20.05.15, 08:38fot. Facebook

Żalek: Zgoda i bezpieczeństwo czy ogniem i mieczem w rosyjską ambasadę?

Po opublikowaniu przez tygodnik „Do Rzeczy” pełnego nagrania rozmowy wicepremier i minister infrastruktury – Elżbiety Bieńkowskiej z Pawłem Wojtunikiem – szefem CBA, nie ma cienia wątpliwości, że prezydentura Komorowskiego i rządy PO to rozróba i chaos. Bo jak inaczej można myśleć po tym, jak szef CBA wyjawia, że to minister zleca funkcjonariuszom Policji podpalenie w czasie Marszu Niepodległości w 2013 r., budki wartowniczej, znajdującej się pod ambasadą rosyjską?

Minister Bartłomiej Sienkiewicz najwyraźniej pozazdrościł bohaterom trylogii napisanej przez swojego pradziada i postanowił dokonać równie heroicznych czynów co oni. Niczym Kmicic w „Potopie”, który wysadził szwedzką kolubrynę minister postanowił... podpalić budkę pod rosyjską ambasadą. Oczywiście, minister w odróżnieniu od dzielnego Kmicica nie pofatygował się osobiście, lecz polecenie wydał przez telefon, bo jak twierdzi szef CBA, właśnie taką drogę wydawania rozkazów szefom podległych mu służb sobie upodobał.

Państwo istnieje tylko teoretycznie” -przekonywał minister Sienkiewicz w czasie kuluarowych spotkań z Prezesem NBP, tłumacząc się publicznie po wybuchu „afery podsłuchowej”, iż miał na myśli, że państwo nie istnieje, bo „poszczególne instytucje ze sobą nie współdziałają”.Ostatnio opublikowane nagranie pokazuje jednak, że państwo polskie - należące do Platformy Obywatelskiej, a nie do obywateli - istnieje i ma się świetnie, a nawet za dobrze. Ze słów Pawła Wojtunika wynika, że minister jednym telefonem może zarządzić spalenie posterunku pod ambasadą rosyjską, czy też zakazać patrolu śmigłowcom, dbającym o bezpieczeństwo w trakcie uroczystości z udziałem Baracka Obamy, a wszystkie służby natychmiast i bez zastrzeżeń wykonają jego rozkazy. Co warte zauważenia, gdyby nie podsłuchy, inne osoby piastujące szczególnie ważne funkcje w państwie byłyby zdolne zachować całkowitą dyskrecję. Idealna kooperacja. To może być sprawa nie tylko dla Prokuratury. Być może powinna zająć się tym sejmowa komisja śledcza bądź Trybunał Stanu...

Od wielu lat próbuje się opinii publicznej wmówić, że PiS chce podpalić Polskę, a polityka tej partii prowadzi do konfrontacji z Rosją. Tymczasem prawda okazuje się diametralnie inna. Platforma już tę Polskę podpaliła. Najpierw w przenośni – strasząc PiS-em i dzieląc Polaków, a następnie dosłownie - prowokując zamieszki na ulicach.

***

Na marginesie, Pan Prezydent Komorowski niedawno był na Śląsku. Wicepremier Bieńkowska na nagraniu o którym mowa wyżej mówi Pawłowi Wojtunikowi:

Ministerstwo gospodarki w d***e miało całe górnictwo przez całe siedem lat. Były pieniądze, a oni pili, lulki palili, swoich ludzi poobstawiali, sam wiesz ile zarabiali i nagle pierdyknęło”.

Czy Prezydenta było stać na taką szczerość wobec górników, jak wicepremier w rozmowie z szefem CBA?

Jacek Żalek/salon24.pl

Komentarze

anonim2015.05.20 8:44
Jak aresztowali działacza ONR pod zarzutem spalenia owej budki to niemal wszystkie przekaziory zachłystywały się wręcz akcentując nazwę organizacji. Jak oczyścili go z zarzutów to media głównego ścieku nie zająknęły się nawet. Tym razem chyba tak łatwo nie pójdzie. http://prostozmostu.net/kraj/zapis-rozmowy-bienkowska-wojtunik-o-prowokacji-pod-ambasada Czy to przypadek, że wobec Marszu Niepodległości organizuja tyle prowokacji? Czy przypadkiem jest to, że to właśnie narodowcy są celem coraz to bardziej nasilających się represji (XXV lat "wolności")? PS Czy było "zlecenie" Sienkiewicza w tym wypadku ? http://www.fronda.pl/forum/polacy-nie-wyjda-na-ulice-tak-jak-wegrzy,58210.html?page=1&#comments
anonim2015.05.20 8:54
Jest jeszcze coś innego co powinno dać do myślenia w tej rozmowie: sposób myślenia tej pseudoelity o sprawach państwowych. Dał temu wyraz idiotyczny śmiech Bieńkowskiej: "ale jaja !, ale jaja !, ale jaja !". Czy naród naprawdę nie zdaje już sobie sprawy z tego kto nim rządzi ?
anonim2015.05.20 9:42
No ,arbiter ,AirWolf ,Max49 e tutti quanti. Razem chóralnie: "Nic się nie stało Polacy,nic się nie stało..."
anonim2015.05.20 9:58
@Eccehomo Grzegorz Braun wyraźnie stwierdził : mafie, służby i loże...No to go zablokowali.
anonim2015.05.20 10:58
tak jest, jak się wybiera mafię do rządzenia. Zaślepiony i ogłupiony naród polski brnie dalej w bagno, zastanawiam się kiedy ludzie nie wytrzymają i co zrobią, aby odzyskać ten kraj bo już powoli sposoby legalne typu "wolne i demokratyczne wybory" się kończą. Braun ma rację, ale jak widać po wynikach wyborów tylko 0,8% ludzi wybiera świadomie natomiast pozostali albo słuchają i robią co tv im wmawia albo mają własny interes
anonim2015.05.20 11:00
tak jest, jak się wybiera mafię do rządzenia. Zaślepiony i ogłupiony naród polski brnie dalej w bagno, zastanawiam się kiedy ludzie nie wytrzymają i co zrobią, aby odzyskać ten kraj bo już powoli sposoby legalne typu "wolne i demokratyczne wybory" się kończą a właściwie skończyły się w tamtym roku w listopadzie. Braun ma rację, ale jak widać po wynikach wyborów tylko 0,8% ludzi wybiera świadomie natomiast pozostali albo słuchają i robią co tv im wmawia albo mają jakiś własny interes.