22.11.15, 11:18

Wyborcza pompuje Komitet Obrony Demokracji stworzony przeciw zawłaszczaniu państwa przez PiS - internauci wyśmiewają

"Gazeta Wyborcza" zrobiła wydarzenie dnia z powstania Komitetu Obrony Demokracji. Ruch został stworzony w odpowiedzi na "zawłaszczenie państwa przez PiS".

Internauci nie zostawiają na Komitecie uchej nitki.

- Nie boję się o siebie. Polacy przeżyli nie takie rzeczy i dawali radę. Boję się, że Polska straci mnóstwo czasu, że zamiast ją rozwijać i ulepszać, zburzymy wszystko i będziemy budować od nowa. Szkoda by było - mówi Mateusz Kijowski, jeden z założycieli Komitetu Obrony Demokracji.

- Dziś mijają trzy dni od założenia na Facebooku grupy Komitet Obrony Demokracji. Ma już 18 tys. zwolenników. Nowych cały czas przybywa. Symbolem grupy jest opornik - element obwodu elektrycznego, który w stanie wojennym i w PRL noszony był w klapie marynarki jako symbol oporu wobec władzy. - czytamy na wyborcza.pl

Na Facebooku dostępny jest nawet regulamin Komitetu Obrony Demokracji. Osoby, które się do niego nie dostosują, zgodnie z zapowiedzią inicjatorów Komitetu zostaną... zablokowane:

"Regulamin grupy Komitet Obrony Demokracji na FB:
1. Jesteśmy grupą obywateli Rzeczypospolitej Polskiej sprzeciwiającą się jawnemu lekceważeniu zasad demokratycznego państwa prawa. Grupa Komitet Obrony Demokracji (KOD) nie jest związana z żadną siłą polityczną. Do grupy należeć może każdy, niezależnie od przekonań politycznych, religii, narodowości, rasy czy orientacji seksualnej, z wyjątkiem osób jawnie popierających łamanie zasad Konstytucji RP i praw człowieka bądź przyczyniających się do ograniczenia swobód demokratycznych w naszym kraju. Działamy poprzez wyrażanie swojego sprzeciwu wobec łamania Konstytucji RP i działań niedemokratycznych, edukację w zakresie praw człowieka i obywatela, udzielanie poparcia osobom broniącym demokracji, a także obronę osób z powyższego powodu prześladowanych.
2. Sposób działania: Grupa ma charakter otwarty. Wszyscy członkowie w grupie mają równe prawa. Na forum grupy:
a) Unikamy dyskusji niezwiązanych z tematyką grupy, „bicia piany” czy powtarzania informacji znanych skądinąd;
b) Nie zajmujemy się dowcipkowaniem, obrażaniem czy krytyką cech fizycznych polityków;
c) Nie promujemy działań żadnej partii politycznej;
d) Nie wrzucamy spamu, nie postujemy linków bądź memów;
e) Zabronione jest umieszczanie postów nawołujących do łamania zasad prawa bądź mających charakter nienawistny.
Osoby niestosujące się do wymienionych powyżej zasad będą usuwane są z grupy razem z BANEM. "- czytamy na Facebooku.

A oto odpowiedzi internautów:

bg/facebook.com/wyborcza.pl/niezalezna.pl

 

