21.09.20, 13:09Fot. via: Flickr

Z. Ziobro: Przed koalicją jest przyszłość, o którą należy walczyć

Na specjalnej konferencji prasowej w ministerstwie sprawiedliwości lider Solidarnej Polski Zbigniew Ziobro ustosunkował się do kryzysu, jaki pod koniec ub. tygodnia dotknął koalicję rządzącą. Minister sprawiedliwości podkreśla, że mimo pewnych napięć, Zjednoczona Prawica jest dobrem, które ma przyszłość. Podkreślił, że mądrością jest rozwiązywać te napięcia, nie koalicję.

- „Uważam, że Zjednoczona Prawica jest dobrem, przy pewnych napięciach, które są naturalne, warto żeby trwała. Nie jesteśmy idealni, ale przed koalicją jest przyszłość. Nawet w rodzinie kochających się ludzi dochodzi do napięć. Mądrością jest je rozwiązywać” – powiedział na dzisiejszej konferencji prasowej lider Solidarnej Polski.

Zbigniew Ziobro zaznaczył, że posłowie Solidarnej Polski zagłosowali przeciwko nowelizacji ustawy o ochronie zwierząt nie ze względu na swój interes partyjny, ale na interes polskiej wsi, rolników i hodowców.

Szef resortu sprawiedliwości odniósł się również do zarzutu kierowanego przez polityków Prawa i Sprawiedliwości, wedle którego głosując przeciwko „Piątce dla zwierząt” Solidarna Polska złamała koalicyjne uzgodnienia:

- „My nie mamy przekonania, że w jakimkolwiek punkcie naruszyliśmy program Zjednoczonej Prawicy. My musimy szukać rozwiązań, aby łączyć wszystkie racje, działając w zgodzie z programem, jaki został przyjęty” – powiedział.

Podkreślił, że najważniejsze, co teraz muszą zrobić koalicjanci, to rozmawiać, aby dojść do na nowo do porozumienia:

- „Ufam, że jest jeszcze czas na rozmowę” – oświadczył.

