24.01.16, 13:46Fot. i-comply.co.uk

Zamknięto port w Calais w obronie przed imigrantami

Imigranci próbujący się dostać do Wielkiej Brytanii przedarli się przez port w Calais. 

Blisko 200 imigrantów przedarło się wczoraj przez ogrodzenie portu we francuskim Calais, próbując przedostać się na prom płynący do Wielkiej Brytanii.

Film przedstawiający zajście został opublikowany przez lokalne stacje. Widać na nim dużą grupę imigrantów pokonujących ogrodzenie i biegnących w kierunku promu. Ostatecznie na statek udało się przedostać 50 osobom.

Według informacji podanych przez rzeczniczkę linii obsługujących statek, imigranci wdarli się na pokład, ale nie udało im się wejść do poszczególnych pomieszczeń, po tym jak pracownicy zamknęli drzwi od środka.

Jak dodała, z tego powodu port w Calais musiał zostać zamknięty. Część osób, które wdarły się na prom opuściła go dobrowolnie, wobec pozostałych konieczne było użycie siły.

Niedługo przed incydentem w Calais odbyła się manifestacja poparcia dla migrantów.

emde/telewizjarepublika.pl

Komentarze

anonim2016.01.24 13:48
http://dzienreferendalny.pl/ czyli NIE dla stosowania w Polsce mechanizmu automatycznej relokacji uchodźców! Ja nie zgadzam się na kupczenie Polską i rozgrywanie Europy i naszej Ojczyzny przez Merkel przy pomocy tzw. "uchodźców" NIE dla MECZETÓW w Polsce!!!
anonim2016.01.24 15:12
a Polski unikają jak diabeł wody święconej: Deo gratias
anonim2016.01.25 22:02
NIE dla arabskich bandytów!!!!
anonim2016.01.26 9:03
u nas zrobiono desant ze wschodu ..kto wie jakie zielone ludziki przekroczyły granicę wraz z uchodźcami z Ukrainy...