15.11.19, 21:00(fot. screen)

Witold Gadowski: Wchodzimy w naprawdę trudną epokę

O planach sylwestra w Zakopanem, o składzie nowego rządu, o wypowiedziach nowego ministra finansów, o historycznej mapie z produkcji Netflixa, o Marszu Niepodległości, o Wólce Kosowskiej.


-W Polsce dużo się dzieje. Podano skład rządu. Coraz bardziej czuję się wykołowany, zdezorientowany. Jeżeli ministrem finansów zostaje człowiek od zawsze związany z sektorem bankowym... - mówił Witold Gadowski

- Głosujemy na PiS, a wyciągają nam króliki z kapelusza. W rządzie został też pan minister Adamczyk, o którym mam jednoznaczną opinię. Znam ministra Andrzeja Adamczyka, byliśmy w bliskich relacjach, ale nie mogę milczeć na temat jego nieudolności w zarządzaniu resortem. Żadnych osobistych wycieczek nie robię - dodawał

- W rządzie pozostał także minister Jacek Czaputowicz. Uważam, że to oszustwo wobec wyborców. Ministrem spraw zagranicznych jest tak słaby człowiek z korporacji Bronisława Geremka. W tym rządzie jest wiele niewyjaśnionych dla mnie rzeczy  - stwierdził

- Rząd startuje, niech ma szansę, ale już na wejściu jego skład nie do końca mi się nie podoba. Grunt, żeby rząd dobrze rządził. Wchodzimy w bardzo trudną epokę. Epokę, w której wewnątrz Polski zmagają się różne nacjonalizmy. Napotkałem już na działalność nacjonalistycznych siatek ukraińskich w Polsce, co nie spotyka się z żadnym oporem państwa. Polscy prawosławni, którzy do mnie piszą są prześladowani i rugowani w różnych organizacjach prawosławnych przez Ukraińców - na terenie Polski - dodawał

- Minister Adamczyk obiecał, że w ciągu pierwszej kadencji załatwi sprawy oszustw, które przywiodły do samobójstw, tragedii, rozbicia rodzin wielu polskich przedsiębiorców. Dziś poszkodowanych przy budowach autostrad przedsiębiorcy nadal domagają się swoich praw i się ich zbywa. Zostali wykończeni przy budowie autostrad i także wykańczani są teraz. Co rząd PiS-u z tym zrobił? - zastanawiał się dziennikarz

