19.11.19, 13:20Fot. P. Tracz (KPRM)

Zbigniew Ziobro: Wyrok TSUE to wielka porażka nadzwyczajnej kasty

To wielka porażka nadzwyczajnej kasty, tych wszystkich, którzy wierzyli, że ten wyrok sprawi, że Krajowa Rada Sądownictwa i nowe izby Sądu Najwyższego zostaną uznane za nielegalne w świetle prawa europejskiego” - powiedział dziś w Sejmie minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro.

Dzisiaj w swoim wyroku TSUE uznał, że to Sąd Najwyższy powinien zbadać niezależność Izby Dyscyplinarnej SN oraz to, czy ta może rozpoznawać spory dotyczące przechodzenia sędziów w stan spoczynku.

Komentując wyrok Trybunału Sprawiedliwości Unii Europejskiej dodał:

Trybunał orzekł tego, czego się spodziewałem, czyli stwierdził, że nie jest właściwy do rozstrzygania spraw związanych z organizacją polskiego sądownictwa”.

Jak dodał, TSUE tym samym przesunął piłeczkę znów na polskie podwórko.

W rozmowie z dziennikarzami podkreślił, że to Trybunał Konstytucyjny jest zgodnie z konstytucją ostatecznym organem:

[…] do którego należy ostatnie słowo w sprawie ustrojowej organizacji sądownictwa w Polsce, jest Trybunał Konstytucyjny i on się na ten temat skutecznie wypowie”.

