23.01.20, 15:10(fot. youtube)

Władimir Putin brnie dalej w kłamstwa. ,,Naród radziecki położył kres nazistowskim planom''

- Przestępstwa nazistów i ich przemyślany plan zagłady Żydów to jedna z najbardziej haniebnych kart w historii. Nie można jednak zapomnieć o tym, że to przestępstwo miało wspólników, którzy w swoim okrucieństwie przewyższali nawet swoich panów - mówił Władimir Putin podczas Światowego Forum Holokaustu

Władimir Putin przypomniał, że nie tylko Żydzi byli ofiarami nazistów. - Rosjanie, Ukraińcy, Białorusini, Polacy byli uznawani przez nazistów za podludzi - podkreślił.

- Dziś na forum poświęconym pamięci ofiar Holokaustu jednoczy nas odpowiedzialność wobec przeszłości i przyszłości - mówił prezydent Rosji w Yad Vashem.

- Holokaust miał na celu zagładę Żydów. Nie udałoby się to bez pomocy z innych krajów – mówił prezydent Rosji

– Holokaust miał na celu zagładę Żydów. Nie udałoby się to bez pomocy innych krajów. Zagłada była jednak skierowana również do innych narodów - Rosjan i przedstawicieli innych słowiańskich państw. Słowianie mogli się albo bronić, albo pozostać niewolnikami – dodawał

Według niego, 40 proc. ofiar było obywatelami Związku Radzieckiego. - Dlatego Holokaust jest i pozostanie dla nas głęboką raną, tragedią, o której będziemy pamiętać - powiedział

 

Władimir Putin oznajmił, że czytał dokumenty sporządzonymi przez żołnierzy Armii Czerwonej

 

- Czytanie tych raportów, gdzie szczegółowo opisano, jak działał obóz, jest nie do zniesienia. Wiele z nich sporządzono odręcznie. Te dokumenty oddają szok żołnierzy po tym, co zobaczyli - mówił Putin.

- 27 stycznia minie 75 lat od wyzwolenia Oświęcimia. Zginęło w nim wiele osób różnych narodowości, ponad połowa z nich to Żydzi. Przestępstwa nazistów i ich przemyślany plan zagłady Żydów to jedna z najbardziej haniebnych kart w historii. Nie można jednak zapomnieć o tym, że to przestępstwo miało wspólników, którzy w swoim okrucieństwie przewyższali nawet swoich panów - mówił Putin.

- Fabryki śmierci i obozy koncentracyjne obsługiwali nie tylko naziści, ale i ich wspólnicy - powiedział.

Jak dodawał, "na okupowanych terytoriach ZSRR zginęło najwięcej Żydów".

- Na Ukrainie 1,5 mln, na Litwie 220 tysięcy - 90 procent przedwojennej ludności w tym państwie. Na Litwie Holocaust przeżyło tylko kilkuset Żydów - powiedział Putin.

- Rosjanie, Ukraińcy, Białorusini, Polacy byli uznawani przez nazistów za podludzi. Słowianie mogli się bronić, albo stać się niewolnikami bez własnej kultury, pamięci historycznej i języka. W 1945 roku położył kres tym planom naród radziecki. Cena nie śniła się w najgorszych koszmarach. 27 milionów poległych - dodał

- Holokaust będzie lekcją, gdy będzie się o nim mówić bez przemilczeń. Pamięć o wojnie coraz częściej staje się ofiarą bieżącej koniunktury politycznej. To jest absolutnie niedopuszczalne. Obowiązkiem współczesnych i przyszłych polityków, działaczy państwowych jest obrona dobrego imienia bohaterów – tych żyjących i tych, którzy zginęli - stwierdził 

- Obowiązkiem polityków jest bronienie pamięci ofiar. Jestem pewien, że obecni w tej sali są gotowi bronić prawdy i sprawiedliwości z nami. Ponosimy odpowiedzialność za pamięć przyszłych pokoleń o obozach śmierci - powiedział. - Musimy być czujni i nie możemy przegapić pierwszych oznak nienawiści i ksenofobii. Jeżeli je przegapimy, konsekwencje mogą być straszne - mówił

