20.06.20, 08:02Fot. Jakub Szymczuk -KPRM via. Prezydent.pl

Zbigniew Kuźmiuk: Prezydent Andrzej Duda konsekwentnie realizuje zobowiązania wyborcze

1. Jak poinformowała Kancelaria Premiera, prezydent Andrzej Duda skierował do Sejmu projekt ustawy o Polskim bonie turystycznym, który obiecał podczas trwającej obecnie kampanii wyborczej.

W uzasadnieniu podkreśla się konieczność dodatkowego wsparcia polskich rodzin wychowujących dzieci, a także polskiej branży turystycznej w związku z kryzysem spowodowanym pandemią koronawirusa.

Bon w wysokości 500 zł na dziecko będzie przysługiwał wszystkim rodzinom pobierającym świadczenie w ramach Programu Rodzina 500 plus i będzie on mógł być przeznaczony na sfinansowanie usług hotelarskich albo imprez turystycznych na terenie całego kraju z możliwością jego wykorzystania do marca 2022 roku.

Osobom wychowującym dzieci niepełnosprawne, będzie przysługiwało dodatkowe świadczenie w formie bonu w wysokości 500 zł na każde dziecko.

2. Bon będzie przygotowany w formie elektronicznej, a jego dystrybucją zajmie się Zakład Ubezpieczeń Społecznych (ZUS), który w tym celu wykorzysta swój system teleinformatyczny.

Program Polskiego bonu turystycznego będzie kosztował około 4 mld zł, środki na ten cel są zawarte w Funduszu przeciwdziałania Covid19, a w przypadku jego likwidacji bezpośrednio z budżetu państwa.

Środki z tego tytułu trafią do przedsiębiorstw turystycznych lub organizacji pożytku publicznego, które znajdą się na liście stworzonej przez Polską Organizację Turystyczną (znajdzie się na niej około 100 tysięcy przedsiębiorstw.

3. Dwa tygodnie temu prezydent Andrzej Duda skierował do Sejmu projekt ustawy o dodatku solidarnościowym w wysokości 1400 zł netto przysługującym przez 3 miesiące wszystkim osobom bezrobotnym, które stracą pracę w wyniku pandemii koronawirusa.

Jednocześnie w projekcie ustawy zawarta jest propozycja podwyższenia samego zasiłku dla bezrobotnych do kwoty 1200 zł brutto na 3 miesiące, a później na kolejne 3 miesiące do kwoty 942 zł.

Chodzi o to aby osoba bezrobotna, która straciła pracę w wyniku pandemii koronawirusa otrzymywała przez pierwsze 3 miesiące po utracie pracy sumaryczne świadczenie w wysokości płacy minimalnej czyli kwotę przynajmniej 2600 zł, jednocześnie świadczenie będzie malało wraz upływem czasu w ten sposób zachęcając osobę bezrobotną do skutecznego poszukiwania pracy.

Projekt został uchwalony przez Sejm już 2 tygodnie temu, Senat jak to ma w zwyczaju ustawę przetrzymał blisko 2 tygodnie ale w ostatni czwartek została przyjęta z poprawkami, wiec Sejm zajął się nią już wczoraj i będzie mogła wejść w życie od 1 lipca.  

4. W każdym wystąpieniu w obecnej kampanii wyborczej prezydent Andrzej Duda podkreśla, że startuje po to aby nikt nie cofnął Polski o pięć lat i w związku z tym tylko on gwarantuje, „że nic co dane nie będzie ani ograniczone ani odebrane”, co jest niesłychanie ważne w sytuacji kiedy jego konkurenci polityczni, co i rusz mówią o konieczności „zreformowania” programów społecznych wprowadzonych przez rząd Zjednoczonej Prawicy.

Ale także przedstawia plany na kolejną kadencję, tzw. plan Dudy to 10 lat inwestycji publicznych o charakterze rozwojowym opartych na 4 filarach: inwestycjach strategicznych, inwestycjach lokalnych, inwestycjach dla zdrowia i inwestycjach w środowisko.

A wiec prezydent Andrzej Duda konsekwentnie realizuje zobowiązania wyborcze także te zaciągnięte w obecnej kadencji ale także przedstawia ambitne plany strategicznych i lokalnych inwestycji na całą następną kadencję.

