02.11.21, 10:30Fot. Screenshot You Tube RMF

Woś: Mamy wściekły atak eurokratów

„Mamy wściekły atak eurokratów, federalistów. Tych, którzy chcą budowy państwa europejskiego na gruzach suwerennych państw narodowych” – powiedział wiceminister sprawiedliwości z Solidarnej Polski, Michał Woś.

„To walka polityczna. W Unii Europejskiej polityka, różnego rodzaju działania polityczne, są ważniejsze niż prawo. Bo gdybyśmy patrzyli tylko na prawo, to przecież Polska w pełni działa zgodnie z prawem, działa w pełni zgodnie z traktatami. To Unia Europejska narusza traktaty. To jest dowód na to, że chodzi o politykę, o tę prawną wojnę hybrydową, którą Bruksela wytoczyła Warszawie, a nie o twarde prawo” – stwierdził Woś.

Jednocześnie zastępca Zbigniewa Ziobro podkreślił: „My od początku mówiliśmy i optowaliśmy za tym, żeby to szeroka reforma wymiaru sprawiedliwości znalazła uznanie, także naszego większego koalicjanta, i żeby była wdrażana w życie. Zapadły inne decyzje w 2017 roku, zostały punktowe niektóre ważne, ale nie całościowe zmiany w sądownictwie dokonane. Z perspektywy czasu oceniamy, że to był błąd, bo trzeba było reformować całościowo”. Reformę wymiaru sprawiedliwości realizowaną przez rząd Woś nazwał „drobną” i nawet nie połowiczną”.

Wiceszef ministerstwa sprawiedliwości przyznał też: „Mam nadzieję, że jeszcze w tym roku parlament będzie mógł się zająć szeroką reformą wymiaru sprawiedliwości i ustawami sądowymi, bo przypomnę, że to nie jest tylko likwidacja izby dyscyplinarnej. Na takie działania - tylko na ustawę związaną z likwidacją izby dyscyplinarnej - zgody Solidarnej Polski Zbigniewa Ziobro nie ma i zapowiedział to publicznie”.

Jednocześnie nie brakuje głosów, że PiS, wbrew niedawnym zapowiedziom premiera Morawieckiego, który zarysowywał perspektywę kilku miesięcy, działania w sprawie likwidacji Izby Dyscyplinarnej będzie chciał podjąć już w najbliższym czasie. Wicemarszałek Sejmy, Ryszard Terlecki zapowiedział wczoraj, że taka ustawa może trafić do Sejmu jeszcze w tym tygodniu.

„Rzeczpospolita” poinformowała, że w PiS rozważa się dwie drogi reformy sądownictwa. Pierwsza to zdecydowana i głęboka reforma wymiaru sprawiedliwość, z likwidacją Izby Dyscyplinarnej włącznie. Zapowiadał ją w ostatnim czasie w mediach nie tylko wicemarszałek Terlecki, ale i wicepremier Kaczyński.

Druga natomiast zakłada fragmentaryzację reformatorskich działań na kilka "pakietów" oraz oddzielne, sprawne procedowanie zmian w kwestii dyscyplinowania sędziów.

 

ren/PAP, Rzeczpospolita

Komentarze

zdrajcy rzadza Polska2021.11.2 19:21
To byl blad, ze pis ulegl sznatazom dudy, jego wetom reform wymianru sprawiedliwosci, przywroceniu komunistycznych sedziow.Nie dajcie sie dudzie, morawieckiemu, kaczynskiemu zdrajcom Polski.pis to szmaty, tchorze, ludobojcy, sluzacy masonow. Trzeba przed palacem protestowac przeciw sprzedajnemu dudzie, ktory unicestwia Polske, dla swojej kariery.
%^&*()2021.11.2 17:38
Tak, to był błąd . Bo trzeba było natychmiast wszystkich złodziei z PO posadzić do pierdla. Innych postawić pod Trybunał Stanu. Za dużo było humanitarnej tolerancji, ale zostało jeszcze trochą czasu.... !
GoldenBrown2021.11.2 18:43
Dokładnie tak zostanie zrobione gdy Pis straci władzę.
heniek2021.11.2 12:30
niepisowski myśliciel idiot
JPIII2021.11.2 11:46
Oczywiśie dla pis-owskich idiotów wszyscy się mylą tylko oni mają rację.
Anonim2021.11.2 13:19
co ty nie powiesz kacapski kretynie
Szatan2021.11.2 13:33
Posłowie regularnie są kupowani, a władza PiS regularnie ich korumpuje. Strach pomyśleć, co będzie kiedy ludzie Putina przyjdą ich kupować za większe pieniądze!
Anonim2021.11.2 13:36
Przecież PiS to są ludzie Putina... Tak. że będzie bez pośredników? Możliwe, że w ten sposób ceny będą lepsze...
Anonim2021.11.2 16:52
Przecież PO to są ludzie Berlina... Tak. że będzie bez pośredników? Możliwe, że w ten sposób ceny będą lepsze... ps: Hail Hitler(Merkel)
Świat się śmieje ...2021.11.2 10:51
Ale upokorzenie. Cały świat śmieje się z wpadki "Wiadomości" TVP Nie ustają komentarze po głośnej wpadce "Wiadomości". O materiale, w którym pokazano nagranie z planu serialu Netfliksa jako dowód na przestępczość imigrantów, mówią już nie tylko polskie media. O sprawie piszą najważniejsze zagraniczne dzienniki.
Chłop z Mazur2021.11.2 16:52
W materiale "Wiadomości" TVP pokazano problem migracyjny, z jakim rzekomo zmaga się Szwecja. Podkreślam 'rzekomo"! to popatrzcie głupki czego wam onety i tveny nie powiedzą, bo tego u nich nie zobaczycie. https://hecatemaroon.blogspot.com/2017/12/the-ruthless-murder-of-elin-krantz.html?zx=d07b368d14ba7176
Sprowadzili śmierć na kobiety2021.11.2 10:43
Zabronili abortować uszkodzone płody.
Kola2021.11.2 10:39
Klasyka socjalizmu . Polityka i ideologia nie pozwala to nie będzie WC, zbudujemy dworzec w szczerym polu i schody w dół kończące się ścianą
Kornhauser - Kramsztyk2021.11.2 10:33
Pisowskie ku*wy , Trybunał Prostytucyjny Przyłębskiej, Kościół Katolicki - mają krew na rękach kobiety ,która zmarła bo nie przeprowadzono u niej aborcji
Klara2021.11.2 10:40
Nie pij tego . Powoduje zmiany w mózgu
#bepkologika2021.11.2 10:44
Kiara, puknij się w pusty łeb.
Anonim2021.11.2 11:05
"mają krew na rękach kobiety' Czy pojmujesz skrajny idiotyzm tego stwierdzenia? No chyba, że jest to tzw. freudowska pomyłka i faktycznie ta kobieta chciała mieć krew na rękach pragnąc dokonać tzw. aborcji.
Anonim2021.11.2 16:55
"POcioty mają krew na rękach kobiety' Czy pojmujesz skrajny idiotyzm tego stwierdzenia? No chyba, że jest to tzw. freudowska pomyłka i faktycznie ta kobieta chciała mieć krew na rękach pragnąc dokonać tzw. aborcji. Aborcja Umysłowa dla wyborców POcitów obowiązkowa. głębokie skrobanie w łepetynie łyżką. LOBOTOMIA DLA POwca Chlebem Powszednim.