02.12.21, 19:05Fot. screenshot - YouTube

Witold Waszczykowski: Putin przekupuje kolejne pokolenia europejskich polityków

Witold Waszczykowski wystosował do Komisji Europejskiej kolejne zapytanie pisemne dotyczące szkodliwego wpływu projektów, takich jak Nord Stream na bezpieczeństwo energetyczne krajów UE. Tym razem europoseł PiS na celownik wziął byłych szefów rządów Niemiec, Austrii, Francji i Finlandii (odpowiednio Gerharda Schroedera, Wolfganga Schüssela, Francoisa Fillona i Paavo Lipponena) oraz byłą minister spraw zagranicznych Austrii Karin Kneissl.

Wymienione wyżej osoby krótko po zakończeniu kariery politycznej rozpoczęły pracę dla rosyjskich firm energetycznych, w tym spółki Nord Stream AG. „Praca dla rosyjskich koncernów energetycznych wykonywana przez wymienionych wyżej polityków najwyższego szczebla nosi znamiona korupcji politycznej. Niekorzystne z geopolitycznego i finansowego punktu widzenia decyzje polityczne (w tym decyzja o budowie gazociągów Nord Stream) byłych i obecnych szefów rządów stawiają pod znakiem zapytania ich intencje” - czytamy w interpelacji Waszczykowskiego.

Uzasadniając swoją inicjatywę, były minister spraw zagranicznych dodaje, że stworzony przez Schoedera precedens zachęcił kolejne pokolenia rządzących w Europie do uległej polityki wobec Putina, celem zapewnienia sobie intratnych posad po zakończeniu kariery politycznej. Europoseł PiS dodaje, że „działania centralnie sterowanych rosyjskich firm energetycznych od lat mają charakter wrogi wobec sąsiadów Federacji Rosyjskiej” i wymienia dla przykładu kryzysy gazowe na Ukrainie czy ostatni kryzys wywołany w Mołdawii, jesienią bieżącego roku.

W związku z powyższym, Waszczykowski docieka czy Komisja Europejska dostrzega konflikt interesów wymienionych wyżej osób i wzywa KE do podjęcia kroków, które zapobiegną tego typu korupcji politycznej. Europoseł PiS jest zdania, że byłych europejskich polityków, którzy odmówią zakończenia pracy na rzecz rosyjskich koncernów energetycznych lub podejmą taką pracę w przyszłości należy napiętnować i wyeliminować z międzynarodowego życia publicznego.

Komentując swoją inicjatywę, Witold Waszczykowski zauważa, że „na polityczną emeryturę odchodzi niebawem Angela Merkel, której administracja konsekwentnie broniła projektu Nord Stream 2, pomimo agresji zbrojnej Rosji w Gruzji i na Ukrainie. Warto obserwować dalsze koleje nie tylko samej pani kanclerz, ale także jej zespołu, w tym np. doradcy Merkel ds. zagranicznych Christopha Heusgena, który otwarcie przyznał, że Merkel uniemożliwiła Ukrainie wstąpienie do NATO czy UE.”