Zbigniew Kuźmiuk

Komentarze

...2020.06.20 12:14
Tu chodzi o walkę (jak ktoś trafnie zauważył) pokolenia AK z pokoleniem NKWD/UB. WSZYSCY PRZECIWKO DUDZIE. Wystawili 9 takich samych kandydatów różniących się tylko tym, że są nierównego wzrostu, a w rzeczywistości czy Kamysz, czy Hołownia, czy Trzaskowski a nawet Bosak, to wsio rawno. A że czasem mówią co innego? to nie ma nic do rzeczy, zmierzają w tym samym kierunku, oni chcą powrotu tego co było przed 2015 r. A pamiętacie co było, ja pamiętam, moją mama dostawała 8 zł rewaloryzacji emerytury, moja córka, zanim wyjechała do UK musiała pracować w hurtowni budowłanej choć była po prawie i historii (bo niestety nie mamy nikogo z rodziny w palestrze), syn mojego brata słyszał codziennie od swojego szefa, że jak mu nie odpowiadają płace i warunki "to niech w.....la, pod bramą czekają na jego miejsce", matką z trojgiem dzieci miała dylemat - kupić dziecku ubranko z którego wyrasta czy coś na obiad. Nie wspomnę o wyprzedawaniu majątku narodowego, przemysłu, stoczni, cukrowni, cementowni, browarów, sam Lewandowski (dziś europoseł PO), a w latach rządów złodziei z PO-PSL minister przekrętów własnościowych pozbawił ponad 500 tyś ludzi pracę, bo zrujnował ponad 1000 zakładów należących do spółek skarbu państwa. a później zdziwko - dlaczego tak drogo? Drogo, bo niemiec ma monopol i ustala ceny w Polsce, choćby na owoce czy warzywa. Polską armię stanowiło 100 tyś żołnierza z czego prawie połowa to laski i gruabsy w sztabach i kadra dowódcza szkolona na kursach w GRU pod Moskwą. Na jednego oficera/podoficera przypadał 1,9 żołnierza czyli w razie W nie miałby kto w okopach siedzieć, za to sztaby były pełne a na ścianach wisiały tablice matematyczne i chemiczne zakupione przez rząd PO-PSL w liczbie kilkudziesięciu tyś. (wiadomo, faktura wstawiona, więc jesteśmy happy...). Nie sprzedawano nam nowoczesnego uzbrojenia, bo wiadomo było że jak dostaniemy pocisk PP do F16 to on jeszcze tego samego dnia pojedzie pocztą dyplomatyczną do Kaliningradu, w celu skopiowania, bo po to m.in. "doświadczona kadra dowódcza" szkoliła się właśnie na kursach GRU. PS MĄDRY CZŁOWIEK ZADAŁBY SOBIE PYTANIE - CO MOŻE ŁĄCZYĆ LUDZI (PO, PSL, SLD, N I KONFEDERACJI), KTÓRYCH W NIBY TAK WIELE DZIELI?! ICH NIC NIE DZIELI, ICH ŁĄCZY TO ŻE Z POLSKI URZĄDZILI SOBIE PRYWATNĄ FIRMĘ, POLAKÓW UWAŻAJĄ ZA PAROBKÓW, A USTRÓJ PAŃSTWA MAJĄCY W DOMYŚLE SŁUŻYĆ JEGO OBYWATELOM, PRZEKSZTAŁCILI W USTRÓJ KOMPRADORSKI, GDZIE ELITY (SAMI SIĘ TAK ZWĄ, BO POLSKIE ELITY WYMORDOWAŁ HITLER I STALIN) RZĄDZĄ OGŁUPIONYM POSPÓLSTWEM. ALBO DUDA I POLSKA, ALBO PODZIAŁ - "ELYTA" I LUD PAROBKÓW ZARZĄDZANY PRZEZ NOWY KOMISARIAT LUDOWY PRZY EUROSOJUZIE
MementoMori2020.06.20 11:58
Prezydent bez odwagi i honoru. Zbrodniarze i komuniści w Polsce robią co chcą Jolanta Lange jest prezesem fundacji Rzecz Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego “Pro Humanum” zajmującej się m. in. “walką o prawa obywatelskie”.W przeszłości nazywała się Gontarczyk i jako tajny współpracownik komunistycznego wywiadu TW “Panna” ,wraz z mężem TW"Yon"inwigilowała Sługę Bożego ks. Franciszka Blachnickiego, który po rozmowie z PRLowskimi szpiegami zmarł w tajemniczych okolicznisciach. Dziś jej fundacja, wspierająca ruch LGBT+ otrzymuje gigantyczne pieniądze z warszawskiego ratusza.
Joanna2020.06.20 11:14
Dziękuję panu prezydentowi za podniesienie kwoty wolnej od podatku, pomoc frankowiczom oraz za skrócenie kolejek do lekarza- usg piersi mam na 2021.
