01.03.16, 16:44

Wyszkowski pozywa Wałęsę. "To najgorsza kanalia"

Krzysztof Wyszkowski wysłał dziś pozew o obrazę dóbr osobistych przeciw Lechowi Wałęsie. Były prezydent wielokrotnie w przeszłości zarzucał Wyszkowskiemu kłamstwo, a także rzucał w niego publicznie wyzwiskami. – Zawartość szafy Kiszczaka przekroczyła moje najśmielsze oczekiwania – powiedział portalowi telewizjarepublika.pl były opozycjonista.

– Teczki Bolka to materiał przerażający. Wałęsa, muszę to powiedzieć, to geniusz zbrodni. Potworny oszust – stwierdził Wyszkowski. – Zaczął od współpracy jako TW, ale później wszedł chyba na wyższy poziom – prowokatora politycznego. Gdy dołączył do nas jeszcze w WZZ chciał robić zamachy terrorystyczne, od razu wzbudzał podejrzenia – dodał. 

– Opiekowałem się nim, gościłem go w swoim domu. Nie mogę uwierzyć w to, co zrobił ten człowiek. To największa kanalia, jaką w życiu spotkałem. Materiały z domu Kiszczaka wywróci naszą historię do góry nogami. Lech Wałęsa ma krew na rękach. To kariera znaczona trupami – skomentował były działacz "Solidarności". 

Wałęsa i Wyszkowski mają za sobą kilka procesów z zarzutami m.in. o obrazę i kłamstwo na temat przeszłości.  Ostatni proces z pozwu byłego prezydenta o ochronę dóbr osobistych wygrał Krzysztof Wyszkowski.

NJO/Telewizja Republika

Komentarze

anonim2016.03.1 16:50
Mocne słowa, ale nie można się im dziwić. Smutna prawda o bolku, co się prawdzie nie kłaniał...
anonim2016.03.1 17:22
Rzeczywiście mocne słowa,ale prawdziwe,w przeciwieństwie do zakłamanych słów Lecha Bolesława Wałęsy
anonim2016.03.1 17:29
Niech się lepiej zajmą teraźniejszością, a nie w kółko babranie w przeszłości. Zaraz będą obalać mit Piłsudskiego bo był agentem Austrii, zakażą czytać Konopnickiej by miała skłonności homoseksualne lub słuchać Szymanowskiego, bo był jawnym gejem. I tak to nic nie zmieni ani jedno ani drugie stronnictwo nie zmieni swojego zdania.Strata czasu, pieniędzy i nerwów ludzkich.
anonim2016.03.1 17:49
@francika Bolek żyje i jego ofiary także. Więc akcja ta ma sens.
anonim2016.03.1 17:59
Lech Wałęsa w roku Miłosierdzia mógłby wyznać prawdę, przeprosić za uczynione w przeszłości zło, a także hojnie zadośćuczynić ofiarom donosów i ich rodzinom ze swojego pokaźnego majątku. A potem skromnie i w pokoju ducha oczekiwać Sądu Bożego, który już przecież wisi nad nim. Czy tak uczyni ? - wszystko wskazuje na to, że nie, więc odbiera swoją nagrodę już tu na ziemi. Ale nie otrzymał jej od Boga, który przecież nie podsuwa człowiekowi do podpisania diabelskich cyrografów.
anonim2016.03.1 18:00
Francika, tak po komsomolsku żebyś zrozumiała: wypier.laj stąd , takie komentarze słyszę od 25 lat , jak mówi się o lustracji, dekomunizacji - mówimy o konfidencie wałęsie, który do pięt nie dorasta ludziom , których wymieniłaś....konfident tak obrzydliwy jak Bolek, nie jest godny wymieniania z takimi nazwiskami..
anonim2016.03.1 18:03
Nie ma sensu, bo co to zmienia że żyje? Nadal jest tu mowa o przeszłości, a jeśli są jakieś rzekome ofiary to czemu nie ujawniały przez ostatnie 40 lat i nadal się nie ujawniają? Przypominam, że są to akta SB najbardziej perfidnej służby PRL, proszę to uwzględnić w swojej opinii i spojrzeć na to z odpowiednim dystansem jeśli chodzi o przedstawione tam "rewelacje".
anonim2016.03.1 18:07
Brawo panie Wyszkowski. Nosił Bolek razy kilka, poniosą i Bolka. Przyjdzie też czas na lisów i michników, którzy w mafijnym PO/PSL państwie prawa wygrywali wszystkie procesy.
anonim2016.03.1 18:09
@pazurdad skoro mam wypie...ć to po ch..j do mnie piszesz? Mój komentarz nie dotyczył rozstrzygania faktu kim był Lech Wałęsa tylko babrania w przeszłości. Ja ciebie nie przekonam żadnym argumentem w tej kwestii, a sądząc po twoim "wyp...l" w komentarzu Ty mnie też.
anonim2016.03.1 18:49
eccehomo dzięki za Twój mądry wpis pozdrawiam
anonim2016.03.1 20:12
Czy to aby nie łączy PRAWDA teczek ? , ludzi z fałszywym klejnotem losu !
anonim2016.03.1 21:44
@ eccehomo, napisał(a):"A potem skromnie i w pokoju ducha oczekiwać Sądu Bożego, który już przecież wisi nad nim." Głowę dam, że bolek jest przekonany o własnej nieśmiertelności.
anonim2016.03.2 0:37
Ujawnić wszystkie teczki bo w przyszłości nie będzie drugiej szansy. Porównać donosy Bolka z opiniami poszkodowanych.