30.05.19, 14:21Zdj. P. Tracz, KPRM, Flickr, domena publiczna CC0

Zbigniew Ziobro: Bandytom NIE ODPUŚCIMY!!!

Jeden z przestępców zajmujący się handlem dopalaczami miał usiłować zapłacić za zamordowanie Zbigniewa Ziobro. –Ta desperacja przestępców jest świadectwem, że państwo wreszcie działa, że jesteśmy skuteczni i z całą pewnością bandytom nie odpuścimy – sprawę w rozmowie z „Rzeczpospolitą” komentuje Minister Sprawiedliwości.

28-letni Jan Krzysztof S. za zabójstwo lidera Solidarnej Polski miał oferować 100 tys. zł sugerując podanie trucizny, środka na zatrzymanie krążenia lub podłożenie bomby.

Zbigniew Ziobro przyznał, że zna tę sprawę od kilku miesięcy, a zajmują się nią doświadczeni prokuratorzy.

"Desperacja młodego bandyty, którego nielegalne interesy handlu "białą śmiercią" są teraz zagrożone, i który wie, że straci fortunę, dowodzi jego bezsilności w zderzeniu z konsekwentną polityką państwa, które wreszcie zostało uzbrojone w dobre prawo - w przepisy pozwalające dotąd bezkarnym grupom przestępczym rozbijać je i radykalnie ograniczyć ich aktywność"-ocenił Zbigniew Ziobro, który podkreśla, że nowe prawo karne uderza w przestępczość zorganizowaną, poprzez zaostrzenie wyroków, ale również poprzez konfiskatę mienia.

Do sprawy na antenie Polskiego Radio 24 odniósł się poseł Janusz Szewczak z PiS.

"To pokazuje jednocześnie, jak poważnie minister Zbigniew Ziobro (...) nadepnął na odcisk bardzo niebezpiecznym, wpływowym grupom przestępczym. To są gigantyczne pieniądze, szacowane nawet na od 3,5 mld do 4 mld zł rocznie w postaci wywożonych nielegalnie leków i zysków z tego tytułu płynących"-zaznaczył poseł.

Tysol.pl

Komentarze

Polak2019.05.31 6:14
Oczywiście zbysiu że nie odpuścisz, dalej będziesz bandytów wspierał i chronił.
enKage2019.05.30 23:55
Za Ziobry tak się "nie odpuszcza", że dopiero za rządów PiS po raz pierwszy od ponad 20 lat rośnie lawinowo liczba gwałtów, naruszenia nietykalności cielesnej z uszkodzeniem ciała, znęcania się czy przestępstw skarbowych, mimo walki z tzw. "mafią VAT". W poprzednich latach przestępczość w każdej dziedzinie malała z roku na rok, wraz ze wzrostem wykrywalności sprawców. Morderstw w szkołach też jakoś dotychczas nie doświadczaliśmy. może Fronda zechce to wytłumaczyć? To łatwo dostępne dane na stronach KWP i GUSu i każdy niedowaiarek może to sprawdzić sam w rocznikach statystycznych, w czasach Internetu dostępnych w kilka sekund
Ela2019.05.30 18:30
Doświadczeni prokuratorzy już nie jedną sprawę świetnie rozwiązali i zamietli pod dywan.tak będzie zawsze . Do więzienia idą płotki , babcie od koperku i klozetowe i inne od straganów.To w/g PiS to są afery ,które powiększają stan w aresztach.
anonim2019.05.30 15:43
KRZYSZTOF 54+ popracuj nad polskom jazykom Siergiej
KRZYSZTOF 54+2019.05.30 15:38
a co z waszymi aferami to co odpuscicie