Szybka Randka sex2020.06.20 10:41
Szukam miłego i kulturalnego faceta na sex spotkania lub stały zwiazek. Mam na imię Monia lat 24, wzrost 169cm, wiecej moich nagich fotek i kontakt do mnie tu- www.xlove.com.pl i wyszukaj mnie po niku: Monik5 napisz do mnie i spotkajmy sie!
Jan Radziszewski2020.06.20 10:32
19.06.2020r. Godzina 10:04 Jezus: Moje drogie umiłowane dzieci. Dziś Rząd Polski daje wiele obietnic, lecz czy jakieś dotrzyma? Czy kieruje się troską o naród Polski? Kłamstwo jest złem i kłamstwem posługuje się zło. Czy chcecie słuchać obietnic nie do spełnienia? Każdy kto ma Duch Bożego wie, że czas jest już bliski i bardzo potrzebna jest wasza modlitwa za Polski naród, gdyż łaską pragnę obdarzyć każdego z was i tych co w Polsce mieszkają, i poza granicami kraju. Tak proszę byście modlili się 24 czerwca o łaskę dla narodu Polskiego według podanych intencji przez Mojego Proroka Grzegorza. Już niedługo przyjdę jako Sędzia Sprawiedliwy i będzie to czas oświecenia sumień. Każda dusza na całym świecie będzie zabrana do Nieba. I także ta co nie wierzy i myśli, że Boga nie ma. Już wkrótce odbędą się wybory prezydenckie i wielu zastanawia się kto wygra te wybory. Jednak wiedzcie, że wynik jest już ustalony. Tak po wyborach powrócą obostrzenia i wielka jest to manipulacja gdy prawdę się ukrywa o zachorowaniach, bo szczyt zachorowań już nastał. Módlcie się moje drogie dzieci za Rząd Polski bym ingerował w ich złe plany, by zło zostało zniszczone. Zwłaszcza to, które jest celowo rozprzestrzeniane w postaci smug na niebie, wirusów, zatruwania żywności i wody. Pamiętajcie wasze modlitwy wiele zmienić mogą i nie ma takiego zła, którego Ja Bóg nie pokonam. Ja sam troszczę się o was, o wasze rodziny, o całe zakony, o całą Polskę, o każdego z was co trwa w wierności Mojej. Bądźcie cierpliwi i wytrwali w modlitwie, ofiarach i postach. Ja jestem z wami i któż może wam zagrozić, kiedy moja moc i łaska was prowadzi. Dzieci moje choć czujecie się słabi lub wyczerpani Ja jestem waszą mocą i Moje Serce jest wam opoką. W Mym Sercu każda dusza odpocznie i znajdzie schronienie. Serce Moje jest Bramą Nieba i przez tą Bramę wkrótce przejdziecie. Sercu Mojemu powierzcie naród Polski, Polskę, wszystkie osoby konsekrowane, a szczególnie biskupów, kardynałów, Papieża Franciszka i wasze rodziny. Moje drogie dzieci dziękuje za wszystkie wasze modlitwy, posty i ofiary. Wiedzcie, że wciąż trwa walka. Dlatego nie ustawajcie w niczym, a zobaczycie jak wyprowadzę Polski naród. Serce Moje zatriumfuje tak jak zatriumfuje Niepokalane Serce Maryi, bo Ja jestem Panem i Bogiem a naród Polski perłą wśród narodów
AAAtomek2020.06.20 10:24
Koryto ucieka, ratuuuuuuuuuunklu, w totalnej władzy panika!
AAAtomek2020.06.20 10:14
Nie ma aneksu bo trzeba byłoby PiS rozwiązać.
oficer LWP2020.06.20 9:56
czego nie zrobił a obiecał Duda a wg Frondy realizuje 1. nie ma kwoty wolnej od podatku 8 tys zł 2. nie ma pomocy frankowiczom (przewalutowanie) 3. obiecana likwidacja NFZ 4. emerytury bez podatku 5. wyrównanie dopłat dla rolników (z tymi unijnymi) 6. likwidacja śmieciówek i patologi samozatrudnienia 7. likwidacja podatku VAT na ubranka dziecięce 8. zapis w konstytucji o ochronie lasów Państwowych przed prywatyzacją 9. nie podnoszenie podatków dla najwyżej zarabiających 10. gabinet lekarski i stomatologiczny w każdej szkole
Yaro2020.06.20 10:35
i żadnego pisowskiego argumentu, że jest inaczej, cała hipokryzja PIS-u
katolicka kretynizacja polski2020.06.20 9:46