- Ta data, 75. rocznica wyzwolenia Oświęcimia, jest ważna. I państwa, które miały największy wkład w zakończenie wojny niosą pamięć o męstwie naszych ojców i pradziadów - stwierdził

 

bz/onet.pl

Komentarze

Cool (odpowiedź dla Ma rii Błaszczyk)2020.01.24 8:55
O zbrodniarzach, bandytach, kolaborantach łamiących prawo stanowione przez praworządną władzę mówisz POLACY ... mimo, że na terenie IIRP mieszkało wiele narodowości, wśród nich mogli być i bez wątpienia byli Ukraińcy, Rosjanie Litwini, Niemcy, Czesi, czy sami Żydzi ... ty/wy o wszystkich tych przstępcach mówicie POLACY! ... jednocześnie o ofiarach Holokaustu mówicie o Żydach i słowem nie wspomnicie, że połowa, to byli polscy obywatele. Na domiar tego, Niemców, którzy byli organizatorami a ich armia i administracja będąca emanacją społeczeństwa niemieckiego, które swój bandycki rząd wybrało w demokratycznch wyborach i walczyło o Hitlrra nawet po jego śmierci! .... Nazywasz NAZISTAMI! NIE! .... to byli NIEMCY! ... bo naród niemiecki byli organizatorem i beneficjentem! Dodam, że choć powszechnie wiadomo, ze Zydzi dobrowolnie współpracowali z NIEMCAMI! ... nikt też nawet słowem nie wspomni, że są współwinni! Jedwabne(?) .... nieścisłości, które w normalnym rozumieniu, powinny przemawiać za "oskarżonym" są tak samo ignorowane jak świadkowie którzy nie potwierdzają takiego przebiegu tej zbrodni. Sam fakt wstrzymania badań, dla myślącego (uwierz to nie boli!) człowieka, powinien być wystarczająco wymowny. PUENTA!!! RZYGAĆ MI SIĘ CHCE NA WASZĄ PODŁOŚĆ! ...tfuuu!!! tfuuu! tfuuuu! P.s żebyś mogła odnieść się do mojego komentarza, bedę go wklejał pod nowszymi wątkami z adnotacją "odpowiedź dla Marii Błaszczyk"
stan2020.01.23 19:19
Oświęcimia? To oni nawet nie wiedzą co "wyzwalali"?
stan2020.01.23 19:16
40 % jego obywateli było ofiarami Holokaustu? Putin odleciał odrzutowcem. Gdyby nie pakty Stalina z Hitlerem i zbrodniczy rozbiór Polski przez tych przestępców, nie byłoby żadnego Holokaustu.
Spoko2020.01.23 22:22
Gdy przyciśnie się was do muru w kwestii liczby Żydów zamordowanych akurat na terytorium Polski, to podnosicie argument, że ci Żydzi to właściwie byli .... Polakami, bo przecież mieli obywatelstwo polskie.
Cezary2020.01.23 19:15
Przeciez mowi prawde!!!!!!!!!Tak bylo.
man.of.Stagira2020.01.23 16:46
Wielu Węgrowiaków i mieszkańców okolicznych wiosek z narażeniem życia własnego i swoich rodzin ukrywało, nieraz całe rodziny żydowskie. W samym powiecie węgrowskim medalem ,,Sprawiedliwi wśród narodów świata” odznaczono 51 osób a z samego Węgrowa sześć. .
anonim2020.01.23 16:24
Путин идиотов провоцирует и Россия смеется, клоуны на него злятся и обижаются.
JanP2020.01.23 15:53
Putin naszych oszołomów zrobił w konia. Teraz dziennikarze i politycy nie mają o czym pisać.Najlepszy był ten poseł PiSu w reżimowej tv, który stwierdził, że to wielkie zwycięstwo Dudy, dlatego że Putin ze strachu nic na Polskę nie napluł. Zmiażdżyła i zaorała nas ruska dyplomacja. Ciąg dalszy nastąpi 27 w Auschwitz.
Stachu the asswipe2020.01.23 15:52