bz/YT

Komentarze

anky2019.11.21 14:28
Aby być suwerennym i aktywnym politycznie i społecznie to trzeba mieć 100 milionowe państwo. Tylko taka masa nadkrytyczna pozwala wyłonić aktywne jednostki oraz zapewnić suwerenność. Nasi sąsiedzi są nieufni niestety nie aktywni a często ciemni i bierni. Mam przeświadczenie że w tym kawałku Eu nie ma na co liczyć. Czesi jak zawsze chcą oszukać jedynie Węgrzy rozumieją może Slowacy ale nie ujawniają się, może Chorwaci ale oni czują się w innym kręgu kulturowy i dążą bardziej do Austrii. Wschód już oceniłem.
anky2019.11.21 14:14
Był jeden taki za Gierka, Kaliski mu był było, dowódcą WATu i chciał zrobić ładunek jądrowy aby co było włożyć do rakiety balistycznej ale w ramach ostrzeżenia dla innych Kamaz jego pancerną limuzynę wepchnął do skarpy do rowu. Oczywiście przypadek rodem z KGB. Twórca komputera K202 musiał chować świnie na Mazurach u ojca. Informatyków komputera Odra pozbawiono dokumentacji bo był ukaz na produkcję rosyjskiego Riada. I.t.p, i.t.d. A teraz wszystko w rękach stasi i mosadu. Na nowe konstrukcje trzeba kasy i kto ją ma, ten ma nowe technologie.
Dr Aloha2019.11.16 22:04
Podobno akcyzę na alkohol mają podnieść jak rozumiem dla pana Gadowskiego może to być problem.
ian2019.11.16 9:42
gnicia ....cd ...tyle w temacie 3 rp trwa dalej
MirekT2019.11.16 9:23
Olej, Twoi idole z Pis podnoszą akcyzę na wódę i papierosy, a Twojego zasiłku nie. To jest dla Ciebie powód do przemyśleń, może zgłoś się do AA, a nie politykowaniem się zajmujesz !!!
T2019.11.16 9:00
Do działaczy PiS: - Jeśli i za tej kadencji nie zatrzymacie aborcji jak Orban, od którego powinniście się uczyć to zagłosuję przeciw wam w następnych wyborach. Kto wie czy nie przeciw Dudzie już w najbliższych. Nie po to na was głosuję aby później się okazywało, że jesteście lewakami jeszcze większymi od samych lewaków.
Jarku 2019.11.16 8:03
W latach 1920-tych w Rosji sowieckiej, szczególnie na Syberii, wprowadzano - z zasadą obowiązującą wstecz - wielożeństwo, a ściślej wspólne żony, z których komisarze bolszewiccy mogli korzystać do woli. Prawo współżycia - poza kolejnością - mieli tylko ich formalni mężowie. Była to realizacja postulatu Marksa i Engelsa. Wspólnych żon zakazał dopiero Lenin, który przestraszył się, że Rosjanie - nie mający wcześniej ochoty do obrony carskiej Rosji - zaczną walczyć z bolszewizmem. W obronie swoich żon , córek, sióstr. Ten motyw przewijał się we wspomnieniach Polaków, którzy mieli szczęście przeżyć rewolucję , i którym udało się powrócić do Polski. Czy partia Razem Zandberga oraz Wiosna Biedronia, chcą nam finalnie zafundować wspólne żony i wspólnych mężów ??? I to bez baczenia na różnice płci ???
Ryszard Olejniczak2019.11.16 7:56
«Gdzie, Panie?» On im odpowiedział: «Gdzie jest padlina, tam zgromadzą się i sępy». Sępy krążą wokół zniewolonych żądzą panowania - padlina władzy. Władzy pieniądza, władzy państwowej, władzy religijnej i władzy mediów. Wiadomo więc doskonale "gdzie?" Nie ma jednak odważnych, którzy pokazywali by palcem. Więc: jedzą, piją, kupują, sprzedają, aż do dnia .... Czasami tylko odezwie się nieśmiało (choć chyba najodważniej w mediach) Pan Redaktor Gadowski. Ale mniejsza, najważniejsze, że mamy wreszcie ministerstwo świeżego powietrza no i wreszcie będziemy chronić aktywa państwowe bo ochronę prawną tych aktywów (i aktywów spółdzielczych) pominięto w konstytucji choć o prywatnej twardo pamiętano (co zapewniło jej niezłomną miłość nowych posiadaczy).
katolik2019.11.16 7:52
PIS nie może zawieść wyborców,bo to będzie oznaczac koniec Polski
T2019.11.16 8:58
I koniec PiS-u
Pisowiec2019.11.16 7:51
