13.03.19, 14:00

Woś zamiast Jakiego. Wicemarszałek na liście do PE

Patryk Jaki nie wystartuje w wyborach do Parlamentu europejskiego w okręgu wyborczym na Śląsku. Jak poinformował ,,Dziennik Zachodni'', z tego regionu wystartować ma raczej dotychczasowy wicemarszałek województwa, Michał Woś.

,,Taka propozycja poparta przez władze została mi złożona, rozmawiałem o niej zarówno ze Zbigniewem Ziobrą, jak i Michałem Wójcikiem. Jakoś szczególnie się nie wyrywam do europarlamentu, uważam, że sprawdzam się jako wicemarszałek, ale z drugiej strony, pracować dla Śląska można w różnych rolach. Ostateczna decyzja w tej sprawie należy do komitetu politycznego PiS i władz Zjednoczonej Prawicy'' - powiedział w rozmowie z cytowanym dziennikiem sam Woś.

Jak tłumaczy Woś, jego praca przyda się w Parlamencie Europejskim, bo jest on, jak sam mówi, ,,autorem reformy prawa rodzinnego, a rodziny w Europie trzeba bronić''.

Woś ma 28 lat. Był wcześniej wiceministrem sprawiedliwości oraz pełnomocnikiem ministra sprawiedliwości.

Obecnie jest nie tylko wicemarszałkiem, ale i radnym.

bb/,,dziennik zachodni''

Komentarze

Agnieszka2019.03.13 18:27
Myślę, że polityków takich jak Jaki potrzeba bardziej w Polsce, bo masa rzeczy tu do naprawy. Chyba tu mogą zrobić więcej niż w tej rozlazłej Unii, gdzie na końcu dowie się, kto za plecami nam o nas zdecydował bez pytania o nasze zdanie. Ci, co są teraz, dopiero pewnie zaczajają się orientować o co chodzi a już są podmieniani. Tam raczej ważne, by drugi szereg urzędniczy był obstawiony przez porządnych fachowców z oczami, uszami dookoła głowy i silnym kręgosłupem moralnym, bo za kulisami tam walka a nie trampolinka dla dzieci znajomych od koryta.
Andrzej Malik2019.03.13 18:17
"Woś ma 28 lat. Był wcześniej wiceministrem sprawiedliwości oraz pełnomocnikiem ministra sprawiedliwości." Spłakałem się jak norka. Zaiste, doświadczone kadry rzuca PiS na odcinek europejski. No a Patryk powoli powinien przygotowywać się na powrót do Opola, bo jakoś Prezesowi nie spasował :-D. Płaczę gwoździami....
Stachu2019.03.13 17:25
Czyli Jakiemu pozostało reaktywowanie Jaki Cafe.
Tadeusz2019.03.13 15:43
To zła decyzja
JakimMnieStworzyłPrezesTakimPojadęDoBrukseli2019.03.13 14:40
PiS kompiluje ze swoich i wysyła do Brukseli coś w rodzaju objazdowego zwierzyńca. Dziwadła, stwory, babochłopy, monstra, chimery, wilkołacy, niewymowy, wyszczerze, wisielczaki, mordzięta, potworcy. Na biletach partia zarobi miliony, bo cala Europa będzie się zjeżdżać, żeby to zbiorowisko Polaków zobaczyć na żywo, w otoczeniu normalnych ludzi w garniturach i garsonkach.
Auferetur Inferunt Insaniam2019.03.13 14:06
A Jaki tak się stara, tak lata na wysokości lamperii, a tu zong. Trochę mi go szkoda, buuuu, buuuu