kak/niezależna.pl

Komentarze

Urszula2020.09.21 16:07
Ziobro oprócz wielu apanaży pobiera dodatek prokuratorski, który należy się prokuratorom. Wiadomo, że Ziobro nigdy prokuratorem nie był więc przytulanie tego dodatku to zwykłe złodziejstwo. I taki ktoś śmie oceniać innych. No, ale PiSowi swój złodziej nie przeszkadza.
Elektor2020.09.21 16:52
Cały PiS stoi na żerowaniu na Polakach. To ich scala, to ich łączy również z resztą Bandy Czworga, PO, PSL, SLD. Niby się kłócą ale w sprawach kluczowych popierają, nigdy nie ścigają przekrętów drugiej strony, dużo krzyku, pogróżek, mataczenia i nigdy nic z tego nie wychodzi. Sygnał dla grabieży dla pisowców dała Szydłowa, rzucając słynne "te pieniądze nam się po prostu należą". I sobie wzięli. I poszli w Polskę szabrować.
violencja2020.09.21 15:58
Kaczyński - Król kontrolowanego chaosu , tak powiedział p. Michalkiewicz
Halo jestem "Figo Fago " , ale niezupełnie .2020.09.21 15:55
Bo jestem też: ebz , Zefla , bubu , a tak naprawdę to męska tylko z nazwy , pisda . Wycieram doopy Polskim Panom , ale mam ambicje . Ogólnie mówiąc to jestem głupia pisda zza Buga , dosłownie i w przenośni i nienawidzę Polskich Panów . Wprowadzają mnie w kompleksy . Moi rodzice do śmierci spali na piecu i gotowali jedzynie dla nas i świń w tym samym kotle . Tutaj się podpisuje różnie , bo jak wspomniałam , jestem głupia pisda zza Buga , ale lubię "politykować , "filozofować " , pokazywać jaka ja dobra jest nie tylko z polskowo jazyka , itp . , itd . , ale i innych obcych , choć doopy wycieram w Szczecinie , każdy to może sprawdzić . Zdradza mnie moja pisdowata "polszczyzna " i IP address . A co mam z sobą zrobić ? Te moje podkreślanie "słowiańsczyzny " i ten sztuczny antysemityzm na jedno wskazuje , że tylko jestem głupia , zakompleksiona , męska tylko z nazwy , pisda .
Figo Fago2020.09.21 15:43
Ale nam się speców od wszystkiego namnożyło . Ale jakoś mało komentarzy nad nasza dolą . Walka o dolę rolników uprawiających futra . A co mają " u[prawiać " skoro przetwórnie owoców , cukrownie itp opchnięte Niemcom , Francuzom za czapkę gruszek , teraz nie do odzyskania . Jesli ta koalicja o skóry się kopyrtła , to co by to było gdyby PiS rządził a Bruksela nie wtrącała .A tu jeszcze przed nami weto prezydenta . On ma w tej dziedzinie wprawę . A " zwolennicy PiS -u tylko brawo biją . Nie wspomnę o zagranicy. Będzie się działo , oj będzie ......
Olej2020.09.21 18:57
Nasza dola pomiędzy klaskaniem a faktami. Faktem jest że ludzie pierwszy raz od upadku komuny coś dostali, faktem jest realizacja polityki zagranicznej zgodnej z polskim warunkiem istnienia, w którym bez USA w Europie nas nie ma. Natomiast nad reformą prawa, wymiaru sprawiedliwości, służby zdrowia, końcem i likwidacją urzędniczej samowoli jest wciąż klaskanie, i tylko klaskanie. Naszą rolą jest walić w PiS ile wlezie, punktować za każde potknięcie gdyż oni władza nie są od podziwiania ich i plemiennego bezwarunkowego ich popierania. Mają lub mieli nasze głosy za program do realizacji, z którym my wyborcy PiS-u ich wynieśliśmy do władzy. Niechaj zatem o tym pamiętają i wbiją sobie do łbów, że poparcie jest warunkiem a nie przywilejem. Ja im również dawałem głos i zielone światło, które oni zmieniają na czerwone i mnie to w..........ia do białości. Naród powinien w końcu powiedzieć pas i sprawdzam.
Olej - ostatni dumny zomowiec!2020.09.21 14:58
Wy, wam, no wiecie ... towarzyszu ... Odpierrdolcie się!
Olej2020.09.21 14:45
Naród jest podmiotem panie prezesie ! Podmiotem ! Nie bezwolną kupą durniów. I może, i musi stawiać wam, panu i pańskim podwładnym wymagania. Wy macie rządzić a efektem tego rządzenia mają być fakty i ich wymierna jakość. Mnie nie interesuje czy pan i PiS będziecie rządzić, mnie interesuje reforma wymiaru sprawiedliwości, prawa i państwa i o tyle jesteście potrzebni aby deklaracje wprowadzić w czyn. Jeżeli tak się nie dzieje, to panu i pańskiej partii dziękujemy ! Ja jestem jednym z wielu, którzy niebawem ujawnią swój pogląd i głos, niechaj pan jeszcze poczeka i dalej realizuje pomysły jak ten z bezkarnością urzędników i reformą hodowli zwierząt. Drugi zarzut dotyczy przyjmowania ustaw pchanych i robionych na kolanie jak ta z IPN-em i Żydami, z której wycofaliście się z podkulonymi ogonami, bez konsekwencji dla kogokolwiek. Bezmyślność w polityce jest gorsza od zbrodni, gdyż za nią płacimy my obywatele, zwykli ludzie. Cierpimy przez waszą głupotę, błędy i niechlujstwo w rządzeniu.