Zamknąć jadaczki bolszewiki! Prezes wie co robi. Stanowczą ręką i światłym umysłem prowadzi Polskę przez te trudne czasy. Nie da się naprawić tak szybko wszystkiego co psuła PO z PSL przez 8 długich lat. Są trudności, wiadomo, ale damy radę! Już jest wielka dobra zmiana! PiS daje pieniążki na bombelki! Nie widzicie tych pozytywów? Trzeba być komuchem żeby tego nie widzieć! Tylko PiS!!!! Wiwat Prezes!
Jarku 2019.11.16 7:44
Ludzie głosują na PiS, a otrzymują rząd Unii Wolności. W następnych wyborach mogą zagłosować na Narodowców??? Częściowo już teraz tak zrobili ......
StaraKiki2019.11.16 6:44
WÓDKA ZDROŻAŁA I NAGLE GADOWSKI WCHODZI W TRUDNĄ EPOKĘ :P
Olej2019.11.16 0:45
Podlegamy procesowi - komentarze i ściek z nich płynący są świadectwem kontynuowanego ,,dzieła'' - obecnie sowieckiego. Cytat............ Trzeba … rozłożyć ten naród od wewnątrz, zabić jego moralność… Jeśli nie da się uczynić zeń trupa, należy przynajmniej sprawić, żeby był jako chory ropiejący i gnijący w łożu… Trzeba mu wszczepić zarazę, wywołać dziedziczny trąd, wieczną anarchię i niezgodę… Trzeba nauczyć brata donoszenia na brata, a syna skakania do gardła ojcu. Trzeba ich skłócić tak, aby się podzielili i szarpali, zawsze gdzieś szukając arbitra. Trzeba ogłupić i zdeprawować, zniszczyć ducha, doprowadzić do tego, by przestali wierzyć w cokolwiek oprócz mamony i pajdy chleba. Będą Oni walczyć długo, bardzo długo, nasze prochy przepadną, ale przyjdzie czas gdy sami sprzedadzą swój kraj, sprzedadzą go jak najgorszą dziwkę. My rozpoczniemy ten proces Panin! Korupcją „milczących psów”, którzy będą nimi rządzić. Bogactwem i głodem, które biednych podjudzą przeciw możnym, tych drugich zaś napełnią takim strachem i podłością, że uczynią wszystko dla zachowania swego bogactwa. Zepsujemy ich kultem prywaty, złodziejstwa, rozpusty, wszelaką demoralizacją i wiodącym ku niej alkoholem. Stworzymy tam nową oligarchię, która będzie okradać własny naród nie tylko z godności i siły, lecz po prostu ze wszystkiego, głosząc przy tym, że wszystko co czyni, czyni dla dobra ojczyzny i obywateli. Niższe szczeble tych krwiopijców będą uzależnione od wyższych w nierozerwalnej strukturze formalnej i nieformalnej piramidy. Trzeba będzie starać się, by w piramidę wpasowany był każdy zdolny i inteligentny człowiek, by zechciwiał w niej i spodlał. Niedopasowywalnych szaleńców, nieuleczalnych fanatyków, nałogowych wichrzycieli i każdą inną wartościową jednostkę wyeliminujemy operacyjnie. Zadanie to jest wielkie Panin, lecz i efekty będą wielkie. Polska zniknie w samych Polakach! Wtedy właśnie, gdy będzie wydawało się im, że mają wolność. Ale ja tego nie doczekam Panin, zaczniemy jednak ten proces”. .........
Olej2019.11.16 0:47
Centrala dezinformacji elektronicznej FSB w Leningradzie /Petersburgu/ doskonale działa !
iupu2019.11.16 0:21
Tłumacz Agencji Novosti Stanisław Michalkiewicz dostał kilka tygodni temu zakaz wstępu od ojca Tadeusza Rydzyja do programów Radio Maryja.
Topek2019.11.15 23:51
Ale się wam pier-doli w tych Pisowskich łbach, ale wybaczymy wam to bo powolij widzicie jak się ten wasz pisowski gospodarczy Goliat na miękkich nogach wali
lady chapel2019.11.15 23:27
Depeszę o tym, jak Telewizja Polska zrelacjonowała wizytę "pierwszego Polaka w USA bez wizy" nadała czołowa agencja informacyjna Associated Press, a podały ją dalej m.in. "The Washington Post", czy "The New York Times". AP odnotowała, że materiał został wyśmiany.
stan2019.11.15 22:58
Wg mnie najbardziej nieudolnym ministrem jest minister od edukacji, który zamiast reform na uczelniach będzie bronił "Rejtanem nauki gender". Co to za nauka i co ona przyniesie Polsce, jakie wymierne korzyści, jakich fachowców? To jest dla mnie najbardziej podejrzane indywiduum. Ciekawe, ile głosów dostałaby jego partia, gdyby ujawnił to przed wyborami.
stan2019.11.15 23:55
Sprostowanie: nie minister edukacji, ale szkolnictwa wyższego, czyli Gowin.
Ciekawy2019.11.15 22:19