A co? Może tak nie było, że pomocnicy Niemców przewyższali ich w okrucieństwie? Ilu Żydów zginęło z rąk Polaków, którzy mordowali ich bez niemieckiego nakazu a jedynie za niemieckim przyzwoleniem? Poczytajcie o likwidacji getta w Węgrowie.
Cool2020.01.23 21:50
... debilem jesteś skrajnym.
Spoko2020.01.23 22:19
"Młoda Żydówka, uciekając przed Polakami, dotarła aż do tartaku pod Sadownem. Tam padła, nieprzytomna. Rano wokół niej zgromadził się tłum. Młody Polak, robotnik, usiłował ściągnąć z niej skórzane buty. Przemoczone przywarły do skóry. Poleciał po siekierę, by odrąbać jej nogi z butami poniżej kolan." https://prchiz.pl/storage/app/media/pliki/Grabowski_Pomagalismy_Niemcom.pdf
matis892020.01.23 15:50
Szykuje się inwazja Rosji i Chin na UE. Putin to mówi bo w tej inwazji na UE ma wsparcie od Niemiec i Francji które są przeciwko USA i Polsce. A Żydzi są tu tylko pionkami w argumentacji obu stron. Choć Żydzi wspierają USA to i Rosję i Chiny i Niemcy. Oni grają na wszystkie fronty i wspierają nawet swoich wrogów.
Marian2020.01.23 15:49
Ponad milion bylych zolnierzy sowieckich walczylo po stronie Hitlera ale o tym zapomnial powiedziec.Zapomnial tez powiedziec ze po wypedzeniu niemieckich straznikow ich miejsce zajmowali sowieccy.
olaboga!2020.01.23 15:43
Tak was rozgrywają... Nieobecni glosu nie maja. Polska dyplomacja leży i kwiczy. Putin swoim wystąpieniem i nie wspominaniem o Polsce zrobił z Dudy podwórkowego pieniacza. Zostaliśmy na arenie międzynarodowej kompletnie sami... Dyplomatołki!
man.of.Stagira2020.01.23 15:40
Kilka miesięcy po IV rozbiorze Polski między Niemcy, Sowiety i Słowację władze III Rzeszy zwróciły się do Stalina z prośbą o przyjęcie ponad 2 mln polskich Żydów – poinformował rosyjski historyk Paweł Polan. Na potwierdzenie swoich słów opublikował dokument – świadectwo sowieckiej odmowy. W obszernym artykule opublikowanym na łamach „Nowoj Gaziety” Polan zawarł faksymile listu E. M. Czekmieniewa, szefa Urzędu Przesiedleńczego przy Radzie Komisarzy Ludowych ZSRS, do Wiaczesława Mołotowa, przewodniczącego Rady Komisarzy Ludowych oraz ministra spraw zagranicznych. Pismo jest datowane na 9 lutego 1940 r. Czekmieniew informuje, że otrzymał dwa listy z Biur Przesiedleńczych w Wiedniu i Berlinie. Dotyczyły one organizacji „przesiedlenia ludności żydowskiej z Niemiec do ZSRS, konkretnie do Birobidżanu i na Zachodnią Ukrainę”. . O TO 'chodzi' p a j a c e ponure z 'Nowej Lewicy' .
stan2020.01.23 19:25
No to teraz czekamy, aż żydzi upomną się o odszkodowania od Putina
man.of.Stagira2020.01.23 15:36
CHODZI o TO, że Stalin o d s y ł a ł uciekających z Polski Żydów s e t k a m i tysięcy Niemcom! . O TO....'chodzi' już od 1940 roku . ot, co
Mirek2020.01.23 15:32
I Putin ten obrońca pokoju spacyfikował Czeczenię , napadł na Gruzję , napadł na Ukrainę na której zamordował ponad 15 tysięcy ludzi . I to się dzieje na naszych oczach . To właśnie Putin jest tym "gołąbkiem pokoju" którego dzisiaj podziwiają w Izraelu . Rzygać mi się chce ....
Stachu the asswipe2020.01.23 16:05
A ty Mirku czemu nie w Polsce, skoro tak kochasz "tenkraj" ?
XYZ2020.01.23 15:28
A o co chodzi tym razem?