17.08.19, 09:00

Zbigniew Kuźmiuk: PiS 3 kroki przed opozycją

Wczoraj Zjednoczona Prawica zaprezentowała pełne listy wyborcze do Sejmu, a więc 920 kandydatów w 41 okręgach wyborczych i 100 kandydatów we wszystkich jednomandatowych okręgach do Senatu.

Jak poinformował Krzysztof Sobolewski , szef Komitetu Wykonawczego Prawa i Sprawiedliwości, na listach co oczywiste znaleźli się przedstawiciele partii koalicyjnych Solidarnej Polski Zbigniewa Ziobry i Porozumienia Jarosława Gowina ale także przedstawiciele samorządów, a także wielu organizacji społecznych i pozarządowych.

Oprócz posłów i senatorów obecnej i poprzednich kadencji na listach znalazło się wielu wójtów, burmistrzów, członków zarządów powiatów i samorządów województw, a także radnych gminnych , powiatowych i radnych województw.

Okazuje się ,że to właśnie samorządowcy znaleźli się większości na listach wyborczych Zjednoczonej Prawicy, jak poinformował Krzysztof Sobolewski stanowią oni ponad 60% wszystkich kandydatów.

A do niedawna to Platforma i PSL szczyciły się tym, że są partiami samorządowymi, po ostatnich wyborach samorządowych okazało, że to Zjednoczona Prawica ma w swoich szeregach ogromnie dużo samorządowców.

2. Już w najbliższą niedzielę w Stalowej Woli odbędzie się ostatni wakacyjny piknik przedwyborczy z udziałem prezesa Jarosława Kaczyńskiego, premiera Mateusza Morawieckiego i obecnej europoseł Beaty Szydło, na którym odbędzie się swoiste posumowanie dotychczasowych działań i zostanie otwarta kampania wyborcza w związku z ogłoszeniem przez prezydenta RP terminu wyborów w dniu 13 października.

Na przełomie sierpnia i września zostanie ogłoszony program wyborczy, który będzie podstawą kolejnych 4-lat rządzenia jeżeli wyborcy zdecydują, że Zjednoczona Prawica będzie miała bezwzględną większość w Parlamencie.

Co więcej Zjednoczona Prawica ma po obecnych blisko już 4-letnich rządach, to co jest w polityce najważniejsze w polityce, mianowicie wiarygodność, wynikającą z konsekwentnej realizacji programu wyborczego, ogłoszonego w kampanii wyborczej w 2015 roku.

3. Ten program został prawie w pełni zrealizowany, co więcej tzw. piątka Kaczyńskiego ogłoszona wczesną wiosną tego roku daleko wykraczająca poza zobowiązania wyborcze, mimo tego że upłynęło zaledwie pół roku, została także wypełniona.

Przypomnijmy, że w jej skład wchodziło: objęcie programem Rodzina 500 plus każdego dziecka, bez ograniczeń dochodowych, wypłata tzw. 13 emerytury, wprowadzenie zerowej stawki podatku PIT dla ludzi młodych, obniżenie stawki podatku dochodowego o jeden punkt procentowy z ( z 18% do 17%) i podwojenia kosztów uzyskania przychodów dla wszystkich podatników, a także odbudowa lokalnych połączeń autobusowych w gminach i powiatach.

Właśnie została uchwalona ostatnia z ustaw z tej piątki tzn. obniżenie stawki podatku PIT o jeden punkt procentowy i podwojenie kwoty wolnej od podatku, która będzie obowiązywać jeszcze w tym roku w odniesieniu do dochodów osiąganych jeszcze w tym roku od października.

4. Natomiast opozycja dopiero w najbliższych dniach ma ogłosić czołówki swoich list wyborczych i dotyczy to wszystkich 3 ugrupowań, które zdecydowały się tworzyć koalicje: Platformy, PSL-u i Lewicy.

Pełne listy i kandydaci do Senatu pojawią się dopiero za jakiś czas ponieważ ciągle trwają jeszcze nerwowe negocjacje dotyczące kolejności miejsc na listach i ewentualnego ustalenia wspólnych kandydatów do Senatu.

A ich programach trudno nawet mówić, wprawdzie Platforma zgłosiła kilka propozycji ale tak kosztownych , że trudno nawet sobie wyobrazić ,że mogłyby być realizowane (np. dopłata 500 zł do wynagrodzeń wszystkich pracowników zarabiających poniżej średniego wynagrodzenia).

Wszystko więc wskazuje na to ,że Zjednoczona Prawica na starcie kampanii wyborczej jest aż 3 kroki przed opozycją, a przecież będzie ona niezwykle krótka, bo do dnia wyborów zostało zaledwie 57 dni.