Duda konsekwentnie realizuje zobowiązania wyborcze! gdzie zatem jest: – likwidacja NFZ – ustawa frankowa – emerytury bez podatku – podniesienie kwoty wolnej od podatku do co najmniej 8 tys. złotych dla wszystkich obywateli – równe dopłaty dla rolników – niepodnoszenie podatków dla najlepiej zarabiających – likwidacja VAT na ubranka dziecięce – zakaz prywatyzacji Lasów Państwowych wpisany do konstytucji – leki dla seniorów w jednej cenie
verizanus2020.06.20 8:35
Czekamy na ujawnienie aneksu do rozwiązanych WSI ;)
anonim2020.06.20 9:39
Ciekawe UB-eku, że domagasz się ujawnienia aneksu WSI a co z aneksem UB? To dopiero byłaby interesująca lektura... Bo jak czytam to chodzi tylko o jedną stronę. A reszta?
verizanus2020.06.20 10:27
Bardzo słusznie powinna być lustracja i dekomunizacja totalna. Ale tu mówimy o OBIETNICACH złożonych w 2015 r.
anonim2020.06.20 12:17
No tak, tylko że to by była tylko jedna strona. I ta gorsza - jak mniemam - UB-ecka, zostałaby nietknięta.
verizanus2020.06.20 15:17
Od czegoś trza zacząć ;).
fdf2020.06.20 8:27
Szanowny pan Duda w tvp jest na okrągło, im więcej w reżimowej tym sondaże słabsze o co chodzi?
Lech Keller-Krawczyk2020.06.20 8:22
To w takim razie kiedy obozy dla LGBT?
słownik2020.06.20 8:30
LGBT to nie ludzie to ideologia, której niestety nie da się zamknąć.
Walter2020.06.20 8:16
Podsumowanie działalności Andrzeja Dudy. Andrzej Duda ośmiokrotnie złamał konstytucję na którą przysięgał, co wypomniał mu nawet jego były promotor prof. Jan Zimmermann. Złamał następujące jej artykuły: art. 2, 10, 32, 42, 126, 173, 183, 187, 190. Dał się poznać jako posłuszny wykonawca poleceń Jarosława Kaczyńskiego. W czasie rządów PO i PSL w Europarlamencie oskarżał polskie władze o sfałszowanie wyborów, nie mając żadnych dowodów. Unię Europejską publicznie nazwał "wyimaginowaną wspólnotą, z której nic nie wynika". Powiedział również "ojczyznę dojną racz nam zwrócić, Panie", co w związku z licznymi aferami PiS-u brzmi jak prośba o kontynuację. Skrytykował promowanie przez Unię Europejską promowanie żarówek energooszczędnych, być może woli lampy naftowe. Jego prezydentura kosztowała budżet państwa ponad 880 mln zł. Jest rekordzistą w ilości odbytych lotów na koszt podatników. Objął patronat nad uroczystością upamiętniającą 75-lecie powołania Brygady Świętokrzyskiej Narodowych Sił Zbrojnych, oskarżanej o kolaborację z Niemcami. W czasie wystąpień głośno krzyczy i opowiada niewybredne kawały ośmieszające rektora Akademii Górniczo-Hutniczej. Zgodnie z nakazem Jarosława Kaczyńskiego mianował Krystynę Pawłowicz i Stanisława Piotrowicza sędziami Trybunału Konstytucyjnego. Wstydząc się tych nominacji nie wpuścił dziennikarzy na ich zaprzysiężenie. Określił wybór prof. Małgorzaty Gersdorf na stanowisko Pierwszego Prezesa Sądu Najwyższego jako "wstyd". Wolał 2 mld zł z budżetu państwa przeznaczyć na dotację telewizji tzw. "publicznej", a tak naprawdę pisowskiej niż na leczenie onkologiczne. Chciał przeprowadzenia wyborów korespondencyjnych w dniu 10 maja 2020 r., które byłyby bardzo łatwe do sfałszowania.
...2020.06.20 12:16
Dzięki za przypomnienie, to potwierdza że PAD to najlepszy kandydat dlatego będziemy na niego głosować
Jezu Ty się tym zajmij2020.06.20 8:11
Codziennie odmawiam jedną dziesiątkę różańca w intencji Bożej Opieki dla Pana Andrzeja Dudy. I drugą aby wyborcy przejrzeli na oczy.
Zaciekawiony2020.06.20 8:26
I co? Jakie efekty?
Jarek2020.06.20 9:12
Efekty widać codziennie. Jest prawdziwy w tym co mówi i robi. Dzięki Bogu za takiego Prezydenta.