01.05.21, 20:33fot. yt/fundacja rozwoju demokracji lokalnej/tt/maciej stańczyk

[Wideo] Prezydent Piły groził mieszkańcowi, bo ten nagrywał go, jak kupował piwo w godzinach pracy

- Ojoj! A co to się dziś wydarzyło Panie Prezydencie Piły @P_Glowski_Pila? Jakaś wyjątkowa promka w Lidlu, że o 14.30 w piąteczek Pan limuzyną po browarki skoczył? Urlop czy faktycznie w godzinach pracy? - napisał na Twitterze Maciej Stańczyk.

Do sieci trafiło nagranie, na którym uwidoczniony został prezydent miasta Piła Piotr Głowski, który w godzinach prasy pojechał samochodem służbowym do jednego z hipermarketów, żeby kupić piwo. To były  senator Platformy Obywatelskiej, który nagrania i zdarzenia nie chce komentować. Na telefony nie odpowiadał także rzecznik ratusza w Pile.

Każdy z nas ma prawo chodzić do sklepu i kupować piwo lub cokolwiek innego, natomiast jest pytanie, czy każdy pracownik Urzędu Miasta w Pile ma prawo w godzinach pracy urzędu z wykorzystaniem służbowego urzędowego samochodu chodzić na zakupy? Myślę, że nie – powiedział z kolei poseł Prawa i Sprawiedliwości Marcin Porzucek.

Sprawę skomentował także dr Rafał Wrzecionek, adwokat i radca prawny, który zauważył, że na nagraniu jest niepokojąca „próba oddziaływania przez pana prezydenta na psychikę rozmówcy, który mógł powziąć pewną obawę po słowach pana prezydenta” - Takie zachowanie niewątpliwie nie powinno mieć miejsca – dodał.

mp/tvp3 poznań/portal tvp.info/twitter

Komentarze

KLARA2021.05.2 14:39
Samorządowcy to klika.
Józef Bonkzdupytuska2021.05.2 12:33
Jak Dulczessa z Gdańska tylko, że ona woli mocniejsze trunki.
Zdzislaw2021.05.2 11:10
Nasi parlamentarzyści przeważnie ci z opozycji w godzinach pracy najczęściej nic nie robią do tzw. pracy na salę obrad przychodzą jakby na obiadową przerwę i tylko na ważne głosowania by wyrazić swój sprzeciw wobec działań rządu naciskając guzik .... A ten prezes dwunastopak kupił dla swoich chłopaków by po meczu uzupełnili deficyt płynów .Szkoda że nie wspiera rodzimej produkcji - by Polska rosła w siłę a obywatelom żyło się dostatnio..
Anonim2021.05.2 10:39
Się obudzili ;) sa równi i równiejsi, a pozyteczni idioci, czytaj, wyborcy platfusów oraz pisssdzielców... skaczą sobie do gardeł, ku uciesze własnie tych polityków. Ech żałośni imbecyle, kiedy się nauczycie że każda władza robi was w uja, tylko jedna bardziej w zawaluowany sposób, a inna na chama... że wy nie macie wstydu ni honoru, mimo lat roochania, tych obietnic bez pokrycia, nadal na to szambo głosujecie, rozumki jak w zbiorowościach mrówek... choc uważam że i mrówki was by ograły ;D
ceramik2021.05.1 21:13
To żydostwo też pije piwo?
Rumcajs2021.05.2 0:50
Cesarz Piły ,pił bo z Piły
hej2021.05.2 8:41
a czy zaplacil za paliwo z PiS-u zaraz musialby zwrocic
Zdzislaw2021.05.1 21:00
Może miał przerwę obiadową.