Komentarze

LesbianGayBisexualTransgenderPedophileBestiality2019.08.17 11:20
Dumny Geju robaczku Jak uważasz , jakie są przyczyny homoseksualizmu? Czy to jakieś mutacje genetyczne , czy wirus, wychowanie w patologi, a może jednak uwiedzenie ? Jaka jest twoja opinia? Niestety zdania aukowców są bardzo podzielone w tym temacie a nawet sprzeczne. Dlatego pytam co myślisz?
Sławek2019.08.17 10:07
Do "dzielnicowy" (w jakiej dzielnicy ?) Idź wytrzeźwiej umysłowo najpierw zanim coś napiszesz. Żadna władza nie będzie idealna i ktoś coś sknoci. W zachodnim kraju jak minister czy urzędnik państwowy kupi gazetę za państwowe pieniądze to sam podda się do dymisji... ze wstydu ! Ale tam baaardzo rzadko to się zdarza, bo mają więcej odpowiedzialności i przyzwoitości. Ale oni się dorobili na innych narodach i mają dobre pensje. My ciągle jesteśmy na dorobku ale żeby rozpierniczyć 250 miliardów z narodowego skarbca na vatowskie spółki-mafie to już takich zarządców NIE CHCĘ więcej widzieć !!! Pozdr.
Sławek2019.08.17 10:00
Trollllllle pojechały na łikend i nie zarobią dzisiaj wiele na wpisach. Pozdr.
molestowany przez rydzyka2019.08.17 10:00
PiS nie doszło do władzy żeby rządzić ale po to żeby się urządzić! siebie i swoje rodziny!
Sławek2019.08.17 10:06
Idź wytrzeźwiej umysłowo najpierw zanim coś napiszesz. Żadna władza nie będzie idealna i ktoś coś sknoci. W zachodnim kraju jak minister czy urzędnik państwowy kupi gazetę za państwowe pieniądze to sam podda się do dymisji... ze wstydu ! Ale tam baaardzo rzadko to się zdarza, bo mają więcej odpowiedzialności i przyzwoitości. Ale oni się dorobili na innych narodach i mają dobre pensje. My ciągle jesteśmy na dorobku ale żeby rozpierniczyć 250 miliardów z narodowego skarbca na vatowskie spółki-mafie to już takich zarządców NIE CHCĘ więcej widzieć !!! Pozdr.
LesbianGayBisexualTransgenderPedophileBestiality2019.08.17 11:23
Znowu tu jesteś dzielnicowa oszczana pisdo?
Sławek2019.08.17 9:49
JONASIK jestem w Polsce i będę pisał po polsku nie po angielsku. Wiele angielskich, obcych wyrazów zostało spolszczonych. Trol to trol czy przez jedno czy przez nawet pięc l. Trolllll. Pozdr.
Cogito ergo sum2019.08.17 9:23
PiS jest 3 kroki przed Platformą ale w butach siedmiomilowych. Maruderzy z PO tylko odgrzewają stare kotlety o zagrożonej demokracji. Owszem demokracja była zagrożona ale przez grudniowych puczystów. Pucz jednak ugrzązł w łóżku na Maderze.
Sławek2019.08.17 9:18
Trole, które tu zostawiacie swoje odchody słowne, dopóki żyjecie macie czas na poszukiwanie prawdy. Wasze życie nie zależy od was. Żadna ewolucja was nie ukształtowała. Szkoda mi was. Pozdr.
JONASIK2019.08.17 9:38
"Trolle", pisze się przez dwa l. Więc albo jesteś jeszcze dzieckiem, które dopiero się uczy pisać, albo ...
Sławek2019.08.17 9:46
Jestem w Polsce i będę pisał po polsku nie po angielsku. Wiele angielskich, obcych wyrazów zostało spolszczonych. Trol to trol czy przez jedno czy przez nawet pięc l. Trolllll. Pozdr.
Halina K.2019.08.17 22:05
Jonasiku. , czy " geju", czy jak wolisz tam jeszcze ! Powiedz mi ? Jak on napisał przez jedno " l " , to coś u ciebie się zmieniło?? Jesteś taki sam ! Byłeś i jesteś pedziem i trollem, obojętnie czy jest jedno, czy dziesięć liter "L" !
Maciek Arczyński2019.08.17 9:16
Ruskie trolle. Zamontowałem sobie programik do ochrony na telefonik. Nazywa się "Kaspersky". Takiego g... świat nie widział. Ja rozumiem, każdy orze jak może czyli szpiegowanie. No niech se tam patrzą. Ale myślałem, że przynajmniej swoje źródło informacji będą chronić. A to g..., p... badziew zrobił mi bajzel w telefoniku. Nie dość, że im zapłaciłem to jeszcze chrzanią w smartfoniku. Wy ruskie nic porządnie zrobić nie potraficie. Nawet szpiegowanie macie do d... bo jakbyście byli dobrzy to powinienem was chwalić. Jesteście najgorszym bagnem. Zadzwoniłem do nich i powiedziałem, że będę im robił opinię. Telefonik jakby co to do wglądu. Czekam tylko na forsę aby to ruskie g... wywalić na śmietnik bo się nawet "na złom" nie nadaje i zamontować co innego. Mam tylko same problemy przez nich.
Polak Ateista Dumny Gej2019.08.17 9:03
i 2 kroki przed Trybunałem Stanu
Stanislaw2019.08.17 9:34
Za zlodziejstwa i dyktaturę pseudolewicy PO i totalnych?
jotbart2019.08.17 10:13
Czy opanowales juz patologiczne krwawienie sluzowki odbytu? Jesli nie, to pamietaj, ze szczegolnie w obecnosci mas kalowych, to powazne ryzyko zakazenia ogolnego
ciekawa2019.08.17 11:06
Włażenie w dooopę wychodzi mu w jednym kroku
LesbianGayBisexualTransgenderPedophileBestiality2019.08.17 11:16
Durrrny Geju Jak uważasz , jakie są przyczyny homoseksualizmu? Czy to jakieś mutacje genetyczne , czy wirus, wychowanie w patologi, a może jednak uwiedzenie ? Jaka jest twoja opinia? Niestety zdania aukowców są bardzo podzielone w tym temacie a nawet sprzeczne. Dlatego pytam co myślisz?
Halina K.2019.08.17 21:56
"...geju..." A może ty 2 kroki przed kolejnym wiezieniem za te wszystkie obelgi! Nie pomyślałeś? Czytałam, na innych forach, że wczesniej byłeś kilka razy aresztowany za pedalstwo ? Czy to prawda? Czy to żódło, co czytałam kłamie!? Czy może udasz "greka" , jak zwykle?