Fronda.plAnioł
10.11.19, 20:08(fot. screen)

Wzruszające! Ks. Bartołd: Bóg ocala nie tylko każdego człowieka, ale też każdą łzę

W Archikatedrze Warszawskiej odbyła się uroczysta msza święta w intencji ofiar katastrofy smoleńskiej. Z tej okazji homilię wygłosił proboszcz katedry, ks. prałat Bogdan Bartołd „Gdzie są nasi duszpasterze, którym zawdzięczamy wychowanie w duchu chrześcijańskim? Gdzie przebywają ci, którzy całe życie poświęcili budowaniu swojej rodziny, domu?” – mówił duchowny.
 

- Listopadowy czas to czas, w którym szczególnie pamiętamy tych, którzy żyli pośród nas, a już odeszli. Nieraz przemierzaliśmy setki kilometrów, by choć na chwilę zatrzymać się przy grobie, zapalić znicz i odmówić modlitwę – podkreślał ks. Bartołd

- Gdzie oni są? Co się z nimi dzieje? Czy są szczęśliwi? Gdzie są nasi bliscy? Gdzie są bohaterowie, walczący o wolność naszego narodu? Gdzie są nasi duszpasterze, którym zawdzięczamy wychowanie w duchu chrześcijańskim? Gdzie przebywają ci, którzy całe życie poświęcili budowaniu swojej rodziny, domu? - zastanawiał się

- Jak wiele tych światów, pięknych i szlachetnych, zostało zniszczonych? Iluż pięknych ludzi zostało zgarniętych z ulic Warszawy, zabranych do obozów zagłady, zagazowanych, zamordowanych? Gdzie oni są? Czy my się z nimi spotkamy? – pytał ks. prał. Bartołd.

- Kościół wyznaje wiarę w to, że Bóg ocala nie tylko każdego człowieka, ale też każdą łzę. Wszyscy ci, masowo pomordowani i anonimowo pochowani w mogiłach, trafili w otwarte ramiona Jezusa Chrystusa. W tych ramionach znaleźli pokój i ukojenie - dodawał

- Dusze sprawiedliwych są w ręku Boga i nie dosięgnie ich męka. Zdało się oczom głupich, że pomarli, zgon ich poczytano za nieszczęście i odejście od nas za unicestwienie, a oni trwają w pokoju(…) - zaznaczył

- Bóg zada każdemu z nas jedno pytanie: czy ty mnie kochasz? Tu kłamstwo i udawanie nie będzie możliwe. Będzie jedynie czysta prawda. Ci, którzy na to pytanie odpowiedzą: „tak Panie, Ty wiesz, że Cię kocham” od razu znajdą się w gronie zbawionych. Pozostałych Bóg zapyta: „czy przynajmniej pozwolisz mi, abym ja ciebie kochał?”. Ci, którzy odpowiedzą „tak”, pójdą do czyśćca, gdzie miłość Boża będzie ich ogarniała coraz bardziej, aż w końcu staną się zdolni do przebywania przed obliczem pańskim - podkreślił

 

