, na hejcie! Ty to masz życie!
Piotr2021.12.5 10:23
Łamanie Konstytucji RP i prawa unijnego przez polityków z PiS-u i Solidarnej Polski jest faktem. Cała elita konstytucjonalistów w Polsce i w innych krajach jest zgodna, co do tego faktu. Jeśli ktoś twierdzi, że rządzący w Polsce nie łamią praworządności, to albo kłamie, albo nie ma pojęcia o prawie. Całe szczęście, że TSUE przeszkadza rządzącym w łamaniu praworządności. Dla rządzących w Polsce "suwerenność" polega na łamaniu Konstytucji RP i prawa unijnego. Rządzący mają największe poparcie wśród najmniej wykształconych, którzy o praworządności nie mają pojęcia. PiS to nie Polska, bardziej "nowa targowica".
Eee,2021.12.6 0:59
pieprzysz. Napisz jak wytrzeźwiejesz. Potem możesz posolić.
Regina2021.12.5 1:01
Jest Commonwelth ato więcej niz wyspa
gonic pomatolow2021.12.4 21:29
Piękna będzie Polska cała, bez pedałów i Rafała, bez Donalda wermachcika , TVN-u i Michnika , bez niemieckich POmatołów co zlizują z obcych stołów
KKK2021.12.4 21:45
Będzie z dziadziem co obszczany rucha kota bez piżamy.
Böno2021.12.4 22:10
KKK nie każdy jest zbokiem tak jak ty, co to nawet kotowi nie da spokoju.
katolik2021.12.4 21:24
przeciez wy masono nazisci o tym wiecie od dawna i dlatego realizujecie mordowanie, zniewolenie, zamordyzm Hitler obudzony !
Piotr2021.12.4 21:21
Zjednoczona Prawica dąży do polexitu i do rozbicia Unii Europejskiej, a w konsekwencji do podporządkowania Polski interesom rosyjskim. Zjednoczona Prawica to nowa "targowica" realizująca strategiczne cele Władimira Putina. Dla wyborców PiS-u i Solidarnej Polski łamanie praworządności przez rządzących jest oznaką "suwerenności" i "patriotyzmu", nawet jeśli w konsekwencji Polska straci dotacje z Funduszu Odbudowy w kwocie 770 mld euro. Jarosława Kaczyńskiego można przyrównać do Szczęsnego Potockiego. Historia się powtarza. Dla rządzących utrzymanie władzy i apanaże są ważniejsze niż nasze narodowe interesy. Jeszcze żadna władza w Polsce od 1989 roku nie zaszkodziła naszemu krajowi tak jak obecna! Rządzącym udało się jednak otumanić znaczną część społeczeństwa. Demoralizacja obecnej władzy przybrała niespotykane dotąd rozmiary.
Jaką federalizacje wybrać?2021.12.4 21:10
Taka jak Putina, Rosyjska Federacja? Jak niemiecka? A może jak amerykańska? . . . . . . Żadna z tych federacji jest NIEMOŻLIWA do zrealizowania! . . . Putin siłą 'federalizował" Kraj Rad po prostu przemianował. I jest "federacją" z nazwy. Niemiecka federacja, jest federacją, ale NARODOWĄ, niemieckojęzyczna, złożona w olbrzymiej większości z Niemców. Czyli gówno, a nie federacja. Pozostał model amerykański. Wystarczy zapoznać się z historią USA, by natychmiast zrozumieć, że USA to unikalny, udany eksperyment w historii ludzkości. Każdy ze stanów jest niezależny, związany dobrowalną unią. Jest wspólny język i ponad 200-letnie współistnienie wszystkich ras, religii i narodowości związanych z sobą US Constitution oraz wolnością, jaką ciągle Ameryka oferuje. Unia w porównaniu z USA jest karłem, śmiesznym gówniarzem z milionami biurokratów.
katolicka kretynizacja polski 🇵🇱2021.12.4 21:01
Spójrzcie na zdjęcie tego żoliborskiego załupieżonego brudasa! tak właśnie wygląda stary pedryl ze spróchniałymi zębami od połykania spermy! ohydna kreatura...