Głosowaliśmy na PiS a newralgicznymi rzeczami takimi jak finanse, środowisko, klimat, itp. rządzić mają dziwni ludzie za którymi nie wiadomo kto stoi. Co oni mają wspólnego z PiS i faktycznie warto zadać pytanie co tu jest grane?W co oni chcą nas wpakować.Najgorsze jest, że my sami wybraliśmy ludzi, których celem jest przewrócenie naszego życia do góry nogami i wpędzenie nas w nędzę po to aby zapewnić gigantyczne zyski bankom.
Olej2019.11.15 21:34
Dla kogoś kto się urodził niedawno czasy i perspektywa są stabilne i jednostronnie przewidywalne z pozytywną konstatacją – będzie dobrze Dla tych co perspektywę mają dłuższą czasy były, są i pewnie będą trudne, zwłaszcza gdy dotyczą polskiego losu. A teraz inna refleksja; Oglądałem jakieś dwa dni temu Bezbłędny start rakiety Falcon Heavy SpaceX i naszedł mnie ogromny smutek i sam siebie w duchu pytałem. Jak to jest możliwe, że jeden człowiek, któremu nikt nie był w stanie przeszkodzić, zrealizował swoje marzenie, mówię o Elonie Musku, że mógł finansowo i technicznie zmobilizować całe zespoły mądrych i twórczych ludzi, którzy skonstruowali i wysłali w kosmos ogromną rakietę. Jak to się dzieje, że Polska 37 milionowy naród, mający szkoły techniczne, akademie techniczne wojskowe, nie jest w stanie wykrzesać z siebie finansów, myśli technicznej aby skonstruować, opracować program zbrojeniowy, rakietowy i każdy inny, który byłby w stanie obronić nas wszystkich od zagrożenia z zewnątrz, nadać nam siłę polityczną i militarną. Jak to jest, że Wojskowa Akademia Techniczna, mająca całe zespoły profesorów i naukowców nie byłaby w stanie ani technicznym, ani technologicznym prowadzić prac badawczych nad konstrukcją rakiet balistycznych czy pocisków kontynentalnych. A w USA jeden człowiek był w stanie dokonać czegoś czego nie są w stanie dokonać narody i państwa. Gdzie leży przyczyna tego stanu rzeczy ??? I odpowiadam sobie gdy patrzę na Sejm, na zbiór tych tragicznych postaci, które są emanacją wysiłku intelektu większych zbiorowości ludzkich. I zastanawiam się czy my doprawdy jesteśmy takimi głupcami ? Na domiar złego czuję się tak jakby mi ktoś na łeb narobił po ostatnich działaniach PiS-u. Zadaję sobie pytanie czy w tej partii ktoś na samym szczycie oszalał ??? Dalej bez komentarza !
MirekT2019.11.15 22:21
Olej jesteś moralnym i intelektualnym mocarzem!!! W Kółku Gospodyń Wiejskich, przy Miejsko- Gminnym Domu Kultury i Dziedzictwa Narodowego, zrobił byś furorę.Dewoty w pokorze i z rożdziawionymi gębami . spijały by z twoich ust prawdy objawione. Zakwateruj się u sołtysa!!! Powodzenia.
żołnierz z WSI2019.11.17 0:52
Powiedz gdzie twoja stara przyjmuje i o której ???
Topek2019.11.16 0:19
Ale d-upisz
LK2019.11.21 13:50
Spróbuję trochę naświetlić sprawę programu zbrojeniowego. Współpracowałam ok.20 lat z tym sektorem przy programie GROM. Polscy naukowcy mogą wiele zrobić ,ale zbrojeniówka ma swoje priorytety, plany i w sumie nie chcą polskich rozwiązań. Jeżeli da się szanse polskim naukowcom, ja później czekałam na tę szansę wiele lat, pytając się ciągle czy są już plany dla tego przemysłu i ciągle nie było. Pisanie grantów -nawet przez kilka Instytutów- na temat pancerzy itd. , bez odzewu. To jest kasta ludzi ,którzy opanowali ten przemysł i wolą sprowadzać , kupować, bo to nie wymaga wielkiej pracy i można jeździć na delegacje. Nie widzę szansy by w najbliższej przyszłości to się zmieniło. Dekomunizacji nie było.l
anky2019.11.21 14:13
Był jeden taki za Gierka, Kaliski mu był było, dowódcą WATu i chciał zrobić ładunek jądrowy aby co było włożyć do rakiety balistycznej ale w ramach ostrzeżenia dla innych Kamaz jego pancerną limuzynę wepchnął do skarpy do rowu. Oczywiście przypadek rodem z KGB. Twórca komputera K202 musiał chować świnie na Mazurach u ojca. Informatyków komputera Odra pozbawiono dokumentacji bo był ukaz na produkcję rosyjskiego Riada. I.t.p, i.t.d. A teraz wszystko w rękach stasi i mosadu. Na nowe konstrukcje trzeba kasy i kto ją ma, ten ma nowe technologie.