bz/niezalezna.pl

Komentarze

andrzejhahn32019.11.11 17:27
o jakim ty nierobie i pasozycie spoleczny pieprzysz bogu........w historii ludzkosci bylo ich tysiace i to jeszcze zanim wynaleziono taki kiczowaty idiotyzm jak katolicyzm no.....ale tacy imbecylni oszusci jak ty bartold o tym nie powiedza albowiem takie hieny jak ty bartold zeruja na naiwnosci innych ludzi i.............DLATEGO SRAM TOBIE DO RYJA
Jan Radziszewski2019.11.11 8:49
Nie za długo bo nawet nie za 8 lat a przygłupy piszące na forum Będą osądzone przez Boga i trafią tam gdzie jest ich miejsce - tam gdzie swoją nadzieje wieczną złożyli Jak złożyli w Bogu w NIEBIE budiet ale jak w cezarze /J 19,15) Diable to w PIEKLE budiet na nic więc nie przyda się przewrotna żydowska przebiegłość i lekceważenie Pana Boga
Urszula2019.11.11 11:23
"Nie sądź abyś nie był sądzony. Jaką miara ty mierzysz taką będziesz mierzony". Choć trochę rozumu i refleksji by ci się przydało.
Urszula2019.11.11 8:34
"Widziano rządy despotyczne posługujące się tą zasłoną religii w przekonaniu, że była ona najmocniejszą podporą ich władzy; wówczas to wyposażono w sposób możliwie najbogatszy księży kosztem nędzy ludów. Przyznano im najbardziej oburzające przywileje łącznie z zasiadaniem przy tronie. Słowem, do tego stopnia rozmnożono łaski, dobra i bogactwa duchowieństwa, że połowa narodu z tego powodu cierpi i jęczy w nędzy, podczas gdy oni nic nie robiąc opływają we wszystko" "Kościół winien być oddzielony od państwa, nie wolno mu zajmować się kształceniem młodzieży. NARÓD POWINIEN BYĆ PANEM WŁASNEGO LOSU i JEGO PRAWA POWINNY BYĆ NADRZĘDNE WOBEC PRAW KOŚCIOŁA. Żadna religia nie może im przeczyć, odwołując się do prawa boskiego, przeciwnie, każda religia powinna być posłuszna prawom ustanowionym przez naród" "Księża będą zawsze wykorzystywać ciemnotę i przesądy ludu. Będą posługiwać się religią jak maską, pod którą kryje się obłuda i zbrodniczość ich poczynań" Tadeusz Kościuszko - listy do Adama Czartoryskiego.
Jan Radziszewski2019.11.11 9:04
Nie cytuj mi głupich bo bezbożnych masonów - co myślisz że Kościuszko to Boży człowiek przestrzegając Praw Najwyższego - przecież rozbiory są owocem masońskich rządów w I Rzeczypospolitej i grzechów nieczystych króla Stanisława z carycą Katarzyną - a gdybyś znała Historię lepiej tobyś wiedziała że On za mamonę zdrady ocalił tzw wielką Rewolucję francuską gubiąc przy tym Polskę
Urszula2019.11.11 11:21
Nie dla ciebie cytuję, debilu. Co mnie obchodzą wasze katolskie prawa, wasza babilońska sekta. W Biblii jesteście przedstawiani jako Wielka nierządnica więc się tu nie wtrącaj z twoimi głupawymi słowami. I won od Kościuszki, sekciarzu.
DrogiKatoTeatrzykDlaPiSocjalistycznegoPolitbiura2019.11.11 0:02
Ładował pompatycznie, pompował wzniośle, piał i grzmiał, zapytowywał sam siebie i łzami zaszlochiwał w odpowiedzi, szarpał się za złote koronki i stroił w miny wagi państwowo-partyjno-wyznaniowej... Pewnie za milion. Plus VAT.
leszczyna2019.11.10 23:21
Dlaczego stale odprawia się msze za ofiary katastrofy smoleńskiej? Czy to jest jakaś odrębna, wyjątkowa kategoria ofiar w dziejach naszej Ojczyzny? Nie ma stałych mszy za ofiary powstań w różnych wiekach, nie ma mszy za poległych na obcych ziemiach, choćby podczas odsieczy wiedeńskiej, albo na bezdrożach Syberii. Jakie jest teologiczne uzasadnienie prawie już 10-letnich, comiesięcznych mszy za zmarłych w rozbitym polskim samolocie nieopodal lotniska w Smoleńsku? Czym się wyróżnili akurat ci Polacy z lotu 10 kwietnia 2010r.?
Bolek elektryk2019.11.11 8:16
A co to Tobie przeszkadza?Nie podoba sie, nie ogladaj.
Piotr Nowak2019.11.10 22:36
Wybaczcie powyższe komentarze, bo nie da się ich zmienić. Za dużo wypiłem.
Cogito ergo sum2019.11.10 21:25
Brawo
Piotr Nowak2019.11.10 20:43