Anonim2021.12.4 21:22
skowyt bolszewików bezcenny
Po 11 ...2021.12.4 20:54
Co ten dziad pierrdzieli??? To szok. On wielokrotnie powtarza, że nie ma europejskiego demosu. Dziadu, jak się nie zna żadnego (innego niż polski) języka europejskiego, jak się nigdy samodzielnie nigdzie nie pojechało, jak się postrzega Niemcy poprzez pryzmat serialu Czterej Pancerni i Pies, to można tak pomyśleć. Ale dziadu, świat się zmienił. Jest mocny europejski demos. W Europie mieszkają nasi krewni, znajomi, pracujemy w różnych krajach, spotykamy się, mieszamy, szanujemy i wspomagamy. To tworzy jeden silny demos. A ty dziadu jesteś wypierdkiem komuny bredzącym o niemieckich rewizjonistach. Walnij się Hupką (Hubertem) w pusty kaczy łeb i zamknij się w swoim domos na Żoliborzu. W tej norze twoje narodowe miejsce.
Anonim2021.12.4 21:13
Europejski demos istnieje tak samo jak 55 płci. Chyba, że chodzi o ten niemiecki z pochodniami w chełmach dziadków z Wermachtu.
Felek2021.12.4 22:36
Jak bedziesz wierzyl politykom w tym Kaczynskiemu to pewnie twoja wizja malego, wypierdzianego klosza tak bedzie wygladac. Wyjedz, pozwiedzaj, porozmawiaj z ludzmi jakie sa ich potrzeby i przestan byc tak zapatrzonym w politycznych fanatykow.
Anonim2021.12.5 1:06
Kogo dzisiaj potrzeby jakichś ludzi interesują?.Aktywny marketing i wszyscy sie szczepią !
Po 11 ...2021.12.4 22:46
Kilkadziesiąt sposobów przeżywania swojej płciowości mnie nie przeraża. Dlatego, bo ta różnorodność ze sobą nie walczy i wzajemnie szanuje. Przerażają mnie tysiące różnych religii, które się nienawidzą, walczą ze sobą i opluwają. To jest przerażające.
Anonim2021.12.5 1:07
Chyba 63?
Ciebie to sie tez tyczy2021.12.4 21:21
Już niedługo obudzę ducha wielkiego proroka w Polsce, a działać on będzie w duchu Eliasza. Sam Henoch i Eliasz także powrócą na ziemię, aby doprowadzić resztkę Żydów do pełnego nawrócenia. Ci z nich, co nie uwierzą, będą spaleni żywcem i starci w proch z powierzchni ziemi. Istnienie ludzi będących w grzechu wiecznym, czyli w grzechu przeciw Duchowi Świętemu, utraci rację bytu. To wszystko się stanie się w chwili największego oczyszczenia ziemi, odkąd została stworzona. Nie dziwcie się Żydom, ani ich odstępstwu, gdyż przy tej nacji, demony o wiele gorliwiej pracowały niż przy innych nacjach. Powód tego był jasny, ich wybraństwo i fakt, że to Ja miałem się z nich narodzic.
Szanowna "Frondo"! Nie widzisz?2021.12.4 21:35
Puściłaś "Frondo" wpis "Po11" z godz. 20:54! Czy tak trudno było Wam zauważyć, że ten człowiek,"Po11"- Lech Keller-Krawczyk, kryjący się w wielu innych nickach, bardzo obraża Osobę Publiczną-P. Kaczyńskiego! Przecież on ma swoje imię i Nazwisko! Więc dlaczego, perfidnie bluźni na niego, pisząc, non-stop ..."dziadu", ..."dziadu"! Inne wpisy zatrzymujecie, a ten,? Czyżby przez nieuwagę? Dobrze byłoby chociaż raz widzieć Państwa odpowiedź!