anonim2019.11.21 21:59
Elon Musk jest tylko prezesem firmy, ktora wypelnia w USA luke produkcji rakiet po zaprzestaniu programow kosmicznych przez NASA. On tylko zarzadza bo na rakietach niewiele sie zna. Zapewne zatrudnil fachowcow zwolnionych z NASA.
Leon zawodowiec2019.11.15 21:31
Kurwin i jego jełopy to są ruskie popychadła
Ten drugi2019.11.15 21:12
Zbudowali fabryki Opracowali maszyny Produkują wódkę Tak, dużo, dużo, dużo, dużo, dużo, dużo, dużo wódki Bo im tylko, tylko o to chodzi Abyś sam sobie szkodził Abyś sam nie mógł myśleć Abyś sam nie mógł chodzić Ustawili kominy Zbudowali drabiny To już wszystko pracuje Pracuje i truje Bo im tylko o to chodzi Abyś sam sobie szkodził Abyś sam nie mógł myśleć Abyś sam nie mógł chodzić Jeszcze dymią kominy Produkują spaliny Produkują wódkę Tak, dużo, dużo, dużo, dużo, dużo, dużo, dużo wódki Bo im tylko, tylko o to chodzi Abyś sam sobie szkodził Abyś sam nie mógł myśleć Abyś sam nie mógł chodzić Zbudowali fabryki Opracowali maszyny Produkują wódkę Tak, dużo, dużo, dużo, dużo, dużo, dużo, dużo wódki Bo im tylko, tylko o to chodzi Abyś sam sobie szkodził Abyś sam nie mógł myśleć Abyś sam nie mógł chodzić Ustawili kominy Zbudowali drabiny To już wszystko pracuje Pracuje i truje Bo im tylko o to chodzi Abyś sam sobie szkodził Abyś sam nie mógł myśleć Abyś sam nie mógł chodzić Jeszcze dymią kominy Produkują spaliny Produkują wódkę Tak, dużo, dużo, dużo, dużo, dużo, dużo, dużo wódki Bo im tylko, tylko o to chodzi Abyś sam sobie szkodził Abyś sam nie mógł myśleć Abyś sam nie mógł chodzić
MirekT2019.11.15 21:21
Ciebie to zdrowo poj-ebało!!!!!!!!
kapral2019.11.16 0:08
MiroT twoja stara się puszcza ale we WSI. No. Co im zrobisz? E.
MirekT2019.11.16 7:32
kapral Cioto,z Bielan daleko na wieś,więc nie jeżdzimy, za to twoja stara dyma się we wsi obok i myśli,że nikt nie wie.
RGF2019.11.15 21:11
korwiniści-michalkiewiczyści to jełopy i ciemnota
Jan2019.11.16 4:50
a pocałuj Ty Się W swój wpis!
Zosia2019.11.15 21:05
Nie mozna naprawic całego zła które produkowała i zostawiła platforma przez krótki czas.I pan o tym wie.Więc naprawde prosze dać rzadowi jeszcze trochę czasu.
MirekT2019.11.15 21:17
Tak Zosiu, Banaś z Kuchcińskim wszystko naprawią. Partia Cię docenia, Twoje zaangażowanie, determinacja i wiara w końcowy sukces są wzorem nawet dla towarzysza Antoniego !!! Tak trzymać!!! Jarek.K.
...2019.11.15 21:26
twoja stara sie jeszcze puszcza???
MirekT2019.11.15 22:11
Mówiłem ci ku-rwo, że moja nie jest stara, a we wsi i tak wszyscy wiedzą, ze się puszczasz z wikarym cioto!!!
Martha2019.11.15 22:17
...ale się puszcza? :)
kapral2019.11.16 0:06
Jak wieś, jaka wieś Miro, cztery chaty na krzyż. Stara nie stara jaki maju taki pchaju. Pozdrowionka MiroT
stan2019.11.15 22:51
Czy Banaś i Kuchciński zostali powołani na ministrów? Ich przewinienia w stosunku do Gawłowskiego i Borusewicza, których wystawiła PO do Senatu, to mały pikuś (jak mawiał Lepper). Czyż to nie skandal, że Gawłowski i Borusewicz są w izbie zadumy, mądrości i naprawy? Czy to kpina z Polaków?
Tadeusz 2019.11.16 20:34
Banaś to mały pikuś? śmieszny jesteś.
tylko ja zagubiony człowiek2019.11.15 21:03
Sierż. szt. Michael H. Ollis zginął śmiercią bohaterską, ratując w Afganistanie polskiego oficera ppor. Karola Cierpicę.Rodzice żołnierza zwrócili uwagę na wciąż żywą w Polsce pamięć o tym, co zrobił. – Zawsze nas zaskakuje, że Polacy, chociaż minęło sześć lat, wciąż pamiętają, jakby to było wczoraj. Nie sądzę, żeby to było równie dobrze pamiętane w USA – powiedziała Linda Ollis.
Zosia2019.11.15 21:06
a co to ma do meritum sprawy?
małgonia2019.11.15 21:25
Polacy to Polacy i tyle
Topek2019.11.16 0:07
Dobrze że pamieć trwa ale życie idzie dalej i trzeba dalej żyć