grupaekr.pl


Komentarze

Palindrom2021.12.3 9:33
przekupić przekupnego i pazernego to żadna sztuka
Böno2021.12.2 22:08
Pieniądz, interesy nie śmierdzą. A my jak nie chcemy mieć w tym udziału, to nasz problem. Inni się cieszą, że mają jednego konkurenta mniej i śmieją się z nas. A Ruski nas do niczego nie potrzebują. A my od Ruskich jeszcze węgiel kupujemy, żeby pogrążyć nasze kopalnie. Oto nasza polityka gospodarcza.
Fufmel2021.12.2 21:53
Polskie błazny nie przestaną się wygłupiać...
matis892021.12.2 21:12
Spełnia się proroctwo o inwazji Chin i Rosji na UE. Stanie się to wtedy gdy UE się podniesie, aby podporządkować sobie swoje od dawna cierpiące, niewinne narody. Właśnie dyktaturę UE zapowiada już oficjalnie Niedzielski i lewacki PIS. Niemcy i Francja robią wszystko by Chiny i Rosja podbiły UE i tak się stanie bo Bóg to przepowiedział w 2012 roku.----------------------- Orędzia Ostrzeżenie 19 lutego 2012 : ,,Dwóch sojuszników, Rosja i Chiny, połączy siły. Stanie się tak, kiedy bestia z dziesięcioma rogami się podniesie, aby podporządkować sobie swoje od dawna cierpiące, niewinne narody. Moja córko, bestią z dziesięcioma rogami jest Unia Europejska — zwana w Apokalipsie św. Jana Babilonem. Babilon upadnie i zostanie zdominowany przez wielkiego czerwonego smoka, Chiny, i jego sojusznika niedźwiedzia, Rosję. Kiedy to nastąpi, zapanuje komunizm, i biada temu, kto zostanie przyuważony na tym, że praktykuje swoją religię w ich obecności. Wszystkie religie zostaną zakazane, ale chrześcijanie będą cierpieć największe prześladowania. Rzymscy katolicy nie będą w ogóle tolerowani i będą musieli odprawiać Msze w tajemnicy... Wasz Ukochany Zbawiciel Odkupiciel ludzkości Jezus Chrystus''
katolik2021.12.2 20:16
A wy towarzysze jewreje co zapomniieli jazyk naszej ojczyzny Rad. Drzyjcie mordy po polskiemu. ___________________________________________________________________________________________________ 🔴 Hymn ZSRR !!! 🔴 ___________________________________________________________________________________________________ Niezłomny jest związek republik swobodnych, Ruś Wielka na setki złączyła je lat. Niech żyje potężny jednością narodów, z ich woli zrodzony nasz kraj, Związek Rad! Chwała ci, Ojczyzno, tyś ziemia swobody, ludów przyjaźni ostoja i straż! Sztandar radziecki, sztandar ludowy, drogą zwycięstwa niech kraj wiedzie nasz! Skroś burze świeciło nam słońce swobody, nas wiódł wielki Lenin, wskazywał nam cel, wychował nas Stalin w wierności ludowi, do wielkich zapalił nas trudów i dzieł. Chwała ci, Ojczyzno, tyś ziemia swobody, szczęścia narodów ostoja i straż! Sztandar radziecki, sztandar ludowy, drogą zwycięstwa niech kraj wiedzie nasz! Okrzepła nam armia w bitewnym mozole. Najeźdźców zmieciemy, zetrzemy ich ślad! My w bitwach stanowim o losach pokoleń, my sławą okryjem ojczysty kraj Rad! Chwała ci, Ojczyzno, tyś ziemia swobody, sławy narodów ostoja i straż! Sztandar radziecki, sztandar ludowy, drogą zwycięstwa niech kraj wiedzie nasz! _______________________________________________________________________________________________________ Ура! Ура! Ура! Чапаев герой! 🔴 🔴 🔴 🔴 _______________________________________________________________________________________________________ Za Rodinu! Za Stalina! Na boj, na boj, na boj!
matis892021.12.2 20:15
MY CHCEMY JĘZ. RADZIECKI !!! . . . . . . . . . . . . . . A teraz towarzysze jewreje wspólnie zaśpiewajmy hymn naszej ukochanej ojczyzny. ___________________________________________________________________________________________________ 🔴 Гимн Советского Союза!!! 🔴 ___________________________________________________________________________________________________ Союз нерушимый республик свободных Сплотила навеки Великая Русь. Да здравствует созданный волей народов Единый, могучий Советский Союз! Славься, Отечество наше свободное, Дружбы народов надёжный оплот! Знамя советское, знамя народное Пусть от победы к победе ведёт! Сквозь грозы сияло нам солнце свободы, И Ленин великий нам путь озарил: Нас вырастил Сталин – на верность народу, На труд и на подвиги нас вдохновил! Славься, Отечество наше свободное, Счастья народов надёжный оплот! Знамя советское, знамя народное Пусть от победы к победе ведёт! Мы армию нашу растили в сраженьях. Захватчиков подлых с дороги сметём! Мы в битвах решаем судьбу поколений, Мы к славе Отчизну свою поведём! Славься, Отечество наше свободное, Славы народов надёжный оплот! Знамя советское, знамя народное Пусть от победы к победе ведёт! _______________________________________________________________________________________________________ Ура! Ура! Ура! Чапаев герой! 🔴 🔴 🔴 🔴 _______________________________________________________________________________________________________ Za Rodinu! Za Stalina! Na boj, na boj, na boj!