Po 11 ...2021.12.4 21:42
Ale to jest trzecia wersja mojego wpisu. Dwie wcześniejsze Fronda wykasowała. Dopiero jak zmieniłem, to co było wcześniej, na "dziadu" to puścili. "Dziad" nie jest specjalnie obraźliwy, wcześniej było bardziej grubo.
Redakcja2021.12.4 21:47
Niniejszym informujemy, że "Po 11 ..." to nasz pracownik, który został oddelegowany do rozruszania tego smętnego jak pizzzdda forum.
Pseudo- "Redakcjo"??Frondy"2021.12.4 22:36
Moje wyrazy współczucia! Naprawdę trudno się było spodziewać po was, takiego wulgaryzmu! Wiadomo kto się pod Was podszył, jest z tego znany, jako Lech- wielonickowiec!
Zenek2021.12.5 1:07
O której wracasz do obory?
Znów Lechu, kłamiesz!2021.12.5 1:16
Kto ci w te twoje brednie "redaktorku" uwierzy! Poszukaj głupszych od siebie! Tu nie znajdziesz!
Redakcja2021.12.4 21:54
Jeśli chodzi o kwestię "obrażania" osoby publicznej, to informujemy, że prawo i praktyka orzecznicza jednoznacznie pokazuje, że penalizuje się w zasadzie tylko naruszenie dóbr osobistych osób NIE będących osobami publicznymi. Osoby publiczne, a w szczególności politycy w praktyce nie podlegają takiej ochronie. Wynika to z wieloletniej, ustabilizowanej praktyce orzeczniczej, zgodnej zresztą z poczuciem społecznej etyki w tym obszarze. Proszę zajrzeć np. do czasopisma Charlie Hebdo.
Anonim2021.12.5 1:03
Masz zwidy? Nic takiego nie ma
ZDRAJCY!!!!!!!!!!!!2021.12.4 20:52
PRZYJACIELE PUTINA!!!!!!!!!!!!! WYNOCHA Z POLSKI!!!!!!!!! KACZYNSKI TY PAROBKU!!! ZGNIJESZ W WIEZIENIU!!!!
Anonim2021.12.4 21:23
skowyt bolszewików bezcenny
kapax2021.12.4 21:25
Zamilcz lewacki śmieciu z koza w łóżku .
PIK2021.12.4 20:50
a co złego jest w federalizacji? USA funkcjonują całkiem nieźle jako państwo federalne.
No i co z tego?"Piku"2021.12.4 21:53
USA niech sobie będą czym chcą! A Niemcy nie będą tworzyć IV Rzeszy, za plecami Unii!
Anonim2021.12.5 1:09
Serio? Od kiedy? Od czasu gdy wiali z Vietnamu i Afganistanu?
Anonim2021.12.4 20:48
Dyplomacja międzynarodowa w rękach PiS nie istnieje, więc z kim chcą rozmawiać o dobrych zmianach w Europie? Nikt w Europie nie traktuje Polski powaznie od 6 lat.
Anonim2021.12.4 21:24
skowyt bolszewików bezcenny
Anonim2021.12.4 20:40
Nie można paktować z diabłem, nawet w dobrej intencji. Zawsze zostaniesz oszukany. Nie wiem po co Kaczyńskiemu spotkania z przyjacielami Putina. Nic dobrego z tego nie będzie. Zostaniemy sami jak palec w d..... .
katolicka kretynizacja polski 🇵🇱2021.12.4 20:27
Spotkanie korników ,toczących Unię Europejską od środka, przygotowujących grunt dla wpływów Putina!
Anonim2021.12.4 20:44
Putin już wpływa przez rurę Niemcy-Rosja. Spotkanie ma ratować Unię przed szaleństwem lewaków.