04.09.19, 08:00(fot. wikipedia/domena publiczna)

Zaskakujące wyznanie Leszka Millera ws. ,,TW Bolka'' Lecha Wałęsy

- Na współpracę Lecha Wałęsy ze Służbą Bezpieczeństwa są wystarczająco przekonujące materiały – stwierdził były premier Leszek Miller w wywiadzie dla portalu onet.pl

Pytany o to, czy w latach 70. Lech Wałęsa współpracował z komunistyczną bezpieką, czemu od lat zaprzecza.

– Na to (współpracę Wałęsy z SB – red.) są wystarczająco przekonywujące materiały. Natomiast niepotrzebnie robi się z tego problem, każdy by to zrozumiał – stwierdził Leszek Miller. 

Według byłego premiera, Wałęsa mógł się do tego przyznać. 

– Mógł to zrobić od razu, ale widocznie nie chciał. Teraz to będzie żyło w świadomości Polaków, jedni będą mówili tak, drudzy inaczej, a przecież nawet jeśli wdał się we współpracę, to późniejszą działalnością to zmył –dodawał

Zdaniem Lecha Wałęsy, karty kontrolne tzw. teczek Kiszczaka są sfałszowane, co podważa całą ich wiarygodność. – Mam świadków, którzy mówią, że oglądali te teczki, a na kartach nie ma ich nazwisk – mówił. Lech Wałęsa zdecydowanie zaprzeczał, żeby kiedykolwiek współpracował z tajnymi służbami PRL. W ocenie IPN kwestia współpracy Lecha Wałęsy z SB jest bezsporna.

 

