23.05.19, 10:43(fot. screen)

Wikipedia cenzuruje wzmianki o żydowskim pochodzeniu kolaborantów!

Wikipedia cenzuruje wzmianki na temat żydowskiego pochodzenia kolaborantów! Żydzi narodowości polskiej „stali się” Polakami, Żydzi narodowości niemieckiej – Niemcami.

Anglojęzyczna Wikipedia wprowadza zmiany w hasłach dotyczących Żydów, którzy w czasie Holokaustu kolaborowali z Niemcami. Czy to element „pisania historii na nowo?” – zastanawia się jeden z użytkowników Twittera o nicku Wikipedysta, który trafił na te zmiany

Jeden z administratorów Wikipedii nazywa się Jayjg. Wikipedia powstała w 2001 roku, a on jest od jej początku. Jayjg przyczynił się  do wprowadzenia ponad 127 tys. zmian na Wikipedii. Szczyt jego ostatniej aktywności przypada na przełom kwietnia i maja. To wtedy zmieniał narodowości osób pochodzenia żydowskiego, które w czasie Holokaustu kolaborowały z nazistowskimi Niemcami. 

1 maja tego roku Jayjg zmienił narodowość czterech tego typu postaci, usuwając z ich profili wzmiankę o tym, że mają pochodzenie żydowskie.

Administrator wprowadził zmianę m.in. w haśle dotyczącym Stelli Kübler, Niemki pochodzenia żydowskiego, działającej w siatce zawodowych szmalcowników - całkowicie usunął widoczną dotychczas na jej profilu narodowość żydowską, zastępując ją niemiecką.

Podobna zmiana dotyczy dwóch Żydów narodowości polskiej – Chaima Rumkowskiego i Mojżesza (Moshe) Merina. Obaj są uważani za kolaborantów. W ich hasłach usunięto z „kategorii” wzmiankę o tym, że byli polskimi Żydami, wpisując w zamiany jedynie informację, że byli Polakami. 

 

 

tz/TVP INFO

Komentarze

Artemida2019.05.23 18:41
Kim byli polscy Żydzi w czasie wojny ? Jak był mordowany to był Żyd...jak mordował innych (współpracowali przecież z Gestapo i z NKWD) to był Polak !!! I tak działa ICH propaganda do tej pory...
Antek z Waszecia2019.05.23 16:25
Polacy powinni aktywnie uczestniczyć w2 pisaniu historii tego świata bo jak tak dalej pójdzie to syjonistyczne manipulacje zrodzą nam Szóstą Księgę Świata po Żydowsku. ciekawe jest ,że gdy chodzi o nagrody Nobla nawet za byle co to nasi dzielni pisarze nawet z gestapowca zrobią żyda a z kanali sprawiedliwego jak choćby ten filmowy Oscar Schindler podła kanalia , gwałciciel i oszust leży sobie teraz w Israelu i śmieje się z tej historii rodem z Hollywood
polak2019.05.23 12:53
niedługo nawet ojciec kwaściewskiego będzie polakiem nie żydowskim zwyrodnialcem
klapek2019.05.23 12:10
A w jakiej wersji brakuje wzmianki że Rumkowski był polskim żydem? Sprawdziłem polską, angielską i francuską - są informacje!
Tak się pytam2019.05.23 12:04
A państwowo polskie od lat nie reaguje, tylko udaje, że tej systematycznej akcji nie ma. Zamiast działania ciągle "działania pozorowane" takie jak Fundacja Narodowa i Reduta, która tylko przed wyborami była potrzebna..Czy to jest jeszcze Polska czy już Polin?
max2019.05.23 11:38
Żydzi się godzą na takie traktowanie ich braci i sióstr? Czy ten Jayjg nie powinien czasem stanąć przed sądem i wytłumaczyć światu, na czyje polecenie zakłamuje historię tych ludzi? Przecież nie po to są prawa człowieka, żeby je deptać!
Konfederacja kontra neomarksizm2019.05.23 11:13
Oto owoc polityki wstydu i uległości wobec kłamców z cywilizacji gromadnej!