matis892021.12.2 21:12
DO LEWACKIEGO PODSZYWA i LEWACKICH TROLOWNI POPIS: Pan Jezus w Orędziach Ostrzeżenie przestrzegał przed TRUJĄCYMI SZCZEPIENIAMI i je przepowiedział 17.06.2012r. tak samo jak przepowiedział obalenie Benedykta XVI i ustanowienie Fałszywego Proroka ........... ,,Moja droga umiłowana córko, plany masońskich grup przejęcia światowych walut są coraz bliższe ukończenia. Ich nikczemne plany obejmują również nowe globalne szczepienia, które spowodują choroby na całym świecie, wywołujące cierpienia na skalę nie widzianą nigdy wcześniej. Unikajcie takiego nagle ogłoszonego globalnego szczepienia ponieważ będzie was ono ZABIJAĆ.......''
kaczystan2021.12.2 20:13
to ten Waszczykowski, który zawiązał stosunki dyplomatyczne z San Escobar?
katolik2021.12.2 19:57
Kościół w Polsce okazał sie najwiekszym nazisto- masonem, gorliwym sprzymierzeńcem hitleram gatesa, sorosa, szwaba i morderców SSPIS PO PSL SLD !!!!!!-Od 1 grudnia wprowadzono obostrzenia. O. Leszek Gęsiak spotkał się w czwartek z dziennikarzami w siedzibie Sekretariatu Konferencji Episkopatu Polski w Warszawie. Zapytano go o nowe przepisy mówiące, że w kościołach obowiązuje limit 50 procent obłożenia.
Krzysztof2021.12.2 19:56
Racja! Le Pen, Orban, Salvini już od dawna są w kieszeni Putina i finansowani z Moskwy. Z ciekawostki dodam że Kaczyński ostatnio zawarł z nimi ...sojusz. Tak drodzy państwo, kto nie wierzy niech sobie wygogluje.
katolik2021.12.2 19:55
Wiceminister zdrowia zapowiada wprowadzenie obowiązku legitymowania się paszportem covidowym? Waldemar Kraska: każdy sposób na zmuszenie do szczepień jest dobry. NAZISCI chcecie doprowadzić do wyjścia ludzi na ulice !!!
matis892021.12.2 19:54
Spełnia się proroctwo o inwazji Chin i Rosji na UE. Stanie się to wtedy gdy UE się podniesie, aby podporządkować sobie swoje od dawna cierpiące, niewinne narody. Właśnie dyktaturę UE zapowiada już oficjalnie Niedzielski i lewacki PIS. Niemcy i Francja robią wszystko by Chiny i Rosja podbiły UE i tak się stanie bo Bóg to przepowiedział w 2012 roku.----------------------- Orędzia Ostrzeżenie 19 lutego 2012 : ,,Dwóch sojuszników, Rosja i Chiny, połączy siły. Stanie się tak, kiedy bestia z dziesięcioma rogami się podniesie, aby podporządkować sobie swoje od dawna cierpiące, niewinne narody. Moja córko, bestią z dziesięcioma rogami jest Unia Europejska — zwana w Apokalipsie św. Jana Babilonem. Babilon upadnie i zostanie zdominowany przez wielkiego czerwonego smoka, Chiny, i jego sojusznika niedźwiedzia, Rosję. Kiedy to nastąpi, zapanuje komunizm, i biada temu, kto zostanie przyuważony na tym, że praktykuje swoją religię w ich obecności. Wszystkie religie zostaną zakazane, ale chrześcijanie będą cierpieć największe prześladowania. Rzymscy katolicy nie będą w ogóle tolerowani i będą musieli odprawiać Msze w tajemnicy... Wasz Ukochany Zbawiciel Odkupiciel ludzkości Jezus Chrystus''
Anonim2021.12.2 19:46
Putin wykastrował Europę zachodnią przy użyciu lewaków i innych pożytecznych idiotów - panuje tam mentalność korzystna dla Rosji: multikulti, zlikwidujmy granice, zlikwidujmy wstrętne wojsko, kochajmy się, rysujmy kredkami tęcze, niebieskie niebo, zielona trawka, króliczki, krówki, sarenki, każdy ma racje, nie ma prawdy, róbta co chceta, itp, itd.
masoneria kibucu swiatowego2021.12.2 19:41
... hehe rasputina POPOciagamy za pejsy jak chcemy ... a kazdy malpa sie pusci ino trza ... POPOczekac ... schalom kaczor donald
Po 11 ...2021.12.2 19:39
Putin przekupuje kolejne pokolenia europejskich polityków ... Le Pen, Orban, Kaczyński
Anonim2021.12.2 19:56
A nie Tusk, Cimoszewicz, Miller, Ochojska, Biedroń, Spurek?
cenzura2021.12.2 19:33
cenzura
Ala Wilk2021.12.2 19:27
Chodzi o Orbana, Salviniego i Le Pen?
Ja2021.12.2 19:20
Jak delikatnie o, np, Orbanie nie wspomniał...