Olej2020.09.21 14:32
,,Układ Zamknięty'' tytuł filmowej opowieści, która jest polską trwającą rzeczywistością. Głosowanie przeciw bezkarności urzędników jest domaganiem się otwarcia tego układu. O ile minister Ziobro chciał tego otwarcia o tyle PiS przełamuje go tylko tam gdzie uważa za słuszne. I pojawiają się głosy jat ten cyt......W rozmowie z portalem tvp.info chcący pozostać anonimowym jeden z ministrów Prawa i Sprawiedliwości przekonuje, że najpewniej Solidarna Polska w najbliższym czasie podzieli historię Samoobrony i Ligi Polskich Rodzin. Opuści na jakiś czas koalicję, ale wróci po niedługim czasie..... Można by iść za cytatem pytając o analogie do finału z przewodniczącym Samoobrony. Czyżby sugestia pod adresem ministra Ziobry ??? No, no, posłowie PiS idą dość daleko w w przewidywaniach przyszłości.
Anonim2020.09.21 14:30
"Papierek lakmusowy" za kilka miliardów .... https://spiritolibero.neon24.pl/post/157771,papierek-lakmusowy-za-kilka-miliardow
"świat biznesu" od wycieraja doop2020.09.21 14:30
Jestem też: ebz , Zelfa , bubu , a tak naprawdę to męska tylko z nazwy , pisda . Wycieram doopy Polskim Panom , ale mam ambicje . Ogólnie mówiąc to jestem głupia pisda zza Buga , dosłownie i w przenośni i nienawidzę Polskich Panów . Wprowadzają mnie w kompleksy . Moi rodzice do śmierci spali na piecu i gotowali jedzynie dla nas i świń w tym samym kotle . Tutaj się podpisuje różnie , bo jak wspomniałam , jestem głupia pisda zza Buga , ale lubię "politykować , "filozofować " , pokazywać jaka ja dobra jest nie tylko z polskowo jazyka , itp . , itd . , ale i innych obcych , choć doopy wycieram w Szczecinie , każdy to może sprawdzić . Zdradza mnie moja pisdowata "polszczyzna " i IP address . A co mam z sobą zrobić ? Te moje podkreślanie "słowiańsczyzny " i ten sztuczny antysemityzm na jedno wskazuje , że tylko jestem głupia , zakompleksiona , męska tylko z nazwy , pisda .
Zefla2020.09.21 15:29
Już kilka razy pisałam temu tłumokowi , że nie "Zelfa " , tylko " Zefla " . Popularne kiedyś imię na Śląsku zgermanizowane imię " Józefina " . Nadal nie kumaty .
spasiba ...2020.09.21 15:34
ale odrywasz mnie od wycierania doop Polskim Panom
Anonim2020.09.21 14:28
Morawiecki i PiS .... https://cygnus.neon24.pl/post/157770,morawiecki-i-pis
Anonim2020.09.21 14:25
Dobrze , że prezes JK padł na wojnie w obronie amerykańskiej norki , zdajecie sobie sprawę co by zrobił gdyby został premierem i wysłał polskie wojsko w obronie ruskiego sobola.
Anonim2020.09.21 14:22
"Papierek lakmusowy" za kilka miliardów .... https://spiritolibero.neon24.pl/post/157771,papierek-lakmusowy-za-kilka-miliardow
tpol2020.09.21 14:14
Nie interesują mnie wewnętrzne napięcia. Proszę je rozładować między sobą. Ja oczekuję stabilnych działań prawicy, poczucia bezpieczeństwa i konsekwentnej realizacji programu zaprezentowanego wyborcom. Jeśli osłabicie prawicowy potencjał parlamentarny, nigdy na was nie zagłosuję.
Anonim2020.09.21 13:59
Państwo PiS-owcy, robicie zamęt w Polsce. Niszczycie Polskę. Albo ten wasz Prezes robi to celowo, albo jest GŁUPI, nie zakładam, że Jarosław Kaczyński jest głupi. A zatem powtórzę, niszczycie Państwo. Nie mam dla takich s.synów dobrego słowa. Won.
JM2020.09.21 14:29
Czy w podobnym tonie wypowiadałeś się o złodziejskich rządach poprzedniej koalicji? Nie raziły cię liczne afery? Nie słyszałeś o tajemniczych morderstwach i nie wykrytych ich sprawcach? Jesteś marnym obserwatorem, albo członkiem tamtej bandy. I mowię ci won.
Urszula2020.09.21 16:03
Nie zmyślaj. Takiego dna jak obecnie to nie było nawet za Gomułki.
Elektor2020.09.21 16:56
Ale musi Pani przyznać, że platfusy to też było stado gangusów! Nic nie lepsi od pisowców, tyle że nieco się krępowali jeszcze. PiS wprowadził nowe standardy grabieży na bezczela, niczym się nie przejmują, im "się to należy".