bz/onet.pl/dorzeczy.pl

Komentarze

tadeusz2019.09.6 20:58
Panie Wałęsa. Zdejmij wizerunek Matki Boskiej z klapy. Wyznaj swoje grzechy przed Bogiem bo patrząc na Pana i Pana zachowanie to trzeba stwierdzić, że to Pan Bóg i całe Niebo ma się korzyć przed Panem. Czas ucieka wieczność czeka.
PolakNieLeming2019.09.4 12:39
Wałęsa to Bolek i nic i nikt tego nie zmieni. Świadczy o tym też jego zachowanie gdy układał się z komuchami przy "okrągłym stole", niszczył rząd Olszewskiego, atakował IPN, wykradał dokumenty o sobie z teczek IPNu i otaczał się oficerami SB. Niech dziękuje Bogu (w którego pewnie nie wierzy), że żyje w Polsce, a nie w Rumuni. Tam takich jak on, prowadzono pod mur. Trzeba być durniem, żeby mając tyle złego za uszami jeszcze publicznie zabierać głos, jątrzyć i podburzać ludzi przeciw demokratycznie wybranemu rządowi, który tyle dobra robi dla Polski i Polaków jak żaden inny od czasów II RP.
Micha Pasierb 2019.09.4 12:09
Nie jestem Wałęsą -Bolek
anonim2019.09.4 11:51
BRAWO PiS - BRAWO POLSKA - BRAWO POLACY - NA NIC LEWACKIE PODRYGI - POLACY JUŻ NIE POPEŁNIĄ BŁĘDÓW Z PRZESZŁOŚCI - Prawo i Sprawiedliwość WYGRAŁO te i następne wybory TEŻ WYGRA gdyż OPATRZNOŚĆ MA TAKI PLAN - JEZUS JEST PANEM POLSKI a MARYJA KRÓLOWĄ - Polska BĘDZIE URATOWANA ! NIE BĘDZIE W POLSCE ANI GENDER ANI KOMUNY ANI LGBT !!!!!
AB2019.09.4 11:09
Oriana Fallaci - osoba z zewnątrz - od razu się na nim poznała. U nas też niewielu z tych, co go znali, ceniło go czy obdarzało szacunkiem - był narzędziem zarówno SB, jak i takich osób jak Kaczyńscy, którzy nie chcieli dopuścić do władzy lewaków: geremka, mazowieckiego itd, a jednak nie wiedzieli do końca, na jakie łajdactwa Bolka stać; szczególnie mylił się tu Wyszkowski. Jedynie Anna Walentynowicz ze zgrozą patrzyła na poczynania "wodzusia". Mądre kobiety są też przenikliwe, jak się okazuje. A Bolek to dziwne połączenie prymitywa, megalomana i kłamcy, który w dodatku ZA KASĘ zrobi wszystko. Człowiek bez sumienia, bez umiejętności refleksji, bez zasad, którego stać na każde łajdactwo. Sikanie do kropielnicy, donoszenie za pieniądze na kolegów, chlanie z esbecją. Os pewnego czasu boi się jedynie swojej teczki, bo donosicielstwo w jego prymitywnym mózgu to jednak ujma na honorze CESARZA WALENSY. Zdolny do najgorszej podłości, żeby się wybielić - do podpalenia Polski, do zniszczenia każdego człowieka. Wielki, nadmuchany przez innych balon.
ja2019.09.4 10:12
Cała późniejsza działalność Wałęsy wskazuje , że on to Bolek, nienawistny TW Bolek, wróg niepodległej ,samorządnej Polski.
Patriota 2019.09.4 10:00
Parafrazując słowa wieszcza POwiem to tak : Głupi OTUO, gdybyś w mateczniku siedział, nigdy by się o tobie Cenckiewicz nie dowiedział. Ale czyli koryta zwabiła cię wonność, Czy uczułeś do kasy i do władzy skłonność, Wyszedłeś na brzeg puszczy, gdzie się las przerzedził, I tam zaraz Gontarczyk bytność twą wyśledził...
Magda2019.09.4 9:54
A u mnie w pracy " lemingi" jeden " mg. politologii, nadal twierdzi, że papiery na BOLKA są podrobione, a drugi przy rozmowie o zabójstwie Ks. Jerzego Popiełuszki parł, że nikt Ks. Jerzego nie zamordował. Panowie lat 40 i 57. Długa droga edukacji w szkolnictwie w naszym kraju! Propaganda III RP niestety spustoszyła umysły naszych braci i sióstr... Kompletny brak samodzielnego myślenia. Woda z kałem, proponowana przez pana prezydenta Warszawy tez ich nie zraża....
Gamberro2019.09.4 10:27
Też mam takich, jest to poraż.ające. jak sprane maja mózgi. ktoś im zrobił krzywdę, rodzice, tvn i tp.
Magda2019.09.4 11:24
Niestety tak jest, akurat w tym przypadku kolega politolog zaczyna dzień od czytania GW potem słucha Moniki Olejnik -stokrotki. Doszło do tego, że nie rozmawiam na żadne pozazawodowe tematy z kolegami. Oni są oczywiście niewybredni w komentowaniu każdej pierdoły od butów p. Kaczyńskiego po wszelkie face-newsy...Oczywiście nie padło ani jedno słowo na temat awarii czajka i spuszczaniu szamba do Wisły, i to jest dla mnie zdumiewające. Pozdrawiam
anonim2019.09.4 11:49
jest takie zjawisko zwłaszcza u lewaków "zaczadzonego umysłu" żaden argument nie dociera NIESTETY
AB2019.09.4 10:49
W każdym społeczeństwie jest pewien odsetek ludzi tępych i głupich, z klapkami na oczach oraz odsetek ludzi złej woli, którym frajdę sprawia świadome robienie i popieranie zła i działanie komuś "na złość". To właśnie przypadek elektoratu PO. Dodać należy złodziei, beneficjentów III RP i ich rodziny, część dawnych esbeków i ich rodziny. Ok 20% się zbierze. A dawny PZPR podobno hurtowo głosuje na PiS, bo bardzo lubi dostawać kasę i nic go więcej nie obchodzi, ani żaden schetyna, ani czarzasty, ani nawet miller. A panów w stringach na ogół nie lubią.
wyborca z dworca2019.09.4 9:17
Czy złe drzewo może rodzić dobre owoce?
ceramik2019.09.4 8:35
Tamto, co zrobił Bolek, to pikuś w PO równaniu z tym, co robi teraz OTUA. To dopiero dywersja. Zdrada kraju, naszej Ojczyzny. Naszej, a cóż mu do tego?
Bolek elektryk2019.09.4 8:33
Tak, przyznaje,donosilem,ale zmylem swoja hanbe ,przyznajac ze to Ziemia kreci sie wokol Slonca.Prawda, ze tylko w dzien, bo w nocy to nadal naololo Ksiezyca,ale jednak.
JS2019.09.4 8:32
A Wałęsa ? Szkoda mi czas na pisanie o tym grobie pobielałym, żmijowym plemieniu. Gdyby to był chrześcijanin usłyszelibyśmy może co jakiś czas mądrości ewangeliczne ale nic takiego nie usłyszymy, bo to nie jest żaden chrześcijanin ! On wiarę wyznaję ustami, gestami ale na tronie jego serca zasiada szatan. Matka Boska w klapie to ozdoba taka jak broszka, pinezka., to zwodzicielski symbol fałszywej wiary. Dobrze, że w porę rozpoznałem to wszystko. Będąc w Anglii mówiłem Anglikom, że zarówno Tusk jak i Wałęsa byli i są zdrajcami naszego narodu i aby uważali na swoich polityków. Pozdr.
Nimrodel2019.09.4 11:54
Recte, habet
JS2019.09.4 8:26
MIller człowieku, wzięli ciebie ze złomowiska lokomotyw PZPR, oczyścili, odmalowali, nasypali węgla i puścili na boczne tory żebyś jeździł jako atrakcja. Twoje myślenie nie nadaje się na dzisiejsze czasy. Żaden z ciebie autorytet z programem nienawiści do tego co narodowe, Polskie, chrześcijańskie. Twoje rady polityczne to smutne anegdotki starego dziadka PZPR. Co dobrego zrobiłeś dla kraju ? Jakie dobre owoce zrobiłeś ? Jak podpisywałeś papiery o możliwości swobodnego wyjazdu Polaków do pracy do UE, miałeś powiedzieć "otworzyłem im granice. niech wypier....alają". Ze względu na twoje pseudo-sukcesy dla takich jak ty zakaz publicznych wypowiedzi w każdych mediach. Znajomi mówią ci, że twój zmarły syn przychodzi do nich w snach i mów do nich a ty, nie potrafisz wyciągnąć prostych związków przyczynowo-skutkowych. Boisz się, że jak uwierzysz w świat z którym całe życie walczyłeś to zniszczą ciebie, odejdą od ciebie. I Bardzo dobrze ! Lepiej być Pawłem niż zostać Szawłem ! A tamci kopią sobie grób wiecznej grozy i horroru jakiego żaden film jeszcze nie pokazał. Pozdr.
PolakNieLeming2019.09.4 12:45
Nigdy nie było mi po drodze z czerwonymi, ale raz jeden jedyny muszę zgodzić się z czerwonym. Tak, Wałęsa to towarzysz Bolek !
OTUA2019.09.4 8:15
bolek, bolek, bolek