14.05.20, 10:28

Zdaniem Marcina Kierwińskiego "Kidawa-Błońska uchroniła Polaków przed usługą pocztową"

Nie ma co ukrywać, że w tej sytuacji w którą wepchnął Polskę PiS, jest problem - kandydatka z racji swojej niezłomnej postawy zapłaciła bardzo wysoką cenę wyborczą. Musimy spokojnie zastanowić się i podjąć decyzję co robimy - stwierdził Kierwiński w rozmowie z Rzeczpospolitą.

- Wiem, że Kidawa-Błońska przez ostatnie 2-3 miesiące była jedynym kandydatem na prezydenta, który potrafił powiedzieć Polakom: mój interes polityczny nie jest ważny, ważne jest to, abyście wy Polacy byli bezpieczni - powiedział dalej Kierwiński.

Przypomnijmy, że strategia wyborcza Małgorzaty Kidawy-Błońskiej doprowadziła do katastrofalnie niskich wyników w sondażach, oscylujących w granicach 2-4 proc. Pisaliśmy o tym m. in. tutaj.

W mediach społecznościowych kipi od doniesień na temat zastąpienia Kidawy-Błońskiej innym kandydatem. Nieoficjalnie jako potencjalnego nowego kandydata KO wymieniano Rafała Trzaskowskiego, o czym pisaliśmy tutaj.

W takiej sytuacji słowa Marcina Kierwińskiego o niezłomnej postawie Kidawy-Błońskiej oraz uchronieniu Polaków przed usługą pocztową Jacka Sasina można potraktować co najwyżej jako zakłamywanie rzeczywistości. Rzeczywistość ta nie jest zaś kolorowa dla Koalicji Obywatelskiej i samej Kidawy-Błońskiej.

g/rp.pl

Komentarze

JM2020.05.14 18:29
On ma klapki na oczach, a żylaki na mózgu! Co więc od niego można wymagać!?
Walter2020.05.14 18:16
W PiS-ie obowiązują wschodnie standardy, a właściwie ich brak, a oto przykłady. Zarówno Jarosław Kaczyński jak i Tomasz Grodzki maja związek z "kopertami". Jednak te związki znacząco się różnią. Austriak Gerard Birgfellner zeznał w prokuraturze, że Jarosław Kaczyński wyłudził od niego łapówkę w kwocie 50 tys zł dla księdza Rafała Sawicza. Posiada świadków i dokument potwierdzający wypłatę powyższej kwoty w banku. Prokuratura podległa Zbigniewowi Ziobro nie zajęła się sprawą. Dziennikarz powiązany z PiS-em zaproponował byłemu pacjentowi prof. Tomasza Grodzkiego łapówkę w wysokości 5 tys zł. za złożenie fałszywych zeznań obciążających lekarza. Pacjent odmówił i nagrał rozmowę, a następnie przekazał prokuraturze. Prokuratura również nie zajęła się sprawą.
Emilia2020.05.15 2:48
Walter! Powtarzasz się! To już kilka razy wstawiałeś! Skończ waść! Skończył ci się repertuar!
Konfederacja2020.05.14 14:58
Kierwiński… jak go nie lubię, tak tutaj ma rację. Te wybory ani nie były anonimowe, ani równe, ani powszechne, ani organizowane przez PKW... to co to za wybory. Chyba tylko dla bezmyślnego elektoratu PiS.
anonim2020.05.14 14:55
Komuchy z ZP mają gdzieś prawo oraz zdrowie i dobrobyt obywateli... byle utrzymać się przy korycie i bezkarnie kraść dalej.
Zygfryd2020.05.14 12:14
Niedojda Kierwiński i ta reszta PO to klasyczne umysłowe niedorozwoje rozmowa z nimi to czysta strata czasu nic po za tym ich paplanina na jakikolwiek temat sprowadza się do bycia super idiotą.
anonim2020.05.14 14:57
Typowy "kwiat mądrości" PiS dał głos... tylko plucie jadem, merytoryki zero. Spójrz w lustro, tam zobaczysz idiotę.
Bogo2020.05.14 11:07
Czaskowski wydał zarządzenie: na czas pandemi w Warszawie sex tylko w maseczkach i od tyłu
turkuć podjadek2020.05.14 11:03
knur wiński ma rację , KODawa KOńska uratowała Ojczyznę przed wysokimi notowaniami POpier...onych POpaprańców .....
aks2020.05.14 10:51
PO to gorzej niż NOWOBOGACKIE WIEŚNIAKI (oczywiście szanujemy szanownych mieszkańców wsi