18.03.16, 13:50

Wyszkowski: "Z J. Kaczyńskiego robi się diabła wcielonego"

Na antenie Telewizji Republika dawny doradca premierów Olszewskiego i Bieleckiego odniósł się między innymi do działań KOD. Z ciekawości wybrał się na protest partii RAZEM, gdzie spotkał młodych ludzi, którzy zaznaczali, że nie chcą być kojarzeni z KOD. Sam komitet zaś jest dla Wyszkowskiego "próbą zwodowania szalupy ratunkowej przez nomenklaturę rozpadających się partii PO, .Nowoczesnej i PSL".

Krzysztof Wyszkowski nakreślił też, jak bardzo prawdziwy obraz prezesa PiS, Jarosława Kaczyńskiego, różni się od tego, który przedstawia opozycja i bliskie jej media. "To jest bardzo sympatyczny, dowcipny i otwarty człowiek, z którego robi się wcielonego diabła. Ale to malowane zło, a nie rzeczywiste i nie myślę, żeby to długo trwało. Obóz, który przegrał, posługuje się negatywnym hejtem. To są piski i przerażenie ludzi przegrywających".

Gościa "Wolnych głosów" zapytano również o postawę prof. Jadwigi Staniszkis, która ostatnio dość ostro krytykowała działania rządu PiS. Wyszkowski podkreśla, że socjolog bardzo szybko tworzy katalog dokonań rządu. Atak profesor Staniszkis skierowany jest na "główny nurt polityczny", potrafi ona jednak odnotować także sukcesy rządu Beaty Szydło.

 

JJ/Republika