14.10.14, 08:33Wojna domowa w partii Korwin-Mikkego (fot. Facebook)

Wojna domowa w partii Korwin-Mikkego

Podczas ostatniego konwentu Kongresu Nowej Prawicy, który odbył się w weekend, doszło do prawdziwej partyjnej rewolucji. Wszyscy członkowie zarządu, z wyjątkiem Janusza Korwin-Mikkego, zostali wymienieni, nie otrzymując absolutorium. Działacze, którzy szli u boku Korwina jeszcze w czasach, gdy ten prowadził Unię Polityki Realnej, zostali zastąpieni. Ich miejsce zajęły takie osoby jak Przemysław Wipler czy Konrad Berkowicz.

Co ciekawe z rady głównej wylecieli nawet Jacek Wilk i Stanisław Żółtek – ten ostatni przewodził secesjonistom, którzy nie chcieli przyjmować w szeregi KNP byłego posła PiS, Jarosława Jagiełły. Jak informuje „Rzeczpospolita” jest prawdopodobne, że Wilk pożegna się nawet ze stanowiskiem kandydata na prezydenta Warszawy. KNP może zamiast niego wystawić Wiplera.

Środowiska odsunięte od władzy w partii zapowiadają, że nie złożą łatwo broni. Ze względu na panujący podobny bałagan w deklaracjach członkowskich mogą próbować kwestionować decyzje zjazdu.

Cóż – Korwin-Mikke i jego świta muszą pracować ze zdwojoną siłą, jeżeli chcą zachować przyzwoite poparcie. W ostatnich sondażach regularnie plasują się na granicy progu wyborczego. Okazuje się, że prorosyjska postawa polityków mieniących się konserwatywnymi liberałami nie zyskała sobie trwałej sympatii Polaków. 

bjad/dziennik/rzeczpospolita

Komentarze

anonim2014.10.14 9:04
Wara ci bandrowcu bjad od naszych! Zajmij się swoimi kumplami z Prawego Sektora.
anonim2014.10.14 10:23
Korwina trzeba odsunąć i zastąpić Stanisławem Żółtkiem...Korwin jest charyzmatyczny,ale za często gada od rzeczy.Wipler to zewnętrzny desant.Teraz nagle KNP poparł koncerty behemotha czyli jakby grano o elektorat "twojego Ruchu"-młodych rynkowo-liberalnych miłośników marihuany i antyklerykałów.W KNP jest kierunek konserwatywno-liberalny i kierunek libertariańsko-darwinistyczny.W sprawach moralnych chciałbym aby to była partia katolicka a innych sprawach-wolnorynkowa,ale niekoniecznie od razu darwinistyczna.Kluczem są sponsorzy-jeśli korporacje sypną groszem aby sobie pod swoje potrzeby wychować darwinistyczno-rynkową partię to możemy przegrać batalię o zbudowanie w Polsce rozsądnej konserwatywnej wolnorynkowej w zdrowy sposób prawicy.Zwracam uwagę na to co mówię zawsze:w Polsce nie partii prawdziwie masowych a jedynie grupki kolesi powstające przy obojętności ponad 80% ludu,który nie partycypuje i w polityce widzi tylko bagno.Mówienie,że wszyscy politycy to k... w niczym nie pomaga,trzeba się zapisywać do partii lub tworzyć swoje i zmieniać system od środka.Lud Polski ma to gdzieś i dlatego będzie źle rządzony jeszcze długo...
anonim2014.10.14 11:04
[email protected] Dobrze piszesz. Mam rozumieć, że zapisałeś się do partii i działasz, zgodnie z tym, co napisałeś?
anonim2014.10.14 11:23
Podobne rzeczy robi Wódz Imperator Jarozbaw w swojej partii,podobnie jak reszta rządowych darmozjadów-wielkie mi rzeczy.
anonim2014.10.14 12:07
jeżeli KNP popiera Behemotha to niech ta partyjka zniknie ze sceny, a jej elektorat niech przejmie RN.
anonim2014.10.14 17:31
http://korwin-mikke.pl/wazne/zobacz/przetasowania_personalne_w_knp/101643 Zero obiektywizmu. Frondo, zejdź z tej drogi.
anonim2014.10.14 18:48
[Kluczem są sponsorzy-jeśli korporacje sypną groszem aby sobie pod swoje potrzeby wychować darwinistyczno-rynkową partię] @Cheswaw2 - korporacje nie są za wolnym rynkiem. One są za tym, żeby państwo jak najbardziej regulowało rynek, ustawy pisane są pod bogate korporacje (tylko je stać na uciekanie od podatków, zdobywanie/płacenie koncesji, spełnianie niebotycznych wymagań itp.), aby żadna młoda firma nie stanowiła dla nich konkurencji. Jednym z głównych powodów braku wolnego rynku są właśnie korporacje (wespół z politykami/urzędnikami), które chcą cały tort (dany rynek) mieć dla siebie. Pozdrawiam.
anonim2014.10.15 15:23
Faktycznie, tą prorosyjską polityką Korwin zraził wielu na prawicy.