Ateistyczne, śmierdzące lewactwo komentuje sprawy Kościoła. Gdyby moje krowy w oborze, też ateistki, umiały pisać to robiłyby to lepiej od nich. Nie mają zielonego pojęcie o temacie, ale komentują . Czytając te brednie można sobie zarzygać monitor !!! Kiedy te przygłupy zejdą z Blogu i zajmą się tą pracą do której są stworzeni ?!
cenisz dobre dziennikarstwo?2019.11.10 21:17
Tym "blogiem" co i rusz demaskujesz się doktorku. Spłuczka naprawiona?
KKK2019.11.10 20:42
Prosimy wszystkich czytelników i komentatorów Frondy o ignorowanie sku-rwiela, który przeistoczył się z "dzielnicowego" na „Björn Karlsson”. Ten przygłup kasuje pinądze od PO i będzie robił hejt tak długo jak będą mu płacić ! Ten osobnik to typowy upierdliwy wsiak, psychicznie chory. Prosimy nie czytać i nie komentować jego wypocin. Prosimy go ignorawać i przechodzić do swoich komentarzy !!! Napisaliśmy już petycję do moderatora Portalu o indentyfikację jego IP numeru, odnalezienie danych personalnych i blokadę czy ewentualne ukaranie tego szczocha.
Bat na PiSich debili2019.11.10 20:31
Te homilie za zmarłych nie mają sensu! Sąd należy do Jezusa Chrystusa,wszystko już jest po fakcie,dusze zostały osądzone zaraz po śmierci!!! Miejmy nadzieję że Bóg wybaczył Lechowi Kaczyńskiemu tego że za namową brata kazał pilotom lądować w smoleńsku...
Mela2019.11.11 8:54
A ja wierzę że ciebie osądzi sprawiedliwie za te podłości które wypisujesz. Za chore ocenianie innych zwłaszcza przeciwników PO. Nie byłeś w tym samolocie więc nie wiesz nic o Prezydencie. A może powinnam napisać że szkoda . gdybym była z twojego poziomu hipokryzji to pewnie żałowałabym że ciebie tam nie było.Nie rozumiem jednak Jezusa dlaczego pozostawia na ziemi taki chłam. Tylko on wie dlaczego .
cenisz dobre dziennikarstwo?2019.11.10 20:15
> Ci, którzy odpowiedzą „tak”, pójdą do czyśćca, Skąd on to wszystko wie?
Piotr Nowak2019.11.10 20:47
No po co ci to debilu wiedzieć, jak jest pewnym, że tacy debole jak ty pójdą do piekła !!!
cenisz dobre dziennikarstwo?2019.11.10 21:16
Po śmierci nie będziesz miał działających kończyn, układu nerwowego, błędnika, mięśni itp. Okłamali cię. Po śmierci nigdzie nie pójdziesz.
Andrzej2019.11.10 20:14
Co ten ksiądz bredzi. Pan Rydzyk wielokrotnie powtarza, że jak ktoś wpłaca na radio to Jezus to widzi i będzie wynagradzał, więc chyba głównie o kwotę wpłat na radio będzie każdy pytany.
Mela2019.11.11 8:47
Pan Bóg nie pyta . Pan Bóg widzi każdego hipokrytę i odpowiednio wynagrodzi , Wierzę że za tę podłość i głupotę oraz marne życie bez wartości również dostaniesz zapłatę.
Magdalenka2019.11.10 20:10
CZEMU BÓG NIE OCALA BEZBRONNYCH DZIEĆMI, PRZED ZŁYM DOTYKIEM I CZYNNOŚCIAMI SEKSUALNYMI STARSZYCH PANÓW, CZĘSTO PRZEBRANYCH W CZARNE SUKNIE, KTÓRZY CZĘSTO PRACUJĄ DLA WATYKANU. Ale pamiętajcie, nie każdy pedofil jest księdzem, zdarzają się też w innych zawodach.
Andrzej2019.11.10 20:16
No i tych w Smoleńsku też nie ocalił.
Piotr Nowak2019.11.10 20:45
Wy, PO-srani ateiści nie powinniście zajmować się Kościołem. Wy nie macie zielonego pojęcia o tym, czym jest Kościół, a Kościół poradzi sobie bez was czerwone kacapy. Wy pochodzicie od innej małpy !
Andrzej2019.11.10 20:57
To może niech kościół przestanie się zajmować niewierzącymi? Niech katolicy słuchają, co ksiądz im mówi, ale jakim prawem chcą prawnie decydować, z kim ma niewierzący spać albo czy dokona aborcji?
leszczyna2019.11.10 23:13
Jakieś przepisy o spaniu niewierzących się szykują? Coś wiesz?
Piotr Nowak2019.11.10 20:45
Wszyscy jesteśmy powołani do świętości – powiedział Jan Paweł II , ale niestety nie wy PO-srani ateiści ! Wy jesteście powołani do ciężkiej pracy na rzecz nas powołanych do świętości !!!
anonim2019.11.11 14:02
Tkwi w gnojówce ciemnoty aż po uszy, a o innych mówi posrani