09.01.15, 15:16Janusz Korwin-Mikke (fot.Facebook)

Wipler: przywrócić władzę Korwina. Możliwa nowa partia

„Chcemy zmienić statut partii i przywrócić do władzy Janusza Korwin-Mikkego” – powiedział Przemysław Wipler w rozmowie z portalem tvp.info. Wipler uważa, że już na początku lutego Korwin-Mikke wróci do władzy w partii. Ma być to wynikiem decyzji podjętej przez konwent KNP.

Od poniedziałku szefem Kongresu Nowej Prawicy jest Michał Marusik, który zastąpił na tej funkcji Janusza Korwin-Mikkego. Decyzja o zmianie prezesa nie spodobała się wielu politykom i sympatykom partii. Sam Przemysław Wipler komentował na profilu na Facebooku, że „to, co zrobili nasi koledzy w poniedziałek, to mocna nominacja do ‘politycznej nagrody Darwina’ na 2015 rok, choć rok dopiero się rozpoczął”.

„– Chcemy zmienić statut partii i przywrócić do władzy Janusza Korwin-Mikkego, do czego potrzebne jest 4/5 poparcia” – mówi Wipler portalowi tvp.info. Polityk twierdzi, że członkowie konwentyklu, którzy niedawno poparli Marusika, teraz poprą Korwin-Mikkego.

„Konwentykl, czyli swego rodzaju Izba lordów KNP składająca się z 17 osób, członków założycieli i najbardziej wpływowych postaci w partii. 13 osób odsunęło od władzy Korwin-Mikkego i tym samym próbuje narzucić wolę tysiącom członków partii. To jednak będzie bardzo krótkotrwałe odsunięcie” – przekonuje Wipler.

Dodaje też, że jest szykowany równocześnie „plan B”. „Może powstać nowy projekt polityczny poszerzony o kolejne środowiska” – mówi, ale nie chce zdradzić żadnych szczegółów.

bjad/tvp info

Komentarze

anonim2015.01.9 16:01
Wipler był trzeźwy jak to mówił?
anonim2015.01.9 16:27
Bez Korwina nie będzie istnieć KNP tak, jak nie istnieje UPR.
anonim2015.01.9 16:42
@stefa60 - Wiplerowi to Ty możesz z butów brud zlizywać. @enrque111 - coś mi się wydaje, że masz rację:-(
anonim2015.01.9 17:54
Korwin się nieźle naprodukował ....w każdym kątku po dzieciątku