17.12.18, 15:45Fot. Pixabay, CC 0

Wyborcy Trzaskowskiego szybko pożałują swojego głosu. Oto, ile zapłaci użytkownik garażu na Mokotowie po podwyżce

Radny miasta stołecznego Warszawy Sebastian Kaleta z PiS policzył, ile kosztować będą mieszkańców stolicy decyzje, które zapadły na chwilę po tym, jak urząd prezydenta objął Rafał Trzaskowski. „Podwyżki opłat za użytkowanie wieczyste potęgują efekt obniżenia bonifikaty” - informuje Kaleta. Wygląda na to, że wyborcy Trzaskowskiego bardzo szybko pożałują oddanego na niego głosu.

Sebastian Kaleta na twitterze napisał:

W skrócie-jeśli ktoś na podstawie wycen i uchwały październikowej miał zapłacić 200 zł, to po obniżce bonifikaty i aktualizacji wyceny zapłaci 28.000 zł”.

W kolejnym wpisie odniósł się z kolei do doniesień „Super Expressu”, który informuje o pismach, jakie otrzymali mieszkańcy Mokotowa. Informuje się w nich, że użytkowanie wieczyste miejsca garażowego zdrożenie ze 131 do 770 złotych. Kaleta napisał:

Policzyłem ile straci użytkownik garażu na Mokotowie, o którym pisze dziś @se_pl. Gdyby wykupił garaż na warunkach przed wyborami zapłaciłby 52,40 zł. Dzięki Rafałowi @trzaskowski_ i PO za wykup będzie musiał zapłacić… 6160 zł”.

Najbardziej tragiczna jest jednak świadomość, że o tych „drobiazgach” nikt z wyborców PO nie będzie najpewniej pamiętał, gdy po raz kolejny stanie przy urnie. W końcu najważniejsze jest zagłosowanie przeciwko „temu strasznemu PiS”, prawda?

dam/twitter,Fronda.pl