Anonim2020.09.21 13:53
Nie mogę się już patrzeć na to, jak pisowcy sprzedają lewactwu Polskę, i na cynika JK. Panie min. Ziobro, jakby coś, ma Pan mój głos w wyborach.
świat biznesu2020.09.21 13:51
Słuchałam przed chwilą Ziobry . Z jego słów wynika , że jest za rytualnym uboje . Każdy ssak , ptak czy ryba hodowane przez człowieka wie , że za chwilę straci straci życie podczas uboju . Skąd to wie ja nie wiem , ale wiem , że wie . Chodzi więc o to , by w tym czasie jak najmniej cierpiało . Czy krowa cierpi mniej podczas uboju rytualnego czy tak samo jak ogłuszona ? Nie wiem , nie widziałam . Człowiek , też ssak nieprzytomny cierpi tak samo jak przytomny , gdyż jęczy . Nie ma tylko świadomości bólu . Jako przykład na swoje ekonomiczne stanowisko podał wizytę na kurzej fermie i te rozczulające go łzy hodowczyni . To już było tak żenujące , że aż wzbudziło odrazę . Czy on widział fermy kurze ? Ja tak , gdyż kupowałam w nich kurczaki do chowu . Urągające wszelkim zasado humanitaryzmu i człowieczeństwa . Ja kurczaków nie jem , ale udka kupuję dla swoich psów . Obieram z kości oczywiście i widzę jak mają połamane jeszcze za życia nóżki . Swego czasu były też reportaże o tym jak żywe jeszcze świnie parzono wrzątkiem . Czy jakiekolwiek przepisy zmienią stosunek ludzi do zwierząt , w to wątpię . Druga sprawa to odpowiedzialność polityków w podejmowaniu decyzji , czyli ich bezkarność w przypadku złych . Mówił tak ogólnikowo , że w końcu nie wiem czy jest za , czy przeciw . Nie wiem nic o jego programach a więc go na razie nie oceniam . Jedno wiem na pewno . Miał żydowskich przodków a więc w stosunku do niego mam ograniczone zaufanie .
Anonim2020.09.21 14:01
to trochę, jak jednej Pani Żydówki retoryka, śmierć Żyda jest to metafizyka?
Anonim2020.09.21 14:02
Masajowie krowom krew spuszczają do pica i jakoś nie widać aby na krowie to wrażenie robiło. Od może jej w głowie się lekko zakręci. Każdy kto ma minimalny poziom smaku wie, że ryba czy zwierz inny, z którego mięsa krew upuszczono na smaku wielce zyskuje. Chcą nas lewaki wykończyć każąc nam jeść robaki i trawę jak w Korei Północnej.
Anonim2020.09.21 14:02
śmierć, to śmierć
Japa2020.09.21 13:38
Coś mi się widzi ,że pan Prokurator uważa Polaków za idiotów . Ślepy dopatrzy .głuchy dosłyszy , że ta koalicja może przetrwać tylko w początkowym składzie . Sam PiS nie urządzi , a panowie Ziobro i Gowin w nowych wyborach nie dojdą do klamki od drzwi do władzy . Obecnie słyszę ,że głosowanie w przystawkach PiS -u , było spowodowane walką o dobro rolnictwa . Tyle tylko ,że pan Ziobro nie bardzo wie co robi rolnik a co hodowca futer . Futer się nie sieje i kombajnem nie zbiera . Na koniec , Niech by się żarli miedzy sobą o dobro tych co ich wybrali , ale to żarcie ma chyba inne podłoże.
Anonim2020.09.21 13:33
Na rozmowę z Kaczyńskim? Żmija zmienia skórę, ale nie naturę.
Anonim2020.09.21 13:32
Panie Ziobro, raz q-rwa, zawsze q-rwa!
Darek2020.09.21 13:27
Znowu denominacja w Polsce, ale tym razem obcinamy jedynie jedno Zero.
Anonim2020.09.21 13:23
W ramach najnowszego trendu globalnego humanizacji zwierząt postulujemy aby premierem RP została norka, prezydentem kot pana prezesa, zaś pierwszą damą mućka feministka, która nie daje mleka ale głośno ryczy. Natomiast w ramach animalizacji ludzi proponujemy aby polityków umieścić w ogrodzie zoologicznym.
Darek2020.09.21 13:27
Kot pana prezesa jako prezydent na pewno był y lepszy od Dudy, ja bym nie śmieszkował tylko poważnie rozważył takie rozwiązanie - z pewnością Polska by na tym jedynie zyskała. Od Dudy byłby lepszy nawet worek kartofli, a co dopiero włochate kocisko.
ladychapel2020.09.21 13:16
Już trzęsą portkami przed wykopaniem ich - pamiętają jak raz opuścili PiS i znaleźli się na marginesie. Krótki to był zryw... Gnom żoliborski - nasze Śłońce Narodu - tupnął krótką nóżka i postrachali się
Zagadka2020.09.21 13:20
Myślę, że nie. Ziobro zbiera punkty na przyszłe wybory.
Dam2020.09.21 13:15
Frondo, coś o tym, że w TVP pokazują konferencje Ziobry z opóźnieniem? Pokazują poprzednią konferencję zamiast tej na żywo. Czyżby pilnują, żeby przekaz się zgadzał z propagandą?