02.08.13, 11:56Marsz "Orzeł może", fot. Jarosław Wróblewski

Z czyich pieniędzy zrealizowano projekt „Metki narodowej”?

Fundacja Polska Obywatelska, która miała dźwigać część kosztów projektu oddała dotację jaką otrzymała od Narodowego Centrum Kultury. Według szefa Fundacji Wojciecha Borowika, musiała ona się z akcji wycofać po tym jak porzucili ją inni sponsorzy zainteresowani akcją „Orzeł może”:Cała akcja zaczęła się sypać w momencie, gdy Pałac Kultury i Nauki nie zgodził się na zawieszenie baneru [metki]. Uznaliśmy, że nie będzie nas stać na sfinansowanie całości.”

Co było powodem rejterady sponsorów – według Borowika krytyka jakiej w przestrzeni publicznej poddano pomysł akcji, której pomysłodawcami byli „Gazeta Wyborcza”, „Trójka” i prezydent Bronisław Komorowski.

Koszt „Metki narodowej” (w ramach której zrealizowano aplikacje internetową na stronie orzelmoze.pl został obliczony na około 64 tys. złotych. Wszystko wskazuje, że ostatecznie obciążył on budżet portalu polskieradio.pl. Według Magdy Jethon szefowej „Trójki” pieniądze na ten cel nie pochodziły ze środków publicznych, czyli np. abonamentu, ale z pieniędzy sponsorskich przeznaczonych na promocję radia. 

ToR/dziennik.pl

Komentarze

anonim2013.08.2 12:16
@antyfronda_2 Nie pomyliłeś/aś się z tym donosem na A. Degrejta - adres chyba nie ten? Ty musisz być chory - ta obsesja źle prognozuje.
anonim2013.08.2 12:53
Ani Fronda się tego Pana nie wypiera, ani Frondowicze na niego nie skarżą. Najogólniej rzecz biorąc, pomyliło ci się i donos należy złożyć gdzie indziej - może w kościele "postempu" na Czerskiej, a może do UB czy SB, czy jak oni tam się dzisiaj nazywają.
anonim2013.08.2 13:02
Ciężka praca Antyfrondy ... ciężka, podła, słabo opłacana. Klienci tną wydatki "bo kryzys". Szmacić się za grosze .... kurde, nie zazdroszczę.
anonim2013.08.2 14:07
Pan Alexander Degrejt ma w tym obszarze - opinii o ludziach ogarniętych "nieładem moralnym" (określenie preferowane przez KK) - moje pełne popracie. Tak jak on uważam pederastię za coś obrzydliwego, sprzecznego z naturą a ponadto grzesznego i wynaturzonego. I dziękuję serdecznie użytkownikowi "antyfronda_2" za to, iż swoją akcją na tym portalu zachęcił mnie do zwerbalizowania tego poglądu.