Komentarze

anonim2015.11.22 11:36
Nie ma czego bronić. I tak to wszystko szlag trafi. Nastanie teokracja. Królestwo. Boże. O tym mówi dzisiejsza Uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata.
anonim2015.11.22 11:37
Był już przecież taki: ZBOWiD, czyli Związek Bojowników o Wolność i Demokrację. Tradycje zatem są i nie należy się ich wstydzić.
anonim2015.11.22 12:23
To chyba jakiś komitet obrony magdalenkowego przewału. Nasz komentarz jest tu: https://www.facebook.com/bronimyprezydentadude
anonim2015.11.22 12:29
dla kogo jest dobra demokracja-dla wszelkiej masci ideologicznych wywrotowcow
anonim2015.11.22 12:37
Nieźle się uśmiałem. PO zakłada Komitet Obrony Demokracji ! To tak jakby złodzieje zakładali bank!
anonim2015.11.22 12:39
......No to czekamy na odpowiedź "prawicowych" mediów wspierających reżim Kaczyńskiego i powołanie katolickich struktur militarnych tzw. ZOMO które będą czekać na sygnał od Macierewicza aby obalić i wyrżnąć tych którzy nie będą zgadzać się z "nową władzą"!....... Nie musisz czekać kolo, oni pojawili się 25 października
anonim2015.11.22 12:39
Lewactwo zwiera szeregi i spina pośladki :)
anonim2015.11.22 13:56
Gdy dokona się Intronizację "Słowa Wcielonego" Jezusa Chrystusa tzw Wielcy Obrońcy Demokracji tzw światli Demokraci czekający na wspomożenie od ILLUMINATI i Masonerii nie wytrzymają nacisku Ducha św i wyemigrują do innych krajów na własną zgubę. Czy nie uciekł brat słynnego polakożercy A Michnika gdy nastąpiła zmiana w ekipie PZPR tzn. gdy stalinowcy utracili władzę. I z nim i podobnym mu będzie podobnie, a tam czekają już na niego demony z piekła rodem, ponieważ zapisał im swoją duszę zostając ZMP owcem, PZPR owcem i bratem Masonem
anonim2015.11.22 14:08
Norek Skoro jesteś już tak zdeprawowany, że nie widzisz nic złego w publicznym propagowaniu pornografii oraz pokazywaniu dewiacji, jako "sztuki" za pieniądze podatników, to nic dziwnego, że oburzasz się na "pomidory i jajka", które lecą w stronę twoich zdegenerowanych idoli.
anonim2015.11.22 14:15
Jak ja lubię to wysokie C mainstreamu, histeria pomieszana ze śmiesznością to gwarancja dobrej zabawy....:)))))))
anonim2015.11.22 16:04
Frondowi ateiści wyją z bezsilności :)
anonim2015.11.22 17:02
@altaar Przypadkiem psychiatrycznym są ateiści, których perspektywa widzenia spraw jest krótsza od krowiego ogona ...:-) A dalej "widzą" nawet ptaszki bo wiedzą, że zima przyjdzie i odlatują już niektóre w sierpniu...Gdzie tam ateistom do nich...;-) Wiec nie projektuj.
anonim2015.11.22 17:09
KOD pod patronatem baumana szechtera zakowskiego lisa
anonim2015.11.22 17:43
Mają czego bronić-D
anonim2015.11.22 17:46
A tak na marginesie. Za komuny był KOK (Komitet Obrony Kraju), teraz wymyślili KOD. Ciekawe co będzie potem.
anonim2015.11.22 18:50
..............Ale te wasze pomidory i jajka to bardziej "modlitwa" czy "wyśmiewanie" ?............... 1. Pewnie pisze to jakiś kapuś, skoro wie (pisze "wy", czyli musi mieć wiedzę), kto je ciepnął w stronę tego niewydarzonego i przez to niespełnionego reżysera. 2. A ja tak se myślę, że ani modlitwa ani wyśmiewanie. To paczka dla przyszłego głodującego (jak znam życie to szykuje się półdniowa głodówka jako protest)
anonim2015.11.22 18:56
Frondelkowi cykor d*** ściska i dostają sraczki.
anonim2015.11.22 20:21
Mam banana na twarzy. :-D
anonim2015.11.22 20:26
Kiedyś, pamiętam, choć dzieckiem byłem, był taki KOR. Komitet Obrony Robotników. Jestem pewien - stawiam dolary przeciwko orzechom, że KOD tak samo obroni demokrację, jak KOR obronił robotników. BANDA POPAPRAŃCÓW lecąca na kasę i przywileje. Raz wleźć w g... to pech. Drugi raz w to samo g... - to głupota. Dziś nawet nie mrugnę, jak będą pałować za oporniki w klapach. Nie jestem głupcem.
anonim2015.11.22 21:01
@altaar Sugestie pomylonych ateistów mnie zupełnie nie interesują. Jeśli już sam zredukowałeś się w swoim człowieczeństwie do trochę lepiej rozwiniętej małpy( nie chodzi mi wcale o teorie ewolucji) to Twoja sprawa. Ale nie obrażaj ludzi, wchodząc na portal poświęcony bo o sprawach, o których tu się mówi masz pojecie jak świnia o grzmocie. Poza tym jako troll jesteś tu jako persona non grata. Nie masz dyskonfortu psychicznego? Jak nie masz, no to do psychiatry, a może nawet do egzorcysty... No chyba, że w ten sposób zarabiasz....
anonim2015.11.22 21:20
Pyter Ślonzok - sraczki to dostają ci, którzy powielają zgrane przed kilkudziesięciu laty pomysły. Tak na marginesie: oporniki w klapie nosili za stanu wojennego obecni 60-70 latkowie. Pomysłodawcy to albo takie dziadki albo jeśli mają tych latek mniej, to zatrzymali się na etapie umysłowym stanu wojennego. Inaczej ich znakiem rozpoznawczym byłaby co najmniej kostka układu scalonego
anonim2015.11.22 21:54
Taka inicjatywa, za czasów gdy PiS był w opozycji, byłaby na Frondzie wychwalana pod niebiosa. Teraz, ponieważ PiS najwyraźniej nie po drodze z demokracją, jest tu hejtowana.
anonim2015.11.22 22:11
Pycha Cię chłoptasiu ponosi. Prezentujesz się na portalu bez debita scienta w materii, o której nie masz zielonego pojęcia. Czy dokonałeś tu jakiegokolwiek merytorycznego wpisu w materii teologicznej? Nie zauważyłem. Jedynie na co Cię stać to negacja i innwektywy i próba sprowadzenia adwersarza na swój poziom, do którego zredukowałeś swoje człowieczeństwo. Nożownik intelektualny to Ty nie jesteś. Raczej rozwrzeszczany dzieciak, któremu jeszcze nie wyrżnęły się ząbki dlatego krzyczy, bo chce kąsać...:-)
anonim2015.11.23 9:50
@compeador- Ja bym powiedział, że @altaar to rozwrzeszczany gimbus. @Altaar- Jedyny zdrowy się odezwał-D