23.01.14, 10:23fot. Andy Carter/Flickr

Wylicytujmy sobie dziecko

Minister usług podstawowych Finlandii, odpowiedzialna za sprawy dzieci, Maria Guzienina –Richardson, w wywiadzie udzielonym gazecie „Uusi Suomi”, poinformowała o rozpoczęciu przetargów wśród uczestników rynku usług w systemie „Lastensuoeki” (komercyjny segment ochrony dzieci w Finlandii). Wartości przetargów to 620 milionów euro.

Mowa tu o komercyjnej „redystrybucji” odebranych rodzicom, w tym i Rosjanom, dzieci. - Prościej mówiąc, ten kto wygrywa więcej dzieci, ten przechwytuje więcej pieniędzy od państwa – wyjaśniła na łamach prasy minister.

Jak donosi Międzynarodowy Ruch „Russkije Matieri” obecnie dzieci wchodzą na listę najbardziej pożądanych towarów w Finlandii. Samą Guzieniną - Richardson niewiele razi porównanie fińskich dzieci (i dzieci emigrantów mieszkających w Finlandii) do dóbr konsumpcyjnych. Według minister jest to „w pełni zgodne z europejskimi i międzynarodowymi, nowoczesnymi standardami”.

 Fińska minister odpowiedzialna za sprawy najmłodszych przypomina również, że popyt kształtuje rynek. Liczba prywatnych firm na rynku handlu dziećmi, w Finlandii, znacznie przekracza liczbę maluchów odebranych prawdziwym rodzicom. Dlatego też Guzienina - Richardson widzi przyszłość w… „komercyjnej dystrybucji dzieci” w Finlandii przez duże firmy.

Warto zauważyć, że zaledwie dwa lata temu, minister Maria Guzienina - Richardson na swoim blogu napisała, że fiński system dotacji państwowych w dziedzinie ochrony dzieci jest „zboczony” albowiem zachęca do odbierania dzieci. Im więcej dzieci odbiera gmina, tym więcej otrzymuje dotacji od państwa. Według służby „Lastensuoeki” w fińskim „biznesie dziecięcym” oficjalnie znajduje się teraz 60 tysięcy dzieci. Ile wśród nich jest rosyjskich ofiar fińskiego kidnapingu państwowego nikt tak naprawdę nie wie. Jednakże do Międzynarodowego Ruchu „Russkije Matieri” już zwróciło się o pomoc 37 rosyjskich rodzin, którym w sumie odebrano 53 dzieci.

Ab/wolna-polska.pl

Komentarze

anonim2014.01.23 10:47
I źródło - wolna-polska.pl. Na prawdę nie wiem, co ja jeszcze robię na tym portalu, złe nawyki trzeba będzie zwalczyć i wyczyścić historię, żeby po wpisanu "f" nie wskakiwała fronda.
anonim2014.01.23 10:55
Według minister jest to „w pełni zgodne z europejskimi i międzynarodowymi, nowoczesnymi standardami”. Nowoczesne europejskie i międzynarodowe standardy! Można zabijać ludzi chorych Można zabijać ludzi starych Można zabijać ludzi chorych psychicznie Można zabijać dzieci chore Można zabijać dzieci nienarodzone Można porywać dzieci z ich rodzin Można dziećmi handlować Ludzie przestali być ludźmi. Tak więc @Fascination, ja nie wiem czy ty jesteś człowiekiem.
anonim2014.01.23 13:30
...a BYŁEM PRZEKONANY(o moja głupoto) , że mnie już nic w tym chorym świecie nie zdziwi...
anonim2014.01.23 15:31
W tej imrezie chyba chodzi o to, że instytucje zajmujące się przekazywaniem dzieci do adopcji i Rodzin Zastępczych mają przedstawić: warunki bytowe jakie mają u nich dzieci, kwalifikacje personelu zajmującego się dziećmi, skuteczność znalezienia nowej rodziny dziecku/dzieciom. Nie chodzi o handel dziećmi, ale wyłonienie najlepszych instytucji dziećmi się opiekujących, Ale sprawdzę to jeszcze, mam znajomych w Finlandii. Moim zdaniem - gdyby chodziło o to co myślę, nie było by w tym nic nagannego i po prostu ktoś robi aferę, tam gdzie wszystko jest O.K. Inną sprawą jest - dlaczego, na jakiej podstawie dzieci zostały odebrane rodzinom.
anonim2014.01.24 1:22
Tam gdzie pojawiają się państwowe pieniądze, zaraz kwitnie wszelka demoralizacja. Odebrać władzę urzędnikom poprzez radykalne zmniejszenie podatków! Ale kto to zrobi?