dam/TVN24,Fronda.pl

Komentarze

MirekT2019.11.19 14:27
Piotrze Nowak. To, że miałeś smutne dzieciństwo, nie jest tajemnicą. Wszyscy Ci współczujemy. Kolegów nigdy nie miałeś, wszyscy omijali Ciebie dużym łukiem. Ten Twój pomysł, żeby nosić kiełbasę na szyi,spowodował, że Azor do Ciebie podbiegał, machał ogonkiem i mogłeś się pobawić. Twoje monotonne spacery miedzy chlewikiem, a oborą,boso po kurzym gównie nie sprzyjały Twojemu i tak opóżnionemu, rozwojowi umysłowemu. Niedziela to było dla Ciebie święto. Ojciec zaprzęgał Siwka do furmanki i cała rodzina jechała do kościoła Instynktownie, trzymałeś się blisko rodziców, w obrębie Parafii, bo spostrzegłeś, że proboszcz z wikarym, próbują Cię zajść od tyłu. Przełomem była Twoja pierwsza wizyta w mieście, z wycieczką klasową. To był szok, nikt nie chodził w gumo-filcach, zamiast furmanek jeżdziły samochody nikt nie pozdrawiał Cię Szczęść- Boże, a jedna miastowa dziewczyna, powiedziała do Ciebie - spadaj bo śmierdzisz gnojówką. Znienawidziłeś miastowych, co Ci zostało do dziś. Kiedy byłeś już starszy z wielkim zaangażowaniem i determinacją oglądałeś TVPisi słuchałeś Radia Maryja. Oprawiłeś w ramki i powiesiłeś na łóżkiem zdjęcie byłej już posłanki Sobeckiej, ona to Twój wzór kobiecości i intelektu!!! Dowiedziałeś się, ze jest taka partia Pis, takie Janosiki co to kradną tym co pracują, a rozdają takim nierobom jak Ty zasiłki. Rozmarzyłeś się, że Twój status we wsi się podniesie i może jakaś dziewczyna z Parafialnej Oazy Ciebie zechce. Niestety dla Ciebie okazało się, że oprócz Sołtysa wszyscy we wsi biorą zasiłek, twoje marzenia legły w Biorąc te wszystkie fakty, trudno się dziwić, ze jesteś ziejąca jadem nienawiści,zacofaną Kato- pisowska ciotą i cwelem!!! Amen.
Naczelny2019.11.19 15:45
Ale to nie prawdziwy Piotr, tylko podszywający si epod niego frondowytroll Józek Piotrowski.
Zbigniew2019.11.19 15:53
Współczuję! Nienawiść bez argumentów rodzi się gdy głowa pusta, gdy manipulatorzy przejęli i sterują Twoim myśleniem. Spójrz na swój rodowód, czy nie piszesz o sobie? Przyjdzie czas opanowania, ale to może być bardzo przykre doświadczenie
MirekT2019.11.19 16:12
Tak myślałem Zbigniew, to historia podobna do Twojej, dlatego szczekasz !!!!
MirekT2019.11.19 19:33
Zbigniew martw się u swój rodowód, ja się do Ciebie nie czepiam, tylko do tej ku-rwy Nowaka co mi ubliża.
stan2019.11.19 19:25
Coś takiego! Skąd to wszystko wiesz? Piszesz w oparciu o własne doświadczenia, czy znasz z zamierzchłych opowieści pradziadków? Ustatkuj się wreszcie, p.Mirku T. Nie wiem kim jest Piotr Nowak, ale dałeś popis pogardy do ludzi. Czy Ciebie też tak poniżają na tym forum? Gdzie Twoja empatia? Warto było tyle pracy wkładać w pisanie głupot, nie masz lepszych zajęć?
xxx2019.11.19 19:43
soviecki debil, von do Moskwy!
stan2019.11.20 0:57
Teraz już wiem z całą pewnością, że obrzucasz ludzi kalumniami. Nie obawiasz się sprawy sądowej?
Dam2019.11.19 14:02
Czy prokuratura pod przewodnictwem pana Ziobro ustaliła już okoliczności wypadku pani premier Szydło? Ile lat można czekać? A no tak, przecież udało jej się zniszczyć dowody, więc nigdy się nie dowiemy (ale możemy się domyślać).
Tadeusz 2019.11.19 13:52
Jeżeli sądownictwo będzie w rękach jednej partii to jak dwóch wyborców PIS pokłóci się o działkę i pójdą do sądu to wygra ten, który ma w rodzinie radnego z PIS lub jakiegoś innego aparatczyka. Jeżeli we dwóch będą mieli kogoś w PIS to wygra ten co ma większe układy w partii. Inaczej sędzią zajmie się izba dyscyplinarna wyznaczona przez Ziobrę.
JD"A2019.11.19 15:56
Oj dokładna diagnoza sądu PO wiesz o czym piszesz tylko to już było a PiS to zmieni . Skoro sędzia kradnie biednej emerytce 50 zł które ma na leki a sąd go uniewinnia bo mała szkodliwość społeczna to co wagon złota ma ukraść by był winny ? Co bardziej szkodliwe ukraść biedakowi ostatni grosz na leki czy jedzenie czy wagon złota z kasy partii czy państw ?Cerjowski dobrze powiedział won z sędziami komuny i ich POkłosiem świeża krew młodych wywodzących się z polskich rodzin a nie partyjnych znajomości
MirekT2019.11.19 17:00
Dlaczego ta brzydko mówisz o Staśku Piotrowiczu? Przecież to Twój idol i gwiazda sądownictwa !!!
Zyga2019.11.19 20:20
Ty znowu z psychiatryka dałeś noge??
Torchwood2019.11.19 13:45
Wyrok UE mówi, że to Sąd Najwyższy ma roztrzygnąć, czy te izby są niezależne. Co zatem Ziobro bredzi o Trybunale Konstytucyjnym?
Michał Jan2019.11.19 14:02
Pogubił się, chłopina. Albo miał już gotowy komentarz, jeszcze przez ogłoszeniem wyroku i nie wpadł na to, żeby go skorygować.
Info.2019.11.19 19:25
Ma rozstrzygać SN czyli w zgodzie z polską Konstytucją i obowiązującymi Ustawami a ,więc jeśli Sejm uzna ,że SN rozstrzygnął niezgodnie z Konstytucją sprawę KRS to skieruje sprawę do TK którzy wyda w tej sprawie ostateczne orzeczenie POpaprańcy :D
hela2019.11.19 13:42
Zakłamany mniej niż zero.
Zyga2019.11.19 20:19
merytorycznie ty pluskwo